Gdzie po gimnazjum?

paulinka_gim

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wieluń
Hej! :D

Jestem w trzeciej klasie gimnazjum i jak prawie każdy nie wiem gdzie iść dalej... :( Jaką szkołę wybrać? Liceum czy technikum? (Zawodówka raczej odpada!) No i jaki profil... Na jakie studia można się dostać po odpowiedniej szkole średniej? Kim można zostać? Błagam pomóżcie mi!

Moje oceny końcowe z klasy drugiej:

J.polski 4
J. angielski 4
J. niemiecki 5
Matematyka 4
Fizyka 3
Chemia 4
Biologia 4
Geografia 3
Historia 3
WOS 5
WF 5
Muzyka 6
Plastyka 5
Technika 5
Informatyka 5
Religia 5

Z góry dzięki za odpowiedź :D

Pozdrawiam :papa:
 

Martunia0704

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
277
Punkty reakcji
3
Ja proponuje liceum ogolnokształcące bo wszystkiego bedziesz mial i takie przedmioty z ktorych bedziesz zdawac mature a poznije mozesz isc sobie na studia jakie bedziesz chcial a gdyby z maturka nie poszlo to przez 2 lata pozniej mozesz dorobic technika

6 z muzyki:) to nawet do szkoly muzycznej mozesz isc jesli jestes utalentowany a pozniej studiowac cos tam z dyrygentura(chyba nie zrobilam bledu:) i zostac dyrygentem:) a to dobrze platna praca a i nawet otworzyc szkole muzyczna
 

Naataliaa_15

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
Hej :) idź do liceum ogólnokształcącego a później na studia jeśli lubisz niemiecki to na germanistykę :)
 

Munia...

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2007
Posty
102
Punkty reakcji
0
Patrząc na oceny dużo powiedzieć nie można...

Musisz popatrzyć na swoje odczucia co do każdego przedmiotu... który wolisz, na którego przyswojenie potrzebujesz więcej/mniej czasu.

Na pytanie czy to ma być technikum czy liceum musisz także odpowiedzieć sobie sama... Zastanów się co chcesz robić w przyszłości, bo jeśli chcesz iść na studia i zależy ci na dalszej edukacji to chyba lepsze będzie liceum (lepiej przygotowują do matury).

No i to chyba tyle.... przede wszystkim sama się porządnie zastanów nad tym, co cię interesuje, co chcesz MNIEJ WIĘCEJ robić w przyszłości...

Bynajmniej ja tak uważam i tym się kierowałam wybierając szkołę...
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Co lubisz, czym się interesujesz, kim chcesz zostać... Najpierw odpowiedz na te pytania ;)
 

paulinka_gim

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wieluń
Co lubisz, czym się interesujesz, kim chcesz zostać... Najpierw odpowiedz na te pytania ;)

Jeśli chodzi o przedmioty to lubię muzykę, plastykę, informatykę; jeśli chodzi o zainteresowania to śpiewam; kim chcę zostać?? A co mam do wyboru?? :lol: nie wiem kim chcę zostać...

Zastanawiam się nad LO p.humanistyczny... (ale 3 z historii :( ) a co myślicie o LP np. socjalne albo zarządzanie informacją??
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
No to może poszukaj jakieś szkoły artystycznej :D
a może technik architektury, skoro jesteś uzdolniona plastycznie i masz jakąś żyłkę do tego ;D

Masz jeszcze cały rok (no może nie cały), tak więc pomyśl ;)
 

greys_kelly

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
994
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraina Landrynki.
Profile humanistyczne są masakryczne jeśli chodzi o historię i polski. Jeśli lubisz te przedmioty, to czemu nie.
a jeśli lubisz informatykę, a matematykę tak nie koniecznie to lepiej nie wybieraj takiego profilu.

Tak na prawdę, to już dużo czasu nie zostało, za nim się obejrzysz to już będą egzaminy, podania do szkoły i te różne...
a współczuję bycia rocznikiem testowym. :)
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
skoro lubisz inf to idz na mat- inf
Jakby to takie proste było. Po pierwsze, matmę trzeba na prawdę lubić. Po drugie, samo lubienie informatyki nie wystarczy... Trzeba to po prostu czuć. Najlepiej jakby Autorka tematu rozeznała się trochę w językach programowania, i wtedy oceniła czy ją to interesuje. ;)
 

greys_kelly

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
994
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraina Landrynki.
a tego to nie wiedziałam, że im się te punkty nie liczą...
słyszałam, coś takiego, że te testy mają być po 30 punków i wszystko się liczy...
a jak widać chyba nie miałam racji.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Co do testów to pojęcia zielonego nie mam jak to teraz będzie ^_^ Najważniejsze że ja mam to za sobą, haha ;D

A co polecam? Ogólniaka. Najwięcej możliwości : )
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
a tego to nie wiedziałam, że im się te punkty nie liczą...
słyszałam, coś takiego, że te testy mają być po 30 punków i wszystko się liczy...
a jak widać chyba nie miałam racji.
Ma być 50 punktów za cały test, co wg mnie jest nie fair, bo to test tylko z jednego przedmiotu, natomiast np. część matematyczno-przyrodnicza z 5 (czyli wychodzi po 10 punktów na przedmiot) więc jak ktoś nie jest dobry z angielskiego czy tam innego przedmiotu z którego zdaje test to leży.
Słyszałem, że przez pierwsze 3 lata punkty nie będą się liczyły, ale ostatnio słyszałem już, że tylko w tym roku się nie liczą. No nie wiem już jak to będzie.
 

kamilo5550

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam ja tez jestem rocznikeim który pierwszy raz pisze test z języka. Czyli mówicie że te 50p za test nie bedą sie liczyłyi dalej maximum można będzie uzyskac 200p??
 

Munia...

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2007
Posty
102
Punkty reakcji
0
Witam ja tez jestem rocznikeim który pierwszy raz pisze test z języka. Czyli mówicie że te 50p za test nie bedą sie liczyłyi dalej maximum można będzie uzyskac 200p??

wszyscy mówią, że nie będzie się lczyło... ale jak w końcu będzie to nie wiadomo...

natomiast np. część matematyczno-przyrodnicza z 5 (czyli wychodzi po 10 punktów na przedmiot)
A w egzaminie ze ścisłych wcale nie masz po 10 pkt z każdego xD bo przecież na majce masz na pewno najwięcej, a proporcje z innych co roku się zmieniają :p


informator o egzaminie z j.ang.
 

paulinka_gim

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wieluń
No to może poszukaj jakieś szkoły artystycznej :D

Zastanawiałam się nad tym ale jestem już zapisana na warsztaty muzyczne więc nie wiem czy się opłaca... Poza tym co mogłbym robić po takiej szkole? Malarką nie będę :p Piosenkarką?? Nie wiem cz do tego trzeba mieć skończoną jakąś szkołę :lol:

Witam ja tez jestem rocznikeim który pierwszy raz pisze test z języka. Czyli mówicie że te 50p za test nie bedą sie liczyłyi dalej maximum można będzie uzyskac 200p??

Z tego co ja wiem to punkty z języka będą zapisane na świadectwie procentowo i brane pod uwagę tylko przy dzieleniu klas szkół średnich na podstawowe i zaawansowane BB)
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Musisz wybrać szkołę i się popytać co możesz po tym robić ;) Najlepiej robić to co lubisz, wtedy nie ma żadnych problemów ;)
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ogólniak. Human.
Ale psychologia jest teraz strasznie oblegana, więc nie wiem czy się opłaca..
 
Do góry