frekwencja w wyborach?

rdzawa_dama

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
37
Punkty reakcji
0
Jak wam się podobają te spoty reklamujące udział w wyborach http://www.youtube.com/watch?v=kh77lPa3sBw. Jest to ciekawe, tylko, nie wiem, czy przekona młodych. To zabójstwo w Łodzi, ta agresja PiSu i te wszystkie ataki dwóch stron na siebie moim zdaniem, raczej nikogo do polityki nie doprowadzą wręcz przeciwnie ludzi do niej zniechęcą?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Ja bym się najpierw zastanowił, czy ludzie nie interesujący się sceną polityczną w ogóle powinni iść na wybory? Moim zdaniem lepiej aby zostali w domu, niż głosowali na kandydata który ma ładniejszy krawat albo największy plakat w mieście.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ja bym się najpierw zastanowił, czy ludzie nie interesujący się sceną polityczną w ogóle powinni iść na wybory? Moim zdaniem lepiej aby zostali w domu, niż głosowali na kandydata który ma ładniejszy krawat albo największy plakat w mieście.
I ja się pod tym podpisuję.

Nie pójście na wybory to także forma wyboru. Ktoś może nie widzieć dla siebie odpowiedniego kandydata lub zwyczajnie stronić od polityki. Nie mówię o sobie, bo coś tam się znam, ale na przykład na drugą turę wyborów prezydenckich już ominąłem z czystym sumieniem, bo żadna z opcji nie była dla mnie odpowiednia.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Neutralnie. Ani Komorowski ani Kaczyński nie byli mi na tyle bliscy poglądom, abym na któregoś się zdecydował. Wolę dokonać świadomego wyboru, niż byle jakiego, tylko aby był.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Neutralnie. Ani Komorowski ani Kaczyński nie byli mi na tyle bliscy poglądom, abym na któregoś się zdecydował. Wolę dokonać świadomego wyboru, niż byle jakiego, tylko aby był.

czyli niczym się nie różnili?
ale mniejsza o to kwestia jest taka że jeżeli ludzie mają nawet wybór jak w 1 turze i tak go nie wykorzystują ...
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Offtop się robi... Proste, skoro jeden kandydat gorszy od drugiego, po co wspierać taki system i podbijać statystyki frekwencji? W takim wypadku głosowanie tylko w pierwszej turze wydaje się zrozumiałe.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Offtop się robi... Proste, skoro jeden kandydat gorszy od drugiego, po co wspierać taki system i podbijać statystyki frekwencji? W takim wypadku głosowanie tylko w pierwszej turze wydaje się zrozumiałe.

zgadza się tyle że i w pierwszej turze kiedy był jako taki wybór "wyborcy" mieli głęboko w nosie wybór właśnie ponad 30% miała w D losy swojego kraju ...
 

Boski19

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
zgadza się tyle że i w pierwszej turze kiedy był jako taki wybór "wyborcy" mieli głęboko w nosie wybór właśnie ponad 30% miała w D losy swojego kraju ...
ja i tak mialem zamiar isc na glosowanie. poza tym nie zgadzam sie ze polityka jest jakos bardzo agresywna. dzieki temu widzimy kto kim jest. nie moze sie taki czy inny polityk ukryc pod jakims plaszczykiem. a mnie spory interesuja, a i tak ważniejsze sa dzialania. i na przyklad w stolicy poprę gronkiewicz, bo pokazala, ze sie zna na zarzadzniu miastem. jeszcze ma ciekawe propozycje na kolejna kadencje czytałem ostatnio na jej stronie. i jak ludzie widza konkretne dzialania, to nie musi ich nikt zachecac.
 

Madah

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
109
Punkty reakcji
8
Wszystko zależy jakiego wyboru dokonujemy,bo w wyborach samorządowych ważne są kwalifikacje i umiejętności kandydata oraz jego program, a przynależność partyjna ma tu wtórne znaczenie.
Natomiast do parlamentu przynależność i program partii jest niezmiernie istotny.
Dobrze jeżeli frekwencja jest wysoka, ale tylko w przypadku świadomego wyboru, bo jest to oznakom iż stajemy się społeczeństwem obywatelskim.
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
takie spoty powinno się nadawać na okrągło a nie tlyko na miesiąc przed wyborami. ludzi trzeba nauczyć ,że jeśli idą głosować to nie na byle kogo. ale najważniejsze żeby wogóle zaczęli chodzić na wybory. zawsze można wrzucić głos nieważny lub pustą kartkę.
 
B

benjamima

Guest
Wrzucenie pustego głosu wyraża chęć zmiany czegoś, i interesowanie się przyszłością kraju, przy jednoczesnym wyrażeniu sprzeciwu i braku sympatii dla którejkolwiek z opcji rządzących - dla mnie osobiście, najlepsze wyjście.
 

Madah

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
109
Punkty reakcji
8
Według mnie jest to postawa kunktatorska....nie niosąca żadnych skutków /oprócz statystycznych/,a nie o to chodzi w demokracji!
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Po pierwsze primo. Sytuacja sie nie zmieni dopoty, dopoki samorzad bedzie dyrygowal organizacjami pozarzadowymi. Ludzie maja poczucie bezsily. To organizacje pozarzadowe powinny wywierac nacisk! A jedyne narzedzie wywierania nacisku na samorzad sa narzedziem wywierania nacisku na ludzi.

Smiesza mnie wypowiedzi osob, ze poprzez legislacje nie da sie rozwiazac problemu obywatelskosci. NArzekaja oni na spoleczenstwo obywatelskie, chwala go pod niebiosa, a ich wiedza na temat organizacji pozarzadowych jest nijaka!

Osobiscie bylem przerazony farmazonami jakie gadala wyuczona idiotka socjolozka, z ktora mialem nieprzyjemnosc rozmawiac, a ktora jest kierownikiem bialostockich organizacji pozarzadowych! To jest poprostu przerazajace jakie mamy prawo i jak wielu pozytecznych idiotow broniacych go!

Ludzie nie sa glupi oni wiedza, ze ma sie ich za idiotow!
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wrzucenie pustego głosu wyraża chęć zmiany czegoś, i interesowanie się przyszłością kraju, przy jednoczesnym wyrażeniu sprzeciwu i braku sympatii dla którejkolwiek z opcji rządzących - dla mnie osobiście, najlepsze wyjście.
Nie. Wrzucenie pustego głosu wyraża wrzucenie pustego głosu. A interesowanie się przyszłością kraju to na przykład czytanie programów wyborczych.
 

szkudlarnik

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2009
Posty
24
Punkty reakcji
2
ja tam zawsze namawiam wszystkich żeby szli na wybory, to jest nawet nie nasz obowiązek a przywilej i nie rozumiem jak ludzie mogą tak z niego nie korzystać. Poza tym już nawet pomijając takie moralne kwestie, to przeliczając na pieniądze bardziej nam się opłaci iść na wybory - przeczytajcie to. Jak w I turze ktoś wygra to sami widzicie jaka to oszczędność.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ależ głupi ten artykuł, ręce mi opadły

A więc tak:
Oddanie pustego głosu (w odróżnieniu od nie pójscia na wybory) wyraza zainteresowanie i troske o los ojczyzny, oraz jest skorzystaniem z przywileju, którym to jest wrzucenie kartki do pudełka (?). A jak jeszcze trafi się, że nasz 1 głos zadecyduje o tym, że nie bedzie potrzebna 2 tura, to dzieki nam zaoszczedzi sie sporo pieniedzy (tyle o ile dług polski rosnie w ciagu 20 minut?), no chyba że jak na złosc ten nasz 1 głos zadecyduje o tym, że będzie ta 2 tura (ale nie bądzmy pesymistami)



A interesowanie się przyszłością kraju to na przykład czytanie programów wyborczych.
Gdzie jak gdzie ale w programach wyborczych przyszłosci polski się nie znajdzie na pewno ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kwestia ich realności to już oddzielny temat. Słowem, chodzi mi o to, aby promować odruch interesowania się merytoryczną stroną wyborów, a nie tylko samym pójściem na nie. Zauważcie, że spoty reklamowe nie uwzględniają pierwszego wariantu.
 
Do góry