Historia !

melostupro

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
133
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Springfield
XX wiek. fascynująca historia, która powinna tym i przyszłym pokoleniom dac dużo do myślenia. niestety nie do każdego to trafia.
postawy Polaków podczas okupacji niemieckiej - nie wiem czy znalazłabym w sobie tyle odwagi ...
 
P

Pałka

Guest
I i II W.Ś., z naciskiem na Rosję, Niemcy i oczywiście Polskę. Na drugim miejscu XIX w., szczególnie Rosja.
 

maaalinka_O!

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
22
Punkty reakcji
1
Hej!
Mam jedno małe pytanie, szczerze mówiąc nie za bardzo wiedziałam gdzie je umieścić ale doszłam do wniosku że tu raczej doczekam się najszybciej odpowiedzi ;)
Tak więc, chciałabym wiedzieć czy macie jakieś sprawdzone pozycje dotyczące powstań narodowych?? Wiąże się z tym temat mojej pracy maturalnej, co prawda czasu mam jeszcze wystarczająco dużo ale już zbieram materiały, które mogą stać się przydatne...
Byłam już w bibliotece, sama nic ciekawego nie znalazłam, a panie bibliotekarki nie były za bardzo zorientowane w tej sprawie ;)
Pytam więc o Wasze zdanie :)
Pozdrawiam :*
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Próbuj w dziale edukacja. Nie wiem na jakiej postawie uznałaś, że to pasuje do tej sondy. Za odpowiedzi tutaj polecą warny.
 

AndyIII

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Średniowiecze to moje specjalizacja - taki mediewista ze mnie:p- oprócz tego ogół dziejów. No i nie lubię ruchów robotniczych w XIX wieku:/
 

Jerzy Ciesielski

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
45
Punkty reakcji
2
Mysle ze druga polowa XIX wieku, czasy tworzenia sie struktur panstwowych w Australii i klarowania sie poczucia narodowosci w Stanach Zjednoczonych. Okres lat trzyddziestych i drugiej wojny swiatowe. Ponadto Starozytna Greacja i Rzym a takze wiele innych okresow.
 

Waaning

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Biała Podlaska
Ja ogólnie kocham historię. Najbardziej jednak szanuję Rzeczpospolitą Obojga Narodów(Szczególnie wiek XVII potop, powstanie Chmielnickiego, konflikt z Rosją i odsiecz wiedeńska...), a także w historii świata wszelkie konflikty Anglii z Francją(wojna stuletnia itd.) i wojne dwóch róż w Anglii.
 

darkoniusz

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja osobiście bardzo lubię Polskę w złotym wieku oraz okres kolonizacji na całym świecie.
 

paweł1928

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Rzeszów
Ja interesuje się w głównej mierze historią Polski od pierwszych lat istnienia po czasy współczesne ...
 
Do góry