ebooki

K

KeyO

Guest
Witam
jeśli ktoś jest zainteresowany ebookami o tematyce różnorodnej aczkolwiek z przewagą dobrej beletrystyki to zapraszam do ściągania z Chomikuj.pl:

 

słowik80

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Co do e-booków to widziałam też, że na goneta.net mają książki w takiej formie. Ciekawa sprawa, bo przynajmniej nikt jej nie zakosi z półki i taka książka na płycie nie zniszczy się, nikt jej rogów nie zagnie:)Napewno sprawdzi się to przy książkach do których chcemy często powracać :)
 
K

kermitka

Guest
Co do e-booków to widziałam też, że na goneta.net mają książki w takiej formie. Ciekawa sprawa, bo przynajmniej nikt jej nie zakosi z półki i taka książka na płycie nie zniszczy się, nikt jej rogów nie zagnie:)Napewno sprawdzi się to przy książkach do których chcemy często powracać :)
Zgadzam się z tym stwierdzeniem- e-booki to bardzo praktyczne rozwiązanie. Często spotykam się ze stwierdzeniem, że ich popularność może zniszczyć tradycyjną formę książki. Nie mogę się z tym zgodzić, uważam że jedno nie przeszkadza drugiemu i mogą swobodnie razem koegzystować. Normalną sprawą jest to , że rynek wydawniczy musiał w końcu wyjść na przeciw nowemu czytelnikowi- zabieganemu i przywiązanemu do komputera. Powinniśmy się cieszyć, że coraz więcej osób będzie czytac książki.
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Nigdy nie dorownaja tradycyjnej ksiazce. To tez brak poszanowania autorow jak dla mnie.
 
K

kermitka

Guest
Nigdy nie dorownaja tradycyjnej ksiazce. To tez brak poszanowania autorow jak dla mnie.
Chyba nie do końca wiesz o czym piszesz:) Po pierwsze e-booki nie mają dorównywać/zastępować tradycyjnej książki, to tylko pewnego rodzaju ułatwienie dla czytelnika, można powiedzieć że wyjście naprzeciw jego potrzebom. Te dwie formy mogą koegzystować ze sobą z korzyścią dla siebie. Co do rzekomego braku poszanowania dla autorów zupełnie nie wiem o co ci chodzi. Ze niby jak jest papier jest szacunek a jak nie ma papieru nie ma szacunku? Zupełny bezsens. e-booki to ogromna szansa dla wielu pisarzy,żeby pokazać swoja twórczość. Goneta.net na przykład promuje wielu utalentowanych ale jeszcze niezbyt znanych autorów, w formie papierowej ze względu na koszty byłoby to niemożliwe.
 

vanbooren

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja również nie rozumiem dlaczego książka w formie e-booka ma oznaczać brak poszanowania dla autora. U nas rynek e-booków jest jeszcze skromny, ale w USA czy Europie Zachodniej staje się coraz bardziej popularny. Autorzy wydają w formie papierowej oraz elektrocznej i jakoś nie czują się z tym źle. Dzisiaj przeczytałem, że Amazon.com na gwiazdkę po raz pierwszy sprzedał więcej e-booków niż tradycyjnych książek. Nie znaczy to oczywiście, że e-booki zastąpią papierowe książki, ale będą równorzędną formą, podobnie jak audiobooki. To tylko kwestia wygodnych i tanich czytników.
Cieszy mnie, że wymianiacie Goneta.net. To naprawdę ciekawe i rozwijające się wydawnictwo internetowe, którego publikacje nie ustępują książkom. E-booki z Goneta.net zostały niedawno nominowane i wyróżnione w konkursie portalu literackiego granice.pl. Nawiązały skuteczną rywalizację z książkami papierowymi z dużych wydawnictw. BB)
 

Mariusz777

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
http://dobracena-sklep.klubzixo.pl/ Myślę że każdy znajdzie coś dla siebie :eek:k:
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Ja bardzo chętnie sięgam po e-booki, głównie z goneta.net, bardzo sobie cenię to wydawnictwo. To nie tylko wyjście naprzeciw oczekiwaniom czytelników ale również ogromna szansa dla początkujących twórców, którzy mają ogromne problemy z przebiciem się ze swoją twórczością
 

wiśnia9000

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
41
Punkty reakcji
0
Dopiero niedawno odkryłam goneta.net, uważam,że to ciekawe wydawnictwo. Co do e-booków to jestem jak najbardziej za- są o wiele tańsze, zajmują mniej miejsca niż tradycyjne książki. Nie rozumiem ludzi, którzy z zaciekłoscią atakują e-booki,traktując je jako zagrożenie
 

magicwoman11

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2010
Posty
36
Punkty reakcji
1
Miasto
Poznań
Ja osobiście jestem pod tym wzgledem tradycjonalistą ;D wolę trzymać książkę w ręce ;) ale ostatnio nie mam czasu na latanie do biblioteki albo empiku i zostaja mi ebooki ;)
 

karolina8389

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
ja także wole tradycyjnie:)
polecam e-booka ze strony http://www.sukces-dla-ciebie.com/
 

Lolaito

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
E-booki to dobre rozwiązanie dla młodych pisarzy, którzy dopiero zaczynają pisać.
Gdyby chcieli wydać książkę w normalnej formie, musieli by dopłacić.
A tak - za darmo i zysk :)

Pozatym się nie niszczy i trudno zgubić :D
 

Bodhistawa

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja wolę czytać tradycyjną książkę, ale gdybym miał dobrego elektronicznego readera to pewnie bym z niego korzystał. Czasami czytam ebooki a pobieram je z www.ksiazkownicy.pl
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
ja też myślę, że lekkim nadużyciem jest stwierdzenie, że książka w formie e-booka wyraża brak szacunku do autora. Moim zdaniem e-booki są bardzo wygodnym rozwiązaniem.Bo czasem jest tak, że łatwiej jest znaleźć jakąś ciekawą książkę właśnie w formie e-booka.
Ktoś wcześniej wspominał o wydawnictwie goneta.net, a z tego co ja wiem to wydawnictwo promuje początkujących autorów, więc tym bardziej forma elektroniczna książki jest raczej wyrazem poszanowania autora.
 

ewa1112

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ebooki mają swoją dobrą stronę. Tylko bardzo mnie irytuje, kiedy są piratowane. To jest brak szacunku wobec autora, który wiele mieisecy sie męczył nad tekstem, a teraz ktoś w ramach sknerstwa kradnie jego prace za darmoche. Ebooki są często tańsze niż ksiażki tradycyjne, więc już nie ma wytłumaczenia, że kogoś nie stać na 16 czy 17 zł żeby uczciwie zapłacić w ineternetowej księgarni.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
A co więc lepsze - wypożyczyć z biblioteki, pożyczyć od znajomego, czy przeczytać ebooka pirackiego?

A co z książkami autorów, którzy już nie żyją? Wtedy okradamy wydawnictwo...
 
A

Aulelia

Guest
A ja wolę zdecydowanie bardziej poczuć niezastąpiony szelest papieru... i zapach czcionki drukarskiej.
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Myślę, że w miarę upływu czasu korzystanie z e-boków będzie nieuniknione. Wydaje się to być bardzo dobą alternatywą dla słuchowców i osób niewidomych oraz mających problem ze wzrokiem. Myślę, że pomimo postępu technicznego tradycyjna forma książki będzie nam służyć jeszcze przez lata :)
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Myślę, że w miarę upływu czasu korzystanie z e-boków będzie nieuniknione. Wydaje się to być bardzo dobą alternatywą dla słuchowców i osób niewidomych oraz mających problem ze wzrokiem. Myślę, że pomimo postępu technicznego tradycyjna forma książki będzie nam służyć jeszcze przez lata :)
:mruga: pomyliłaś chyba ebooki z audio bookami...
 
K

KeyO

Guest
A ja wolę zdecydowanie bardziej poczuć niezastąpiony szelest papieru... i zapach czcionki drukarskiej.


I tutaj się zgadzam. Nie ma to jak dotyk papieru i zapach książki, ale dla osób takich jak ja - często przeprowadzająca się emigrantka - ebooki oznaczają stały dostęp do tego co kochasz i wygodę. Wiecie co to znaczy przeprowadzać się z całą biblioteką? :)
 
Do góry