Fala strajków i protestów w Polsce 2015

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
W ostatnich dniach trwają w kraju protesty różnych zorganizowanych grup zawodowych.
O górnikach jest dość głośno od jakiegoś czasu .Dziś wolne już publiczne media coraz obszerniej relacjonują
protesty rolników,bo we wszystkich warszawskich korporacjach już się głośno mówi że "ojce do nas jado"
Wieść niesie,że niebawem dołączą kolejarze,a od maja ostrzej pielęgniarki.

Jakie macie zdanie o tych strajkach,oblężeniu stolicy?
Czy popieracie strajkujących uważając,że deptane są prawa pracownicze i są oni nieelegancko mówiąc "dymani" przez zakłamany rząd
Czy może to związkowcy ,wśród nich zawodowi pieniacze,zadymiarze chcą ugrać coś dla siebie korzystając z niestabilnej sytuacji w kraju i regionie?
Czy to się skończy tym ,że rząd ugłaska protestujących ,i utrzyma przywileje dla dotychczasowych grup ,a po tyłku dostaną szarzy niezorganizowani w żadne struktury obywatele?

A może rządzący powinni wysłać siły prewencji rozgonić to towarzystwo na cztery wiatry,jak kiboli ,czy ostatnio górników

Jestem ciekaw waszych opinii i mając na uwadze ostatnie niepokoje zapraszam do szeroko zakrojonej dyskusji
 
M

MacaN

Guest
Czy może to związkowcy ,wśród nich zawodowi pieniacze,zadymiarze chcą ugrać coś dla siebie korzystając z niestabilnej sytuacji w kraju i regionie?
Dokładnie takie mam zdanie na ten temat i oczywiście jestem za tym, by nie dawać tym ludziom nic, a jeśli użyją siły - pogonić za pomoca pałek, broni gładkolufowej i armatek wodnych.

Górnicy chcą 13, 14 pensji, dziedziczenia stanowisk i bóg wie jeszcze czego, rolnicy juz wyjechali ciągnikami na ulice, ale to ludzie rozumni - wrócą na pola i będą dalej prowadzic uprawy, bo zbankrutują i dobrze o tym wiedzą. Szeregowi podpisując kontrakty dobrze wiedzieli, na jakich warunkach je podpisują. To jasne, że wojsko robi trepów w balona, bo MON ponad 1/3 kasy wydaje na emerytury i renty ( żołnierz nie ma płaconych emerytur z ZUS-u ). Te przykłady można mnożyć.

Czy ja tez mam wyjśc na ulice i powiedzieć, że nie będę pracować, dopóki nie dostane podwyżki ? Jak się nie podoba, to za granicę - droga wolna, granice pootwierane.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Popieram to co napisał Macan w 100%.

Budowlańcy w Polsce też ciężko pracują - 70% na czarno, bez emerytur za połowę mniej niż górnicy.
Cała Polska dopłaca do niegospodarności kopalni. Zamiast zarabiać na surowcach to tracimy.
Wyobrażacie sobie sytuację w której Arabia Saudyjska dopłacałaby z budżetu to wydobycia ropy naftowej?
Przecież to byłby jakiś kuriozum.
Co ma zbankrutować niech zbankrutuje. Przyjdzie prywaciarz, sprywatyzuje, zrobi porządek i będzie kasiorę trzepał.
Taka prawda.

Nie rozumiem jak można dopłacać do czegoś pieniądze, zamiast optymalizować.
Dlaczego mamy dopłacać do górnictwa...a może dopłacajmy piekarzom do nierentownych piekarni co?
Albo restauratorom do ich upadających i źle zarządzanych restauracji?
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
A może to jest tak,że ludzie mają dosyć ciągłej likwidacji miejsc pracy,łupienia obywateli przez banki{kolejna afera frankowa},urzędy skarbowe i inne instytucje państwowe.Takie strzyżenie owiec to marzenie każdego lichwiarza.I nie upatrywałbym w protestujących tylko krewkich ,górników i gangsterów w gumofilcach.
.Może należy głośno zapytać dlaczego kwota zwolniona od podatku jest najniższa w Europie i to niższa o kilka długości,dlaczego mamy monstrualnie wysoki ZUS,nawet opłaty za autostrady są najwyższe.dlaczego inne gospodarki dotują bezproblemowo swoich rolników kwotami adekwatnymi do tamtejszych zarobków.
Odszkodowania za te nieszczęsne dziki już od lat są zapominane za to dotuje się prywatnych deweloperów,przewoźników,jak też wiele bzdurnych projektów ,typu internetowa strona dla bezdomnych



MacaN napisał:
Dokładnie takie mam zdanie na ten temat i oczywiście jestem za tym, by nie dawać tym ludziom nic, a jeśli użyją siły - pogonić za pomoca pałek, broni gładkolufowej i armatek wodnych.

Górnicy chcą 13, 14 pensji, dziedziczenia stanowisk i bóg wie jeszcze czego
Górnicy to twarda grupa potrafiąca dochodzić swoich praw,o czym przekonywały się już władze PRL Oni chcą .pracy .Piszesz o 13-ce i 14-ce,no i jaki w tym nietakt?Ty chyba nie wiesz jakie nagrody otrzymuje milionowa armia urzędników.Coś Ci powiem mój dobry kolega ma córkę ,która poszła do pracy do pewnego urzędu..Po 3 miesiącach pracy dostała 1000 zł nagrody.Rzeczony kolega skomentował to tak
= za co,choć to moja córka powiedz no za co?Uprzywilejowane grupy ,mające plecy rzucają premiami na lewo i prawo
To co górnicy są z gorszej gliny tak?

Co do użycia broni to nie zdajesz sobie sprawy,że wydarzenia mogą się wymknąć spod kontroli .Strajki już tłumiono za pomocą broni,to przykre ,że się dzieje także w 3 RP.Polacy są łagodnym narodem ,ale jak ktoś zginie nie daj Boże ,to może być różnie.I nie jak napisałeś żądają Bóg wie czego tylko chcą normalnie żyć.A to że władza strzela do ludzi w Jastrzębiu,oznacza tyle,że sobie nie radzi.Ludzie,żyją w przekonaniu,że mogą zostać oszukani.
Górny Sląsk to nie strefa Gazy ,używanie broni do górników to igranie z ogniem


danielr9 napisał:
Nie rozumiem jak można dopłacać do czegoś pieniądze, zamiast optymalizować.
Dlaczego mamy dopłacać do górnictwa...a może dopłacajmy piekarzom do nierentownych piekarni co?
Albo restauratorom do ich upadających i źle zarządzanych restauracji?
Nikt nie mówi o dopłacaniu,ale zmianach I nie chodzi o złe zarządzanie czy leniwych pracowników,bo na zachodzie Polak potrafi tyrać po 16 godzin na dobę.W Polsce nie opłaca się już prawie żadna nie korporacyjna działalność czy to będą usługi,czy to będzie stragan z majtkami.
Wysokie koszty i nękanie przez aparat urzędniczy powodują ,że masowo bankrutują średnie i drobne firmy.



MacaN napisał:
Jak się nie podoba, to za granicę - droga wolna, granice pootwierane.
A to co ma być?
Deportacja 68?
Inaczej mówiąc macie być cicho ,w naszym systemie ma być tak i już ,a jak nie pasuje to wyp,,,,,,,ć
Tylko widzisz większość ludzi wciąż kocha ten kraj .Sam tęsknię za wieloma przyjaciółmi ,a oni za ojczyzną którzy byli zmuszeni wyemigrować z tego raju.
 
M

MacaN

Guest
To co górnicy są z gorszej gliny tak?
A ja z gorszej gliny ? A piekarze zasuwający w pyle, a stolarze, a kobiety szlifujące elementy za minimalną krajową ? Widzę wielki problem w pensjach górników, w 13 i w 14. Jak chcą pracy to prosze bardzo - sprywatyzowac kopalnie, niech robią na 3 zmiany, bez tych wszystkich przywilejów, jak np. oddanie pieniędzy za nowe książki dla dzieci.

Użycie broni gładkolufowej jest normalne. Jeśli strajk wymyka się spod kontroli, to trzeba hołotę wziąć za łeb - to samo z 11 listopada, to samo z meczami i każdym innym przykładem chuligaństwa.


W Polsce nie opłaca się już prawie żadna nie korporacyjna działalność czy to będą usługi,czy to będzie stragan z majtkami.
Opłaca. Dosłownie 5 km. ode mnie w następnym roku zostanie otworzona kopalnia węgla, będą wydobywać antracyt. 5 tysięcy miejsc pracy w okolicy największej dziury w Polsce, z największym bezrobociem. Tylko, że górnicy nie będą mieli dziedziczenia stanowisk, 13 i 14 pensji, dodatkowych przywilejów, itd. Górnik będzie zwykłym pracownikiem, bo firma jest PRYWATNA i musi się jej zwrócić te 150 mln. $, które wrzuci w kopalnię.

Rząd jest za miękki, powinien sprywatyzować to w cholerę i górnicy mogliby sobie protestować. W domu, bo jakby nie chcieli pracować, to dostaliby kopa i na ich miejsce pojawiłby się ktoś inny.


Twierdzisz, że przeciwstawianie się górnikom to igranie z ogniem ? A kimże oni są, by terroryzować aparat państwowy ? Powtarzam Ci - nie tylko górnicy ciężko pracują, tak pracuje większość Polaków i jakoś ta większość może się obejść bez dodatkowych przywilejów. Kobieta szlifująca elementy za 1500 zł. cieszy się, gdy dostaje bon na święta o wartości 300 zł. Górnik marudzi, choć pracuje w tak samo niezdrowych warunkach, a zarabia 2,5 - 3 i więcej, ma 13 i 14 pensje
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Gdy władza nie radzi to zaczyna strzelać ,a Marsz Niepodległości to bicie ludzi przez prewencję,a nie tylko te urywki z telewizji.
Nie widzę powodu ,aby bić ludzi,
To kiboli można bić tak.Przecież na Sląsku strzelali tylko do kiboli,tak się składa,że z 60 procent kiboli to górnicy.
A jest to niebezpieczne bo gdy bezrobocie osiągnie apogeum może być krwawo.Ja wiesz bym nie chciał,żeby ginęli Polacy.A naród śląski jest twardy

Dajesz jakieś przykłady ,a ja widzę co innego ,Biedę.Zycie to nie tylko internet .Dać linka?

Widzę wkurzonych ludzi i głodnych ,w tanich sklepach szukających przecenionego żarcia po terminie,
Masz już mentalność niewolnika?
Szkoda ,że nie zauważasz ,że emigracja za chlebem to uwłacza ludzkiej godności,nie wspominając o j,,u za 1500,miesięcznie

Mało kto ma szczęście mieć posadkę w doradztwie konsultingowym i mieć szefa ,który nie jest cwaniakiem
dlaczego nie mówisz o wałkach prezesów kompanii węglowych,,i partyjnego kolesiostwa?dlaczego nie zastanawia Cię drożyzna ? Swinie po 3,5 zł ,a żywność w górę,zamiast w dół
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
wolne już publiczne media coraz obszerniej relacjonują
Jak widzę "wolne" w zestawieniu z "publiczne", co jakiś zgrzyt paraliżuje mi mózg. Media głównego ścieku nie są wolne.
A może to jest tak,że ludzie mają dosyć ciągłej likwidacji miejsc pracy,łupienia obywateli przez banki{kolejna afera frankowa},urzędy skarbowe i inne instytucje państwowe.
Bo ludzie są po prostu głupi. Co z tego, że mają dość tego, czy tamtego, skoro w rezultacie nie są zdolni do żadnych zmian. Jedyne, na co ich stać to roszczenia - bo chodzi im tylko i wyłącznie o poprawę własnych warunków życia na teraz, w gwizdku mają długofalowe zmiany. Z jednej strony - nie ma się czemu dziwić, przeciez przez 25 lat "wolności" brniemy przez ciężki syf. A z drugiej trzeba powiedzieć tym ludziom prosto w oczy, że to oni są motorem zmian. Nikt im nie każe rozdzierać szat jak Rejtan albo bohatersko rzucać się na bagnety. Wystarczy iść na wybory i zagłosować za zmianą systemu. Proste? niestety, nie dla tępoty umysłowej.
Rząd jest za miękki, powinien sprywatyzować to w cholerę i górnicy mogliby sobie protestować. W domu, bo jakby nie chcieli pracować, to dostaliby kopa i na ich miejsce pojawiłby się ktoś inny.
No, tak!
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Avia napisał:
Jak widzę "wolne" w zestawieniu z "publiczne", co jakiś zgrzyt paraliżuje mi mózg. Media głównego ścieku nie są wolne.
wolne już media to oczywiście taka ironia ,często używam tego kpiącego sformułowania,zapominam o cudzysłowie
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 451
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
MacaN napisał:
Czy może to związkowcy ,wśród nich zawodowi pieniacze,zadymiarze chcą ugrać coś dla siebie korzystając z niestabilnej sytuacji w kraju i regionie?
Dokładnie takie mam zdanie na ten temat i oczywiście jestem za tym, by nie dawać tym ludziom nic, a jeśli użyją siły - pogonić za pomoca pałek, broni gładkolufowej i armatek wodnych.

Górnicy chcą 13, 14 pensji, dziedziczenia stanowisk i bóg wie jeszcze czego, rolnicy juz wyjechali ciągnikami na ulice, ale to ludzie rozumni - wrócą na pola i będą dalej prowadzic uprawy, bo zbankrutują i dobrze o tym wiedzą. Szeregowi podpisując kontrakty dobrze wiedzieli, na jakich warunkach je podpisują. To jasne, że wojsko robi trepów w balona, bo MON ponad 1/3 kasy wydaje na emerytury i renty ( żołnierz nie ma płaconych emerytur z ZUS-u ). Te przykłady można mnożyć.

Czy ja tez mam wyjśc na ulice i powiedzieć, że nie będę pracować, dopóki nie dostane podwyżki ? Jak się nie podoba, to za granicę - droga wolna, granice pootwierane.
Górnictwie zarabiają jedynie dobrze dyrektorzy i administracja którą można zwiększać bez końca. Administracja nie ma ciężkiej pracy ale miała te same prawa co Górniczy i dostawała dodatek za ciężką pracę. Za okupacji komunistycznej praca w administracji kopalni oznaczała wspaniałe wynagrodzenie. Górnictwo dostał PSL i skutecznie zwiększył administrację bo jest to partia patologicznego Nepotyzmu. Dyrektorzy dostawali wspaniałe odprawy i dlatego zmieniali się często bo chcieli odprawy. Nie wiadomo ile zarabiają i jakie mają odprawy bo ta informacja jest tajna. Dyrektorzy przeszli na kontrakty menadżerskie i zarabiają poważne pieniądze. Łamią prawo bo obowiązuje ustawa która wyznacza ile mogą zarobić a na ten temat się milczy a rząd nic z tym nie robi i pozwala omijać ich ustawę. Jastrzębska spółka węglowa miała zyski a nagle ich nie ma i to pokazuje że dyrekcja wyprowadzała pieniądze i dlatego protestują. Jak może firmą kierować osoba która doprowadziła ją do ruiny i chce zabrać innym a sobie nie chce zabrać. . Zwykłe prywatne kopalnie mają zyski i opłaca się inwestować a państwu nie. Patologiczny nepotyzm administracji i zarządzie doprowadziły do tego. Tak samo jest innych spółkach których państwo ma udziały. Dyrektorzy maja stanowisko powodów politycznych a później mają bardzo wysokie odprawy . Te osoby za to załatwiają pracę w administracji i wielu przypadkach tworzą fikcyjne stanowiska . Dają też pracę rodzinie. Nie ma pieniędzy a są na odprawy i zatrudnianie znajomych. Przegrali młode osoby. Szkoły górnicze miały gwarantować zatrudnienie. Nie które osoby je dostały zatrudnienie ale gorsze warunki. Nie dostaną przez pewien czas barbórki i mają mniejsze wynagrodzenia. Większość nie dostanie żadnego zatrudnienia . Twierdzą że dostana je później rzeczywistości nie dostaną wcale zatrudnienie w tej branży. Zmarnowali lata nauki. Tylko emigracja.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
marek70 napisał:
A może to jest tak,że ludzie mają dosyć ciągłej likwidacji miejsc pracy,łupienia obywateli przez banki{kolejna afera frankowa},urzędy skarbowe i inne instytucje państwowe.Takie strzyżenie owiec to marzenie każdego lichwiarza.I nie upatrywałbym w protestujących tylko krewkich ,górników i gangsterów w gumofilcach.
.Może należy głośno zapytać dlaczego kwota zwolniona od podatku jest najniższa w Europie i to niższa o kilka długości,dlaczego mamy monstrualnie wysoki ZUS,nawet opłaty za autostrady są najwyższe.dlaczego inne gospodarki dotują bezproblemowo swoich rolników kwotami adekwatnymi do tamtejszych zarobków.
Odszkodowania za te nieszczęsne dziki już od lat są zapominane za to dotuje się prywatnych deweloperów,przewoźników,jak też wiele bzdurnych projektów ,typu internetowa strona dla bezdomnych


Nie rozumiem jak można dopłacać do czegoś pieniądze, zamiast optymalizować.
Dlaczego mamy dopłacać do górnictwa...a może dopłacajmy piekarzom do nierentownych piekarni co?
Albo restauratorom do ich upadających i źle zarządzanych restauracji?
Nikt nie mówi o dopłacaniu,ale zmianach I nie chodzi o złe zarządzanie czy leniwych pracowników,bo na zachodzie Polak potrafi tyrać po 16 godzin na dobę.W Polsce nie opłaca się już prawie żadna nie korporacyjna działalność czy to będą usługi,czy to będzie stragan z majtkami.
Wysokie koszty i nękanie przez aparat urzędniczy powodują ,że masowo bankrutują średnie i drobne firmy.
Skoro ci ludzie mają dosyć takiego traktowania to dlaczego nie idą na wybory to zmienić?
Mają taką szansę co 4 lata. Dlaczego w naszym Sejmie od czasów III RP są wciąż te same mordy co?
Polska jest ewenementem po tym względem. Lubimy chyba być ruchani w tyłek - taka nasza natura.
Kradną nam pieniądze z OFE, podnoszą podatki na paliwo jak cena surowca spada, podnoszą wiek emerytalny i likwidują ulgi podatkowe.
Jak trzeba podnieść kwotę wolną od podatku to też mają w dupie.
Wiesz z czym mi się to kojarzy?
"Przepraszam Pana, że moja twarz uderzyła w Pańską pięść".
Sorry - taka prawda.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
danielr9 napisał:
Skoro ci ludzie mają dosyć takiego traktowania to dlaczego nie idą na wybory to zmienić?
Mają taką szansę co 4 lata. Dlaczego w naszym Sejmie od czasów III RP są wciąż te same mordy co?
Polska jest ewenementem po tym względem. Lubimy chyba być ruchani w tyłek - taka nasza natura.
Kradną nam pieniądze z OFE, podnoszą podatki na paliwo jak cena surowca spada, podnoszą wiek emerytalny i likwidują ulgi podatkowe.
Jak trzeba podnieść kwotę wolną od podatku to też mają w d*pie.
Wiesz z czym mi się to kojarzy?
"Przepraszam Pana, że moja twarz uderzyła w Pańską pięść".
Sorry - taka prawda.
Zgadzam się z tym co napisałeś
Dlaczego tak się dzieje?Kraj jest podzielony i zastraszony Na kościółkowych i ateistów ,tolerancyjnych i faszystów,na prawych i lewych na co tylko chcesz.Jedni boją się drugich.
Naprodukowano całą masę egoistów,Tych protestów by nie było ,gdyby dalej głaskano tak "wybuchową "grupę jak górnicy.
Siedzieli by cicho tak jak uprzywilejowane grupy.Przecież nie powiedzą złego słowa mundurowi,urzędnicy te 2 procent elit z z dochodzącą do 2000-ej wielokrotności średnią pensją.Każdy chce coś ugrać.,a jak ugra to będzie dalej udawać,że nikt mu nie pluje w twarz tylko deszcz pada.Taka natura.

A pozostali to niestety wystraszone przygłupy,bojący się zmian,nie wiem,co powiedzieć jakaś zbiorowa obsesja,,kto żyw i zdrów stąd wyjeżdża,masowy exodus
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Jest takie powiedzenie: "Jaki pan taki kram".
Są metody na obalanie władzy i nie są wykorzystywane.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 451
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
danielr9 napisał:
Popieram to co napisał Macan w 100%.

Budowlańcy w Polsce też ciężko pracują - 70% na czarno, bez emerytur za połowę mniej niż górnicy.
Cała Polska dopłaca do niegospodarności kopalni. Zamiast zarabiać na surowcach to tracimy.
Wyobrażacie sobie sytuację w której Arabia Saudyjska dopłacałaby z budżetu to wydobycia ropy naftowej?
Przecież to byłby jakiś kuriozum.
Co ma zbankrutować niech zbankrutuje. Przyjdzie prywaciarz, sprywatyzuje, zrobi porządek i będzie kasiorę trzepał.
Taka prawda.

Nie rozumiem jak można dopłacać do czegoś pieniądze, zamiast optymalizować.
Dlaczego mamy dopłacać do górnictwa...a może dopłacajmy piekarzom do nierentownych piekarni co?
Albo restauratorom do ich upadających i źle zarządzanych restauracji?
Górnictwo przynosiło zyski a nagle PSL opanował górnictwo i nie ma zysków a są poważne straty. Górnicy są się pozbyć nepotyzmu który prowadził PSL. Jastrzębska spółka węglowa miała zyski a nagle ich nie ma a kosztem pracowników chcą robić oszczędności. Emeryci nie maja deputatu węglowego bo nie stać firmy ale na Prezesów stać by tyle płacić i dawać bardzo wysokie odprawy.
Z moich informacji wynika, że prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej zarabia miesięcznie 80 tys. zł, wiceprezesi 70 tys. zł, a dyrektorzy kopalń 50 tys. zł – mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia'80. – Można przypuszczać, że wynegocjowane kontrakty prezesów Kompani Węglowej i Holdingu Węglowego na pewno nie są mniejsze – dodaje Ziętek.

Prezesi spółek węglowych zarabiają krocie!
http://www.fakt.pl/80-tys-zl-tyle-co-miesiac-moze-dostawac-prezes-spolki,artykuly,445394,1.html
Zarobki prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego również są owiane tajemnicą . Dlaczego nie podają swoich zarobków a chcą oszczędzać na pracownikach. Koszty powinni ponosić wszyscy a nie zwykli ludzie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no i po strajku górników, PO wygasiło strajki ustępując czym się da, w końcu to PIS będzie spłacać te długi i dawać kase na górników po wyborach
 
M

MacaN

Guest
Bo Kopacz jest miękka. Na miejscu premier postawiłbym kordon policji, który miałby pilnować porządku, a następnie działałbym tak jak osoba prywatna. Po co prywatyzować, jak można być tym właścicielem, który zarabia ? ;)

Obniżyc pensje do minimum zarządowi, górników wziąć za łeb, jak któryś podskoczy to kopa w tyłek i niech idzie zamiatać ulice, ciekawe jak szybko wróci na miejsce. Po prostu nie iść na ŻADNE ustępstwa.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dyktatura Łukaszenki niedługo doprowadzi do tego, że Białoruś wyprzedzi Polskę.
Wszystko się na to zanosi - a szkoda bo mamy ogromny potencjał na bycie numerem 1 w Europie.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 451
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
no i po strajku górników, PO wygasiło strajki ustępując czym się da, w końcu to PIS będzie spłacać te długi i dawać kase na górników po wyborach
Jastrzębskiej spółce węglowej zgodzili się na plan oszczędzania i zgodzili się zmniejszyć sobie pensję. Odrobią straty. Udało im się pozbyć dyrektora który tym kierował. Zgadzali się na oszczędności od początku ale najważniejszym celem było pozbycie się Dyrektora . Ta osoba doprowadziła do ruiny ekonomicznej firmę. Zamiast go od razu odwołać to sprowokowano zamieszki i łamano przy nich prawo. Strzelano w głowę protestujących gumowymi kulami. To jest za zakazane i można strzelać tylko w nogi. Nikt nie odpowiedział za to.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
prezes wydawał rozkazy żeby strzelali w głowy

ale ciemna figura ten prezes, gorszy niż Baba Jaga
 
Do góry