Gdzie po gimnazjum?

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A w egzaminie ze ścisłych wcale nie masz po 10 pkt z każdego xD bo przecież na majce masz na pewno najwięcej, a proporcje z innych co roku się zmieniają :p
Ale mi wcale nie chodziło o to, że z każdego jest równiutko po 10 pkt. Chodziło mi o to, że z jednego przedmiotu (j. angielskiego) można zdobyć 50 pkt. i z pięciu przedmiotów też 50. No to trochę tak nie bardzo...
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Po matmie-geografia-wos to możesz iść na studia mat. geo. albo na politechnikę bo jest MATMA, w sumie polecam ten profil, bo Ty już będziesz nawet musiała maturę zdawać z matematyki, a przedmiotów humanistycznych nie polecam :p

Po matmie-geografia-wos to możesz iść na studia mat. geo. albo na politechnikę bo jest MATMA, w sumie polecam ten profil, bo Ty już będziesz nawet musiała maturę zdawać z matematyki, a przedmiotów humanistycznych nie polecam :p
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
a powiedzcie mi czy po gimnazjum można iść do szkoły zaocznie?
Nie, raczej nie. Są szkoły 'zaoczne' ale to dla dorosłych. Poza tym z tego co mi wiadomo do 18 roku życia musisz się uczyć, więc raczej nic z tego :]
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
a w szkole nam powtarzają ze szkoła srednia nie jest przymusowa, a Wy piszecie ze do 18 trzeba się uczyć. ja wybrałem LO ale dlatego ze kazdy tam szedł :D po tej szkole czeka mnie chyba technikum uzupelniające
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
a w szkole nam powtarzają ze szkoła srednia nie jest przymusowa, a Wy piszecie ze do 18 trzeba się uczyć. ja wybrałem LO ale dlatego ze kazdy tam szedł :D po tej szkole czeka mnie chyba technikum uzupelniające
Chodzi im chyba o to, że zamiast do LO mogli iść do zawodówki na przykład :)
 

paulinka_gim

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wieluń
A w ogóle to na ile profili mogę składać dokumenty podczas rekrutacji? Wiem, że trzy szkoły max.. Moje kumpele mówią, że 3 profile a inne, ze trzy szkoły i ile się w nich chce profili;/
 

Iza.

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
516
Punkty reakcji
8
Miasto
Małopolska
Ja bym Ci NIE radziła iść na coś z informatyką, ponieważ nawet jeśli lubisz te lekcje to nie znaczy, że dalsza nauka Ci się spodoba.
W gimnazjum uczy się obsługi Worda, painta, excela, i bazy danych, więc proste rzeczy. Potem dopiero dojdą trudniejsze rzeczy.
A jeśli wybierzesz mat-inf to tej matematyki będzie na prawdę ogrom, a informatyki tylko 2-3 h.
Natomiast jeśli nie lubisz historii, to też nie polecam. No chyba, że wos i polski są przez Ciebie lubiane.
Psychologia to może ciekawy zawód, ale tak jak poprzednicy również odradzam, bo psychologów jest mnóstwo... Ale może to się zmieni.. : )
 

paulinka_gim

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wieluń
Psychologia to może ciekawy zawód, ale tak jak poprzednicy również odradzam, bo psychologów jest mnóstwo... Ale może to się zmieni.. : )

Właśnie wiem, że dużo jest psychologów ale gdzieś muszę iść dalej;/... a w kwietniu muszę już złożyć to podanie;( masakra... i chyba jednak human...

A mam jeszcze takie pytanie:
Mogę się dostać do wszystkich trzech szkół, czy tylko do tej pierwszej wymienionej w podaniu, jak się tam nie dostanę to mnie automatycznie przerzuca do drugiej, a na końcu trzeciej?

Wiem, że jestem bardzo zielona ale nam w szkole dali loginy na zasadzie "róbta co chceta":D
 

Iza.

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
516
Punkty reakcji
8
Miasto
Małopolska
Mogę się dostać do wszystkich trzech szkół, czy tylko do tej pierwszej wymienionej w podaniu, jak się tam nie dostanę to mnie automatycznie przerzuca do drugiej, a na końcu trzeciej?
Przecież podania składasz osobno do każdej ze szkół. Możesz się dostać do każdej do której złożysz. Jak się zdecydujesz do której iść, to odbierasz papiery z dwóch pozostałych, a do tej, do której idziesz na 100% zanosisz oryginały dokumentów.
 

paulinka_gim

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wieluń
Przecież podania składasz osobno do każdej ze szkół. Możesz się dostać do każdej do której złożysz. Jak się zdecydujesz do której iść, to odbierasz papiery z dwóch pozostałych, a do tej, do której idziesz na 100% zanosisz oryginały dokumentów.


nie, podanie składam do jednej szkoły a potem zanoszę świadectwo.
 

iluvromance

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
141
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Radomsko
Pierwsza ustawiasz ta szkole, do ktorej chcesz sie dostac najbardziej. System sprawdza czy Ci wystarcza punktow do danej klasy, jesli nie, to sprawdza w nastepnej. Jesli Ci nie starczy pkt do zadnej klasy z tej szkoly, sprawdza Ci w drugiej szkole. Jesli starczy Ci w tej drugiej to juz dalej nie sprawdza tylko jestes do niej przyjeta :)
 

paulinka_gim

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wieluń
No dobrze:) ale czy mogę się dostać na np. 10 kierunków czy tylko na ten jeden, który sprawdzi system?;p
 

Victor_

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
561
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Za Tobą ;)
Ja to rozumiem tak, że wybierasz sobie max 3 szkoły i składasz do nich podania. Potem te szkoły wystawiają listy osób przyjętych. I wtedy do tej szkoły, do której chcesz już definitywnie iść (i która umieściła Cię na tej liście) zanosisz oryginały dokumentów. :)
Zakładając oczywiście, że dostaniesz się do każdej ze szkół, bo jak nie, to zanosisz do tej, która łaskawie Cię przyjęła. ;)


A ja mam inne pytanie. Czy do szkół mogę składać podania tylko w sposób elektroniczny? Bo sądzę, że czułbym się lepiej, pewniej i bezpieczniej mogąc złożyć papiery "ręcznie", czyli osobiście je zanieść. ;)
 
Do góry