Gdzie najlepiej mieszkać w Krakowie?

G

Genevor

Guest
Nie powiedziałbym że Kurdwanów jest najmodniejszy. Choć powietrze czyste ( chyba xd ), cisza, spokój. Tylko te "tornada" :p
 

Thorial

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Z Kazimerza masz wszędzie blisko i dosyć spokojnie, praktycznie wszędzie można na nogach dojść :)
 

Magda79k

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
22
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Ja mieszkam na Starym Mieście w okolicach Karmelickiej - do rynku 5 minut piechotą, wszędzie blisko a do tego wcale cicho, jest super :)
 

vai86

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja mieszkam w bloku Kapelanka 6a. Wszyscy narzekają na to, że jest głośno i nieprzyjemnie. Ale mogę Wam powiedzieć, że mam okna na zakrzówek. I nawet jeśli otworze je na oścież nie słyszę ruchu z ulicy. :)
 
Z

zypek84

Guest
Szukaj lepiej działki pod miastem. Tylko pod miastem postawisz tanio dom - ma mamy piętro i schody Prudlik. W mieście nie było by nas na coś takiego stać.
Pozostało by tylko mieszkanie :(
 

bogdanmowibankowy

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
81
Punkty reakcji
2
Jak chcesz mieć dobry dojazd do Krowodrza, ale jeśli zależy Ci na mniej zanieczyszczonym powietrzu to Górka Narodowa.
 

tiago22

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Nie jest regułą, że na Ruczaju będzie cicho a w centrum głośno. Mieszkałam kiedyś na peryfriach Krakowa, nie dość dojazd z rana zajmowal mi prawie godzinę to jeszcze ceny wcalew nie byly takie rewelacyjne. Teraz mieszkam na kazimierzu , wszędzie blisko i udało mi się znaleźć lokum w cichej uliczce, płacę może w ogólnym rozrachunku z 50 zł więcej miesięcznie niż poprzednio :)
 

Zanzibar

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
121
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Dokładnie trzeba tylko poszukac dobrze się do tego przyłożyć i nawet na Kazimierzu można coś w fanej cenie znaleźć:) zgadzam się również z tezą, że cisza i spokój wcale nie są uzależnione od dzielnicy:)
 

qroolewna_92

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Cenie sobie strasznie okolice akademika, ale nie stricte same akademiki ;) Chodzi mi o Łobzów i Bronowice, ul. Piastowska, Kazimierza Wielkiego, Chmiela, Lea. Blisko do komunikacji i sklepów. Blisko na imprezę do miasteczka i centrum. Do centrum mozna sie przespacerowac w nocy. Blisko Biedronka, Lidl... Stacja benzynowa. I przede wszystkim zielono - Błonia, parki, Jordan.
 

Krakk

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Obecnie Czyżynach, dawniej na Górce Narodowej ale problem z komunikacją, jednak za długo się jeździło autobusem (często z przesiadką na tramwaj). O ile kojarzę to w planach do 2016 roku miasto chce zrobić linię tramwajową z Krowodrzy na Górkę Narodową. Jeśli ktoś miałby szukać mieszkania na dłużej to warto sprawdzić planu rozwoju miasta.
 

Kela

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Według mnie Kurdwanów jest taki optymalny, wszędzie blisko, a jest cisza i spokój. Do centrum nikt mnie nie przekona.
 

zlota-raczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
bardzo mi się podobają mieszkania Ganta, przy ul. A. Bochenka, okolica jest ładna i blisko do centrum
 

misiak_m

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
<p>Ja czytałam ostatnio, że Ruczaj to fajne miejsce na kupno mieszkania w Krakowie. Jest kilka bardzo przyzwoitych inwestycji w tym rejonie, cały czas coś budują... Sama się zastanawiam z mężem. Czytałam, że np firma Sobola oferuje dość fajne mieszkania na Obozowej. Z tego co widzę, mają jeszcze kilka wolnych mieszkań http://sobola.pl/. Pozdro
 

Felicia

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2010
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Może warto też pomyśleć o terenachnie leżących w okolicach centrum ale na trasie kolei?
Przykładowo z Bieżanowa/Prokocimia Starego można dojechać w 10 minut do centrum pociągiem;
można tam znaleźć spokoje okolice + atrakcyjniejsze cenowo mieszkania
 

marciniak11

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Myślę, że Bieżanów lub Prokocim nie są najlepszymi dzielnicami na kupno mieszkania szczególnie dla młodych, którzy patrzą przyszłościowo. Czuć wszędzie komunę, budownictwo nie zachwyca, i wcale nie jest tam bezpiecznie. Pracuję na Bieżanowie i trochę się orientuję.
Od pewnego czasu poszukuję lokum i Ruczaj mnie najbardziej zachęca. Koleżanka wyżej wskazała ul. Obozową http://sobola.pl/, bardzo przyzwoite mieszkania, lokalizacja świetna, ciekaw jestem tylko opinii o tym Deweloperze.
 

bozena_zzz

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sobola to akurat jeden z niewielu deweloperów w Krakowie, którzy biorą na poważnie to co robią. Słyszałam o nim, jak i jego inwestycjach wiele pozytywnych opinii. Musze ich w tym miejscu polecić.
Nawiasem mówiąc mój kuzyn oglądał jedno z jego mieszkań, zrobił "wywiad sąsiedzki", dlatego na podstawie jego opowieści mogę polecić tego dewelopera.
 

monika_26

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Świetne mieszkania udostępniliście :) Dzięki serdeczne!! Wcześniej nie zastanawiałam się nad Obozową, ale lokalizacja, mieszkania i cena są bardzo dobre.
Jutro umawiam się na oglądanie mieszkania u Soboli, trzymajcie kciuki.
 

monika_26

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Widziałam w zeszłym tygodniu mieszkania tego dewelopera, właśnie na ul. Obozowej. Na pierwszy rzut oka może nie byłam do końca przekonana, szczególnie do lokalizacji, ale w końcu zdecydujemy się z mężem na zakup mieszkania na tej ulicy, słyszałam wiele dobrych opinii od mieszkańców osiedla. Wybraliśmy sobie bardzo ładne mieszkanie, tylko trzeba wiele rzeczy dopracować, urządzić tak jak nam się marzy :) Cena nie była najgorsza, w porównaniu do innych ofert krakowskich deweloperów.
 
Do góry