Expose premier Beaty Szydło.

K

kate2

Guest
danielr9 napisał:
Pół pensji Twojego męża nie idzie na socjal. Przejrzyj sobie składki. ..większość to jest składka emerytalna, rentowa i zdrowotna.
A czymże te skłądki są jak nie socjalem? :huh:



danielr9 napisał:
Chcemy europejskiej medycyny to niestety sprzęt i leki kosztują wszędzie tyle samo.
Jak sobie chcesz korzystać z najdroższego sprzętu medycznego to sobie korzystaj z najlepiej wyposażonych klinik prywatnych. Nie widzę powodu bym ja oddawała swe pieniądze w imię kreowania świata gdzie wszystkim należy się wszystko . Tym bardziej, że sama jestem zmuszona pukać do prywatnych gabinetów i klinik a pieniadze są mi zabierane z konta.

Nie chce mi się już pisać rzeczy oczywistych i logicznych. Wymienliśmy poglądy. Dziękuję i wychodzę z tematu.
 
E

Elen

Guest
MacaN napisał:
Zgadzam się w 100% z Waszczykowskim. W przeciwnym wypadku NATO nie ma sensu i jest tylko sztucznym tworem. W Polsce powinny stacjonować oddziały wojsk Amerykańskich i nie tylko. Ponadto uważam, że bron jądrowa powinna byc przeniesina z Holandii do Polski właśnie.
MacaN a czy Ty wiesz co to DYPLOMACJA w stosunkach miedzynarodowych? Zamiast paplac i wzbudzac burze w szklance wody, to moze tak w koncu zrobia cokolwiek sensownego. Po jasna cholere skladac glupie oswiadczenia i paplac bez pokrycia, rzucajac slowa na wiatr? Osoba na takim stanowisku powinna -publicznie - wazyc kazde slowo, bo ma okreslona range. A jak tego nie rozumie, to niech idze kosic trawe. Zaostrzenie konfliktu nic tu nie da, wierz mi ze to nic dobrego nie przyniesie.
 
M

MacaN

Guest
Oczywiście, ja się tylko odniosłem do samego pomysłu. Dopóki obowiązuje umowa między NATO, a Rosją, Polska pozostaje krajem II kategorii i nie mamy żadnych gwarancji obronnych.
 
E

Elen

Guest
Nie kwestionuje pewnych racji, ale zmiana tego wymaga czasu i madrych posuniec popartych dzialaniem sojusznikow, a poki co.... to robia sobie wrogow i zamieszanie. Tu sie tak po chlopsku i na gebe niewiele zdziala.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
kate2 napisał:
A czymże te skłądki są jak nie socjalem?
Składki emerytalne i rentowe oraz składka zdrowotna to nie jest socjal.
Można mieć zastrzerzenia do sposobu działania ZUS czy NFZ, ale to nie jest socjal.
Socjal to jest 500zł na dziecko bo to są pieniądze, które komuś trzeba zabrać.



kate2 napisał:
Jak sobie chcesz korzystać z najdroższego sprzętu medycznego to sobie korzystaj z najlepiej wyposażonych klinik prywatnych. Nie widzę powodu bym ja oddawała swe pieniądze w imię kreowania świata gdzie wszystkim należy się wszystko . Tym bardziej, że sama jestem zmuszona pukać do prywatnych gabinetów i klinik a pieniadze są mi zabierane z konta. Nie chce mi się już pisać rzeczy oczywistych i logicznych. Wymienliśmy poglądy. Dziękuję i wychodzę z tematu.
Jesteś niekonsekwentna bo ta połowa pensji Twojego meża to jest gwarancja leczenia jego i Twoich dzieci w razie (odpukać choroby).
To też jest składka rentowa (na wypadek następst wypadków i trwałego uszkodzenia zdrowia).
To też jest składka emerytalna - na emeryturę.
Jedyne o co możesz mieć zastrzeżenia to są podatki - według mnie powinno się zlikwidować podatek dochodowy.
Jednak konsekwentnie też zlikwodować socjal w postaci datków po 500zł.
 

kafe466

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
3
danielr9 napisał:
Pół pensji Twojego męża nie idzie na socjal. Przejrzyj sobie składki. ..większość to jest składka emerytalna, rentowa
No własnie, czyli mąż Kate2 składa się z innymi pracującymi na emerytury, jednocześnie wychowuję dzieci które w przyszłości będą się składać na emerytury dzisiaj pracujących. i wszystko jest w porządku dopóki bilans jest dodatni albo co najmniej równy, natomiast dziś mamy bilans ujemny co oznacza że w przyszłości Dzieci Kate2 będą musiały pracować nie tylko na emerytury swoich i innych rodziców ale także na tych co nie mieli w głowie rodzicielstwa. Czy w takim wypadku nie jest zasadne pomoc tym dzieciom skoro w przyszłości będą musiały pracować na tych co postanowili wieść bezdzietne i beztroskie życie?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Podstawowy problem do pojęcia jest taki, że każdy człowiek powinien mieć indywidualne konto w ZUS i odkładać na własną emeryturę.
Niestety już w latach 90 to zostało zaburzone bo nasi kochani "rządzący" roztrwaniali pieniądze które zamiast na emerytury szły na ratowanie budżetu państwa.
niedawno przecież zabrano Polakom pieniądze z OFE - ogromne miliardy złotych i gdzie one poszły? Niby na konto ZUS...ale w praktyce poszły do budżetu.
Dopóki wszyscy będą pluć do tej samej zupy - dopóty tak będzie jak piszesz.
Nie jest to wina singli ani wielodzietnych. Ponadto nie możesz mówić, że singiel miał "beztroskie życie" bo z jego podatków państwo utrzymuje tak samo szkolnictwo, przedszkola itd.
Zatem single dokładają się do tego najmłodszego pokolenia również tak jak dzisiejsi emeryci również dokładają się z podatków np. VAT na cele budżetowe, które ich wcale nie dotyczą.
Przykładowo co taka babcia ma z tego, że budżet Państwa dopłaca do posiłków dla dzieci w szkołach? Albo co ta babcia ma z tego, że Polska buduje super stadiony piłkarskie? Pójdzie na mecz?
Dlatego nie można tak uogólniać jak Ty to robisz...tylko w jedną stronę.

Ja jestem za tym, żeby każdy człowiek pracował na siebie i swoją rodzinę i wedle własnego uznania dysponował pieniędzmi.
Państwo powinno ograniczać się do niezbędnego minimum w kwestiach strukturalnych. Wojsko, Policja, Straż, Pogotowie, służba celna etc...powinny zostać.
Resorty od niczego i cała biurokracja (ok 800 000 urzędników) powinna przejść reformę czyli cięcia o 75%.
 
E

Elen

Guest
danielr9 napisał:
Podstawowy problem do pojęcia jest taki, że każdy człowiek powinien mieć indywidualne konto w ZUS i odkładać na własną emeryturę.
Niestety już w latach 90 to zostało zaburzone bo nasi kochani "rządzący" roztrwaniali pieniądze które zamiast na emerytury szły na ratowanie budżetu państwa.
Chyba lepiej "w skarpete" i na kupke. :)
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
PiS nie zlikwiduje głównego problemu, skandalicznej nierówności pomiędzy płatnikami składek - rolnicy, górnicy, nauczyciele, policjanci, strażacy i wiele innych wyróżnionych.
 
E

Elen

Guest
Najpierw to oni powinni zlikwidowac swoje wlasne problemy ze soba i ustalic realny do realizacji program, bo poki co takiego brak. Tak sie nie stanie, poki ktos tam nie dozna "oswiecenia" (daj Panie Boze) i nie dojdzie do wniosku, ze trzeba zaczac zasiegac opinii ekspertow, wyksztalconych w danej dziedzinie specjalistow i nauczyc sie SLUCHAC a nie tylko bredzic swoje jak w goraczce. Tworzenie polega na wspolpracy z Madrymi Ludzmi, a nie na glupim stawianiu na swoim.

Ktos kto zaczyna rzady od zmiany wystroju sali sejmowej i siania zametu, to nie jest dobry poczatek. Sciaganie flag, to wrecz niepowazne zachowanie. Jest tyle pilnych reform gospodarczych do poczynienia, ze az mnie to dziwi. Polska ma teraz wazniejsze problemy niz glupie sejmowe utarczki. No.... chyba ze ktos sie bawi w polityke i robi sobie jaja za panstwowe pieniadze.
 
K

kate2

Guest
Tak. Szczególnie gdy echo niesie zgrzytanie zębami i tupanie nogami europejskich przywódców na spokojne,suwerenne gesty ze strony Polski.
 
E

Elen

Guest
Ciekawe Kate2 czy bedzie Ci sie podobac, jak Unia odetnie Polsce dotacje i zabraknie kasy na te 500 zl i Polacy skocza sobie do gardel. I nie bedzie kasy na rozwoj w wielu innych sektorach gospodarki. Wiesz co sie wtedy stanie? Bedzie "druga Argentyna", bo pustymi obietnicami jeszcze sie nikt nie najadl. Pozagryzaja sie nawzajem w sejmie i na ulicach. Ciekawe czy bedzie Ci sie podobac- jak (nie daj losie) twoj maz zostanie bez pracy i wyladuje na zasilku? Bo ciecia personalne sa juz pewne w obecnej sytuacji. Ten "gest" to wyraz nie patriotyzmu lecz pogardy.... dla panstw Unii. To bardzo glupi gest, na ktory nie wolno sobie pozwalac, bo budzet Polski swieci pustkami. I moze swiadczyc tylko o braku znajomosci wszelkich dyplomatyczno- politycznych zasad, pieniactwie i zwyklej glupocie. Jak to powiedzial jeden z niemieckich politykow- Polsce sie zdaje, ze mozna sie nazrec przy unijnym stole a potem wstac, odejsc i jeszcze beknac. Otoz to.
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
przecajo napisał:
PiS nie zlikwiduje głównego problemu, skandalicznej nierówności pomiędzy płatnikami składek - rolnicy, górnicy, nauczyciele, policjanci, strażacy i wiele innych wyróżnionych.
Czy ktoś Ci broni być tym wyróżnionym? Kup sobie ziemię, zostań rolnikiem i będziesz mógł płacić krus i wtedy możemy pogadać. Według mnie mogliby zacząć od siebie czyli diety poselskie obniżyć i już są jakieś pieniądze.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Mogliby uciac sobie diety co nie zmienia nadal faktu ze jest sporo do zrobienia w kwestii sprawiedliwości społecznej. Jeśli etat pracy w Polsce to jest 40h tygodniowo to nauczyciel nie powinien mieć 22 czy 26 godzin tygodniowo i tyle wolnego równocześnie. Podobnie jest w wielu innych kwestiach np. Przywileje rolników którzy płacą KRUS a nie uprawiają ziemi tylko prowadzą usługi np mechaniczne mając normalna działalność gospodarczą.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
przemoboss napisał:
Czy ktoś Ci broni być tym wyróżnionym? Kup sobie ziemię, zostań rolnikiem i będziesz mógł płacić krus i wtedy możemy pogadać. Według mnie mogliby zacząć od siebie czyli diety poselskie obniżyć i już są jakieś pieniądze.
Pieniądze należy zarabiać a nie wyłudzać.
Dziwny zwyczaj mamy, złodziejstwo nazywać operatywnością.
 
K

kate2

Guest
Wybacz Elen ale jak dla mnie powtarzasz tylko schematyczne slogany mające już na starcie podciąć skrzydła nowo wybranej partii i zohydzić jej wizerunek. Wiele rzeczy krytykowałam jeśli chodzi o PiS jednak zostali wybrani większością głosów i zasługują jak wszyscy na swoją szansę. Mimo że na nich nie głosowałam to nie zamierzam dołączać do chóru pieniaczy i krytykantów wytykając palcem każdy jeden ruch. Jestem i czuję się przede wszystko Polką i demonstrowanie biało czerwonej flagi we własnym kraju uważam za coś oczywistego . Jeśli uważasz inaczej kierując się lękiem przed krytyką Unii i jej szantażami to trudno, masz do tego prawo.Pozwól jednak że spojrzę na tę kwestię własnymi oczyma. I jak dla mnie to możemy z tej dziwnej unijnej relacji już wyjść.Więcej z tego tytułu szkód niż pożytku.
 
E

Elen

Guest
Wybaczam Kate2. Jednak polityka i ustalenia miedzynarodowe, to nie wlasny dom. "Wyjsc" to mozna sobie z wlasnego salonu, a nie z polityki miedzynarodowej w taki sposob. Na zasadzie- "foch" i wychodzimy. Sami psuja swoj wizerunek. A skoro sie weszlo przed laty, to sa wzajemne zobowiazania dlugofalowe. Wedle tego co mowisz Unia powinna powiedziec-" Ok ale uprzejmie prosimy, zeby Polska zwrocila kazde zainwestowane w Polske Euro." I co wtedy? Masz pojecie jakie to duze pieniadze? Trzeba bylo o tym pomyslec wczesniej, teraz juz troszke pozno na takie refleksje. I czy to PIS czy inna cholera powinni to wiedziec, a nie zachowywac sie demonstracyjnie jak dzieci w przedszkolu. Mnie osobiscie flaga Unijna nie przeszkadza i uwazam ten gest za dziwny. Podobnie jak nie przeszkadzaja mi mniejszosci o odmiennej religii czy narodowosci. **** Tak naprawde Kate2 to Polska jest tak malym i zaleznym od innych panstwem, ze nie ma szans na takie samodzielne funkcjonowanie jakie Ty masz na mysli, jest cos takiego jak umowy i handel miedzynarodowy, wymiana produktow i towarow, bez ktorych nie ma sie racji bytu. I wiele innych kwestii wspolpracy i obronnosci w Europie.
 
Do góry