FutbolQuiz

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
A więc tak:

AC Milan w pewnym sezonie LM w fazie pucharowej wygrał z pewną drużyną 4-1, by następnie wysoko przegrać. O jaki klub chodzi? Jakim wynikiem zakończyło się spotkanie i kto strzelił bramki dla przeciwników Milanu?:)
 

arto

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
Deportivo wygrało z Milanem 4-0. Bramki strzelili: Pandiani, Valerón, Luque, Fran.
Mam nadzieję, że Barcelona pójdzie dziś w ślady Deportivo i wyeliminuje włoską drużynę.

Pytanie: Jaki piłkarz na Mistrzostwach Świata strzelał bramki dla dwóch reprezentacji (samobóje się nie liczą). Należy podać nazwisko oraz kraje, dla których zdobył bramki.
 
M

marco9512

Guest
Di Stefano :) Magia sama w sobie :) DLa mnie najlepszy piłkarz w Historii. Na świecie nie ma piłkarza, który może się pochwalić takim dorobkiem pucharów co właśnie DI Stefano
 

arto

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
Nie. Di Stefano grał w reprezentacji Argentyny w latach 47-49, a w tym czasie nie było Mistrzostw Świata.
Ten, o którego mi chodzi też grał w Realu, ale dużo później.
 

arto

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
Pytanie trudne, więc jeszcze kilka podpowiedzi. Urodził się w Niemczech, ale nie reprezentował tego kraju. Po przygodzie z Realem grał między innymi w Barcelonie. Ma w swojej kolekcji medal z Mistrzostw Świata (strzelił bramkę w meczu o medal).
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Robert Prosinecki, Jugosławia i Chorwacja:)

podchwytliwe pytanie, bowiem w tych czasach nie można już bylo zmieniac obywatelstwa:)ale tu chodzi o rozpad państwa:)
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Kto strzelił ostatniego gola w premiership z polskich piłkarzy? podaj rok(sezon) i drużyny które występowały w tym meczu:)
 

arto

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
To może ja. Należy podać trzech polskich piłkarzy, którzy byli królami strzelców w ligach zagranicznych (tylko najwyższa klasa rozgrywkowa). Do każdego z nich rok oraz kraj.
 
T

Tazzmann

Guest
To może ja. Należy podać trzech polskich piłkarzy, którzy byli królami strzelców w ligach zagranicznych (tylko najwyższa klasa rozgrywkowa). Do każdego z nich rok oraz kraj.

1. Łukasz Sosin, sezon 2003/04, Apollon Limassol (Cypr)
2. Krzysztof Warzycha, sezon 1994/95, Panathinaikos Ateny (Grecja)
3. Miroslav Klose, sezon 2005/06, Werder Brema (Niemcy)

Krótkie wyjaśnienie. Pytałeś o polskich piłkarzy, Mirek Klose urodził się miejscowości Sławęcice w Polsce. Posiada polskie obywatelstwo w związku z czym uważam, że można go uznać za polskiego piłkarza pomimo, że na codzień reprezentuje barwy reprezentacji Niemiec.

Zaliczone?
 

arto

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
Nie brałem pod uwagę Klose, ale z formalnego punktu widzenia nie można się przyczepić do tej odpowiedzi.

Dodam, ze Warzycha był królem strzelców jeszcze dwa razy: w sezonach 1993/94 i 1997/98.

Oprócz wymienionych jest jeszcze dwóch (a może ktoś zna jeszcze innych) piłkarzy, którzy byli królami strzelców:
- Wojciech Kowalczyk, sezon 2001/02, Anorthosis Famagusta (Cypr)
- Marek Czakon, sezon 1990, FC Ilves (Finlandia)
 
Do góry