Homoseksualizm i związane z nim kontrowersje

Związki homoseksualne i adopcja dzieci

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Napiszcie czy jesteście za czy przeciw leczeniu homoseksualizmu ?
Jeżeli za to podajcie jakieś konkretne powody ?
Jeżeli przeci to podajcie powody dla których homoseksualizm powinien zostać nieleczony?

To powyżej już sie nie liczy :p....
Teraz proszę was o wyjasnienie mi problemu homoseksualistów :)
 

Reagle

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2005
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
lekarstwo.......wsparcie i akceptacja społeczeństwa.Nie chodzi mi o to,żeby popierać homoseksualizm.Myślę,że niegdy nie będzie na to żadnego leku jak na inne choroby.Leczenie psychiatryczne też nie jest tu chyba rozwiązaniem. Jedynym sposobem jest silna wola tych ludzi,którzy pomimo swoich skłonności będą próbować panować nad sobą.Do tego potrzebne jest ogromne wsparcie innych ludzi.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Masz racje . Ale zastanówmy sie czy tego wsparcia nie było zazdużo. Przecież takie parady równości, są poto żeby reklamować i mówić BARDZO głośno o homoseksualiźmie jak o czymś normalny. Czym w rzeczywistości niejest. No niestety ja naprzykład jestem zdrowy pod tym względem i nieżyczyl bym sobie takiej parady pod moim oknem.
Ale odbiegam powoli od tematu :p ..... akceptacje społeczną mieli do czasu gdy nie zaczeli nażucać swojej inności. Teraz to zamieniło sie niestety w niesmak na samą myśl o nich, a i również współczucie. Więc z tym niejet tak źle. A co do tego żeby ich zostawić tacy jakimi są, to sie niezgodzę. To tak jakbyś chorego na Rak, bądzź na schizofremie poprostu opuścił i zaakceptował. Czyli pozbawił byś ich szansy na leczenie :( czy to ma sens ?
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Taboretix ciekawe czy tak byś gadał jak byś sam był homoseksualistą.
Ja może i nierozumiem z czego się bierze ludziom w głowach, że stają się homoseksualistami, ale nie przeszkadza mi to. A jak by było więcej na świecie homoseksualistów niż hetero i ktoś by chciał cię na siłę uleczyć, bo jestes chory?
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Leczyć? A po co? Czy homoseksualzm przenosi się na innych kropelkowo, poprzez krew? Nie. Nikt się tym nie zarazi a poza tym homoseksualizm nie zagraża nikomu.

To tak jakbyś chorego na Rak, bądzź na schizofremie poprostu opuścił i zaakceptował. Czyli pozbawił byś ich szansy na leczenie :( czy to ma sens ?

Jedna sprawa: leczyć kogoś kto rzeczywiście cierpi, bądź ma zaburzenia psychiczne uniemożliwiające mu samodzielne funkcjonowanie. Leczy się też takich którzy zagrażają innym - np niepoczytalnych. Ale leczyć homoseksualistów? Jeśli jemu bycie homo nie przeszkadza, dobrze mu z tym i nikomu krzywdy nie robi, to po co leczyć? No chyba że osoba homoseksualna sama tego chce.
 

Reagle

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2005
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Masz racje . Ale zastanówmy sie czy tego wsparcia nie było zazdużo. Przecież takie parady równości, są poto żeby reklamować i mówić BARDZO głośno o homoseksualiźmie jak o czymś normalny. Czym w rzeczywistości niejest. No niestety ja naprzykład jestem zdrowy pod tym względem i nieżyczyl bym sobie takiej parady pod moim oknem.Ale odbiegam powoli od tematu :p ..... akceptacje społeczną mieli do czasu gdy nie zaczeli nażucać swojej inności. Teraz to zamieniło sie niestety w niesmak na samą myśl o nich, a i również współczucie. Więc z tym niejet tak źle.
myślę,że wsparcia nie było za dużo..wogóle go nie ma,homoseksualiści ciągle muszą przebijać się przez stereotypy i przez to,że ludzie wogóle nie chcą rozmawiać i zrozumieć na czym polega ich problem. Przykłady z paradami nie są najlepsze bo co do ich intencji można się spierać i nie dojdzie się do porozumienia.Nie można skreślać wszystkich przez grupę ludzi,którzy zachowują się tak, a nie inaczej.
A co do tego żeby ich zostawić tacy jakimi są, to sie niezgodzę. To tak jakbyś chorego na Rak, bądzź na schizofremie poprostu opuścił i zaakceptował. Czyli pozbawił byś ich szansy na leczenie :( czy to ma sens ?
Ja wcale nie mówię,żeby ich zostawiać.Jak dotąd nie ma raczej metody,która eliminowała pociąg do ludzi tej samej płci.Pomoc psychologa i wsparcie,akceptacja społeczeństwa może jednak pomóc przezwyciężać pewne skłonności.Homoseksualizmu nie mozna porownac do schizofrenii bo tą chorobe leczy się lekami,które doprowadzają człowieka nawet do stanu otępienia,ale napewno nie wyeliminują tego co powoduje homoseksualizm.A czy to jest rozwiązanie?
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Homoseksualizm był od zawsze. Chociażby starożytny Rzym. A uważam że rodził się on z tego iż Ci oto homoseksualiści chcieli zamanifestować swoja inność, swoją niezależność i łamanie stereotypów, a także zwykła nuda. I sprowadzało sie to do tego że facet kochał sie z facetem, dlatego że inni byli niższą klasą społeczną. A może niechciała go żadna pani i tego drugiego też a wiec znaleźli siebie.
Niestety nie wiadomo jak się to zrodizło, wiadomo natomiast że dzięi uwczesnym medią,które w pełni bronią takich ludzi poszerza sie on w bardzo szybkim tempie. A przecież wszystko co jest sprzeczne z naturą człowieka ( czty. Biologia) jest nienormalne, więc takie które niewątpliwie trzeba leczyć. A homoseksualizm jest.
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Homoseksualizm był od zawsze. Chociażby starożytny Rzym. A uważam że rodził się on z tego iż Ci oto homoseksualiści chcieli zamanifestować swoja inność, swoją niezależność i łamanie stereotypów, a także zwykła nuda.

Tu mnie rozbawiłeś. Ja choćbym się nie wiem jak nudził i chciał być niezależny, nigdy w życiu nie spojrzał bym na faceta jak na kogoś z kim można uprawiać seks. Po prostu nie.

Również nie wiem co jest przyczyną homoseksualizmu ale mogę się założyć o co chcesz że nie jest nią nuda.
 

Hihi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2005
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraj śródziemnomorski
A przecież wszystko co jest sprzeczne z naturą człowieka ( czty. Biologia) jest nienormalne, więc takie które niewątpliwie trzeba leczyć.
Nie jest to sprzeczne z naturą człowieka, ani z Naturą w ogólnym tego słowa znaczeniu. We wczesnym etapie rozwoju dzieci są biseksualne. nie mówi sie jednak o nich, że z tego powodu są nienormalne. Geny i środowisko warunkują ich póżniejszy rozwój i w wiekszosci wyrastają na osobników heteroseksualnych. Zachowania homoseksualne mogą być nabyte lub dziedziczone. Jesli jestes nosnikiem takiego recesywnego genu, moze sie zdarzyć, ze ktorys z twoich potomków równiez będzie homo.
Zwykle Natura wie co robi. Przypadki homoseksualizmu juz od dawna stwierdza się równiez u zwierząt. Obserwacje naczelnych wykazały, ze małpy często przejawiaja te sklonności zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o podporzadkowanie sie dominujacemu samcowi w stadzie.
Człowiek od dawna próbuje walczyć z prawami natury. Środki antykoncepcyjne, aborcja, klonowanie, invitro, a nawet cala prawie medycyna zachodnia są tego przykładem. Wrogie podejście do homoseksualizmu równiez mozna zaliczyc do sprzeciwiania sie woli Natury.
Myślę, ze ta forma zaspokajania seksualnego jest sprzeczna tylko i wylącznie z normami ktore stworzyl sam czlowiek, normami ktore ogolnie zostaly zaakceptowane i wynikały z potrzeby eliminowania wszystkiego co wydawało sie niepotrzebne i mogloby stanowic jakieś zagrozenie dla społecznosci. W podobny sposob w starozytnej Sparcie pozbywano się wątłych i chorowitych dzieci, wyprowadzając je w wysokie gory. Ideologia faszystowska która nie tolerowała pewnych ras i mniejszości seksualnych twierdziła rowniez, ze ludzie starzy, nieproduktywni rowniez powinni być eliminowani ze społeczeństwa.
Jeszcze dwieście lat temu w obu Amerykach uważało sie murzynow za zwierzęta do pracy. Ich wlaściciele nie myśleli o nich w kategorii ludzi, a to, że czarni mieli "tak samo" jak biali, było poczytywane za wybryk Natury.
Na przestrzeni dziejow te normy sie zmienialy. W starozytnej Grecji nikt nie zadawał pytania ; - czy homoseksualizm to choroba i co nalezy z nimi robić. A przecież Antyk wydał na świat wiecej filozofów niż całe nastepne tysiaclecie.
Jesteśmy w wiekszosci niewolnikami naszych uprzedzeń. Jeszcze do dzisiaj w wielu kręgach pokutuje pogląd, ze jak ktos nie pije alkoholu i nie pali papierosow, to musi byc tylko ciota albo konfident. Bo taka u nas tradycja, pijemy od stuleci i w tym do dzisiaj upatrujemy nasza odrębność. B)
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Masz racje, wytłumaczyłeś mi to z trochę innego punktu widzenia i zrozumiałem :) , a pisząc o tym że jest to sprzeczen naturą człowieka miałem na mysli to że natura dąży do zachowania życia, a Pan z Panem raczej dzieci nie będzie miał . Więc jest to działanie destrukcyjne i odbiegające od norm. O to mi wlaśńie chodzi, żeby eliminować w ludziach chęc do destrukcji naszego gatunku którym homoseksualizm niewątpliwie jest :)

Ale dzięki za ukazanie problemu z innej strony :)

Pozdro :D
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Uznanie homoseksualizmu za chorobę jest oczywiście wyrazem prywatnej opinii autora tego stwierdzenia. Cała dyskusja jest bzdurna skoro w tezie podaje fałszywe przesłanki. Jeśli homoseksualizm, a więc określoną orientację seksualną, chcemy uznać za przejaw chorobowy kwalifikujący się do leczenia to podobnie należy potraktować wstrzemięźliwość seksualną czyli celibat albo śluby czystości. To tak samo jest nienormalne jak homoseksualizm, jeśli oczywiście w kategoriach normalności rozpatrujemy sprawy seksualizmu człowieka z punktu widzenia teoretycznie normalnych heteroseksualistów uprawiających stosunki płciowe. Pożytek dla substancji narodu jest dokładnie taki sam z homoseksualisty jak z księdza. Księży nikt nie wnioskuje odsyłać na leczenie póki co:)
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Sam niewiesz co piszesz.
Ksiądz otrzymuje sakrament Kapłaństa, a więc bierze tak jakby "Ślub" z Bogiem, nie robi nic wbrew własnej naturze, a to że zachowuje wstrzemięźliwość seksualną to jest wyraz oddania sie Bogu. A nieukrywam że zdarzają sie księża ktorzy tego nie dotrzymują ( czasem też homoseksualiści) :( ale ich będze Bóg za to rozliczał.
Natomiast wracając do tematu, jak juz pisałem wcześniej. Wszystko co jest przeciwne naturze jest nienormalne. Fakt że to moje zdanie , ale także zdanie większoci cywilizowanego społeczeństwa :) . A Ksiądz z powolania jest potrzeby do zupełnie innych rzeczy niż wychowywanie dzieci, więc nie sprzeciwia sie naturze zachowują wstrzemięźliwość, sprzeciwiał by sie jak by uprawiał sex z innym facetem. A księża (normalni) są Heteroseksualni i sie do tego przyznają, też podobają sie im kobiety, ale dochowują wierności Bogu, to tak samo jak dokonać wierności małużeńskiej. Więc porównanie księży to homoseksualistów jest tutaj nietrafione :)

Pozdro :)
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Ślub z Bogiem tłumaczy przeciwne naturze zachowania? To ciekawe jest. Zwłaszcza w aspekcie nazwania homoseksualizmu chorobą i określenie go jako przeciwnego naturze. Gdyby homoseksualizm powodował wirus to byłby zgodny z naturą? Pewnie tak ale to nie wirus zmienia orientacje seksualną człowieka. Bardziej nienormalny jest celibat bo za wiedzą świadomego człowieka odbywa się gwałt na naturze. Dobrowolny i szanowany w świecie kościoła katolickiego.
Homoseksualizm według mnie nie jest chorobą. Zatem leczyć nie ma co. Jeśli ktoś uwielbia literaturę a nienawidzi matematyki to też nie podlega leczeniu. Jeśli ktoś widzi w dymie obraz Jezusa to jego sprawa. Jeśli rozpozna w tym dymie Allacha to też nic komu do tego. Nikt tych wizjonerów na leczenie nie wysyła. Osobiście preferuję piwo nad alkohole mocne ale przeciez nikt mnie nie śle na leczenie z tego powodu. Wolę psa niz kota i to tez mi wolno. Homoseksualista ma określone preferencje seksualne i póki nie robi nikomu krzywdy to wara od niego.
Poddawanie w wątpliwość praw ludzi wolnych i mieszczących się w zasadach społecznego współżycia jest jakby nagonką. Homosie do szpitali, komuchy na szubiennice, żydzi do gazu, ruscy precz a niemcy na kolana. To coś chyba nie tak jest.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Homoseksualista ma określone preferencje seksualne i póki nie robi nikomu krzywdy to wara od niego.
No dokładnie tak samo myślę :) .... ale do napisania tego tematu zainspirował mnie temat "Czy dać prawa homoseksualistą do adopcji" ( czy coś w tym stylu ) i ostatnimi czasy ( myśle tu o tamtym roku) częste występy homoseksualistów na ulicach. Napisałeś jeśli nie robi krzywdy . Dal wielu osób krzywdą jest to że osoba będąca homoseksualistą, zamiast praw do leczenia, domaga sie praw do "Małóżeństwa" ( już jest potwierdzenie inności ) , praw do adopcji, praw do wyższego statusu społecznego. Przecież stawianie mnie ( czy kogokolwiek zdrowego ) na równi z osobami nie chcącymi sie leczyć jest niesprawiedliwe. Pozwolenie na adopcje parze "Tatusiów" jakiegoś dziecka, jest dla tego dziecka poprostu karą. Nie dość że ma nienormalną "Rodzine", to z pewnością był by obiektem żartów :( .... więc niech osoby homoseksualne siedzą cicho i "normalnie" sie zachowują, albo niech sie nie dziwią że są obiektami ataków ze strony innych ludzi, ponieważ sami prowokują.

A co do ty Księży, to my nie mamy o czym rozmawiać, widze że Ty tutaj o jakimś innym wyznaniu mówisz. Bo napewno nie rozumiesz istoty powołania w kościele Katolickim. Więc ten temat zakończmy.
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Odwieczną chorobą ludzkości nie jest homosexualizm tylko głupota. :D
 

KOZA-88

www.scinawka.xt.pl
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
647
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
..:: Dolnyśląsk ::..
... a po co leczyć homoseksualizm ? każdy ma prawo do orientacji seksualnej jaka tylko mu odpowiada !!
jakiś głupi temat :p
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
kogo do głupków przyrwnywac??
Tych o których tu rozmawiamy :) ... ale ja ich tak nie nazwałem :p

... a po co leczyć homoseksualizm ? każdy ma prawo do orientacji seksualnej jaka tylko mu odpowiada !!
No i tu sie zgodze, ale niech homoseksualiści sie nie domagają praw na równi z Hetero seksualistami, bo to jest wedłóg mnie chore. A pozatym powiem szczeże że publiczne "lizanie się " przez pary Hetero też są mi nie w smak. Uważam ze każdy powinien zachować dla siebie jaką ma oriętacje. A ze Homo jest śmieszna, to sie ludzi z nich śmieją więc Oni tym bardziej.
Jak skończą sie "Marsze równości" to i ja zamknę ten temat bo wtedy będzie bez sensu. A narazie mam sens:)
 

Domin

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec - Dzielnica Cudów:)
... a po co leczyć homoseksualizm ? każdy ma prawo do orientacji seksualnej jaka tylko mu odpowiada !!
jakiś głupi temat :p
Według mnie to trzeba go leczyć dlatego,że występuje tylko wsród ludzi i niestety ale uważam go za chorobe, dlaczego zwierzęta go nie uprawiaja tylko ludzie? dla mnie homoseksualiści mogą sobie istnieć tylko nie muszą wyłazić z tym na ulice i wydzierać się przed innymi jakie to maja preferencje, niech wszyscy heterycy wyjdą na ulice i też zaczna sie wydzierać o swojej preferencji seksualnej, chyba byłoby to troche nieetyczne? A skąd sie bierze homoseksualizm? dla mnie nie jest normalne jeśli dwoje mężczyzn współzyje ze soba, przykro mi ale tak czuje i myśle, nie mam zamiaru nikogo potępiać bo nie mam takiego prawa ale takie są moje odczucia :/
 
Do góry