efektywny sen i ciagle zmeczenie

jarusk

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
witam.mam problem.mianowicie. calymi dniami jestem zmeczony. rano ide do szkoly potem wracam i jestem strasznie wyczerpany.nie mam sily, mam ochote tylko lezec.i robie to przez wiele godzin.nie wiem co sie dzieje prosze o pomoc
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Może za mało śpisz. ? :p
Swoją drogą, mam ten sam 'problem' :D
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
alymi dniami jestem zmeczony. rano ide do szkoly potem wracam i jestem strasznie wyczerpany.nie mam sily, mam ochote tylko lezec.i robie to przez wiele godzin.nie wiem co sie dzieje

Przyczyn może być baaardzo wiele takiego stanu, począwszy od banalnych typu dojrzewasz, za mało lub za dużo śpisz po przez bardziej niepokojące jak złe odżywianie, stres, lęk kończąc na poważnych np. rak, HIV, AIDS, białaczka. Tak więc jakbyś napisał coś więcej to metodą eliminacji w końcu może udałoby się ustalić gdzie i o co chodzi. Z podstawowych rzeczy to dbaj o siebie, jedz urozmaicenie warzywa, owoce, ryby, nabiał, mięso itd śpij odpowiednią ilość czasu (dla każdego to indywidualna sprawa ogólnie mieści się w granicach 6-10 godz) przeważnie 8 godz snu wystarcza w zupełności, tak samo zły jest za długi sen jak i za krótki. Ćwicz, np, basen, no i unikaj stresu. To takie ogólne porady które może każdy zastosować a co jest przyczyną konkretnie u Ciebie to ciężko powiedzieć bo napisałeś zbyt ogólnie, za mało szczegółowo.
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
ja mam podobnie i nie wiem co jest grane

niezależnie od tego ile śpię (mogę spać 9h, 10h nawet 12godzin) zawsze jestem zmęczony...

zmęczony to złe określenie w moim przypadku,
ja jestem wykończony
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
zaczolem wiecej wychodzic z chaty i wiecej sie ruszac minelo
racja
kiedyś zrobiłem sobie "maraton" 50km na rowerku wokół mojego miasta, jak przyjechałem wieczorem do domu to padłem na zbity pysk, spałem jak zabity, a rano byłem wyspany i wypoczęty jak niemowlę, zupełnie inna sprawa, że mięśnie bolały jak diabli.... :D
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
tez tak mam teraz :/ ale pewnie powoduje to za malo ruchu, w koncu pogoda nie zacheca, a tak by sie chcialo pojezdzic na rowerku :( a na jakies kluby to nie mam czasu :/
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
pogoda i rowerek sie nie wykluczaja w akacje z kumplem tylko czekalismy na deszcz coby to mozna by sie poślizgac z gór na tym blotku co sie robiło :p
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
ja tez.. caly czas jestem taka...... zmulona :) moze jakies tabletki w pluszu?? na poczatek dnia?? energetyzujace\?
nom w sumie to od takic rzeczy łatwo jest sie uzależnić... nie wiem nie próbowałam ale czytałam :p ja mam taki sposób że ide wcześniej spać no a rano mocna kawa i to koniecznie !!!!! :D
 

nestO

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o sen to wazny jest dostep swiezego powietrza. Ja jak posiedze troche w zaduchu to zaczyna mnie bolec głowa :/. Przed pojściem spac otwórz okno na jakies pol godziny.

Zmeczenie po szkole? - zawsze :D, zwłaszcza jesli jest duzo zadanego.
 

fluxbar

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Niestety też to mam :-( I rodzice się mnie czepiają za to że spać mi się cały czas chce i nie chodze na inne dodatkowe zajęcia ,które mam :(
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
tez tak mam od zawsze :) ale ja choruje na niedoczynnosc tarczycy i lekarz mi mowi ze to od tego
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
przez to zmeczenie prawie codziennie jak wracam do domu to w autobusie zasypiam :/ i kierowca mnie budzi...
 
Do góry