Gry planszowe - jakie polecacie? Opinie itd

stokrotka42

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Walencja napisał:
Mam pytanie - coś co może zainteresować 12 latka. Jakieś podpowiedzi?
Ja pamiętam, że długo bawiłam się z dziećmi w grę Mistrz słowa

Na grze jest podane dla dzieci w wieku powyżej 8 lat.
Ale my dorośli też z przyjemnością graliśmy w tę grę.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Zerknijcie na mojulubionybohater tam jest bardzo fajna gra Myski Składak. To jest tak naprawde teraz taki numer jeden jesli chodzi o układanki wśród naszych dzieci ;)
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Domino i chińczyk.. Monopol i scrable też super, tylko już dla starszych dzieci.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ah powoli idą święta a ostatnio jak bylam w markecie na zakupach to widziałam, że już pół piętra zawalili zabawkami i grami planszowymi :) będę musiała coś fajnego wybrac, widziałam jakiś monopol junior, dla trochę starszych dzieciaków, może to by im pasowało :)
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Kiedyś z fajnych gier były np. skaczące żabki. Dla trochę starszych może być np. jakiś monopol junior albo scrable junior :)
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Dobre :0 Ale dlaczego tylko dla faceta :)) wbrew pozorom takie śmieszne mini gry czy planszowe czy nawet na telefon to strasznie czasem fajne zabijacze czasu, żeby tylko jeszcze ten czas mieć :)
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
U nas cała rodzina (od 5 do 55 lat :p) zachwyca się grą w Scrabble, robimy sobie rodzinne turnieje :D A ostatnio spodobała mi się Zlot Czarownic, jeszcze się waham, ale chyba w końcu zamówię, bo brzmi ciekawie :D
 

sandal_wood

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
a co sądzicie o takiej grze z królikiem Bugsem i całą jego ekipą muszę kupić coś dla syna siostry, a nie mam kompletnie pomysłu, do tej gry oczywiście coś bym jeszcze dorzuciła słodkiego, ale nie chciałabym przekroczyć swojego małego budżetu :D
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ciężko tak na odległość ocenić, nie znam, może poszukasz na YT jakichś filmów z recenzjami gier albo tą konkretną grą w akcji :)
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Uwielbiam różnego rodzaju gry planszowe i często grywamy w nie ze znajomymi na imprezach. Ostatnio na tapecie jest taka jak tutaj, ale ciekawa też jestem planszowej wersji "Gry o tron". Graliście?
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ja nawet jakiś czas temu byłam kupując prezent i sama się zdziwiłam, trafiłam do sklepu tylko z planszówkami i ejst tego teraz takie zatrzęsienie że szok :))
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Tzlko pamitajcie, że w gry planszowe my też będziemy się angażować -sama kupuję na prezenty gry planszowe, ostatnio dla chrześniaka, a jego mama twierdzim, ze oni i tak z małym nie mają czasu grać, więc taki średnio trafiony prezent.
 

lomi2

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
U nas w domu gry planszowe to ulubiona rozrywka całej rodziny. Najczęściej gramy w Świat Dysku i Osadników z Catanu jak dzieciaki były młodsze graliśmy w Pędzące Żółwie
 

wwwMwww

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Moja kruszyna jeszcze za mała na gry ale na pewno jak podrośnie zaopatrzę się w Chińczyka i pamięć :)
 

erudyta79

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2013
Posty
53
Punkty reakcji
0
my gramy w "zgadnij kto to", trzeba opowiadać o wybranej postaci i przeciwnik drogą eleminacji dochodzi do tego, któą postać wybrała druga strona. bardzo się nam podoba i rozwija umiejętność obserwacji, mówienia, opisywania
 

deerh

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Godne polecenia są książeczki z zadaniami miniluk. Nie jest to typowa gra ale moje dzieciaki fajnie rywalizują przy rozwiązywaniu kolejnych zadań. Nawet musiałem im drugi komplet klocków kupić żeby mogły rozwiązywać zagadki jednocześnie. Przy okazji pewnie sporo się uczą.
 
M

mmamba88

Guest
Och ja kocham klasyczne gry- szachy, warcaby, gry karciane! Uwielbiam je od małego.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Ja ze swoim siostrzeńcem pykam już w szachy, a w monopoly już mnie potrafi ogrywać. :) Ale 9 lat, to już taki wiek, że jest w stanie. Za to z siostrzenicą jest łatwiej, bo albo na idziemy na spacer, albo bawimy się takimi grami ekologicznymi na stronce ministerstwa środowiska. :D
 
Do góry