Farben Lehre

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie, nie grają techno, ale punkrocka też nie. Może mają z nim trochę wspólnego na pierwszych płytach, ale i tak punkiem bym tego nie określił. I nie nabijaj bezsensownie postów, jeśli byłbyś tak łaskaw ;)
 

Farbenek

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łodzkie woj. :)
Nie, nie grają techno, ale punkrocka też nie. Może mają z nim trochę wspólnego na pierwszych płytach, ale i tak punkiem bym tego nie określił. I nie nabijaj bezsensownie postów, jeśli byłbyś tak łaskaw ;)


inaczej . Kiedys nie łączyli swojego stylu z bujanką reggae'ową .
teraz łaczą te dwa gatunki przez co wlasnie ludzie piszą ze to nie punk . Ale na koncertach reggae to tylko jakies 1/5 , reszta to zdecydowanie dymy :) wiec na pewno blizej im do punka niz do reggae ...

a co oni grają Twoim zdaniem jesli mozna wiedziec ?
pozdro !
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A czy ja powiedziałem, że grają reggae? A wiem jak na koncertach to wygląda, bo na paru zdarzyło mi się być. No publikę ruszyć potrafią, to fakt, ale to, że bliżej im do punka niż do reggae nie czyni ich jeszcze punkrockiem ;)

Ja bym ich określił jako rodzaj muzyki alternatywnej będącej wypadkową melodyjnego punka, reggae i momentami ska. Tylko w tym wszystkim traci to niestety punkowe jaja i agresję.
 

kocisko

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
tylko tu i teraz
Farben Lehre? Lubię. Prawdę mówiąc od nich zaczęła się moja przygoda z "punkiem", a z czasem przerzuciłam się na mocniejszą muzykę. Ale od czasu do czasu fajnie jest posłuchać ich piosenek. Byłam na jednym koncercie, z którego jestem szczerze zadowolona, bo krótko mówiąc - poprawił mi nastrój, który wtedy był w nie najlepszym stanie :)

Co do piosenek, najbardziej lubię: Terrorystan, Erato, Atomowe zabawki, Judasz, Kwiaty. No i Piosenka leniwych słoni :D
 

Farbenek

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łodzkie woj. :)
zapraszam do mojego konta youtube w podpisie ,jest tam wiele koncertowych smaczków FL które w wiekszosci jescze na plytach nie ukazaly sie badz nie są nawet w planach na ukazanie sie :) taki Blitzkrieg BOp Ramonesów np ... :))) czy najnowsze covery wprost z trasy PRlive :) pozdro !
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Na PRLu w Lubinie w 2008 roku. Poza tym Leniwiec często to gra, na Alter Pikniku 2008 też to grali. I nie na początek, a na koniec jako bis ;)
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Farben Lehre to moi koledzy bardzo fajni ludzie mam nadzieję, że powtórzymy kiedyś trasę z The Exploited i Leniwcem po Polsce pozdrawiam.
 

Sin

Zbanowany
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
34
juz niedługo wychodzi Ferajna nowa [lyta FL pare dzwieków do mnei juz dotarło płyta zapowida sie obiecujaco :) aiwec czekamy czekamy

FL super zespol pozytywny klimat super ludzie :)
 

t85

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
No to znowu FL na płycie Ferajna pokazali że stać ich na wiele za co jestem bardzo im wdzięczny. Bo płytka najnowsza prezentuje się bardzo fajnie i może tylko czasami smęcą . Ale ogólnie Ferajna jest fajną płytkę więc mogę za nią dać im 4 :)
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Stare płyty tak! Nowe płyty + piwny brzuch Wojtka - NIE! Cholera, ten zespół zmienił się w pop-punk. Funky-punky to nie punk.

Ulubiony kawałek - Somebody put smth in my drink xD
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Wiesz Dobuch, nikt wiecznie młody nie będzie. Stare płyty faktycznie są o niebo lepsze od chociażby "Snukrainy" (albumu "Ferajna" nie słuchałem, bo swoją przygodę z FL skończyłem właściwie jeszcze przed Snukrainą i przesłuchałem ten album wyłącznie z ciekawości) ale nie dramatyzujmy. Pop-punkiem tego nie nazwę, bo nijak ma się to do pop-punka, a samo Farben Lehre nigdy zespołem stricte punkowym nie było. Wypowiem się jednak jeszcze raz po przesłuchaniu najnowszego albumu, może faktycznie masz rację. A "Somebody..." to cover The Ramones, moim zdaniem kiepski.
 

kocham_piwo

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
198
Punkty reakcji
2
Prawdę mówiąc od nich zaczęła się moja przygoda z "punkiem", a z czasem przerzuciłam się na mocniejszą muzykę.

Miałem dokładnie tak samo, wszystko od nich się zaczęło. I dobrze ;) Szkoda tylko, że te ich ostatnie płyty jakieś takie nijakie... Zdecydowanie wolę płyty z początku ich kariery.
 
Do góry