Harcerze... A Co To Jest... Wymarły Gatunek?

Gemma

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2005
Posty
125
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
koniec świata...
głupio.. :/
otrzymanie krzyża to znak, że jesteś prawdziwym harcerzem. To do czegoś zobowiązuje, nie powinno się go dostać tak jakby to była zwykła przypinka zdobiąca mundur. Przynajmniej moim zdaniem.
 

juhha

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2005
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Bielsko-Biała
Moje przyrzeczenie było w 2001 czy tam w 2003 roku.Mój brat był wtedy przybocznym i wszystko mi powiedział.Bez sens numer 1.Bez sensem numer 2 było to,że wygadałam się przed koleżanką,która też miała dostać Krzyż.Nie chciało jej się jechać na biwak i ja ją tak gorąco namawiałam,że się domyśliła.
Ale ogólnie to cieszyłam się jak dziecko.W sumie to byłam jeszcze dzieckiem ale po złożeniu przysięgi ,,dorosłam".Wiedziałam co chcę robić w życiu.W 1 gimnazjum miałam przerwę z powodu szkoły,w 2 gimn myślałam,że już mogę z tym skończyć.Teraz wiem,że to była najgorsza decyzja w moim życiu.Od stycznia zaczynam życie na nowo :)
 

monika0o

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Harcerstwo? Hm... mi kojarzy się za sprawą opowieści niektórych z obozami, na których trzeba świecić pupcią przy całej obozowej społeczności :p. A tak podchodząc 'głębiej' do sprawy to szanuję tylko niektórych harcerzy. Harcerzem nie jest dla mnie taki, który pali, pije, klnie, a harcerstwo to dla niego dobra zabawa. Takie harcerstwo kupy jest warte. Harcerz coś przysięga, i przysięgi ma się trzymać, a inaczej nie jest harcerzem tylko marną podróbką.

Harcerze mają z góry narzuconą jakąś tam ideologię, i muszą się jej trzymać. Tych, którzy trzymają się zasad, a harcerstwo to dla nich coś więcej niż zabawa szanuję i to bardzo. Bo ogólnie szanuję ludzi, którzy żyją, a nie egzystują żeby czasem wszamać hamburgera w mcdonaldzie, czasem spojrzeć na "fakty" i czasem zobaczyć błyskającego w 'terminatorze' muskułą gubernatora Californii (?) :p. Lubię ludzi, którzy kierują się w życiu czymś więcej niż tym, co powie koleżanka lub tym co jest wygodne i przyjemne, już nie wspominając o tych, co decyzję podejmują na podstawie zwierzęcych odruchów. A ci harcerze z prawdziwego zdarzenia są tacy. Mają ideologię, zasady, wpojone wartości. A takie harcerskie podróby mogę najwyżej wyśmiać. Chociaż nawet śmiech to za dużo chyba w tym przypadku.
 

edziorka

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2005
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bukowiec
eheheh jja jestem harcerka od okolo 5 lat i jest zaje*** eheheh i wcale ze nei z ta nirvana ja slucham nirvany i szanuje zaspol jak i Kurta... wogle jak tos tak mowi o harcerzach ze wloczymy si epo lasach to oki bo to prawda ale on nie wiem co sie dzieje na nocnych zbiorkach obozach biwakach i innych:) ehhehe jejku ja tyle juz ludzi przez harcersto poznałam tyle ludzi... tyle przyjaźni... zawsze mila przyjacielska atmoswera zawsze mozna poghadac... tyle sie nauczylam nie zaluje niczego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jejku te nieprzespane noce:):) Gdy mialam przysiege to nei zdawalam sobei sprawy ze tyle zmieni sie w moim zyciu na lepsze:):) jejku:) dla mnei chodzic w mundurze to nie SIARA tylko duma ze jestem harcerka:) ehehh wogole pozdrawiam wstkich harcerzy ktozy wiedza o czym mowie... bo ci co mowia ze my tylko tam jakies zabawy robimy to nie wiedza najwazniejszego!!!!!!!! HARCERZE THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdro
 

Emilcia=)

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja nie uważam że harcerze to wymarły gatunek. Sama jestem harcerką od 3 lat i mi się to nie znudziło i nie znudzi:d to jest fajne i bardzi miło spędza się czas na biwakach, rajdach itp. Na zbiórkach jest ciekawie i w ogóle póki będe mogła pozostane harcerzem!!! :)

------------------------------------
Caps Lock OFF!
Pozdro!@!
Deras
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
A jak to jest z wami jeszcze w tym przypadku... czy nie rozmyślacie czasami że niesłusznie nosicie ten krzyż na piersi... że nie jest on słusznie wam dany... że na niego nie zasługujecie... że nie macie odpowiednio odwagi... aby spojrzeć na tą dume i obowiązek zarazem do... "czystości..." :|
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
Rozumiem że każdy ma prawo do wypowiedzenia własnego zdania, ale ja jako harcerka czuje się urażona.
No więc tak, jestem harcerką i jestem z tego powodu bardzo dumna :D
 

noelke

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2006
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Provinz Posen
pamiętam jak wiele lat temu gdy odchodziliśmy z kumplami ze swojej drużyny, publicznie spaliliśmy swoje mundury i chusty;) Taki odruch. Harcerstwo było dobre gdy ja do niego należałem - czyli już szmat czasu temu... teraz te wszystkie drużuny są jakieś takie zciotowane i śmieszne, zero polotu :p

Poważnie mówie. Dzisiejsze harcerstwo jest śmieszne i zciotowane;)
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
Hmmm... Fajnie jest się dowiedzieć że przez harc. jestem zciotowana :p

Nie no spx... każdy ma prawo do wypowiedzi :)
 

cwieku

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
0
ja tam jestem harcerzem chwilowo wystempujoncym jako wolny strzelec niemam krzyza niemam stopnia bo to dlamnie niejest warzne chociaz zmuszali mnie do tego zeby zrobil stopnie i przyja krzyz ale krzyza uwarzam ze niejestem godzien a co do stopni to nic nieznacza bo poco mam pokazywac ze cos umie jak wiem ze to umie :)

a i harcerstwo nie sprawia ze staje sie ktos ciotą
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Ja do harcerzy nic nie mam :D
Sama kiedyś chciałam zostać harcerką, ale nie wyszlo :p
 

Ane29

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
z miasta...
Byłam dobre kilka lat harcerką :D
bardzo miło wspominam tamte czasy :eek:k:
wspólne wycieczki,biwaki,spotkania przy ognisku,
harcerskie pieśni,granie na gitarze :p
Wszystkim harcerzom-CZUWAJ :D
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
CZUUUWWAAJJJ! :p (ze specywicznym ugięciem kolan jak to u mnie nie którzy robią i z wielkim uśmiechem i to śmiesznie wygląda)
A u mnie to żeby grać na gitarze harc. nakłoniło. Bo bardzo mi się spodobało to jak się fajnie przy ogniskach śpiewa :pP
 

sivc

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
ale co??
A najlepiej takie piosenki, jakie się pierwszy raz w życiu słyszy, a potem usiłuje odtworzyć "jak to leciało".
Kocham to.
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
nom... Też miałam takie przygody z piosenkami...
Jak są wyszukiwarki harc. piosenek... to wpisywałam najmożliwsze opcje słów tej piosenki... I w końcu znalazłam ;P
 

cwieku

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
0
co do piosenek harcerskich to mi sie bardzo podoba hiszpaniskie dziewczyny tea melodia skoczna i wesola :D
 
Do góry