Firewall; Antywirus

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
na rok 2009 jakie firewalle i antywirusy freeware polecicie? zmiana neta i takie tam, i wreszcie mi potrzeba tego :)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Ja mam Eset Smart Security wersja 3.0.669.0.
Póki co, nie przepuścił żadnego syfu :D
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
avast dobrze wykrywa a prawie nic nie kasuje

lepszy jest moim zdaniem avg
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
Najlepszy będzie albo Panda Internet Security albo avast home edition. Tylko że avast zajmuje troche miejsca na dysku;/ a panda moze komputer przymulac. Z resztą to drugie robi każdy antywirus :p
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
w takim że wszystko działa, nic się nie dzieje, wszystko szybko działa. po za instatlowaniu wszlekiego badziewa komp zaczyna wariować, wiesza mi się przed zalogowaniem, spowalnia, nie chce się coś uruchomić, no wiecie, dzieje się to co typowe dla windowsów
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
W życiu avast. Ma fałszywki, przez niego musiałem kilka razy robić formata. Najlepszy av z darmówek to Avira.
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Także polecam AVG, przedtem używałem avast'a. Ale przyszedł ten dzień, w którym chciałem zobaczyć AVG. No i zostałem przy AVG.
 
A

arkovianin

Guest
Z resztą to drugie robi każdy antywirus jezyk.gif

Jak masz mało pamięci RAM to tak jest

Dla mnie najlepszym firewallem jest Zone Alarm ale nie pogardzę też Comodo a co do antywirusa to Panda to największy syf ale dobry jest Clamwin
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
pandy nie wezme nigdy . jestem graczem, do tej pory mam do niej uraz za to jak mi wyskakiwało jakieś okno i mi morrowinda waliło ><
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ciekawostka: na forum mojego roku (studia informatyczne) była ankieta o antywiry i firewalle. 90% nie używa antywirów, 75% nie używa firewalli.

w takim że wszystko działa, nic się nie dzieje, wszystko szybko działa. po za instatlowaniu wszlekiego badziewa komp zaczyna wariować, wiesza mi się przed zalogowaniem, spowalnia, nie chce się coś uruchomić, no wiecie, dzieje się to co typowe dla windowsów
Antywiry (szczególnie te działające bez przerwy) strasznie prace kompa zwalniają.

Ostatecznie jest sens używania jakiegoś dobrego firewalla (jak ma się sprzęt dobry i podejmuje tzw "ryzykowne działania w internecie")

Instalacja FF czy Opery już zmniejsza zagrożenie robalami o kilkadziesiąt procent (nie wiem jak jest z tymi najnowszymi wersjami IE).
Poza tym raz w tygodniu można przeskanować dysk jakimś darmowym antywirem (np avast). Oprócz tego zaopatrzyć się w program HijackThis (darmowy). Poczytać trochę w necie o jego obsłudze (dużą liczbe robaków można nim usunąć).

Naprawde groźne dla systemu, czy sprzętu wirusy zdarzają się naprawdę rzadko i trzeba się nieźle natrudzić żeby je złapać.

Kto miał kiedyś problem z jakimś naprawde groźnym wirusem? Ja nie mam firewalli ani antywirów, a mimo to tylko złapałem 1 robaka, z którym sam nie dałem sobie rady Hijackiem + Avastem i pomocy szukałem na np: www.searchengines.pl. I nie był to nic groźnego dla danych i sprzętu.
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
ja polecam kasperskyego jeśli masz kasę albo wiesz skąd mieć klucz to jest chyba najlepszy sam używam kasperskyego tyle że workstation a wcześniej używałem anty virusa i oba są lepsze ale tego pierwszego to w sieci nie znajdziesz chyba bo to jest dla firm...
 
Do góry