Gdzie najlepiej spędzić wakacje?

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Szczerze mówiąc to nie pytałam z jakim biurem byli ostatnio, ale zapytam. Jak już pisałam, ja byłam kilka lat temu i widoku pustyni nigdy nie zapomnę, po prostu się nie da....
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
KarolowaOla napisał:
Znajomi jeżdżą co roku i mówią, że jest tam bezpiecznie. Ja też jestem zafascynowana tym krajem.
A gdzie dokładnie jeżdzą? I z jakim biurem podróży? :D Ja szukam właśnie czegoś i nie wiem na co zwracać uwagę.
Biuro jakieś większe.

Na co zwracać uwagę?
Poniżej porady Itaki
http://www.itaka.pl/zanim_zarezerwujesz/

Inny poradnik, tym razem rządowy ;)
https://www.turystykabezryzyka.gov.pl/
MSZ ma jeszcze ciekawy serwis Polak za granicą.

No i przede wszystkim zdrowy rozsądek.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
Myślę, że tu nawet konkretne biuro nie jest ważne, byle pewne i znane... po prostu wybrać region, hotel i sprawdzić kto ma najlepsze ceny i fajne atrakcje. Nasi znajomi własnie wrócili z Tunezji zachwyceni. Drogo nie było, a mówią, że rewelacja i absolutnie się tam nie odczuwa w ogóle żadnego niebezpieczeństwa, czy napięcia. No ale każdy robi jak uważa.
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
robson - a czy po atakach w Belgii czy Francji odradzają spędzania tam wakacji? ;-)
koozka - otóż to. Narobiło się hałasu, a prawda jest taka, że akurat Tunezja jest właśnie jednym z takich miejsc, gdzie mega dba się o bezpieczeństwo. Jest mnóstwo policji, ochrona hoteli nie jest wirtualna. Prawda jest taka, że gdyby tylko chcieli zaatakować, to polskie hotele byłyby 100 razy bardziej narażone. U nas funkcjonuje magiczny guzik wzywający ochronę. W Tunezji zawsze przy wejściu stoi ochroniarz z karabinem.
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
homers napisał:
robson - a czy po atakach w Belgii czy Francji odradzają spędzania tam wakacji? ;-)
koozka - otóż to. Narobiło się hałasu, a prawda jest taka, że akurat Tunezja jest właśnie jednym z takich miejsc, gdzie mega dba się o bezpieczeństwo. Jest mnóstwo policji, ochrona hoteli nie jest wirtualna. Prawda jest taka, że gdyby tylko chcieli zaatakować, to polskie hotele byłyby 100 razy bardziej narażone. U nas funkcjonuje magiczny guzik wzywający ochronę. W Tunezji zawsze przy wejściu stoi ochroniarz z karabinem.
Tylko odpowiedz mi na pytanie, czy komfortowo spędza się urlop w hotelu, którego strzegą ochroniarze z karabinami? Według mnie, nie można tego nazwać wypoczynkiem...
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
homers napisał:
robson - a czy po atakach w Belgii czy Francji odradzają spędzania tam wakacji? ;-)
A dlczego rząd, itaka czy inne biuro miałoby odradzać wycieczki do Paryża?
Zresztą z takimi miejscami to jest przeciez pół biedy, bo jeżeli tam się coś dzieje, to właściwie od razu pojawia się to dosyć szczegółowo w mediach.
Jeżeli na coś należy uważać we Francji, to chyba na strajki. Dlatego indywidulane wyjazdy byłyby gorszą opcją.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
robson12 napisał:
robson - a czy po atakach w Belgii czy Francji odradzają spędzania tam wakacji? ;-)
A dlczego rząd, itaka czy inne biuro miałoby odradzać wycieczki do Paryża?
Zresztą z takimi miejscami to jest przeciez pół biedy, bo jeżeli tam się coś dzieje, to właściwie od razu pojawia się to dosyć szczegółowo w mediach.
Jeżeli na coś należy uważać we Francji, to chyba na strajki. Dlatego indywidulane wyjazdy byłyby gorszą opcją.
No nie wiem, ja jednak wolę takie formy jak masz np. interhome - ogarnięty apartamen czy dom,a swój dojazd. Teraz dzięki tym zawieruchom, jest taniej za granicą, a za to polskie morze drogie w tym roku. :/
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
koozka napisał:
Myślę, że tu nawet konkretne biuro nie jest ważne, byle pewne i znane... po prostu wybrać region, hotel i sprawdzić kto ma najlepsze ceny i fajne atrakcje. Nasi znajomi własnie wrócili z Tunezji zachwyceni. Drogo nie było, a mówią, że rewelacja i absolutnie się tam nie odczuwa w ogóle żadnego niebezpieczeństwa, czy napięcia. No ale każdy robi jak uważa.
Na pewno masz rację, ale jak gdzieś jadę pierwszy raz to wolę jechać ze sprawdzonym biurem podroży :D Pewnie miejsca turystyczne są bezpieczne. Dlatego o nic się nie boję :)
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Mam tak samo - już wolę dopłacić 2-3 stówki i mieć spokój niż brać last minute z biura, które lada moment może zbankrutować - szczególnie, jak to wyjazd za granice, a w tym roku jadę do Chorwacji. Ale jadę tanio - właśnie przez Interhome. Mieszkanie mamy w fajnej okolicy, a że płacimy tylko za nie (bez jedzenia itp.) to wygląda śmiesznie tanio - jedzenie i tak ogarniemy sobie sami na mieście. :)
 

brain

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2016
Posty
20
Punkty reakcji
0
Bal_lerina napisał:
No nie wiem, ja jednak wolę takie formy jak masz np. interhome - ogarnięty apartamen czy dom,a swój dojazd. Teraz dzięki tym zawieruchom, jest taniej za granicą, a za to polskie morze drogie w tym roku. :/

No ja też nimi jechałam juz 2 razy. Bylismy w Chorwacji rok temu, a 2 lata temu nad morzem niedaleko Kołobrzegu. Biuro wiarygodne, od lat wysoko stoi w rankingach wiarygodności i jest czlonkiem PIT, co ważne. Kwatera super, lepsza nawet niż w opisie. Jesli w tym roku wykroimy choć tydzień to tez na pewno u nich poszukamy.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A ja patrzyłam dzisiaj na Zanzibar. Wiem już, że na lato się nie załapię, to może chociaż zimą ukradnę trochę słoneczka. :) We wspomnianej itace można wyhaczyć już za niecałe cztery tysie. Jak na taką ofertę to całkiem rozsądnie. Ktoś jeszcze lubi zimą słońce i plażę? :)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
samba_mamba napisał:
A ja patrzyłam dzisiaj na Zanzibar. Wiem już, że na lato się nie załapię, to może chociaż zimą ukradnę trochę słoneczka. :) We wspomnianej itace można wyhaczyć już za niecałe cztery tysie. Jak na taką ofertę to całkiem rozsądnie. Ktoś jeszcze lubi zimą słońce i plażę? :)
Mają bardzo tanie wyjazdy do Bułgarii we wrześniu (ok 800 zł)
 

Tymon21

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio wybrałem się z dziećmi i żoną do Włoch. Wybraliśmy przelot z portu lotniczego w Bydgoszczy. Mają bardzo doświadczonych pilotów no i jest przede wszystkim bezpiecznie. Nie mają drogich przelotów a są bardzo szybkie :) Oby więcej takich przewoźników , bo teraz przeloty są coraz bardziej niebezpieczne.
 

Krasnamonia

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Z narzeczonym co roku jeździmy nad morze. Raz Kołobrzeg, raz Świnoujście, w tym roku byliśmy w Darłowie i mamy za cel zaliczyć każdy hotel z sieci Hotele Nadmorskie, bo w sumie najlepiej się tam czuliśmy :) Wyjeżdżamy dość często, czasem nawet tylko na weekend, dlatego teraz zwiedzamy morze, w przyszłym roku planujemy całe polskie góry :)
 
Do góry