Gry planszowe - jakie polecacie? Opinie itd

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Mrówa85 napisał:
Ja ze swoim siostrzeńcem pykam już w szachy, a w monopoly już mnie potrafi ogrywać. :) Ale 9 lat, to już taki wiek, że jest w stanie. Za to z siostrzenicą jest łatwiej, bo albo na idziemy na spacer, albo bawimy się takimi grami ekologicznymi na stronce ministerstwa środowiska. :D
Jakie są te gry ekologiczne? :) W ogóle jak możesz to podeślij stronę bo chętnie bym zobaczyła jak wygląda strona Ministerstwa Środowiska :p
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
ale to nie jest główna strona ministerstwa, tylko taka właśnie skierowana dla dzieci, ale wszystko jest w otoczce ekologii. Ciekawostki są fajne, bo już te gry i quizy, są dla dzieci. :)
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Mrówa85 napisał:
dzieci.mos.gov.pl/ ale to nie jest główna strona ministerstwa, tylko taka właśnie skierowana dla dzieci, ale wszystko jest w otoczce ekologii. Ciekawostki są fajne, bo już te gry i quizy, są dla dzieci. :)
Fajna strona :) Pokażę bratanicy, może znajdzie coś dla siebie. Ogólnie pierwszy raz spotkałam się z czymś takim, niezły pomysł. Bo nie da się dzieci zniechęcić do internetu i komputera więc dobrze chociaż pokazywać im alternatywy - w postaci edukujących i ciekawych stron. :)
 
D

Dobrawa

Guest
Najfajniej z dzieciństwa wspominam chińczyka i warcaby , ale tyle teraz fajnych gier na rynku, że można wybierać i przebierać :)
 

Descent

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
0
Z planszówek ostatnio ze znajomymi graliśmy w "kolejkę" - fajna gierka, polecam
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Dla mnie planszówki to pewne wybawienie, ktroe pozwala na utrzymania kontaktu z dzieckiem - nieraz cięzko o wspólne aktywności:
przedszkolak bawi sią lalkami/autkami - nas to męczy, nastolatek siedzi na skypie gra w jakieś mmo- my nikonieczniie łapiemy o co kaman, a planszówki, czy tam karcianki, jeden czort ;) to coś, co możemy robić razem na każdym etapie - zmieniają sie tylko tytuły :)
My jestesmy na etapie: farmer, pizza XXl, wyprawa do dżungli - te dwie są na spostrzegawczość i nieraz dziecko może być lepsze od rodzica. Mamy też wielką ochotę na nowość - duszki
duszki+2.png

Może ktoś już grał? Na pudełku jest, że od 8 lat, a nasza ma 7, ale chyba da rade co?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Kiedy byłem mały kochałem grać w "Eurobiznes" bardzo dużo czasu spędziłem grając w to.
 

mysiorek

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
1
Bal lerina my mamy te gre. Mloda dostala ja na urodziny i gramy w nia cala rodzina. Oj zmusza nasze szare komorki do pracy:) a przy tym jest masa smiechu. Mloda jest w zerowce i spokojnie daje rade. Tam sa dwa warianty gry, prostszy i trudniejszy, wiec Twoja corka tez sobie spokojnie poradzi.
 
I

ItaliaAmore

Guest
mysiorek napisał:
Bal lerina my mamy te gre. Mloda dostala ja na urodziny i gramy w nia cala rodzina. Oj zmusza nasze szare komorki do pracy:) a przy tym jest masa smiechu. Mloda jest w zerowce i spokojnie daje rade. Tam sa dwa warianty gry, prostszy i trudniejszy, wiec Twoja corka tez sobie spokojnie poradzi.
ja w eurobiznes czy monopoly to mogę grać do dzisiaj :) Chrześniakowi natomiast bardzo spodobałą się gra farmer, tylko to dla dzieci, które już coś potrafią liczyć, to ona jeszcze bardziej rozwija, także gdzieś w pierwszej/drugiej klasie podstawówki polecam
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
ItaliaAmore napisał:
Bal lerina my mamy te gre. Mloda dostala ja na urodziny i gramy w nia cala rodzina. Oj zmusza nasze szare komorki do pracy:) a przy tym jest masa smiechu. Mloda jest w zerowce i spokojnie daje rade. Tam sa dwa warianty gry, prostszy i trudniejszy, wiec Twoja corka tez sobie spokojnie poradzi.
ja w eurobiznes czy monopoly to mogę grać do dzisiaj :) Chrześniakowi natomiast bardzo spodobałą się gra farmer, tylko to dla dzieci, które już coś potrafią liczyć, to ona jeszcze bardziej rozwija, także gdzieś w pierwszej/drugiej klasie podstawówki polecam
Farmera też mamy jest spoko, ale bardziej losowy. W Duuuszkach wszystko zalezy od twojego refleksu :) Jakby ktoś szukał preentu na komunię czy dzień dziecka, to wszystkie gry w sklepie Egmontu są teraz za pół ceny. Można nawet za dychę fajną wybrać, np. pirackie skarby. ;)
 

mysiorek

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
1
Dzieki za info. Fajne maja te gry, chyba sie skusze, bo obnizka jest konkretna , o 50%. Myslalam juz w kontekscie Dnia Dziecka:)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
U mojej ostatnio robili na technice warcaby. Szachownicę rysowali na brystolu, a pionki robili z plasteliny. :D
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
A graliście może w Dobble? Bo mam kod zniżkowy z Toffifee i tak myślę nad zakupem..
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
IPN wydał grę kolejkę. Gra ma charakter edukacyjny i uczy jak pod czasz okupacji komunistycznej ludzie musieli stać w kolejce. Tej grze są karty które pozwalają iść szybciej lub cofają w kolejce np masz dziecko i idziesz do przodu , Kolaborant komunistyczny ma pierwszeństwo i idziesz na koniec kolejki. . Może nie udać się kupić produktu. Ta gra jest bardzo ciekawa ale niestety IPN wydał niewiele gier. IPN jest blokowany i za fakty pokazujące okupację komunistyczna ma niewiele pieniędzy i dlatego wydaje bardzo małym nakładzie książki. Ta gra ma fajne pudełko.
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
O kolejce słyszałam ale dla dzieci to chyba będzie zbyt trudna? I chyba sporo kosztuje. W dobble raz grałam – gra dla dzieci i dla troszkę starszych. Ale znajomi mówili że młodsi naprawdę dużo czasu spędzają na wspólnym graniu, a można grać aż 6 osób.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
ja_goda napisał:
O kolejce słyszałam ale dla dzieci to chyba będzie zbyt trudna? I chyba sporo kosztuje. W dobble raz grałam – gra dla dzieci i dla troszkę starszych. Ale znajomi mówili że młodsi naprawdę dużo czasu spędzają na wspólnym graniu, a można grać aż 6 osób.
Ta gra Kolejka jest stworzona dla dzieci bo ma je nauczyć historii i pokazuje że komunizmie trzeba stać kolejce bo wszystkiego brakuje. Warto też kupić Monopol ale klasyczny bo prezentuje poziom i ma ciekawe pionki. Psa , Laptopa , Samolot . Można też kupić kilka rodzajów Monopolu i połączyć je w jedną grę lub kupić jeden który zawiera planszę która pozwala przejść na inną plansze np Dawno temu grałem monopol który pozwalał na inną plansze. Grałeś na Ziemi a na stracie mogłeś przejść do Kosmosu i kupować kosmiczne kopalnie. Gracz który jest na starcie decyduje czy przechodzi na inną plansze i wtedy gra jest ciekawa. Pozwala wybrać plansze.
 
J

Jula92

Guest
Teraz jest tyle fajnych gier dla maluchów, one bardzo rozwijają wyobraźnię... Moja córeczka bardzo lubi Memo, domino i wieże, gdzie trzeba wyjmować po kolei klocki tak żeby się nie zawaliła. Fajna zabawa dla całej rodziny :)
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
według mnie monopol jest grą w którą cała rodzina może grać ;-)
 
K

konwalia78

Guest
Moja 6 latka lubi grać w karty UNO. Gramy w nie całą rodziną. W domino także. I z rodzeństwem w piłkarzyki lubi zagrać i bardzo dobrze jej idzie , muszę przyznać :)
 

xcmv10

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mi się bardzo podobają te gry planszowe grylogiczneonline.pl/planszowe/
Bardzo wciągają i dają niezłą frajdę, razem ze swoją dziewczyną ostatnio godzinami graliśmy w te gierki planszowe, niesamowity relaks.
 
Do góry