Feminizm

Zapphora

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2005
Posty
30
Punkty reakcji
0
Z tymi stanikami to żart.
To jeden z kolejnych mitów o nas - tych uprawiających czarną magie, Pogromczyniach niewieścich staników
chłe chłe
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...Powiedzcie co wam daje to, że cały czas na zmianę przebijacie sie argumentami kto i w czym jest lepszy?

Dla mnie płeć nie ma różnicy, charakter i inteligencja zalezy od osobowości! Przeciez tyle sie o tym mówi!

Ale widocznie natrafiła sie nam tutaj prawdziwa feministka :)
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
lool_Madzia - może i masz rację.

Dyskusja i tak ma mały sens, albo wcale go nie ma, lecz chęć walki jest silniejsza :p Według mnie dyskusja jest swoistą walką, lżejszą czy cieższą, ale walką.
 

princess

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
338
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Dla mnie płeć nie ma różnicy, charakter i inteligencja zalezy od osobowości! Przeciez tyle sie o tym mówi!
To prawda! Popieram! Faceci jednak tak nie uważają(nie wszyscy), jeśli jest się kobietą to wielu rzeczy się nie potrafi, nie rozumie itp... tak jest w mniemaniu facetów. To przykre!
 

heaen

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Śrem k.Poznania
Jeśli chodzi o mnie, to wielu z moich kumpli śmieje się, że zrobiłam z nich feministów. Nie wszyscy faceci bronią tak zajadle swoich praw :)
Jeśli już zachaczyliśmy o Biblię... Dlaczego ewangelia wg św. Magdaleny została pominięta? Bo papież jakiśtam uważał, że jej ewangelia to herezje.. :|
Ogólnie strasznie irytuje mnie postawienie kobiety w Biblii niżej od mężczyzny, co wyraźnie przejawia się w tym, że tak ważnymi postaciami w Biblii są głownie mężczyźni. A w Kościele zakonnice nie mogę prowadzić mszy, nawet w klasztorach mają specjalnych btraci zakonnych do prowadzenia codziennej mszy świętej.
I to jest to nasze "równouprawnienie"? Moim zdaniem jeszcze sporo trzeba zmienić, żeby równouprawnienie na prawdę zaistniało. Bo niestety w większości przypadków ono gdzieśtam zanika, jest tylko na papierze.
Wydaje mi się, że inteligencja czy osobowość nie ma w tej chwili nic do rzeczy, bo dyskusja trwa bardziej na temat feministek. I nie chodzi o to ,czy są mądrzejsze czy też nie. Bardziej o to ,czy walka kobiet o równość na początku XXI wieku nadal ma sens.
I ja jestem przekonana że ma, ponieważ tak jak powiedziała Zapphora jeszcze wiele kobiet nie zna swojej wartości. Feministki walczą właśnie o to, aby ją poznały, aby nie bały się stawić czoła mężczyźnie, wyrażać swojej opinii.
Wiek XXI jest wiekiem kobiet i należy doprowadzicdo tego ,abyśmy w końcu stanęły na własnych nogach... Nie bały się stanąć twarzą w twarz z facetem tyranem i powiedzieć mu " koniec, hola ze dwora, ja tutaj teraz rządzę".
żeby nikt tego nie odebrał źle, nie mam na myśli wszystkich facetów, bo na prawdę lubie kulturalnych, ułożonych i miłych chłopaków (jednego nawet kocham :p) Ale myślę tutaj o tych wszystkich, którzy myślą, że mają nad nami jakąkolwiek władzę... MYLICIE SIĘ!
:papa:
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
OK, bijcie się o swoje, agresywnie, tylko już kogoś pod sobą nie tępcie. To jest gdy kogoś wyprzedzicie to nie odciągajcie go od szansy...
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...Naprawdę Heaen twoje spostrzezenia i tak nic nie dadzą. Każdy już chyba ma pewne zdanie na temat feminizmu (jak widac chociażby przy tym temacie) i na pewno nie zmieni go tylko dlatego,że jakaś osoba tak sugeruje. Wszyscy bronią swej opinii i niedługo wyniknie nam tutaj jakaś wojna...(Xionc teraz to ja znowu nawiązałam do wojny, hehe) :)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
lool_Madzia
po to jest forum, żeby każdy mógł swobodnie wypowiadać swoje poglądy? dziwi cię to?
przecież na tym polega dyskusja...
Heaen ma prawo wyrażania swoich poglądów, tak samo jak ty czy i ja
i co to za strwierdzenie ze nic nie dadza?
w ten sposob umniejszasz ich wagę
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...Może faktycznie źle sie wyraziłam, ale na pewno nie chodziło mi o to ,że ktos nie może sie wypowiadac swobodnie na tym forum.

...Przeciez wiadomo,że do tego służy :p
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Ja tam mam nijaki stosunek do feminizmu. Mam wrażenie ze staje się on juz pomału przezytkiem. Ponad to nie widzę powiązania między feminizmwem a traktowaniem Kobiet przez mężczyzn. I chyba o wojnie płci mozemy już zapomnieć. :)
 

heaen

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Śrem k.Poznania
Jak to nie widzisz powiązania? Według mnie powiązanie jest i to spore.... Bo gdybyśmy od początku były traktowane należycie, to nie byłoby feministek. Bo o co miałyby walczyć?
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
....Ja podobnie jak Heaen sadzę, że jest tutaj duże powiązanie.Tak jak Heaen napisała, gdyby wszyscy od poczatku traktowani byli tak samo, nie istaniałyby feministki. Ale nie ma co gdybać, życie potoczylo sie inaczej i feminizm istnieje czy to nam pasuje czy nie. :)
 

artystka :)

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2005
Posty
97
Punkty reakcji
0
Miasto
:)
Co do życia to nie ma sprawiedliwości, są gorsi i lepsi, są gorsi w czymś i lepsi w czymś
Zgadzam się z tym całkowicie...

Musimy się nauczyć wzajemnego poszanowania. Bo niestety, ale muszę stwierdzić,że tego brakuje w polskim społeczeństwie

Brakuje i zawsze będzie brakowało....Nierównosci były , są i będą...


A przez swoje feministyczne zachowanie czasem prowadzące do bezdziectwa dążycie do wyginięcia gatunku ludzkiego

Hehe...no bez przesady z tym wyginięciem :p ....Nie bójta nic - jeszcze będzie przeludnienie :sexy:


Przeczytałam pare postów i argumentów nie brakuje...Feminizm to nie kobiety, ktore palą staniki , wywyzszają się czy dązą do dominacji nad męzczyznami...One chcą formalnego zrównania prawa , równą płace za wykonywaną prace , prawa wyborcze...itd...Ale nie oznacza to , że tak będzie...bo zawsze wystąpi nierówność między kobietą , a męzczyzną...Czy ktoś tego chce czy nie....
Męzczyzni: mają zdolnosci przywódcze, przejmowanie kontroli, agresje , hamowanie emocji, dominacje...A kobiety: zależność, wylewność emocjonalna, estetczna wrazliwość....To biologiczna róznica tez komplikuje... :]
 

heaen

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Śrem k.Poznania
Artystko - zgadzam sie z Toba, jednak wydaje mi się, że kobiety coraz częsciej przejmują męskie cechy...
Według mnie niekóre zdecydowanie na swoją niekorzyść, chociażby agresja...
Moi koledzy często, będąc na jakiś imprezach, zauważają że dziewczyny przeklinają o wiele wiecej niż chłopacy, kiedy sobie wypiją są agresywniejsze niż meżczyźni. A ja coraz częściej zauważam ,żę dziewczyna z dziewczyną bije się agresywniej niż facet z facetem.
To akurat jest stwierdzenie zupełnie na niekorzyść kobiet, bo niestety, pozbawiamy się tych najsympatyczniejszych w nas cech - delikatności i kobiecości. A przecież nikt nie powiedział ,ze to w jakikolwiek sposób koliduje z byciem feministką lub walką o równe prawa w zawodzie...
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
..Słyszałam,że właśnie z niedawno przeprowadzonych badaniach na nastolatkach wynika, że sa one dużo bardziej wulgarne i agresywne niż chłopcy.
...Zdziwko, no nie?
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...Moje jest na pewno jeszcze gorsze :) Tylko właśnie u mnie dziewczyny sa grzeczniutkie, a chłopcy to z zasady najgorsi menele.
 

artystka :)

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2005
Posty
97
Punkty reakcji
0
Miasto
:)
Heaen tak racja...ale uważam , ze tego raczej nie mozna utożsamic z feminizmem....Bo gdy się bija dwie kobiety to jest zachowanie odrębne od feminizmu...Maja jakiś powod...Ale nawet gdyby to i tak kobiety tym zachowaniem , przyjmujace meskie cechy nie dojda do zrównania...Bo męzczyzna i tak ma cechy dominujące niz kobieta...Kobieta ma swoje "role" i męzczyzna tez...Taka natura no i ta biologia :p To co pisałam wyżej jest tego podstawą...Wogole to nawet powiedzenie "wszyscy jestesmy rowni i kobiety i męzczyzni" nie oznacza wcale ze tak musi być czy jest...Nierównosci raczej nie zrówna się...Zresztą nasze społeczeństwo nie jest jeszcze najgorsze pod względem innych...
 
Do góry