Gdzie najlepiej spędzić wakacje?

Anecia

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
Ja z kolei uwielbiam polskie góry. W moim odczuciu polskie morze fajne jest wówczas, gdy naprawdę dopisuje pogoda - w przeciwnym wypadku jest zimno i wietrznie. W górach jednak czy w lecie, czy zimą zawsze jest cudownie i jest co robić :). W lecie, jak jest okazja to nie ryzykujemy i urlopy planujemy w ciepłych krajach - gwarantuje nam to pogodę.
 

Augusta

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2016
Posty
33
Punkty reakcji
1
Wakacje najlepiej spędzać tam, gdzie się człowiek dobrze czuje ;) I jakiego rodzaju wypoczynku aktualnie mu trzeba. Ja zawsze lubiłam łażenie po górach, ale też zwiedzanie. W zeszłym roku byłam tydzień w Karpaczu, a potem tydzień w Kątach Rybackich. Każde z tych miejsc jest inne, każde dało mi co innego. Karkonosze - piękne widoki, świetne wycieczki, pokonywanie własnych słabości, cudowne zdjęcia. Mierzeja Wiślana - nowe miejsce, więcej spokoju, świetne spacery lasem i brzegiem morza (nie jestem typem wylegującym się na plaży), trochę więcej odpoczynku.

Za to rok temu, po bardzo trudnym okresie w życiu i braku prawdziwego urlopu od 2 lat, wybrałam się z mamą na 2 tygodnie do Grecji. Pełne 14 dni lenistwa :) Pływanie w morzu i basenie, czytanie książek, spacery, zwiedzanie. Po prostu wtedy tego potrzebowałam.
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Na pewno za granicą. W Polsce jeszcze nie znalazłam odpowiedniego miejsca na wakacje, które mogłabym ze szczerego serca polecić. Za to Grecję czy Chorwację owszem. Pogoda zawsze dopisywała na urlopie. Wakacje może ciut droższe niż w Polsce ale nie dużo. Wolę jeździć z biurem podróży niż na własną rękę bo nie mam czasu wszystkiego sama ogarnąć. Najtańsze oferty znalazłam na suncenter,pl. Są tam propozycje różnych największych touroperatorów do tych samych miejsc i ceny bardzo się od siebie różnią. Więc warto tam zajrzeć, żeby nie przepłacić
 

Augusta

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2016
Posty
33
Punkty reakcji
1
Pytanie zasadnicze - czego oczekujemy? Jak spędzamy wakacje? Ja jeżdżę, by zwiedzać. Nad morzem spędziłam, siedząc na plaży, dokładnie pół dnia. Lubię spacerować plażą od jednej miejscowości do drugiej, jeździć po okolicy, zwiedzając fajne miejsca, poznając nowe, lubię łazić po górach i podziwiać widoki. Nie przeszkadza mi, kiedy latem jest chłodno, chociaż kocham słońce. Byle nie padało - wtedy można wiele robić.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
No tak, ale raczej malo kto udaje się na wakacje w pojedynkę. Czasem druga połowa lub jeszcze lepiej dzieciaki wolą jednak coś więcej niż tylko plażing. Dlatego jak przeglądam np. Itakę, to tam mam wypisane wycieczki lokalne i zawsze można z tego skorzystać. Część plażuje, druga część wycieczkuje po okolicy. Ja raczej nie mógłbym tylko się wylegiwać. Za dużo w ciągu roku siedzenia za biurkiem. Trochę ruchu dla zdrowia zawsze się przyda.
 

JustynaCz

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
[SIZE=12pt]Dokładnie trochę ruchu dla zdrowia jest naprawdę ważne.. Ja w zeszłe wakacje z chłopakiem byłam na wycieczce w Bułgarii organizowanej przez BUTa, w tym roku tez jedziemy do Chorwacji.. mają naprawdę fajny program wycieczki i naprawdę udało nam się poleżeć na plaży, jak i pozwiedzać [/SIZE][SIZE=12pt]:) [/SIZE]
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Ruch to ja mam na co dzień. Urlop jest od tego żeby wypocząć :) z resztą każdy spędza swój wolny czas jak mu się podoba :) a jak ktoś ma uciułane pieniążki na czarną godzinę to nawet nie szkoda je wydać na takie leniuchowanie. I to jeszcze za nieduże pieniążki jakie ma suncenter
 

rumble

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
W tym roku moją uwagę przyciąga mniej znany region w Polsce, jakim jest Pojezierze Drawskie. Odpowiada mi to, że nie jest to tak oklepany kierunek jak polskie morze, góry czy Mazury, można tam się wyciszyć, aktywnie spędzić czas w jeszcze nietkniętej przyrodzie, nie ma śmieci leżących wszędzie ani jakichś klubów nocnych tzw. mordowni. Jest szeroko rozwinięta agroturystyka, choć mnie zainteresował ośrodek Taurusa w Linownie, niedaleko jeziora Lubie (hehehe fajna nazwa). Celuję tam, bo widzę, że to idealne miejsce dla zapalonych rowerzystów, a za takiego się uważam :) Dodatkowo zawsze chciałem spróbować kitesurfingu, może tam się uda.
 
Do góry