Homoseksualizm i związane z nim kontrowersje

Związki homoseksualne i adopcja dzieci

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
O ile się nie mylę osoby, które odbywały stosunki płciowe z osobami tej samej płci to ok 1%.


źródła:

S. Hite, The Hite Report on Male Sexuality, New York, 1991.

S. S. et C. L. Janius, The Janius Report on Sexual Behavior, New York, 1993.

Alfred C. Kinsey, Sexual Behavior in the Human Male, 1948
 

ne-ko

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Między Krakowem a Zakopanem
O ile się nie mylę osoby, które odbywały stosunki płciowe z osobami tej samej płci to ok 1%.


źródła:

S. Hite, The Hite Report on Male Sexuality, New York, 1991.

S. S. et C. L. Janius, The Janius Report on Sexual Behavior, New York, 1993.

Alfred C. Kinsey, Sexual Behavior in the Human Male, 1948
a masz cos z 2000 .? wiesz 10 lat temu to nawet nie wiedzieli gdzie homoseksualistów szukac niby powszechne było ale nie na taką skale jak dzis..
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Osoba o orientacji homoseksualnej wykazuje preferencję seksualną do tej samej płci. Alfred C. Kinsey w swoich badaniach nad Amerykanami rasy białej, opublikowanych w 1948 roku pod tytułem: Sexual Behaviour in the Human Male (Zachowania seksualne mężczyzn) stwierdził, iż 4 procent badanych było zdecydowanymi homoseksualistami, 10 procent było nimi nie dłużej niż trzy lata, a 37 procent miało jakieś homoseksualne doświadczenia pomiędzy wiekiem dorastania a starością. Stąd się wziął powszechny pogląd, iż mniej więcej jedną dziesiątą ludności stanowią homoseksualiści. Jednakże badania nad zachowaniami seksualnymi oraz AIDS przeprowadzone i opublikowane w Wielkiej Brytanii w 1993 roku stwierdzają, iż tylko 6 procent męskich respondentów miało doświadczenia seksualne z innym mężczyzną. Jedynie 3,6 procent miało stosunek analny z innym mężczyzną. Dwie trzecie spośród tych ostatnich współżyło płciowo także z kobietą. (1) Przypadki homoseksualnej aktywności kobiet są jeszcze rzadsze.

Wyniki te są zgodne z niedawnymi badaniami zachowań seksualnych mężczyzn, przeprowadzonymi przez Instytut Alana Guttmachera, najdokładniejszymi w USA od czasu raportu Kinsey’a. Ujawniły one, iż tylko 1 procent amerykańskich mężczyzn uważa się za zdecydowanych homoseksualistów, chociaż 2 procent przyznaje się do aktywności homoseksualnej w pewnym okresie swego życia. Odbiega to wyraźnie od obiegowego poglądu, iż aktywność płciowa typu homoseksualnego jest czymś dość powszechnym. Mimo wszystko zagadnienie to dotyka tak wielu ludzi, iż często podnosi się kwestię chrześcijańskiego podejścia do sprawy homoseksualizmu.



a masz cos z 2000 .? wiesz 10 lat temu to nawet nie wiedzieli gdzie homoseksualistów szukac niby powszechne było ale nie na taką skale jak dzis..

?? nie no nie wiem czy śmiać się czy płakać, komentować czy pozostawić bez komentarza, jak już coś dziecko drogie to polecam najpierw twoja ukochana Wikipedię, żebyś przeczytała hasło HOMOSEKSUALIZM. nie polecam żadnych innych źródeł bo uważam, że to za głęboka woda. poczytaj pomyśl a później jak coś to porozmawiamy.

Czy jest dopuszczalne, żeby chrześcijanin uprawiał miłość homoseksualną?

Wcześniej rozważaliśmy biblijny pogląd na współżycie płciowe. Powiedzieliśmy, iż Bóg “zaprojektował” seks dla naszej radości, a Biblia przedstawia bardzo pozytywny i “wyzwalający” pogląd na tę sprawę. Widzieliśmy również, iż wyznaczone przez Boga ramy współżycia płciowego to wzajemne oddanie się sobie jednego mężczyzny i jednej kobiety na całe życie w związku małżeńskim (Rdz 2,24). Bóg nie przewidział dla naszych ciał stosunków homoseksualnych. Taki właśnie pogląd na małżeństwo i seks, przytaczany i popierany przez Jezusa, wyklucza wszelki seks pozamałżeński, tak heteroseksualny, jak i homoseksualny.

Nie znajdujemy w Biblii zbyt wielu wzmianek o praktykach homoseksualnych, ale wszystkie są negatywne. W Prawie starotestamentowym dwa razy praktyka taka jest potępiona jako “obrzydliwa” (Kpł 18,22; 20,13). Sodoma została zniszczona między innymi z powodu grzechu homoseksualizmu. Mieszkańcy Sodomy domagali się, by Lot wyprowadził swych dwóch gości, “abyśmy z nimi poigrali” (Rdz 19,5). Choć Sodoma była winna wielu innych grzechów, bezpośrednią przyczyną Bożego gniewu były praktyki homoseksualne. Podobnie jako “niegodziwe” przedstawiono pragnienie mężczyzn z Gibea, którzy także chcieli uprawiać seks z mężczyznami (Sdz 19,23).

W Nowym Testamencie praktyki takie znajdują się na Pawłowej liście zachowań potępianych. Jego nauka jest zupełnie jasna: “Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy (prostytutki męskie), ani mężołożnicy (homoseksualiści), ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą (1Kor 6,9–10).

Słowo przetłumaczone jako rozpustnicy odnosi się nie tylko do prostytutek męskich, ale ogólnie do tych partnerów, którzy w zbliżeniu homoseksualnym pozostają bierni. Mężołożnicy (homoseksualiści) to partnerzy aktywni; słowo to występuje też w innym spisie grzechów, wymieniającym ludzi “nieprawych i nieposłusznych, bezbożnych i grzeszników, bezecnych i nieczystych…” (1Tm 1,9–10). Paweł zakładał więc konieczność porzucenia po nawróceniu praktyk homoseksualnych (1Kor 6,11).

W jego rozumieniu czynny homoseksualizm jest jednym z rezultatów buntu przeciwko Bogu, w wyniku którego Bóg odjął ludziom moralne hamulce. Bóg daje nam wolność realizacji własnych wymysłów, jeśli tego właśnie chcemy.

Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego, i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnym namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę (Rz 1,24–27).

Tutaj Paweł znów odwołuje się do stworzonego przez Boga porządku oraz do sposobu, w jaki zostaliśmy “zaprojektowani”. Praktyki homoseksualne nie są czymś naturalnym; są sprzeczne z Bożym porządkiem. Paweł wyraźnie potępia tych, którzy “nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią” (Rz 1,32). Taka właśnie wyzywająca postawa liderów ruchu gejów spycha ich, zgodnie z Nowym Testamentem, na niebezpieczny grunt. “Rozpatrywane w całości pisma apostoła Pawła piętnują zachowanie homoseksualne, nazywając je: pogańskim występkiem (List do Rzymian), przeszkodą na drodze do Królestwa (Listy do Koryntian) i przestępstwem przeciw prawu moralnemu (1 List do Tymoteusza)". (4)

Warto zauważyć, iż Biblia w żadnym miejscu nie potępia orientacji, uczuć czy pokus homoseksualnych. Pokuszenie to jeszcze nie grzech. Czytamy, że Jezus był “kuszony we wszystkim, podobnie jak my, jednak pozostał bez grzechu” (Hbr 4,15 – z ang.) Biblia nie potępia homoseksualnej preferencji, ale homoseksualną praktykę (rozróżnieniem tym zajmiemy się w dalszej części rozdziału). Dla Jezusa autorytetem było Pismo, więc jeśli on jest naszym Panem, musimy iść w jego ślady.
 

ne-ko

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Między Krakowem a Zakopanem
no trudno trzeba sie przyzwyczajac ze takie dzieci beda zadawac pytania na kotre wyuczenii i madzy ludzie beda zastanawiac sie cyz smiac sie cyz płakac zamiast normalnie w swiecie odpowiedziec... x]]
ide spac bo juz dawno po dobranocce a jutro musze do pracy wstac x]]
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Ale czy możliwa jest zmiana orientacji seksualnej? Wiąże się to z dyskusją na temat jej przyczyn. Istnieje wiele hipotez co do przyczyn, lecz brak absolutnych konkluzji. Niektórzy uważają, iż orientacja homoseksualna jest wrodzona, choć nauka nie doszukała się fizycznych podstaw homoseksualizmu. Wbrew wysuwanym ostatnio twierdzeniom nie ma niezbitych dowodów naukowych na to, iż na zachowania homoseksualne wpływają czynniki genetyczne lub hormonalne. Istnieje natomiast wiele dowodów na to, że orientację homoseksualną się nabywa lub się jej uczy. Może tu mieć wpływ szereg czynników: brak miłości i afirmacji ze strony rodzica tej samej płci; dominująca, nadopiekuńcza lub zaborcza matka; słaby, nieporadny albo chłodny ojciec; kazirodztwo lub wykorzystanie seksualne. Możliwych przyczyn może być wiele.

Jakiekolwiek by one były, w większości przypadków ludzie o orientacji homoseksualnej są wypadkową działania sił, na które nie mają większego lub żadnego wpływu, zwłaszcza na etapie początkowym. Bez względu na to, czy przyczyny są biologiczne czy socjologiczne, z całą pewnością oni sami nie są temu winni. Nie wolno więc nikogo potępiać za jego homoseksualną orientację. Z drugiej strony, niezależnie od tego, jakie są tego przyczyny, na każdym człowieku ciąży odpowiedzialność za świadome życie ze swoją orientacją i panowanie nad nią. Jeżeli nawet istnieje jakiś powód, który może być udowodniony naukowo, nie znaczy to wcale, iż takie jest Boże zamierzenie. Wiemy już przecież, iż homoseksualizm nie należał do początkowego porządku stworzenia, ale jest pośrednim skutkiem wejścia na świat grzechu. Dlatego, jeśli to tylko możliwe, powinniśmy dążyć do uzdrowienia naszej płciowości i przywrócenia jej do stanu pierwotnego.

W zasadzie wobec homoseksualizmu ludzie przyjmują jedną z dwóch skrajnych postaw. Jedni takie osoby potępiają i są nastawieni wrogo. Ich stanowisko streszcza się w słowach: “Wszystkich wystrzelać”. Inni natomiast, akceptując ludzi, tolerują ich grzech. Powiadają, iż praktyka homoseksualna nie jest niczym złym.

Wezwano nas do tego, byśmy homoseksualistom okazywali miłość. Jednak okazywanie miłości nie oznacza przymykania oczu na grzech. Raczej odwrotnie. Gdy Widzimy dziecko zamierzające przebiec ruchliwą jezdnię, krzykniemy “Uważaj, nie rób tego!” nie po to, żeby popsuć mu zabawę. Ostrzegamy dlatego, bo je kochamy i nie chcemy, by cierpiało. Podobnie też musimy występować, gdzie to możliwe, przeciwko praktyce homoseksualizmu. Jest rzeczą karygodną propagować homoseksualizm w szkołach. Wysoce niewłaściwe jest ordynowanie na przywódcze stanowiska kościelne aktywnych homoseksualistów, którzy nie zamierzają porzucić swego stylu życia.

Z drugiej strony, powinniśmy ludzi kochać i z otwartymi ramionami przyjmować ich do kościoła. Jak pisze John Stott: “U źródła homoseksualizmu tkwi głęboka samotność, naturalne ludzkie pragnienie wzajemnej miłości, poszukiwanie tożsamości i tęsknota za pełnią życia. Jeśli homoseksualiści nie znajdują tego w miejscowej »rodzinie kościelnej«, to nie mamy prawa posługiwać się tym określeniem”.

Osobom zorientowanym homoseksualnie trzeba zapewnić bezpieczne środowisko, w którym mogą spotkać kogoś, z kim mogliby porozmawiać i się pomodlić. Wielu z nich nie potrafiło komukolwiek opowiedzieć o swych wewnętrznych zmaganiach. Możliwość zwierzenia się z własnych problemów jest nierzadko pierwszym krokiem wnoszącym światło w tę ich ciemność.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
ale dobrze niech ci bedzie ta twoja teoria teraz proszę mi ją udowodnij x]] daj jakies naukowe potwierdzenie bo z twoich czystych domysłów to nic nie będzie x]]

Jakieś kpiny... Ja podawałem argumenty, a to że Wam za przeproszeniem marzy się pismo z Organizacji Kosmitów Zjednoczonych na poparcie moich słów to co innego... Aha, Lobo jest moderatorem, on się ze mną zgadza... A tak na serio: skończcie tą szopkę, po drodze odnosząc się do postu Addama...
 

homik87

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
37
A no wiec zoofilia nie jest jednak dewiacją.

Tak, jest dewiacją i przestańcie się stale zasłaniać zoofilią, nekrofilią, pedofilią i tym podobnymi, które nie mają nic wspólnego z homoseksualnością!

Zwracam się do Ciebie i Tobie podobnych i mówię do Was dużymi literami: DEWIACJE SEKSUALNE DOTYCZĄ OGÓŁU LUDZKOŚCI,innymi słowy WSZYSTKICH LUDZI BEZ WZGLĘDU NA ORIENTAJĘ SEKSUALNĄ. WSZYSTKICH.

No właśnie, dobrze powiedziane :) Tyle że im tu na forum cały czas się wydaje że są tak święci, że nic tylko ich jeszcze za życia kanonizować bo:
- tylko oni potrafią kochać, a my to kierujemy się popędem,
- uprawiają seks tylko po to żeby mieć dzieci,
- w imię tradycji nienawidzą innych.

aquarius prawie prawda gdyby nie taki psikus ze mozna byc jednoczesnie heterykiem i pedofilem i homoseksualista i pedofilem,
byc masochista i pedofilem
ale pech...

A co, ty nie możesz być pedofilem? Możesz, i nawet masz większe prawdopodobieństwo niż ktoś homoseksualny.

Seks jest dla rozmnażania,

Tak? O ile mi wiadomo to heterycy nie robią tego tylko dla rozmnażania...

sprowadzanie homoseksulaizmu tylko do stosunkow seksualnych jest czystym ograniczeniem czy wy kochacie tylko dla seksu? czy kochacie aby kochac?

No właśnie, dobre pytanie.

Według mnie nie ma czegoś takiego jak "homoseksualista", dla mnie są pedały. Uważam, ze jest to nieuleczalna choroba, którą można wyleczyć tylko śmiercią chorego osobnika. To plaga a zarazem wierzchołek góry lodowej, ale od czegoś trzeba zacząć robic porządek. trzeba tych "pseudo-ludzi" wytępić, żeby nie zagrażali reszcie. Nie wolno tego tolerować i dawac praw takim osobnikom.

To tylko moje zdanie i nie każdy musi sie z tym zgadzać.

Puknij się w łeb bo to ty jesteś chorym człowiekiem: kiedyś sam się utopisz w swojej nienawiści! Szkoda nerwów na takich jak ty...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
raport kinseya byl falszerstwem - looknij w necie zwlaszcza we wspomnienia jego wspolpracowanikow - jakie stosowali metody, mi osobiscie najbardziej podobalo sie wielokrotne pasowanie pod zadana wczesniej teze - nie ma to nic wspolnego z obiektywizmem

- tylko oni potrafią kochać, a my to kierujemy się popędem,
- uprawiają seks tylko po to żeby mieć dzieci,
- w imię tradycji nienawidzą innych.
poza kilkoma osobnikami nikt nie pasuje do tego schematu

ja napisalem
Kod:
aquarius prawie prawda gdyby nie taki psikus ze mozna byc jednoczesnie heterykiem i pedofilem i homoseksualista i pedofilem, 
byc masochista i pedofilem
ale pech..
A co, ty nie możesz być pedofilem? Możesz, i nawet masz większe prawdopodobieństwo niż ktoś homoseksualny.
i ty odpwoiedziales, kurcze keidys chcialo ci sie myslec przy pisaniu postow, teraz poniechales tego, wracaj stary homiku


http://prawy-sierpowy.pl/index.php?option=...ci&Itemid=8
Bojówka Bruselska na rejon Rzeczpospolitej, tzw. Agencja Praw Fundamentalnych (?), beszta nas biczem nagany. Otóż zdaniem jej przedstawicieli Polska prześladuje homoseksualistów, bo nie refunduje operacji zmiany płci, a "polskie prawo nie pozwala na adopcję dzieci przez lesbijki oraz gejów [...], za zmianą tych przepisów jest tylko 7 proc. Polaków. Większość jest zdecydowanie przeciwna takim adopcjom." (cyt. Najwyższy Czas, wyd. internet.).

Operację zmiany płci autorzy raportu nazywają formą leczenia i to "najwyższej wagi". (cyt. za info.wiara.pl)

Jako możemy doczytać w Wikipedii, to procentum dewiantów wynosi od 1-13%, zaczem średnio wychodzi 7% gminu. Wiadomo zatem od razu, skąd te 7% poparcia dla polityki pro-cacao. A w demokracji - co łacno udowodnić - nie rządzi większość, jeno głośność.
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
no dobra biore zamach wale sie w klate az lomot slychac
uwielbiam kobiety z duzym biustem (moja zona)
czy jestem dewiantem? czy jestem o orientacji pro_duzo_piersiastej?
sa dwie plcie, kobieta i mezczyzna ale to chyba wiesz, a to ze lubisz duze piersi to moze to byc twoj fetysz

aquarius prawie prawda gdyby nie taki psikus ze mozna byc jednoczesnie heterykiem i pedofilem i homoseksualista i pedofilem,
byc masochista i pedofilem
ale pech...
wydaje mi sie a nawet jestem pewna ze powtorzyles to samo co napisal aquarius

Myli popęd skierowany na przedłużanie gatunku. Bo seks jest dla rozmnażania. Czy nie jest... ?
seks jest rowniez dla przyjemnosci, chyba ze jeszcze nie doswiadczyles czegos takiego

Nie ma lesbijek, są nie wiem jeszcze co, ciężko mi nazwać, ale jedno i drugie jest obrzydliwe i sprzeczne z założeniem człowieka.
z zalozeniem czlowieka czy boga?
sa lesbijki :D

O ile się nie mylę osoby, które odbywały stosunki płciowe z osobami tej samej płci to ok 1%.
źródła:
S. Hite, The Hite Report on Male Sexuality, New York, 1991.
S. S. et C. L. Janius, The Janius Report on Sexual Behavior, New York, 1993.
Alfred C. Kinsey, Sexual Behavior in the Human Male, 1948
oj mylisz sie napewno
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
no chyba nie bo to te źródła podają takie informacje, z resztą sami się tymi publikacjami wcześniej zaczęliście podpierać ja tylko przytaczam o czym traktują te publikacje.
ja sie nie podpieralam
osob, ktore uprawialy takie stosunki jest jeszcze wiecej niz osob, ktore sie do tego przyznaja.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
ja sie nie podpieralam
osob, ktore uprawialy takie stosunki jest jeszcze wiecej niz osob, ktore sie do tego przyznaja.

ja uważam, że jeszcze mniej niż podają a rezultaty są zawyżane nie mniej jakieś dane są i je przytoczyłem co by dyskusja nie była tylko goło słowna.

o ile się nie mylę to nigdy nie poparłaś swoich wywodów żadnymi naukowymi tezami a jedynie populistycznymi hasłami a la tęczowi bojownicy :)
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
?? nie no nie wiem czy śmiać się czy płakać, komentować czy pozostawić bez komentarza, jak już coś dziecko drogie to polecam najpierw twoja ukochana Wikipedię, żebyś przeczytała hasło HOMOSEKSUALIZM. nie polecam żadnych innych źródeł bo uważam, że to za głęboka woda. poczytaj pomyśl a później jak coś to porozmawiamy.
albo albo nie moglam sie powstrzymac i przeczytalam wszystko.

Wbrew wysuwanym ostatnio twierdzeniom nie ma niezbitych dowodów naukowych na to, iż na zachowania homoseksualne wpływają czynniki genetyczne lub hormonalne. Istnieje natomiast wiele dowodów na to, że orientację homoseksualną się nabywa lub się jej uczy. Może tu mieć wpływ szereg czynników: brak miłości i afirmacji ze strony rodzica tej samej płci; dominująca, nadopiekuńcza lub zaborcza matka; słaby, nieporadny albo chłodny ojciec; kazirodztwo lub wykorzystanie seksualne. Możliwych przyczyn może być wiele
mysle ze tutaj nie ma co sie spierac, wy bedziecie uwazac ze to srodowisko my ze geny, bez sensu odbijac pileczke

Nie wolno więc nikogo potępiać za jego homoseksualną orientację
Jeżeli nawet istnieje jakiś powód, który może być udowodniony naukowo, nie znaczy to wcale, iż takie jest Boże zamierzenie

Dlatego, jeśli to tylko możliwe, powinniśmy dążyć do uzdrowienia naszej płciowości i przywrócenia jej do stanu pierwotnego
U źródła homoseksualizmu tkwi głęboka samotność, naturalne ludzkie pragnienie wzajemnej miłości, poszukiwanie tożsamości i tęsknota za pełnią życia. Jeśli homoseksualiści nie znajdują tego w miejscowej »rodzinie kościelnej«, to nie mamy prawa posługiwać się tym określeniem”.
Osobom zorientowanym homoseksualnie trzeba zapewnić bezpieczne środowisko, w którym mogą spotkać kogoś, z kim mogliby porozmawiać i się pomodlić. Wielu z nich nie potrafiło komukolwiek opowiedzieć o swych wewnętrznych zmaganiach. Możliwość zwierzenia się z własnych problemów jest nierzadko pierwszym krokiem wnoszącym światło w tę ich ciemność

powiedz mi czemu czestujesz nas ta papka, co ma na celu to wszystko, myslisz ze nagle otworzymy oczy i stwierdzimy ze kochamy boga i chcemy sie wyleczyc z tej strasznej choroby, powialo ciemnoscia oj powialo :D
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
ja uważam, że jeszcze mniej niż podają a rezultaty są zawyżane nie mniej jakieś dane są i je przytoczyłem co by dyskusja nie była tylko goło słowna.
o ile się nie mylę to nigdy nie poparłaś swoich wywodów żadnymi naukowymi tezami a jedynie populistycznymi hasłami a la tęczowi bojownicy :)
alez mozesz uwazac sobie co chcesz mi wystarczy procent osob homoseksualny w spoleczenstwie.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
albo albo nie moglam sie powstrzymac i przeczytalam wszystko.

w końcu

Wbrew wysuwanym ostatnio twierdzeniom nie ma niezbitych dowodów naukowych na to, iż na zachowania homoseksualne wpływają czynniki genetyczne lub hormonalne. Istnieje natomiast wiele dowodów na to, że orientację homoseksualną się nabywa lub się jej uczy. Może tu mieć wpływ szereg czynników: brak miłości i afirmacji ze strony rodzica tej samej płci; dominująca, nadopiekuńcza lub zaborcza matka; słaby, nieporadny albo chłodny ojciec; kazirodztwo lub wykorzystanie seksualne. Możliwych przyczyn może być wiele

mysle ze tutaj nie ma co sie spierac, wy bedziecie uwazac ze to srodowisko my ze geny, bez sensu odbijac pileczke

no tak uważać masz prawo co chcesz nawet to, że ziemia jest płaska. jestem liberałem (co prawda konserwatywnym a do tego Katolem) ale uważam, że każdy ma prawo do wolności.

Nie wolno więc nikogo potępiać za jego homoseksualną orientację
Jeżeli nawet istnieje jakiś powód, który może być udowodniony naukowo, nie znaczy to wcale, iż takie jest Boże zamierzenie

Dlatego, jeśli to tylko możliwe, powinniśmy dążyć do uzdrowienia naszej płciowości i przywrócenia jej do stanu pierwotnego
U źródła homoseksualizmu tkwi głęboka samotność, naturalne ludzkie pragnienie wzajemnej miłości, poszukiwanie tożsamości i tęsknota za pełnią życia. Jeśli homoseksualiści nie znajdują tego w miejscowej »rodzinie kościelnej«, to nie mamy prawa posługiwać się tym określeniem”.
Osobom zorientowanym homoseksualnie trzeba zapewnić bezpieczne środowisko, w którym mogą spotkać kogoś, z kim mogliby porozmawiać i się pomodlić. Wielu z nich nie potrafiło komukolwiek opowiedzieć o swych wewnętrznych zmaganiach. Możliwość zwierzenia się z własnych problemów jest nierzadko pierwszym krokiem wnoszącym światło w tę ich ciemność


powiedz mi czemu czestujesz nas ta papka, co ma na celu to wszystko, myslisz ze nagle otworzymy oczy i stwierdzimy ze kochamy boga i chcemy sie wyleczyc z tej strasznej choroby, powialo ciemnoscia oj powialo :D

widzisz dla ciebie to papka, a dla mnie jest to bardzo ważne stwierdzenie, pokazujące prawdziwą postawę chrześcijan na homoseksualizm i ludzi dotkniętych tą chorobą. tak jak ludzi upośledzonych należy dbać i im pomagać tak samo upośledzonych ludzi homoseksualizmem należy im pomagać a nie piętnować ich. fragment umieściłem dlatego aby pokazać, że to geje są agresywni a nie społeczeństwo. swoimi hasłami i agresywnymi żądaniami coraz to większych uprawnień a w tym momencie to i przywilejów, ten 1% ludzi powoduje kontrreakcję społeczeństwa. agresja budzi agresję i obym nie był prorokiem ale to dla gejów może się źle skończyć. natomiast co do ciemności, cóż zarzuca mi ciemnotę osoba, która nic nie wniosła do dyskusji poza krzykiem :) ciekawe ciekawe :) :D

alez mozesz uwazac sobie co chcesz mi wystarczy procent osob homoseksualny w spoleczenstwie.

dokładnie PROCENT
 

ne-ko

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Między Krakowem a Zakopanem
a staranie sie wytłumaczyc przyczyne homoseksualizmu i sposby leczenia dajac jakies cytaty czy pisma odnoszace sie do religi to czytsa głupota homoseksualizm nie ma nic wspolnego z wiarą <chodzi o przyczynę> a czytajac takie pisemka odnosze takie samo wrazenie jak zouza.. czy to ma na celu nawrocenie wszytskich homo..? tak tylko wiara w boga ich wyleczy..? jakby wiara leczyłą z genów cech srodowiskowych czy chorob.. to wszyscy wierzacy powinni byc "zdrowi" a jednak nie sa...
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
a staranie sie wytłumaczyc przyczyne homoseksualizmu i sposby leczenia dajac jakies cytaty czy pisma odnoszace sie do religi to czytsa głupota homoseksualizm nie ma nic wspolnego z wiarą <chodzi o przyczynę> a czytajac takie pisemka odnosze takie samo wrazenie jak zouza.. czy to ma na celu nawrocenie wszytskich homo..? tak tylko wiara w boga ich wyleczy..? jakby wiara leczyłą z genów cech srodowiskowych czy chorob.. to wszyscy wierzacy powinni byc "zdrowi" a jednak nie sa...

??? !

umiesz czytać ze zrozumieniem ?

po pierwsze proszę cie nim wkleisz post poprawiaj błędy, przeglądarka podkreśla je na czerwono.

po drugiej przeczytaj to jeszcze raz na spokojnie, może zrozumiesz o co chodziło mi w mojej wypowiedzi.
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
widzisz dla ciebie to papka, a dla mnie jest to bardzo ważne stwierdzenie, pokazujące prawdziwą postawę chrześcijan na homoseksualizm i ludzi dotkniętych tą chorobą. tak jak ludzi upośledzonych należy dbać i im pomagać tak samo upośledzonych ludzi homoseksualizmem należy im pomagać a nie piętnować ich. fragment umieściłem dlatego aby pokazać, że to geje są agresywni a nie społeczeństwo. swoimi hasłami i agresywnymi żądaniami coraz to większych uprawnień a w tym momencie to i przywilejów, ten 1% ludzi powoduje kontrreakcję społeczeństwa. agresja budzi agresję i obym nie był prorokiem ale to dla gejów może się źle skończyć. natomiast co do ciemności, cóż zarzuca mi ciemnotę osoba, która nic nie wniosła do dyskusji poza krzykiem :) ciekawe ciekawe :) :D
dokładnie PROCENT
widzisz ty tez mozesz uwazac sobie co chcesz, ze jestemy uposledzeni, ze potrzebujemy milosci milosiernych katolikow i ze nalezy nam pomagac w odnalezieniu swiatelka do boga na naszej grzesznej drodze zycia
nie jestesmy agresywni a jesli juz to w takim samym stopniu co wy.
dla mnie ty nic nie wniosles do dyskusji, poza katolicka papka :D
znasz odmiane przez przypadki, odnosnie slowa %, nie mowilam o 1% bo jest nas wiecej, oczywiscie wy byscie chcieli zeby tak bylo :D
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
widzisz ty tez mozesz uwazac sobie co chcesz, ze jestemy uposledzeni, ze potrzebujemy milosci milosiernych katolikow i ze nalezy nam pomagac w odnalezieniu swiatelka do boga na naszej grzesznej drodze zycia
nie jestesmy agresywni a jesli juz to w takim samym stopniu co wy.
dla mnie ty nic nie wniosles do dyskusji, poza katolicka papka :D
znasz odmiane przez przypadki, odnosnie slowa %, nie mowilam o 1% bo jest nas wiecej, oczywiscie wy byscie chcieli zeby tak bylo :D

wiem, że jako kobieta masz problemy z abstrakcyjnym myśleniem, do tego jest nafaszerowana lewacką propagandą a la Senyszyn plus to, że bronisz własnego podwórka niczym kwoka swoje pisklę, to normalne i ot nie mam do ciebie pretensji :) ale czy chcesz czy nie fakty mówią same za siebie, zdeklarowani homosie to ok 1% populacji czyli błąd statystyczny przy pracy. polecam krzywą Gaussa rozkładu normalnego. natomiast chodzi o to, że chrześcijanie a tym bardziej katolicy są tolerancyjni wobec homoseksualistów gdyż wg nich jest to choroba i nie należy nikogo potępiać za to, że jest upośledzony. co ciekawe jest to jedna z najbardziej liberalnych postaw religii w kwestii homoseksualizmu Islam i Judaizm już takie liberalne nie są tak samo protestanci czy wiele sekt chrześcijańskich z Świadkami Jehowy na czele chociaż ci sami nie wiedzą co chcą i zmieniali już kilka razy poglądy na ten temat. "ta katolicka papka" ma tylko pokazać, że jakby homosie sobie spokojnie egzystowali to by nikt się ich nie czepiał, to że byłyby poszczególne incydenty to fakt, ale tego nigdy się nie pozbędzie. ale lepiej incydentalne takie zachowania aniżeli całe społeczeństwo obrócić przeciw sobie a to właśnie czynicie zrażacie zwykłych przeciętnych ludzi do siebie swą agresywną kampanią. człowiek normalny zaakceptuje czyjeś zboczenie ale pod paroma względami: nie będzie to dotyczyło jego czy jego bliskich, nie będzie ekstremalnie złe, i nie będzie to zboczenie przytłaczało ogólnie przyjęte normy funkcjonowania w społeczeństwie. ale o tym już pisałem nie raz, ty nawet nie pofatygowałaś się aby zobaczyć wcześniejsze posty. cóż jesteś do tego kobietą leniwą :)
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
wiem, że jako kobieta masz problemy z abstrakcyjnym myśleniem, do tego jest nafaszerowana lewacką propagandą a la Senyszyn plus to, że bronisz własnego podwórka niczym kwoka swoje pisklę, to normalne i ot nie mam do ciebie pretensji :) ale czy chcesz czy nie fakty mówią same za siebie, zdeklarowani homosie to ok 1% populacji czyli błąd statystyczny przy pracy. polecam krzywą Gaussa rozkładu normalnego. natomiast chodzi o to, że chrześcijanie a tym bardziej katolicy są tolerancyjni wobec homoseksualistów gdyż wg nich jest to choroba i nie należy nikogo potępiać za to, że jest upośledzony. co ciekawe jest to jedna z najbardziej liberalnych postaw religii w kwestii homoseksualizmu Islam i Judaizm już takie liberalne nie są tak samo protestanci czy wiele sekt chrześcijańskich z Świadkami Jehowy na czele chociaż ci sami nie wiedzą co chcą i zmieniali już kilka razy poglądy na ten temat. "ta katolicka papka" ma tylko pokazać, że jakby homosie sobie spokojnie egzystowali to by nikt się ich nie czepiał, to że byłyby poszczególne incydenty to fakt, ale tego nigdy się nie pozbędzie. ale lepiej incydentalne takie zachowania aniżeli całe społeczeństwo obrócić przeciw sobie a to właśnie czynicie zrażacie zwykłych przeciętnych ludzi do siebie swą agresywną kampanią. człowiek normalny zaakceptuje czyjeś zboczenie ale pod paroma względami: nie będzie to dotyczyło jego czy jego bliskich, nie będzie ekstremalnie złe, i nie będzie to zboczenie przytłaczało ogólnie przyjęte normy funkcjonowania w społeczeństwie. ale o tym już pisałem nie raz, ty nawet nie pofatygowałaś się aby zobaczyć wcześniejsze posty. cóż jesteś do tego kobietą leniwą :)
a mi sie wydaje ze ty wlasnie to samo robisz
spokojnie egzystowac tzn jak, cichutko w domku sobie siedziec, tak jakby nas nie bylo.
ale ja nie wymagam od ciebie zebys zaakceptowal moje zboczenie, ja mam gdzies to co myslisz o mnie
w jaki sposob to ze jestem lesbijka dotyczy ciebie i zakloca twoje egzystowanie
znowu posadzasz mnie ze nie czytam twoich papek a ja ci mowie ze czytam, takie lubie najbardziej :D
 
Do góry