Gothci

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ale większość innych subkultur zwraca wielką uwagę na swój wygląd (mówię tu o każdej osobie indywidualnej).
A w tym przypadku robi się wszystko tylko i wyłącznie dla siebie, dla swojej przyjemności.
I oczywiście zbiegiem okoliczności jest, że każdy z tych indywidualistów wygląda super tru mrocznie. Sorry, kto jak kto, ale goci przykładają ogromną wagę do ubioru wydaje mi się, że tylko po to, żeby przyciągnąć na siebie uwagę innych.
 

Mortiferum

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Z daleka
I oczywiście zbiegiem okoliczności jest, że każdy z tych indywidualistów wygląda super tru mrocznie. Sorry, kto jak kto, ale goci przykładają ogromną wagę do ubioru wydaje mi się, że tylko po to, żeby przyciągnąć na siebie uwagę innych.

Uwzględnij fakt, że wszyscy chcą się jakoś wyróżnić. Mało kto chce być jak szary tłum. Łączy się to z ekstremalnym, dziwnym, nietypowym ubiorem i jest praktykowane by zwrócić uwagę. Czy ty nie chcesz wyróżnić się z tłumu? Chcesz być szary i nierozpoznawalny?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Uwzględnij fakt, że wszyscy chcą się jakoś wyróżnić. Mało kto chce być jak szary tłum. Łączy się to z ekstremalnym, dziwnym, nietypowym ubiorem i jest praktykowane by zwrócić uwagę. Czy ty nie chcesz wyróżnić się z tłumu? Chcesz być szary i nierozpoznawalny?
ja wolałbym się w oczy nie rzucać. wnerwia mnie to jak słysze jak komentują moją kurtkę (szczęściem teraz chłodniej więc wszyscy mają w poważaniu moje ubieranie się). jakby czymś wielkim była skórzana kurtka. mój ubiór to nic wielkiego, nie wyskakuje tu z czymś mega odjazdowym. zwykła kurtka, jeansy, koszula czasem sweter kowbojki, na które na szczęście zwracają uwagę tylko prymitywy, dla cywilizowanych ludzi to nic wielkiego. więc już masz dwie osoby które ubierając się nie pragną wyróżniać się z tłumu
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Co do ubioru i wygladu gothow, to jestem ciakaw jak ida na rozmowe do przyszlego pracodawcy? Bo jesli ida ubrani jak zawsze to chyba 3/4 gothow pracuje w prosektorium lub w kostnicy. Ewentualnie w zakladie pogrzebowym. :D Tym bardziej mnie dziwi ten fakt, bo wiele osob musialo scinac wlosy, dredy itp. rzeczy, zeby tylko dostac prace, w ktorej sie dobrze czuja.

Kowbojki?! Na sama mysl mam dreszcze!!! :D mam zle wspomnienia dotyczace tego rodzaju obuwia. Co do ubioru, chodze normalnie ubrany, jak kazdy normalny czlowiek. Jest zimniej, wiec nosze cieplejsze rzeczy. Oczywiscie staram sie nie nosic modnie, tzn. ubieram sie jak kazda osoba, ktora slucha muzyki rockowej, ale nie przesadnie. Nie mam zamiaru manifestowac przez swoj ubior kim jestem, wole to zamanifestowac swoim zachowaniem, mowa i pogladami. Nie potrzebuje spojrzen innych jak ide ulica, czuje sie i bez tego metalowcem.
 

nocone

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zgierz
Dante z tym mega lateksowym czerwonym płaszczem i białymi włosami - tró goth :)

ech w warszawie jakoś nikt się bardzo nie rzucał jak popylaliśmy z dziewczyną - ja na 8cm koturnach Demonii - spodnie bondage z kratą i moją czadową fryzurką :) tu ogólnie chodzi że w naszym kraju mała tolerancja - w cywilizacjii mając 40 kolczyków w ryju można pracować w normalnych miejscach

cała manga jest goth xDD - w końcu Japonia jest stolicą xyber-gotyku :p
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
to co może architektura gotycka jest true got? zaczynam mieć nerwice. posłuchaj sobie piosenki z filmiku z pierwszej misji DMC3. widzisz, Dante może gustu nie ma, ale całkiem babskiej muzyki nie słucha :)
 

nocone

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zgierz
myślę że spodobało by Ci się hranie np. London After Midnight - ale wiesz lepiej nie oni to Ci źli goci :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
prędzej headbanging przy Mozarcie niż życie przy tym. żałosne. wiesz co, to gorsze nawet od evanescence WT itp, do tego nie dałoby się zrobić ciekawego teledysku z DB w przeciwieństwie do tamtych, a to już wyczyn (jeśli muzyka nie nadaje się na soundtrack to już totalna porażka artystyczna, bo na ost brano nieraz utwory z niziutkiej półki). a to strasznie mhrokiem i gotem wieje. nie no nie skończe na jednym kawałku. na 2. wiesz czemu? 2 to live. tak niskiego poziomu od dawna nie widziałem
 

nocone

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zgierz
akurat LAM zaprezentowało dosyć wysoki poziom przedwczoraj. I oni są jednak lepsi niż WT :)
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
A ja z kumplami na ostatniej rokowej imprezie wyszlismy z inicjatywa, dobry goth, to obity goth i podczas pogo wpedzilismy ich w taki mlyn, ze dwa dni po imprezie jeszcze widzialem, jak kuleja. :daibel2:
 

tadeosto

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jakiś czas temu ,a było to jakieś 1,5 roku temu bardzo fascynowała mnie subkultura gotycka .

Subkultura gotycka powstała w latach 70. z ruchu punk, jest również pod pewnym wpływem muzyki poważnej, a nawet ludowej ("folkowej").Często wśród gotów ukazuje się zainteresowanie okultyzmem, literaturą, sztuką, wampiryzmem, mitologią germańską czy - zwłaszcza w krajach słowianskich - mitologią słowiańską. Są jednak także goci interesujący się tematami (mistyczno-)chrześcijańskimi oraz gnostycznymi. Z drugiej strony nie ma żadnego wyznacznika zainteresowań które łączą członków tego ruchu. Subkultura gotycka jest postrzegana jako mroczna i dla osób z zewnątrz często niezrozumiała.
Moda:
Wszystko co jest czarne, a takze bedace w innym ciemnym kolorze np. bordowym lub granatowym. Mniej popularna jest biel. Nie odkrywa sie nagiej skóry. Nawet w gorace dni nosi sie dlugie rekawy. W ten sposób unikamy zbednego wystawiania skóry na slonce i dzieki temu zachowuje ona swoja bladosc.
Nosi sie duzo bizuterii, szczególnie srebrnej (ze wzgledu na kolor). Czesto jest to egipski symbol zycia wiecznego (ankh). Moga to byc takze nietoperze, krzyze itd. Farbuje sie wlosy (glównie na czarno, ale równie modne jest rozjasnianie ich az do osiagniecia bardzo jasnego blondu).
Nosi sie czarno-bialy makijaz. Podklad powinien byc tak jasny, jak tylko sie da. Konieczne jest tez uzycie czarnego eyelinera, a na wieczorne wyjscia takze czarnej szminki.
Czesto zaklada sie aksamitne ubrania (koszule).
Mezczyzni nosza czasem tzw. pirackie koszule.
Szyje przewiazuje sie czarna wstazka. Mozna takze ozdobic ja lancuchem.
Dobrze jest miec mnóstwo tatuazy na calym ciele.
Nosi sie buty wojskowe, glany i inne modele Doc Martens.
Modne sa koszulki z róznymi zespolami gotyckimi.
Czarne skórzane kurtki.
tekst pochodzi z encyklopiedii - wilkpedii oraz strony http://mican.republika.pl/goci.htm

Oto przykładowe foto jakieś gothki http://img247.imageshack.us/my.php?image=402mx.gif napewno dużo takich zdjęć ,gifów znajdziecie na mrocznych blogach :)
Podoba wam sie ta subkultura? Co o niej sądzicie?Są tu wśród was jacyś gothci ?
Życze milej lekturki :p :)
 

nocone

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zgierz
A ja z kumplami na ostatniej rokowej imprezie wyszlismy z inicjatywa, dobry goth, to obity goth i podczas pogo wpedzilismy ich w taki mlyn, ze dwa dni po imprezie jeszcze widzialem, jak kuleja. :daibel2:

i to mi się na gotyckich imprezach najbardziej podoba że nie ma takich brudnych ścierw którzy tylko tak się potrafią bawić :)
 

Enaruntei

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tychy
Jak dla mnie taki styl ubierania to jest masakra :/ sory za to ale jak widze kogos takiego na ulicy to az mi sie go żal robi. Idzie taki caly czarny, oczy czarne, wlosy czarne, od razu sie kojarzy z "ave satan" e nie napewno takich znajomych bym nie chciał mieć, a co dopiero czy mialoby mi sie to podobac. Ubierajcie sie normalnie jak ludzie! Pozdrawiam
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
i to mi się na gotyckich imprezach najbardziej podoba że nie ma takich brudnych ścierw którzy tylko tak się potrafią bawić :)


Primo, byla to impreza rokowa, gdzie goci nie koniecznie musialy stac i sie gapic.
Poza tym termin brudne scierwo swiadczy o Twoim braku tolerancji co swiadczy o Twoim slabym rozwoju psychiczno-emocjonalnym. Byc moze ...... i tu ciag dalszy na PW, bo na forum sie nie wypowiem.
 

nocone

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zgierz
owszem nie musieli, ale mogli nieprawdaż?

co do ubioru co uznajemy za normalne?
 
Do góry