Gdzie najlepiej mieszkać w Krakowie?

MaryAnne

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mieszkałam kiedyś tuż przy Karmelickiej i miejsce rzeczywiście godne polecenia – samo centrum, a jest całkiem sporo cichych uliczek wokół. Wspominam z nostalgią ;) A co do „naganiania do angel city” to nie wiem fafrelka o co ci chodzi… Az musiałam prześledzić watek i nadal nie wiem :p Ktos cos wspomniał, bo miejsce jest rzeczywiście bardzo atrakcyjne, a ja żadnych skarg nie słyszałam (a mieszkają tam znajomi). Zgadzam się natomiast z tobą, że studenci na wstępie raczej wynajmują mieszkanie niż kupują
 

tiago22

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
W centrum moze i fajnie (bo w koncu centrum), ale tez zdecydowanie drozej. moim zdaniem najlepiej jednak wybrac miejsce blisko od pracy/szkoly, zeby nie tracic czasu na dojazdy.
 

zlosliwieurocza

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Kazimierz jest piękny chociaż wydaje mi się mieszkania są dość drogie,ale jakby nie patrzeć dzielnica piękna i wszędzie blisko. nie polecam podgórza ani huty bo tak jest niebezpiecznie
 

Stułbia

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Według mnie Ruczaj jest najwygodniejszą lokalizacją. A w Starym Krakowie te brzyddkie kamienice często mają piękne podwórka.
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Ja już się rozglądam długo za mieszkaniem, i teraz już jestem prawie zdecydowany na nowe osiedle przy Bochenka. Jeszcze muszę na kupno trochę poczeka, bo właśnie zmieniłem pracę więc wolę poczuć się w niej pewniej, ale mieszkanie pewnie zarezerwuje wcześniej.
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Deweloper Gant, mieszkania planują oddać w drugim kwartale 2013 - mamy już prawie 2012. Ja trochę się obawiam, że jakby kryzys nadszedł porządnie w 2012, to później mogą być problemy z kupnem, z dostaniem kredytu także na pewno będę się spieszył, a przynajmniej na wykończenie czy meble będę miał czas do 2013.
 

Ninusga

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
A to słyszałam o tym deweloperze, no właśnie mnie też martwi to że w przyszłym roku mogą być jakieś zmiany, więc może warto załatwiać formalności w grudniu. Myślicie że w miesiąc da się załatwić kredyt itp?
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Czy się da to nie wiem, pewnie od banku zależy. Ja jeszcze się nie orientuje bo jestem przed. Ale długo to chyba trwać nie może, bo oni potrzebują info o tym ile i gdzie zarabiasz i pewnie co to za mieszkanie, osiedle, deweloper.. bo cóż więcej?
 

Ninusga

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Dobra w przyszłym tygodniu wybiorę się do banku i dewelopera i zobaczymy czy się uda, trzymajcie kciuki:)
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
A do jakiego dewelopera? czyżby spodobał Ci się mój wybór? :027: daj znać jak to w banku wygląda.
 

Ninusga

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Tak właśnie myślę o Gancie i tym osiedlu. Szczerze mówiąc mam znajomą w banku więc liczę że przyśpieszy ten cały proces, więc nie jestem najlepszym przykładem:)
 

mazzy

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
od pazdziernika bede studiowal w krakowie i niedlugo zabueram sie za szukanie mieszkania. nie bardzo znam miasto wiec nie wiem gdzie najlepiej mieszkac. interesuje mnie raczej centralna czesc, ale nie znam dzielnic, nie wiem ktore z nich sa "nieciekawe" i warto ich unikac, a gdzie jest milo i spokojnie. aha! zalezy mi tez zeby nie bylo za glosno i za brudno..;/ czekam na opinie!

Witaj, znam dobrze Kraków, chętnie polecę Ci przyjemne osiedla tylko napisz na jakiej uczelni bo "centrum" to jednak zbyt szerokie pojęcie. Wynajmowałam przez kilka lat więc mogę doradzić i cenowo jak i pod względem warunków mieszkaniowych.
Pozdrawiam:)
 
J

Jolo87

Guest
A ja polecam Czyżyny tak jak i moi poprzednicy. I mieszkam tu już kilka lat i się nie zdarzyło mi żebym został napadnięty, okradziony, itp. A moich znajomych na niektórych innych dzielnicach to spotkało. Moje odczucia co do otoczenia i dzielnicy-spokój, dobry dojazd, dobra infrastruktura komunikacyjna i usługowa. W zasadzie wszystko jest na miejscu a jak coś potrzebujesz z poza, teatr, operę, itp to komunikacji pod dostatkiem. Chwalę sobie dzielnice Czyżyny i osiedle na którym mieszkam Fajny Dom ul. Sołtysowska-Świetne miejsce. Jak będziesz na kupnie swojego M to tutaj. Mieszkania rozchodzą się chyba jak ciepłe bułeczki bo sąsiadów mi przybywa.
 

cymes

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
A ja polecam Czyżyny tak jak i moi poprzednicy. I mieszkam tu już kilka lat i się nie zdarzyło mi żebym został napadnięty, okradziony, itp. A moich znajomych na niektórych innych dzielnicach to spotkało. Moje odczucia co do otoczenia i dzielnicy-spokój, dobry dojazd, dobra infrastruktura komunikacyjna i usługowa. W zasadzie wszystko jest na miejscu a jak coś potrzebujesz z poza, teatr, operę, itp to komunikacji pod dostatkiem. Chwalę sobie dzielnice Czyżyny i osiedle na którym mieszkam Fajny Dom ul. Sołtysowska-Świetne miejsce. Jak będziesz na kupnie swojego M to tutaj. Mieszkania rozchodzą się chyba jak ciepłe bułeczki bo sąsiadów mi przybywa.
Fakt Czyżyny to dobry wybór , spokojnie , wszędzie blisko , ja również polecam!

--
http://adresowo.pl/mieszkania/krakow/]Mieszkania w Krakowie
 

PannaCaro

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Najnowoczesniejsze mieszkania - Ruczaj, najlepsze imprezy i klimat, ale średnie warunki i drogo- Kazimierz, fajny klimat ale daleko i niebezpiecznie- Nowa Huta. Podobno najmodniesze teraz są Krowodrza i Kurdwanów :)
 
Do góry