informatyka na AGH, UJ, PK a może gdzieś indziej?

gewaraz

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tomaszów Lubelski
Tak się złożyło, że poddaje się procedurze rekrutacji na studia po raz kolejny. po krótkich studiach ka KULu (wybitnie nie polecam tej uczelni) mam zamiar przenieść się do Krakowa.

Maturę mam taka jaką mam. poszła mi słabo ze względu na pewne zawiłości życiowe, które między egzaminami się pojawiły. Ale matematyka
rozszerzona 48, fizyka, też rozszerzona 47% dochodzi do tego informatyka i geografia też na poziomie rozszerzonym (ale o wynikach
dowiem się dopiero w przyszłości bo dopisywałem w tym roku).

Taka matura pozwoli mi dostać się na ma mój mdły już społecznie kierunek - informatykę na całkiem całkiem fajnych uczelniach. Chociażby Uniwersytet Jagielloński, mam szanse dostać się na AGH na informatykę stosowaną na Wydziale Metalurgii i Informatyki Przemysłowej. No i prawdopodobnie dostane na Politechnikę Krakowską.

Po UJ nie mam tytułu inżyniera, AGH to przymus studiowania jakiejś informatyki stosowanej zakrapianej wykładami egzaminami i zaliczeniami z dziwacznych wydziałowych przedmiotów. No a Politechnika Krakowska jest w obliczu dwóch poprzednich uczelni słaba.

Miałem jeszcze marzenie dostać się na automatykę i robotykę na Politechnikę Warszawską. No ale umyłem się od tego pomysłu ze względów
sympatii do informatyki.

Co proponujecie?!
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Zaznaczyłem UJ, bo w przypadku informatyka tytuł inżyniera chyba nie jest aż tak niezbędny (?). Na UJ będziesz miał szansę nauczyć się zawodu, nie musząc przy okazji zaliczać przedmiotów, które Cię nie interesują (typu jakieś maszynoznawstwo czy grafika inżynierska). Z drugiej strony, warto żeby się jacyś studenci tego kierunku wypowiedzieli, bo może informatyka na UJ to inna informatyka niż na AGH, mniej przydatna z punktu widzenia pracodawcy.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Miałem jeszcze marzenie dostać się na automatykę i robotykę na Politechnikę Warszawską. No ale umyłem się od tego pomysłu ze względów
sympatii do informatyki.

Co proponujecie?!
W takim wypadku zdecydowanie AiR. Sam jakbym musiał studiować wybrałbym to (na szczęście nie ma czegoś takiego jak przymus do studiowania ;p ) , ale perspektywa co niektórych przedmiotów przeraża mnie, ale skoro nie boisz się - to wal na to.


Informatyka generalnie wszędzie leży, mniej czy bardziej ale jednak.
 

gewaraz

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tomaszów Lubelski
też nad tym myślę
AiR na politechnice Warszawskiej
No ale ja z automatykę a tym bardziej robotyką nic nie mam wspólnego, nie wiem nawet co to jest
 

aorti

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Tak się złożyło, że poddaje się procedurze rekrutacji na studia po raz kolejny. po krótkich studiach ka KULu (wybitnie nie polecam tej uczelni) mam zamiar przenieść się do Krakowa.

Maturę mam taka jaką mam. poszła mi słabo ze względu na pewne zawiłości życiowe, które między egzaminami się pojawiły. Ale matematyka
rozszerzona 48, fizyka, też rozszerzona 47% dochodzi do tego informatyka i geografia też na poziomie rozszerzonym (ale o wynikach
dowiem się dopiero w przyszłości bo dopisywałem w tym roku).

Taka matura pozwoli mi dostać się na ma mój mdły już społecznie kierunek - informatykę na całkiem całkiem fajnych uczelniach. Chociażby Uniwersytet Jagielloński, mam szanse dostać się na AGH na informatykę stosowaną na Wydziale Metalurgii i Informatyki . No i prawdopodobnie dostane na Politechnikę Krakowską.

Po UJ nie mam tytułu inżyniera, AGH to przymus studiowania jakiejś informatyki stosowanej zakrapianej wykładami egzaminami i zaliczeniami z dziwacznych wydziałowych przedmiotów. No a Politechnika Krakowska jest w obliczu dwóch poprzednich uczelni słaba.

Miałem jeszcze marzenie dostać się na automatykę i robotykę na Politechnikę Warszawską. No ale umyłem się od tego ze względów
sympatii do informatyki.

Co proponujecie?!

informatyka jest tez na SWPR może Cię zainteresuje:) jestem absolwentem tej szkoły i chwale sobie, było fajnie:) www.swpr.edu.pl
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
http://www.dziennik.pl/gospodarka/article153163/Sprawdz_jakie_masz_szanse_na_dobra_prace.html

Polecam ;)
 

pipen

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Na pewno dobrze przeczytać opinie samych studentach na ich blogach/stronach.

Jezeli chodzi o pracodawców, to zapewniam, że studenci AGH też są rozchwytywani - i to przez największych. Chociażby Google: http://malopolska.do-celu.eu/magazyn/lipiec-2009/piotr-gurgul-student-z-agh-podbil-google

Co do AGH i informatyki, to tu są blogi:
Informatyka AGH - opis studenta

Studiuję informatykę
 
Do góry