Homoseksualizm i związane z nim kontrowersje

Związki homoseksualne i adopcja dzieci

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
myślę ze najwiekszym naszym błedem czasów jest wprowadzenie słowa rasizm czy dyskryminacja prawo powinno pozostawac prawem a nie zmieniac sie w stosunku do rasy orientacji czy innych
prawo stanowia ludzie a nikt z nas nie jest doskonaly, patrzac chociazby na to forum, zawsze ktos stwierdzi ze cos odstaje od normy albo mu sie nie podoba np. kształt czyjejs glowy

Teraz niestety każdy przejaw krytyki jest rasizmem, homofobią i zaściankiem.

krytka a sprzeciw wobec legalizacji zwiazkow partnerskich to co innego, mozecie nas krytykowac jak kazdego innego czlowieka, mozecie sobie mowic nienormalni, zboczency, ale prawo powinno byc rowne wobec wszystkich. nie afiszuje sie, nie obsciskuje po parkach, zyje normalnie i place podatki i wymagam od panstwa zeby traktowalo mnie tak jak was "normalnych". przestan ciagle powtarzac te same argumenty jak zdarta plyta, nie zgadzamy sie na zwiazki i adopcje, kto tu domaga sie adopcji, nie musimy adopotowac aby wychowywac dzieci, zrozum to wreszcie. nasze prawa zapewnia nam kodeks cywilny? tylko ze musze na wszystko pisac upowaznienia, spisac testament na kartce papieru? patrzac na was pewnie wiekszosc homikow ma tez problem z rodzicami skoro i z wami i ktory z nich nie podwazy takiego swistka papieru, "rodzina" najpierw, spadek? wiesz jaki podatek trzeba zaplacic od takiego spadku? my nie chcemy przywilejow tak jak niektorzy na tym forum uwazaja z toba na czele. bog nas potepia, nie obchodzi mnie to, nie musze skladac przysiegi w kosciele, natomiast jestem pelnoprawnym obywatelem tego panstwa i uniemozliwianie mi zawarcia takiego zwiazku to dykryminacja.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
krytka a sprzeciw wobec legalizacji zwiazkow partnerskich to co innego, mozecie nas krytykowac jak kazdego innego czlowieka, mozecie sobie mowic nienormalni, zboczency,
Wiem ze czepiam sie szczegolow ale skoro ta sprawa juz kiedys wyplynela to powiem tylko tyle ze zwiazki osob homoseksualnych sa legalne. Wam chodzi o wprowadzenie do prawa nowej instytucji.

ale prawo powinno byc rowne wobec wszystkich. nie afiszuje sie, nie obsciskuje po parkach, zyje normalnie i place podatki i wymagam od panstwa zeby traktowalo mnie tak jak was "normalnych".
I jest. Nikt nie moze zawierac zwiazku z osoba tej samej plci.

przestan ciagle powtarzac te same argumenty jak zdarta plyta, nie zgadzamy sie na zwiazki i adopcje
,
Ten temat ma juz prawie dwiescie stron ciezko nie powtarzac tego samego. Jestem tutaj dluzej niz Ty i juz dawno zauwazylem ze w tym temacie w kolko powracaja te same dyskusje. Porozumienia jakiegos ciagle nie widac.

kto tu domaga sie adopcji, nie musimy adopotowac aby wychowywac dzieci, zrozum to wreszcie.
Nie wiem czy ktos z was czyli naszych foromowych homoseksualistow domaga sie wprost adopcji dzieci ale to nie zmienia faktu ze proces ten na zachodzie mial charakter postepujacy. Najpierw zwiazki potem adopcja. Cos wlasnie na zasadzie daj palec to wezma cala reke. Oczywiste jest ze ktos kto jest homo moze miec dziecko ze zwiazku z osoba innej plci (moze pozniej stal sie homo??) ale jesli chodzi Ci o takie sytuacje o ktorych kiedys pisalas tzn zabiegi in vitro itd to jest juz patologia.

nasze prawa zapewnia nam kodeks cywilny? tylko ze musze na wszystko pisac upowaznienia, spisac testament na kartce papieru?
Ok ale co z tego? Podejmujecie taka decyzje ale konsekwencje wam sie nie podobaja wiec trzeba przewrocic caly porzadek spoleczny zeby dla was bylo ok?

patrzac na was pewnie wiekszosc homikow ma tez problem z rodzicami skoro i z wami i ktory z nich nie podwazy takiego swistka papieru, "rodzina" najpierw, spadek? wiesz jaki podatek trzeba zaplacic od takiego spadku?
Jak wyzej.

my nie chcemy przywilejow tak jak niektorzy na tym forum uwazaja z toba na czele.
Bez zlosliwosci ale znowu pojawia sie podstawowy problem. Nie rozumiesz znaczenia pojec ktorymi sie poslugujesz. To co wy chcecie to sa wlasnie przywileje.

bog nas potepia, nie obchodzi mnie to, nie musze skladac przysiegi w kosciele,
To czy ktos wiezy czy nie to kwestia swiatopoglady i samej wiary i z tego co pamietam to chyba nikt nigdy nie wychodzil tutaj z czysto religijnymi argumentami. Spojrz na to tak wsrod waszych oponentow jest wielu ludzi. Sa to chrzescijanie roznych masci, ateisci...

natomiast jestem pelnoprawnym obywatelem tego panstwa i uniemozliwianie mi zawarcia takiego zwiazku to dykryminacja.
Tak jestes pelnoprawnym obywatelem i masz takie sama prawa jak inni. Nie ma tutaj zadnej dyskryminacji z powodu podanego wyzej.
 

Maradi

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Czy tak trudno jest zrozumieć, że z homo jest coś nie tak? Zostaliśmy stworzeni jako kobiety i mężczyźni uzupełniający się na wzajem w związku. Prawidłowy związek tworzy mężczyzna i kobieta, tak przewidziała ewolucja. Związki homoseksualne nie są w stanie zapewnić sobie potomstwa a po to żyjemy aby zostawić po sobie potomstwo. To naturalna kolej rzeczy.
Co do homoseksualistów okazujących sobie uczucia publicznie to mylisz się, bo często można zobaczyć parki obściskujące się, spacerujące za rękę itp. sama wiele razy byłam świadkiem takich scen. Pomijam już siebie ale aż się we mnie gotuje gdy pomyślę że moje dziecko może natknąć się na taki widok. Tak pary hetero również okazują sobie uczucia publicznie, ale o ile nie jest to zbyt "ostre" to nawet jestem za tym aby dzieci to widziały i wpajały sobie prawidłowy obraz związku małżeńskiego który zawrą w przyszłości.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
JaK napisał Codreanu obowiązuje Art.18. I nie bardzo wiem dlaczego większość ma zgodzić się na zmianę go jeśli tego nie chce. Mniejszość może otrzymać prawa których się domaga o ile jest to ogólnie akceptowane, a nie prawem kaduka.
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
Wiem ze czepiam sie szczegolow ale skoro ta sprawa juz kiedys wyplynela to powiem tylko tyle ze zwiazki osob homoseksualnych sa legalne. Wam chodzi o wprowadzenie do prawa nowej instytucji.
chodzi ci o to ze nie sa zabronione? super

Nikt nie moze zawierac zwiazku z osoba tej samej plci.
no coz ja chce i panstwo powinno mi to umozliwic

Nie wiem czy ktos z was czyli naszych foromowych homoseksualistow domaga sie wprost adopcji dzieci ale to nie zmienia faktu ze proces ten na zachodzie mial charakter postepujacy. Najpierw zwiazki potem adopcja. Cos wlasnie na zasadzie daj palec to wezma cala reke. Oczywiste jest ze ktos kto jest homo moze miec dziecko ze zwiazku z osoba innej plci (moze pozniej stal sie homo??) ale jesli chodzi Ci o takie sytuacje o ktorych kiedys pisalas tzn zabiegi in vitro itd to jest juz patologia.
u nas tez tak bedzie tylko ze w tej chwili jestesmy z 30 lat za cywilizacja wiec nie przejmujcie sie wy nie bedziecie musieli patrzec na upadek waszych wartosci
raczej nie, poprostu mialo dosyc zycia w zaklamaniu

Podejmujecie taka decyzje ale konsekwencje wam sie nie podobaja wiec trzeba przewrocic caly porzadek spoleczny zeby dla was bylo ok?
konsekwencje moge poniesc jak komus krzywde zrobie a nie jak chce normalnie zyc

Bez zlosliwosci ale znowu pojawia sie podstawowy problem. Nie rozumiesz znaczenia pojec ktorymi sie poslugujesz. To co wy chcecie to sa wlasnie przywileje.
najwyrazniej znamy rozne definicje slowa przywilej, dziwne

Tak jestes pelnoprawnym obywatelem i masz takie sama prawa jak inni. Nie ma tutaj zadnej dyskryminacji z powodu podanego wyzej.
i widze ze znowu slowo pelnoprawny i dyskryminacja maja rozne znaczenie dla nas, tylko ze ja ci niczego nie zabraniam w imie wartosci jakis tam
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
Czy tak trudno jest zrozumieć, że z homo jest coś nie tak? Zostaliśmy stworzeni jako kobiety i mężczyźni uzupełniający się na wzajem w związku. Prawidłowy związek tworzy mężczyzna i kobieta, tak przewidziała ewolucja. Związki homoseksualne nie są w stanie zapewnić sobie potomstwa a po to żyjemy aby zostawić po sobie potomstwo. To naturalna kolej rzeczy.
Co do homoseksualistów okazujących sobie uczucia publicznie to mylisz się, bo często można zobaczyć parki obściskujące się, spacerujące za rękę itp. sama wiele razy byłam świadkiem takich scen. Pomijam już siebie ale aż się we mnie gotuje gdy pomyślę że moje dziecko może natknąć się na taki widok. Tak pary hetero również okazują sobie uczucia publicznie, ale o ile nie jest to zbyt "ostre" to nawet jestem za tym aby dzieci to widziały i wpajały sobie prawidłowy obraz związku małżeńskiego który zawrą w przyszłości.
napewno nie trudno mi zrozumiec ze z toba jest cos nie tak i wspolczuje twoim dzieci jesli przyjdzie im kiedys powiedziec ci co czuja
wystarczy ze wy zapewnicie ciaglosc, taka mala mniejszosc jak my nie stanowi zagrozenia wymarcia gatunku
dla mnie naturalne jest to ze zyje jak chce a nie jak ktos mi mowi ze tak wypada bo tradycja
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
chodzi ci o to ze nie sa zabronione? super
Ciesze sie ze sie cieszysz :)


no coz ja chce i panstwo powinno mi to umozliwic
Dlaczego? Jesli np Codreanu bedzie chcial sie ozenic sam ze soba to panstwo tez ma mu to umozliwic?

u nas tez tak bedzie tylko ze w tej chwili jestesmy z 30 lat za cywilizacja wiec nie przejmujcie sie wy nie bedziecie musieli patrzec na upadek waszych wartosci
To czy bedzie to sie jeszcze zobaczy.

konsekwencje moge poniesc jak komus krzywde zrobie a nie jak chce normalnie zyc
Ludzie ponosza konsekwencje swoich wyborow i nie chodzi tylko o dzialania krzywdzace innych.

najwyrazniej znamy rozne definicje slowa przywilej, dziwne
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=przywilej
Wydaje mi sie ze ty moze i znasz definicje ale chcesz ja rozumiec tak jak jest Ci to wygodne.

i widze ze znowu slowo pelnoprawny i dyskryminacja maja rozne znaczenie dla nas, tylko ze ja ci niczego nie zabraniam w imie wartosci jakis tam
Jak wyzej.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
u nas tez tak bedzie tylko ze w tej chwili jestesmy z 30 lat za cywilizacja wiec nie przejmujcie sie wy nie bedziecie musieli patrzec na upadek waszych wartosci
Nie licz na to. Proces ten ulegnie zahamowaniu przez tykającą bombę islamską. Jak mułlowie wprowadzą szariat koniec snów o adopcji, związkach itp.
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
Dlaczego? Jesli np Codreanu bedzie chcial sie ozenic sam ze soba to panstwo tez ma mu to umozliwic?
na temat wolka zbozowego juz chyba dyskutowalismy, wiem ze nie widzicie roznicy

Ludzie ponosza konsekwencje swoich wyborow i nie chodzi tylko o dzialania krzywdzace innych.
wydaje mi sie ze zyjemy w dwoch roznych swiatach

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=przywilej
Wydaje mi sie ze ty moze i znasz definicje ale chcesz ja rozumiec tak jak jest Ci to wygodne.
a mi sie wydaje ze dla ciebie tak jest wygodnie
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Zouza powtórzyłem pewne argumenty bo liczę że w końcu do was dotrą. My nic nie musimy bo jest demokracja, rządy większości (ludu), lud nie chcę waszych postulatów uwzględnić i tyle. Nawet wasza reprezentacja w Sejmie SLD (mimo że rządziła przez dwie kadencje nie wprowadziła wam tych zmian - a przecież to partia lewicowa? Pogódźcie się z tym że nie uda wam się wywrócić rzeczywistości do góry nogami.
@kodeksu cywilnego - jak zawrzesz związek twoja partnerka dziedziczy z ustawy, (z tego kodeksu cywilnego) więc widać że słabe masz pojęcie o tym, podatek od spadku i tak będziesz musiała zapłacić.
@Bóg - Bóg nikogo nie potępia Bóg was kocha :)
 

Eleana

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ja jestem za tym, żeby pary homoseksualne mogły sformalizować swój związek. Jestem natomiast przeciwko temu żeby w Polsce było przez nich legalne adoptowanie dzieci, z bardzo prostej przyczyny. W Polsce póki co jest jeszcze za dużo homofobii i te dzieci miały by na prawdę trudne dzieciństwo. Z czasem,może jak stosunek ludzi w tym kraju się zmieni, to będę również za adopcją.
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
Zouza powtórzyłem pewne argumenty bo liczę że w końcu do was dotrą. My nic nie musimy bo jest demokracja, rządy większości (ludu), lud nie chcę waszych postulatów uwzględnić i tyle. Nawet wasza reprezentacja w Sejmie SLD (mimo że rządziła przez dwie kadencje nie wprowadziła wam tych zmian - a przecież to partia lewicowa? Pogódźcie się z tym że nie uda wam się wywrócić rzeczywistości do góry nogami.
@kodeksu cywilnego - jak zawrzesz związek twoja partnerka dziedziczy z ustawy, (z tego kodeksu cywilnego) więc widać że słabe masz pojęcie o tym, podatek od spadku i tak będziesz musiała zapłacić.
@Bóg - Bóg nikogo nie potępia Bóg was kocha :)
mysle ze twoje nie dotra do mnie a moje do ciebie, mozemy sobie odbijac pileczke
jak zawre a jak na razie nie mam takiej mozliwosci
o ile mi wiadomo bym nie musiala, dla formalnosci - http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,52983,3828535.html
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
W Polsce póki co jest jeszcze za dużo homofobii i te dzieci miały by na prawdę trudne dzieciństwo. Z czasem,może jak stosunek ludzi w tym kraju się zmieni, to będę również za adopcją.

:mruga:
Pomyślałaś o tym, że w Polsce jest 'za dużo homofobii' przez co dzieci miałyby problemy, a nie pomyślałaś o tym jak skrzywioną będą miały psychikę? Wychowanie przez parę gejów/lesbijek to dopiero byłoby trudne dzieciństwo. Dorosłe życie również, bo osoba taka będzie pozbawiona wzorców moralnych, zahamowań, poprawnych schematów postępowania. Dodatkowo będzie zapewne mocno zindoktrynowana pod względem poglądów politycznych. W wiadomą stronę oczywiście.
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
:mruga:
Pomyślałaś o tym, że w Polsce jest 'za dużo homofobii' przez co dzieci miałyby problemy, a nie pomyślałaś o tym jak skrzywioną będą miały psychikę? Wychowanie przez parę gejów/lesbijek to dopiero byłoby trudne dzieciństwo. Dorosłe życie również, bo osoba taka będzie pozbawiona wzorców moralnych, zahamowań, poprawnych schematów postępowania. Dodatkowo będzie zapewne mocno zindoktrynowana pod względem poglądów politycznych. W wiadomą stronę oczywiście.
ludzie bardziej otwarci mysla wlasnie w ten sposob a ludzie zindoktrynowani w sposob taki jak ty.
ja mialam wzorzec w postaci mamy i taty i mimo wszystko nie stworze wedlug was "normalnej" rodziny, mogliby sie starac mnie zindoktrynowac nie wiem jak ale efektow by to nie przynioslo tak samo i w druga strone. wmawianie ze to wynosi sie z domu to bzdura lub ze dziecko wychowywane przez dwie mamy byloby amoralne, nie mialo zahamowan i generalnie armagedon.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Ja jestem za tym, żeby pary homoseksualne mogły sformalizować swój związek. Jestem natomiast przeciwko temu żeby w Polsce było przez nich legalne adoptowanie dzieci, z bardzo prostej przyczyny. W Polsce póki co jest jeszcze za dużo homofobii i te dzieci miały by na prawdę trudne dzieciństwo. Z czasem,może jak stosunek ludzi w tym kraju się zmieni, to będę również za adopcją.
Bredzisz.

@Zouza - kto tu kogo chcę zindoktrynować? Skończcie odwracać kota ogonem bo normalna rodzina to nie indoktrynacja, za to wy chcieli byście każdemu wyprać mózg na swoją modłę. Przykro mi ale w Polsce nie ma zgody na wychowywanie dzieci przez dewiantów.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
na temat wolka zbozowego juz chyba dyskutowalismy, wiem ze nie widzicie roznicy


wydaje mi sie ze zyjemy w dwoch roznych swiatach


a mi sie wydaje ze dla ciebie tak jest wygodnie
Widze sile merytorycznych argumentow :) Bardzo rozbudowana wypowiedz az ciezko sie odniesc do calosc ale sprobuje.

1. Wydaje mi sie ze zyjemy na tym samym swiecie tylko ze tobie rzeczywistosc bardzo nie pasuje gdyz wiekszosc ludzi nie chce Ci przyznac przywilejow o ktore tak mocno walczysz.

2. W ten sposob to sie nie da rozmawiac. Moglas sie troche bardziej postarac.
 

marguerite

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
28
wiecie co dla mnie jest najgorsze nie to ze sa takie "zwiazki" tylko to ze homoseksualisci tak sie napychaja ze swoja odmiennoscia robia wokol siebie wiele zbednego szumu, gdyby byli mniej prowokujacy rozne sprzeczki i afery mysle ze wiecej osob jakos by to zaakceptowala, bo taka jest prawda ze ludzie nie lubia gdy ktos sie tzw "napycha" i "obnosi" z czyms, a ja tego nie cierpie. co do wychowywania dzieci nie jestem za, po prostu sa pewne rzewczy ktorych nie zaakceptuje i juz. niech zyja normalnie w tych zwiazkach a nie robia z siebie ofiaRY LOSu ;/ a dzieci powinny miec ojca i matke. tak bylo jest i powinno byc. tyle...
 

marguerite

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
28
wiecie co dla mnie jest najgorsze nie to ze sa takie "zwiazki" tylko to ze homoseksualisci tak sie napychaja ze swoja odmiennoscia robia wokol siebie wiele zbednego szumu, gdyby byli mniej prowokujacy rozne sprzeczki i afery mysle ze wiecej osob jakos by to zaakceptowala, bo taka jest prawda ze ludzie nie lubia gdy ktos sie tzw "napycha" i "obnosi" z czyms, a ja tego nie cierpie. co do wychowywania dzieci nie jestem za, po prostu sa pewne rzewczy ktorych nie zaakceptuje i juz. niech zyja normalnie w tych zwiazkach a nie robia z siebie ofiaRY LOSu ;/ a dzieci powinny miec ojca i matke. tak bylo jest i powinno byc. tyle...
 
Do góry