Feminizm

wojniz

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
314
Punkty reakcji
0
Dodatkowo stereotyp kobiety prowadzącej samochód to "baba za kółkiem - uciekać kto może". Tymczasem badania pokazują, że kobiety powoduja mniej wypadków drogowych, więc są ostrożniejszymi kierowcami.

Może ja sie wypowiem na temat troszke odbiegający do tematu.

Kiedyś na lekcji fizyk udowodnił że kobiety są gorszymi kierowcami. A to dlatego, że kobiety mają mniejsza podzielność uwagi - nawet słuchanie radia możę mieć złę efekty w ich przypadku :] Jesto to udowodnione ponoć naukowo. Przynajmniej on tak mówił. Ja mu wierze.

Mówisz że powodują mniej wypadków. A ile kobiet ma prawo jazdy?? a ile mężczyzn??


I jeszcze jedno. Chcecie równo uprawnienia?? Zrównajcie wiek emerytalny - wszyscy robią do 65 roku. Już widze jak jesteściez za :D
 

Regis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Miasto
z nikąd
I jeszcze jedno. Chcecie równo uprawnienia?? Zrównajcie wiek emerytalny - wszyscy robią do 65 roku. Już widze jak jesteściez za :D

He he dobre, zresztą kobiety statystycznie żyja dłużej, więc było by uczciwie.. :p
a tak poważnie to dajcie juz spokój dziewczyny, bo tracicie w moich oczach....
 

niunka

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
polska ( woj lubelskie) anglia ( leicester)
carmen, to nie jest przesadzanie w druga strone, tylko fakty na ktore zadko spaglamy. A panem przestawiajacym biuro, chodzilo mi o podkreslenie ze on jest istotny w pracy chociazby w takiej drobnostce.
Jezeli chodzi o zawody kierowcow, jest coraz wiecej kobiet za kierownica, fakt powoduja mniej wypadkow poniewaz ostrozniej jezdza. Do policji dostaje sie tez wiele kobiet, nie ma tam jakis specjalnych przeciwskazan. Tylko popatrz teraz na to z drugiej strony, jak myslisz ile kobiet jechaloby tirem 36 godz przez pol swiata a pozniej jeszcze rozpakowywalo 30 tonowa przyczepe, ile kobiet w momencie poscigu mialoby sile udezyc przciwnkia lub skopac go utraty przytomnosc, albo maszerowac z plecakiem wazacym 30kg przez dwa dni kiedy pagda deszcz, i tak samo jak kierowcy Tira bez mozliwosci umycia, ze snem dwugodzinnym, a jeszcze w przypadku wojny nie pisze o zabijaniu, ale np. poranieniu kogos tak aby nie byl zdolny do ucieczki nawet jak zostanie sam... nie wiem czy 1 na 100. Tak wygladaja te zawody, to nie jest tylko noszenie munduru, jest wiele innych spraw o ktorych kobiety nie mysla.
Jezeli chodzi o inne kraje, to poprostu jest ich kultura i wydaje mi sie, jak patrze na takie kobiety ze, sa szczesliwe a tych swoich szmatkach, zawiniete od stop do glowy.Nie ktore rzeczy sa przesada, to prawda, ale wszystko w granicach rozsadku. Przeciez kobieta zostala stworzona do rodzeznia dzieci, nie znaczy to odrazu ze ma byc maszynka do robienia dzieci. Ale wyobraz sobie jak tak z 5 kobiet 4 by zrezygnowalo z potomstwa, natomias ztych pozostalych 1/3 bylaby bezplodna 1/5 miala bezplodnych facetow. I co by bylo ma tym swiecie?? Przeciez natury nie mozna oszukac...Rozumiem rowniouprawnienie ale z rozsadkiem.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Co do wieku emerytalnego to ja tam się pracy nie boję i chcę pracować jak najdłużej będę mogła :)
Więc jak panowie macie taką satysfakcję z tego to prosze bardzo.
Ja w żadnym poście nie napisałam że mężczyźni są niepotrzebni :p
A jednak widze panom nie podobaja się moje wypowiedzi :)
Mi panowie nie przeszkadzacie ani trochę, zreszta u mnie w biurze też jest jeden chłopak i zawsze mi pomaga z faksem jak mi go ta piekielna machina wciągnie :D
Są zawody typowo " męskie" i typowo "kobiece". W równouprawnieniu chodzi o to, żeby obie płcie miały do nich równy dostęp, bez żadnego faworyzowania, dyskryminowania, tworzenia stereotypów.
Regis ciekawe jakby to było jakby to panowie musieli przez X lat walczyć o prawo do pracowania (wcześniej kobiety nie mogły pracować było to wszem i wobec fopa- co najwyżej mogły robić za guwernantki, nauczycielki, pokojówki)i do głosowania. Może mieliby wtedy więcej zrozumienia dla równouprawnienia :)
 

Zapphora

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2005
Posty
30
Punkty reakcji
0
I jeszcze jedno. Chcecie równo uprawnienia?? Zrównajcie wiek emerytalny - wszyscy robią do 65 roku. Już widze jak jesteściez za

No i widzisz BŁĄD. Ja jestem, jak najbardziej ZA zrównaniem wieku emerytalnego
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
Carmen calkowicie zgadzam sie z Twoimi pogladami tj mam dokladnie takie same i nie sadze aby to zachaczalo o jakis przesadny feminizm,natomiast jezli chodzi o Niuńke to az sie dziwie ze jestes plci zegskiej,tj bez zadnej urazy poprostu dziwia mnie Twoje poglady <_<
 

Darkstar

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2006
Posty
319
Punkty reakcji
0
A wracjac do tematu, mysle ze mezczyźni nie wiedza dokładnie czym jest feminizm - a co za tym idzie nie potrafia zrozumiec feministek. czy femnistki chca usunac z powierzchni ziemi mezczyzn?? nie
to wynika z odwiecznych i nierozumianych przeze mnie stereotypow. no pomyslcie jacy sa mezczyzni?? [no moze to sie powoli zmienia no ale bardzo bardzo powoli]. nie rozumiem dlaczego faceci sa tacy zarozumiali. jeden z drugum mysli ze ze jesli nosi spodnie, jest jako tako wyposażony od razu snuje sobie fantazje ze ma mozg 2 razy wiekszy od kobiety i 5 razy szybszy refleks i nawet ... jajniki tez ma sprawniejsze. wszystko wiedza , wszystko potrafia. dzieci nie rodza bo to boli, a jakby rodzili to aborcja byłaby sakramentem a nie przestepstwem.
koniec wywodu bo mnie bardziej poniesie a to nie byłoby wskazane

:) I tego typu komentarze przyczyniają się zazwyczaj do zrobienia z normalnych nie antyfeministycznie nastawionych facetów antyfeministów :) Zwykły,spokojny,uczciwy fecet atakowany przez skrajne feministycznie poglądy na skutek reakcji obronnej,może zacząć reagować w sposób wrogi wobec kobiet.To taka swoista pułapka.

P.S.: Do tego co napisałaś,dorzuciłbym jeszcze to,że nie musimy tak walczyć ze zmarszczkami,bo nasza skóra ma ok. 20% więcej kolagenu :D
 

niunka

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
polska ( woj lubelskie) anglia ( leicester)
natomiast jezli chodzi o Niuńke to az sie dziwie ze jestes plci zegskiej,tj bez zadnej urazy poprostu dziwia mnie Twoje poglady <_<

wiesz ruda ja poprostu czuje sie kobieta i wiem ze nie zostalam stworzona do bycia kierowca tira, zolnierzem czy kims tam takim. Wiem ze w przyszlosci bede chciala miec dzieci, to nie sa dziwne poglady ruda...Dla mnie bez sensu jest gonienie za kariera bez chwili na przyjemnosci> Bardzo malo jest teraz kobiet ktore glosza takie poglady jak Wy i bez urazy zazwyczaj sa to mlode dziewczyny,wiec moze moje poglady sa dla Ciebie dziwne bo patrze na swiat doroslej niz TY??
Nie wiem, ale jedno jest pewne jestem kobieta w 100% :)
 

Darkstar

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2006
Posty
319
Punkty reakcji
0
A tak swoją drogą to też jest ciekawe,że kobiety walcząc o równouprawnie,walczą o nie tylko tam,gdzie im z nim wygodnie.Chcą zarabiać tyle samo,co faceci na wysokich stanowiskach,ale tylko nieliczny procent chętnie pcha się do takiej pracy jak właśnie kierowca TIRa,żołnierz czy dajmy na to w górnictwie... :)
 

niunka

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
polska ( woj lubelskie) anglia ( leicester)
A tak swoją drogą to też jest ciekawe,że kobiety walcząc o równouprawnie,walczą o nie tylko tam,gdzie im z nim wygodnie.Chcą zarabiać tyle samo,co faceci na wysokich stanowiskach,ale tylko nieliczny procent chętnie pcha się do takiej pracy jak właśnie kierowca TIRa,żołnierz czy dajmy na to w górnictwie... :)
o wlasnie o cos takiego mi chodzi. jezeli juz cos robic to konsekwentnie i nie wybrane sprawy tylko wszystkie.A swoja droga nie wyobrazam sobie kobiety ile tam kilometrow pod ziemia z kilofem w dloni umorusaniej na czarno. Gdzie miejsxe na nasza kobiecosc?? Ale ja juz milcze bo znowu posadzicie mnie o dziwne poglady :D
 

Darkstar

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2006
Posty
319
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się Niunka,że się rozumiemy w tej kwestii :) Pozdrawiam!

Jedno jeszcze wydaje mi się ciekawe...

Poza tym coraz częściej zauważam, że dochodzi do "zmiany płci".... Męzczyźni stają sie bardziej zniewieścieni, delikatniejsi, kiedy to kobiety stają się coraz to bardziej twarde i niezależne. Oczywiście nie mam tu na myśli "pustych panienek", które samym swoim ubiorem i sposobem bycia, mówią "bierz mnie", ani też "dresów", których inteligencja równa jest 0 lub mniej... Mam tutaj na myśli normalnych ludzi (których, nawiasem mówiąc, jest coraz mniej)
Ale odbiegam od tematu... Wracając do zamiany płci... Coraz częsciej wydaje mi się, że kobiecość wśród dziewcząt w moim wieku zanika, zastępuje ją albo bardzo krótka spódniczka, albo meskie, luźne ubranie. Sama przyznaję się, że rzadko kiedy zakładam spódniczkę, wolę luźne, wygodne spodnie. Moje zachowanie też bywa mało kobiece. Wydaje mi się, że wraz z erą równouprawnienia w kobietach zginęło trochę kobiecości, aury którą tworzyły wokół siebie kiedy nie musiały pracować... Nie chodzi mi o to, że równouprawnienie jest złe, ale po prostu odczuwam coraz częściej, że jednak nie jest do końca dobrze, że kobiety zaczęły pracować. Straciły coś na tym.. Nie wiem, ale ja tak odczuwam ;)

Zgadzam się z tym absolutnie.To jest swego rodzaju mechanizm adaptacji,dostosowania.Dochodzi do zamiany naturalnych instynktów.A w heteroseksualnym związku nie ma miejsca na 2 fecetów.I nie chodzi tu tylko o fizyczną budowę ciała.Tyczy się to także aspektu mentalnego i duchowego.Ktoś w heteroseksualnym związku musi być kobietą,a ktoś męższczyzną.A że jednej stronie zachciało się zmian,druga musi to skompensować i przejąć funkcję tej pierwszej...
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Przepraszam, halo!

Po pierwsze niunka - gonienie za karierą wcale nie jest złe, to tylko jeden ze sposobów na zycie. Nie można twierdzić, że najlepszy tak samo jak nie najlepszy jest siedzenie w domciu z gromadka dzieci i gotowanie obiadu mężusiowi.
Wbrew pozorom feminimz, przynajmniej ta zdrowa odmiana nie neguje 2 sposobu. Ale chce dać szanse kobietom na wybór między jednym a drugim.

A teraz już się wkurzyłam.
Czy ja pracując tracę coś ze swojej kobiecości?
Dlaczego kobiety pracując straciły w waszych oczach? Dajcie mi jeden logiczny argument a go zmiote z powierzchni ziemi.
Dawne czasy kolonialne mi stanęły przed oczami, gdzie kobiecie nawet zabrudzić sie nie wypadało i siedziała w domu jak wychuchana lalka składając ręcę na podołku.


A co do kierowców Tirów itp. to nie dziwię się że mało w tych zawodach kobiet, bo to trudne zawody, ale dostęp dla pań powinien być cały czas otwarty.

Panowie w ramach równouprawnienia mogą założyc spódnice :p Szkoci coś wiedza na ten temat :)

Niunka w Polsce jest coraz więcej kobiet takich jak my - a to z powodu warunków jakie nas otaczają. Żeby zapewnić dzieciom byt najpierw trzeba na niego zapracować. Oczywiście mozna od razu zrobić sobie 5 - a co se żałować tylko chyba najpierw trzeba pomyśleć, co im się da jeśc po tym jak juz sobie stworzymy śliczna wieloosobowa rodzinkę.

Ja też chcę założyć rodzinę, ale najpierw chciałabym coś osiągnąc w życiu zawodowym, chociażby w minimalnym sensie.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
nawet nie chce mi sie tych bzdur czytac. gotow jestem dac równouprawnienie kobietom. niech mają ... "pracowac sie nie boje" ... jaasne... mam dosc dojrzałych rodzicow i odliczają juz dni do emerytury chcociaz mamie zostało 17 lat a tacie 18... niewiecie co znaczy pracowac po 50-tce gdzie juz leci z górki i sie powaznie zaczynamy starzec. poza tym w polsce starzy ludzie mają gorzej z praca niz w wieku średnim (35-45 lat).. ale baby zawsze chciały tego co im nie potrzebne (stosy torebek, butów na raz...) dajmy im i to... przecież nie boimy sie szefa kobiety prawda... takiego zawsze mozna uwieść i zbałamucic :) wystarczy troche czaru osobistego ;]

ps kobiety, dlaczego mamy sie dzielic tym co sami zbudowaliśmy ?? przeciez rząd zbudowali mężczyźni (moze nie sami, ale nie są w nim sami... kobiety dostały tyle ile włożyły) ... zresztą ze wszystkim tak jest. męzczyzni sami doszli bez kobiet do pewnych rzeczy a one teraz chcą miec do tego takie same prawa.

carmen ... bo kobieta pracujaca nie ma juz takiej pieknej delikatnosci w oczach ... tylko spojrzenie mowiace "ziombel, dam sobie rade sama... chcesz to chodz, nie to WYPIE**aj" ... a ta delikatnosc mowiaca "misiu bez ciebie nie dam sobie rady" sprawia ze faceci miekną w kolanach i starają sie ubóstwiac kobiety... chcą dac im poczucie bezpieczeństwa... poprostu uczynic im niebo wzamian za miłosc... ale wy nie chcecie... przeciez dacie sobie rade same... to bounce'ujcie ...
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
ponury litości...

Zbudowaliście sami bo nie miałysmy do tego dostępu. Idąc twoim tokiem myślenia możemy wymyślić taką sytuację: Niemcy wymyślają szczepionkę na raka i żadna inna narodowoścn ie ma do niej dostępu, bo nie miała wkładu w jej wykonanie.

Kobiety skupiają się na innym budowaniu. Na budowaniu relacji międzyludzkich i kontaktór personalnych, wy skupiacie sie na materialnym budowaniu.
Chodzi o to aby jednym i drugim się podzielić, a nie wydzielać strefę dla jednej płci i dla drugiej :)

Przypomniało mi się, że owszem mężczyźni mają większy mózg (ale mnie go używają taki feministyczny żarcik :p)

Tak na serio meni maja aktywne bardziej inne części mózgowe a kobiety inne.

I jeszcze raz powtórzę: feministki nie wywyższają się nad mężczyzn. Przynajmniej te umiarkowane i bardziej realistyczne.
Panom zaś zycze więcej empatii :)
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Kobietom od jakiegoś czasu wogóle wpajanya jest wolność, to ze stereotyp "Kury domowej " jest straszny ( a przecież to jest najpotrzebniejsze w życiu ) ... i wogóle FEMINISTKI walczące wkraczają do akciji, to jest poprosu żenada np. Kazimiera Szczuba ta "kobieta ??" jest fatalna .

Pozdoro :D Feministki :p :p :p
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
szczuka to juz wogole przypał sobie robi. Carmen ale dlaczego nie moze zostać tak jak jest... naprawde wy zajmijcie sie uczuciami (swietnie to robicie) a my zajmiemy sie sprawami materialnymi (też nam chyba najgorzej nie wychodzi) - a jesli mowisz ze kradniemy ... kobiety tez kradna, jak posłanka Jakubowska.
 

wojniz

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
314
Punkty reakcji
0
snuje sobie fantazje ze ma mozg 2 razy wiekszy od kobiety i 5 razy szybszy refleks i nawet ...


Znów powiem coś śmiesznego.

Naukowo jest stwierdzone że mężczyzna ma większy mózg - zważyli :bag:

To po to żeby nie było jakichś stereotypów - TO PRAWDA :D


EDIT

Już to ktoś stwierdził - nie doczytałem :bag: :bag: :bag:
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
qwert12345_nowy czytaj co feministki piszą, zwłaszcza jak są moderatorami :p

Wracając do tematu :)
Ponury murzyn może zostać tak jak jest: tylko pod warunkiem, że się podzielimy tym, co budujemy :)
Pół na pół bez żadnego zwalczania.

Taboretix nie generalizuj.
"Kura domowa" najpotrzebniejsze w zyciu? Chyba nie dla wszystkich. Musisz pamiętać, że nie należy narzucać innym stereotypów. Następnym razem napisz "że dla ciebie". A nie wogóle.
 

Regis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Miasto
z nikąd
qwert12345_nowy czytaj co feministki piszą, zwłaszcza jak są moderatorami :p

Wracając do tematu :)
Ponury murzyn może zostać tak jak jest: tylko pod warunkiem, że się podzielimy tym, co budujemy :)
Pół na pół bez żadnego zwalczania.

Taboretix nie generalizuj.
"Kura domowa" najpotrzebniejsze w zyciu? Chyba nie dla wszystkich. Musisz pamiętać, że nie należy narzucać innym stereotypów. Następnym razem napisz "że dla ciebie". A nie wogóle.

Czemu nie.. podzielmy się ale tak żeby każdy dostawał adekwatnie do efektów....
a podzilicie się z nami obowiązkiem służby wojskowej, obrony ojczyzny, dostaniem w pysk broniąc kobietę, w sumie jak jest uprawnienie to i nie powinno byc określenia damski bokser (przecież to ma nacechowanie stritce męsko-szowinistyczne) :p

oczywiście po częsci żąrtuję...
ale mam pytanie dlaczego chcecie zmieniać stan rzeczy który mamy.... macie tak źle, czujecie się nie doceniane i uciskane przez zbrodniczy męski ród???
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Feminizm jest globalnym ruchem - w innych krajach jego działanie jest z pewnościa bardziej potrzebne.

Regis ciekawe jak chcesz podzielić "budowanie emocji"? Masz jakiś matematyczny wzór?

Ja się spotykałam z szowinistycznym zachowaniem nie raz:
zwalnianie kobiety, które zaszły w ciaze jako nieproduktywne (szef mężczyzna)
zatrudnianie młodych ładnych sekretarek z tzw echem w głowie (czemu nie doceniaja nas za umiejetnosci?)
zachowanie profesora, który stwierdzil ze kobiety nadaja sie do robienia dzieci a co ambitniejsze moga zrobic np kurs obslugi mikrofalowki

Jestem przeciwko takim pogladom, stereotypom, zakłamaniu, spychaniu kobiety na margines w zwiazku z praca i rozwojem zawodowym.
I własnie po to jest feminizm, a nie po to by was panowie postawić pod ścianą i rozstrzelać. :p
Regis - panie teraz masowo przystępują do wojska, bo można tam znaleźc w miarę stałą pracę. Obowiązek służby wojskowej też częsciowo obejmuje kobiety :)
 
Do góry