E-book

C

compton_style

Guest
Ja korzystam zarówno z ebooków, jak i papierowych książek, jedne i drugie wersje mają swoje zalety. Ostatnio nawet więcej korzystam z ebooków, bo mnóstwo czasu spędzam przed kompem, nawet po pracy :/. Ostatnio sobie upatrzyłem 4 częściową monografię czołgu Tiger i wozów na tym podwoziu (Sturmtiger) na stronie wydawnictwa Impuls, bardzo mnie to interesuję więc chyba zamówię.
 

shadow123

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Szczerze mówiąc to o wiele bardziej wolę zwykłe książki. Herbatka, kocyk i dobra książka w ręce to jest to.. W ebooku nie da się powąchać stron ani czuć ich dotyku ;)
 

Zatori

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
101
Punkty reakcji
0
Ja uwielbiam czytać... ale niestety e booki nie za bardzo mi podchodzą.
Lubię zapach książki, lubie się ułożyc wygodnie do czytania, lubie zakładki do książek... w ogóle uwielbiam kupować książki... taki zbok jestem.
A e booków w ogóle nie używam. Mam płyte z całą masą e booków a żadnego nie przeczytałam
W tej kwestii jestem raczej tradycjonalistką ;)
To ja mam podobnie jak autorka powyższego postu. Czytanie książki w łóżku, z herbatką i czymś do pochrupania to moja ulubiona forma relaksu. ( Nie jedyna co prawda). :book:
 

littleroseana

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja uwielbiam czytać... ale niestety e booki nie za bardzo mi podchodzą.
Lubię zapach książki, lubie się ułożyc wygodnie do czytania, lubie zakładki do książek... w ogóle uwielbiam kupować książki... taki zbok jestem.
A e booków w ogóle nie używam. Mam płyte z całą masą e booków a żadnego nie przeczytałam
W tej kwestii jestem raczej tradycjonalistką ;)

Mam tak samo. Oprócz kupowania książek dodałabym tylko jeszcze buszowanie w bibliotece w poszukiwaniu tej jednej, wyjątkowej książki. ;)
Jak już wiele osób pisało- e-booki za bardzo męczą wzrok. Poza tym, czytanie jakiejś lektury czy czegoś mało interesującego w wersji elektronicznej zajmuje mi zdecydowanie więcej czasu niż normalnie, bo za bardzo się rozpraszam. :p
 

Trax PD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
E-booki - tak, ale na czytniku. Też miałem podejście "papierowe", ale odkąd mam czytnik, nie wyobrażam sobie innej formy czytania . Jeden warunek - musi byc e-ink. Mówie to jako właściciel około 2000 pozycji klasycznych. Na czytniku mam już 200 kupionych pozycji ( legal! ) i z 3500 klasyki. Jakim samochodem musiałbym się poruszać, aby to wszystko dźwignąć :)
Fakt, brak tego zapachu - ale w tym roku pojechałem na wakacje z ulubionymi lekturami i nie musiałem pakować drugiego plecaka ( a tak to zazwyczaj wyglądało ). I to co ktoś już wcześniej wspomniał - dostęp do mało znanych autorów i dobre książki w niskich cenach :). Książkę tradycyjną mam na półce ale ebook jest do czytania :)
 
J

jadwinia

Guest
E-book ma swoje zalety jak i wady ;) na pewno, czytając w taki sposób szybciej męczą się oczy, bądź co bądź, ale ja wolę coś przeczytać w takiej formie i wiem wtedy czy jest sens kupować daną książkę - w formie tradycyjnej ;)
 

Virtualo

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Zgadza się - jeśli czytać e-booki to tylko na czytniku wyposażonym w technologię elektronicznego papieru, czyli tzw. e-ink. Nie odbija on światła jak ekrany komputera czy tabletu i nie męczy dzięki temu wzroku.
 

32Polak

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Duisburg, Niemcy
Nie raz miałem już z nimi kontakt i jakoś zawsze nie miałem ochoty tego czytać. To męczy siedzieć tak przed kompem i ciągle czytać. Dlatego uważam też, że książki są lepsze od tych e-booków.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Nie raz miałem już z nimi kontakt i jakoś zawsze nie miałem ochoty tego czytać. To męczy siedzieć tak przed kompem i ciągle czytać. Dlatego uważam też, że książki są lepsze od tych e-booków.
Dlatego e-booki czyta się na czytnikach, a nie na kompach ;)

Ja nie jestem jakąś wielką przeciwniczką e-booków, ale jednak wolę czytać książki w wersji papierowej. Może kiedyś sprawię sobie czytnik i przetestuję, ale jak na razie normalne książki mi wystarczają :)
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Zdecydowanie wolę książki w wersji papierowej, ale w zasadzie jestem przygotowana na to, że za parę lat e-booki staną się bardziej popularne i trzeba będzie korzystać z nich coraz częściej.
 

Virtualo

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Na pewno ucieszyliby się z tego uczniowie - wreszcie nie musieliby nosić ciężkich tornistrów. Gigabajty, choć brzmią groźnie, ważą znacznie mniej niż jeden podręcznik. ;)
 

Trax PD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Różnica w cenie papierowej książki i ebooka będzie decydujaca - pewnie za dziesieć lat będzie jak z płytami winylowymi i CD. Część ma winyle, ale to już będzie kolekcjonerstwo. I tak będzie z papierowmi książkami :)
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
e-bookom na komputerze mówię stanowcze nie, wzrok za bardzo się męczy, nie można się wyłożyć wygodnie czytając. czytnika nigdy nie miałam w ręku, więc ciężko jest stwierdzić.
papierowe książki jednak mają swój wielki urok, oprócz tego, że można się z nimi wygodnie wyciągnąć, to jeszcze ten zapach papieru. to jest niepowtarzalne, więc nawet jeśli kiedyś zacznę używać czytnika e-booków, to na pewno nie do tego stopnia, żeby całkowicie zrezygnować z papierowych wydań.
co do audiobooków, to mi akurat odpowiadają, bo można z nich korzystać, gdy jesteśmy zajęci fizyczną pracą.
 

Virtualo

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Na pewno argumentem za e-czytnikami są również częste głosy ich użytkowników, że od czasu ich posiadania, znacznie zwiększyli ilość czytanych książek.
 

Trax PD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
To fakt - zamiast dwóch - trzech ( z tego dwie biblioteka - a to też nie jest studnia bez dna) pięć do ośmiu - i przynajmniej połowa z tego to nowości a kasy i tak zostaje w portfelu wiecej :)
 

Monika Migow

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ebooki są super bo można je mieć w ciągu kilku chwil na własnej poczcie do ściągnięcia aczkolwiek jak już ebook to wrzucam teks do programu który mi wyświetla po linijce tekstu co jakiś czas np 3 sekundy bo czytając ebooka to mi się to wszystko zlewa i oczy bolą :)
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
E-booki mają te zaletę, że można zabrać kilka książek bez zbytniego obciązania bagażu, więc idealna sprawa na podróż. Sam lubię zapach ksiązek, więc fajnie czasem w domu poczytać i tę papierową ;)
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Tablet doskonale zastępuje e-booka a przy okazji świetnie sobie radzi z innymi funkcjami :D polecam :p
 
Do góry