Gothci

NAri

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
uważam, że gothci są wporządku, chociaż ja nie mogłam jakoś tak całkiem się poporządkować tej subkulturze...owszem mam mroczną naturę, farbuje włosy na czarno, nosze słowiański wisiorek, uwielbiam czarne ubrania, jestem dość blada i najczęściej maluje się na czarno, słucham za to rocka i melatu i raczej nie uważam się za gotkę...czasem lubie założyć np cos zielonego i o! :D W swoim otoczeniu mam jedną gotkę, jest całkiem sympatyczna...najpierw troche mi imponowała, że dzień w dzień chodzi na czarno i ma fajne długie czarne włosy(moje sięgają jak narazie do ramion-ale ciągle zapuszczam ;) ), ale teraz już mi się to znudzilo, ona twierdzi, że tak lubi, a ja potrzebuje od czasu do czasu odmiany...podziwiam gothów za to, że potrafią być sobą, nie ukrywać się z tym co lubią i tym jacy są! :] A suknie średniowieczne są SUPER! tylko troche brakuje okazji, żeby je załozyć :( pozdrawiam!
 

sunday

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2006
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Szczurowa
Jeśli chodzi o gothów to mam parę znajomych. Lubią ubierać się na czarno bo to jest ich styl ale nie zawsze tak chodzą. Natomiast jeśli chodzi o muzykę moim ulubionym zespołem jest Nightwish. Według mnie najlepszy zespół (może mam fioła na jego punkcie :)) ale za gotha się nie uważam. Ale nie szata zdobi człowieka lecz człowiek szatę. To już zależy od ich życia i zainteresowań mrocznymi rzeczami - okultyzm, wampiryzm itp.
 

fuckme

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
240
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Ja szukałem swojego miejsca długo i subkultury która odwzierciedla mnie (sam nie wiedziałem długo co chce, co mi się podobą, kim jestem itp i stąd robiłem kiedyś coś wbrew sobie :)) i oto właśnie ona, kiedyś nie byłem pewny i mówiłem po co być jej częścią, jednak stałem się jej i umre jako goth:)

A co do kolorów to powiem tak to różnie jest nie każdy goth chodzi w tych, ja prócz czarnego preferuje fiolet, i czerwień i okazjonalnie. (ale inni goci moga inne). Chociaż głównie cały na czarno chodze (ale ludzie mylą mnie z metalem, bo nie odróżniają tych 2 subkultur. Pozatym wielu gotów chodzi w jeszcze innych kolorach, nie musi to być czarny (ktoś mylnie powiedział))
Biała cera przede wszystkim ze względu iż identyfikuje się z odmiana vampire got (chyba wszystko jasne?), ale to nie znacyz iż każdy got unika słońca, są tacy którzy normalnie się opalają itp
Ja z natury jestem blady i dąże do jescze bardziej bladej cery zupełnie białej :) (ale do tego są farby których nie posiadam :()
Co do muzyki, to ktoś wspomniał że mało słucha gotyku, a po pierwsze goci nie mają ograniczeń muzycznych i nie cechuje ich słuchanie tej samej muzyki jak jest to wśród innych subkultur. Ja osobiście preferuje punk,metal,gotyk,hard rock,hardcore (ogólnie wszystko co mocne)
Okultyzm, wampiryzm itp także mnie interesuje, także lubie widok i smak krwi (nie wiem jak można ją unikać?) to jest coś cudownego, nazwałbym to nektarem bogów, nie jestem uzależniony pije (a raczej nie pije teraz bo nie mam kogoś kto się podzieli swoją :p jedynie swoja okazjonalnie)kiedy chce :)
A dla ludzi może by


A pozatym mało ich widać na ulicy (w pełnej okazałości) bo u nas cholernie niska tolerancja jest, i za pełen ubiór od pierwszej lepszej łysej bandy oberwie sie po ryju....

Ale GOCI BĘDA ŻYĆ WIECZNIE !
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
fuckme mam pytanie.. czy goci w sensie mężczyźni noszą długie włosy ?
bardzo mnie zainteresował ten temat po przeczytaniu Waszych postów, jednak wątpię żebym kiedykolwiek była gotką ;) Ale wiadomości nigdy nie za wiele. Pozdrawiam.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Veleda, pozwolisz że odpowiem zamiast Fuck me.

To zależy od Gotha, jeden może nosić długie drugi może lubić krótsze. Najważniejsze jest to byle by były czarne :p.

Z drugiej strony, mało jest subkultur które nakazują noszenie włosów o określonej długości. Metale mogą chodzić choćby i na łyso, ale tracą przyjemność pogowania. Znam też skeatów z dość długimi włosami (do ramion).
No tylko skinheadzi muszą mieć łyse głowy, a Hipisi odwrotnie.
 

fuckme

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
240
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Beralis święte słowa co do fryzury, ale nie musi to być wcale czarny kolor, kto jaki woli, różne mają.
Ja chce 3 kolorowe mieć a na razie mam tylko 2 :(
 

Mucha

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
mam wiedzieć??
Ja nie słucham muzyki Gotyckiej <wycie do księzyca> ale do samych gotów nic nie mam, nich sobie tam są...i żyją..i słuchają swojej gotyckiej muzyki:D
 

fuckme

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
240
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Napiszę pare fajnych i nie fajnych komentarzy ludzi którzy szokowali się jak byłem wymalowany pudrem białym oraz czarne usta i oczy czarną kredka

- To black metal czy death metal (to akurat spoko, cóż ludzie nie wiedzą że goci żyją:) no i pozatym te 2 gatunki muzyczne baardzo lubie)
- Ooo kur.wa, zwała (koleś z laską :D)
- spi.erdalaj
- ja pie.rdole (banda dresiarzy przed dyskoteką, myślałem że się rzucą na mnie :))
- O jezuuu (jakiś dzieciak ale z tego miałem zwałe :D)
- Kto to jest? To diabeł (2 kolesi wyszli z jakiegoś pubu :) też mnie bardzo rozśmieszyli :))
- Chodź mu wpier.doliimy (2 dresów)
- Fajny makijaż (pani w sklepie :))

Jeszcze coś tam było ale nie pamiętam, ale standrad że ludzie gapili się jak na kosmite, ale cóż miałem troche % więc zlewałem to :)
 

Rzeznik

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
242
Punkty reakcji
1
Opalony raczej nie jestem, czarny kolor lubię, muza też nawet spoko, choć z Nightwisha lubię tylko kawałków.. a z malowaniem hmm.. pewnie by mi pasowało (kiedyś grałem śmierć w jakimś przedstawieniu to nawet fajnie to wyszło), ale po prostu mi się nie chce... za dużo roboty z tym, więc gotem nie zostanę. Podobnie jeśli chodzi o picie krwi... nie nie to raczej nie mój gust.. o wiele bardziej smakuje mi np. wino :] Pozdro
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Ja kiedyś miałam taki okres że sie ubierałam na czarno. Teraz ubieram się normalnie ale słucham też gotyckiej muzyki. :p
Jeszcze coś tam było ale nie pamiętam, ale standrad że ludzie gapili się jak na kosmite, ale cóż miałem troche % więc zlewałem to
fuckme wzbudzasz zainteresowanie :} Nie wiem co ja bym zrobiła gdybym zobaczyła prawdziwego gotha. Pewnie patrzyłabym się tylko z zaciekawieniem :p Ale człowiek jak każdy inny :] Mi sie ten styl podoba :}
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ja wiem jedno :D Gdybym zobaczył Gothke to bym podbiegł się zapoznać :D. Potem zabrałbym ją na romantyczny spacer po cmentarzu :D.
 

Agniesia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2005
Posty
156
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
stamtąd
Ja to na gothów trafiam tylko na necie. Wychodzicie na dwór tylko w nocy, czy jak? :)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Poprostu jest ich mało. Ja sam najczęściej Gothów spotykam tylko na koncertach. Czasem w centrum Lbn jakaś się przechadza i tyle.
 

gosia665

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
570
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Łódź
no właśnie gothów jest mało aż za mało :D a to taka interesująca subkultura z klimatem :p
 

No_Body

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2005
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
Boze... w Krakowie Gothow jest od groma. Do tego stopnia ze mozna uznac to juz za komere i pozerstwo. Poznalem raptem kilka przypadkow gothow ktorzy potrafia sie smiac z byle czego. Reszta z nich to zamulone 'tajemnicze' postacie. Wiecznie zezwalowane, ot chocby dlatego ze pogoda dzis nie dopisuje:/ A jak juz sie zacznie z taka persona rozmawiac to caly zyciorys powie...
Ale... potrafia naprawde sie dobrze prezentowac. Co do zainteresowan... nic nowego, nic specjalnego. Kazdy z nich, w wiekszosci przynajmniej, interesuje sie tym samym. Okultyzm, kultura slowianska (glownie wampiryzm i likantropia), Demonologia i etc. A do tego ich wiedza czesto jest bardzo okrojona:/
Nie podoba mi sie w nich wlasnie to ze swoja depresja chca sciagnac zainteresowanie soba.

pzdr
 

gosia665

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
570
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Łódź
szkoda ze nie jest teraz epoka - średniowiecze :D achh te stroje :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Gosiu, wybacz ale po:cenzura:ało Cie?

W średniowieczu oprócz strojów była również: teokracja, Inkwizycja, nadmierna bogobojność, nie było internetu itp itd.
 
Do góry