E-book

ramilegia

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2006
Posty
47
Punkty reakcji
0
Mam takie pytanie , czy zna ktos jakies strony , gdzie bede mogl sciagac ebooki , interesuje mnie przedewszytkim literatura popularno naukowa ?

jesli zna ktos takowe poprosze o linki ...

no i oczywiascie z gory dziekuje za pomoc ;)
 

lamussia

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
ziemia
audiobooki to tak naprawdę nie książki.
Czytanie to jakiś rodzaj rytuału.
Zasiadasz z książkąpod kocem, czujesz ją w ręku, przewracasz kartki....
audiobooki mnie nie kręcą
 

egomózg

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Dla mnie ebook nigdy nie dorówna papierowej książce. Czytanie z monitora jest męczące dla oczu i nie ma tego kontaktu z papierem.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Te całe e-booki to nie dla mnie. Ja muszę przewracać kartki, wkładać zakładki, bawić się rogami. Siedzenie przed komputerem i śledzenie czcionki to nie dla mnie. Ta nowoczesność powoli mnie dobija.
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Jak dla mnie takim złotym środkiem będzie czytnik ebooków. Nie męczy wzroku, nie skazuje na siedzenie przed komputerem, ale też pozwala cieszyć się z wielu książek w formie elektronicznej. Książka tradycyjna to najbardziej doskonała forma, zgadzam się, ale takie ebooki i przeznaczone do nich czytnik też mają swoje zalety. Oszczędzają przyrodę, nam pozwalają mieć przy sobie tyle książek ile tylko zechcemy itd.Ja już rozglądam się za jakimś czytnikiem dla siebie, upatrzyłam sobie nawet kilka modeli za pomocą portalu naczytniki.pl. Uważam, że ebooki nie mają na celu zniszczyć literatury, ale dać jej nowe wymiary i nowe możliwości.
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Jako student zdecydowanie popieram ideę ebooków, a jeśli to są darmowe ebooki to już w szczególności. :D Jak widzę ceny podręczników do niektórych przedmiotów to mi się słabo robi (raz kazali nam kupić książkę za prawie 400 zł - to już lekka przesada) ale naszczęście jest mnustwo stron gdzie można te książki ściągnąć za darmo.
 

Millis

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
52
Punkty reakcji
4
Ja przymierzam się do zakupu kindla, wiem że e-book to nie to samo co książka ale ma też wiele plusów, przede wszystkim wagę :) mogę mieć przy sobie 3 książki a tak jak bym miał jedną ciężka no i oszczędność miejsca, mi się już w mieszkaniu książki nie mieszczą :p
 

kugu2

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ja bardzo często czytam ebooki.
Bardzo polubiłem elektroniczne książki :eek:k:
Pozdrawiam
 

Exent^^

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
nie z dala lBN :P LOP
:eek:k: wielki plusik dal e-bokow :) chociaż oczka się nie meczą :) jak dal mnie to rzecz wspańała wiecej informacjii wpływa do mnie ze słuchu :)
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
ja uważam, że ebooki to bardzo fajne rozwiązanie :) można sobie dostosować kolor tła, czcionki,jej rozmiar i krój. Poza tym jak ktoś nie ma kasy na książkę zawsze może poszukać darmowego ebooka albo kupić za niewielkie pieniążki.
 

kamilk92

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem lepiej jest czytać ebooki niż niczego nie czytać. Jeżeli ktoś dużo siedzi przed kompem to jest to dla niego dobre rozwiązanie.
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Jak dla mnie jednak nic nie przebije książki w formie papierowej. To jest coś w rodzaju rytuału - jak już ktoś słusznie zauważył. Z tym, że trzeba mieć na niego odpowiednio dużo czasu,a w dzisiejszym świecie trudno o to... Dlatego e-booki są fajna alternatywa dla zabieganych ludzi, którym ciężko jest w ciągu dnia wygospodarować trochę czasu na zagłębienie się w lekturę... Popieram też ideę wydawnictw internetowych, które mają w ofercie prace zupełnie nieznanych autorów dostępne w formie elektronicznej. Goneta.net ma tak na przykład. Myślę, że w pewien sposób jest to łatwiejszy start bo można dotrzeć do szerszego grona odbiorców.
 

Zuetamiush

Bywalec
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
420
Punkty reakcji
39
Wiek
31
Miasto
Tychy
Nigdy nie lubiłem ebooków, czytanie takich długich tekstów na monitorze... o nie, nie wyobrażam sobie, jak dużo osób tutaj, nie popieram. Zawsze czytałem tradycyjnie, ale jakiś ekolog powie, że ebooki są najlepsze, bo niszczymy drzewa. No i fakt, tyle drzew idzie na książki, że dzisiaj cała planeta była by cudownie zielona, gdyby nie to wszystko...ale ekologiem nie jestem. Książki papierowe są nieśmiertelne, są nie zależne od niczego, chyba że od światła, i to jest najlepsze...możesz zabrać ją wszędzie i czytać, kiedy i gdzie Ci się podoba :) I popieram przedmówcę, ebooki są chyba najlepsze dla ludzi nie mających tak dużo czasu. Widok ulubionych książek leżących na półce nigdy nie będzie zastąpiony dla mnie tym bardziej leżącym na biurku czytnikiem ebooków.
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Ja również wcześniej jakoś nie byłam specjalnie przekonana do e-booków... No ale jest to niewątpliwie fajny pomysł, idący z duchem czasu ;) Osobiście na pewno książki w wersji papierowej będą dla mnie na pierwszym miejscu. Chociaż sprawdziłam gonetę - mam kilka książek tego wydawnictwa i nie mam nic przeciwko książkom elektronicznym.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Ja próbowałam się przyzwyczaić ale jakoś nie mogłam.. i dałam sobie spokój. Dużo e-booków jest na chomiku -do koloru do wyboru. Ale trzeba się naszukać.
 

andzia333

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś lubi czytać e-booki, zapraszam na Promocję od 21-31.03
//ciach
 

LuKo221

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Zależy, dawno temu czytałem książkę ( nie licząc podręczników szkolnych ) w normalnej wersji. Poprzedni rok było czytanie książek na komórce, na kompuerze nie czytałem nigdy. Gdy kupiłem Kindle 3 ( czytnik ebooków ) tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że ebooki to super sprawa :) Mimo, że mam takie skrzywienie do dbałości o przyrodę, więc jest to dla mnie ogromny plus, że nie muszę przyczyniać się dodatkowo na wycinkę lasów na świecie.

Gorąco polecam zapoznanie się z ofertą czytników, wydatek ( aktualnie około 400 zł Kindle 3 ) ale myślę , że warto. Praktycznie ma się dostępność do wszystkich ebooków w sieci( mówię tu o tej ciemnej stronie ).
 

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
zdarza się że korzystam z tej formy książki jednak papierowa wersja ma to "coś" w sobie czego nie ma e-book ;)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
E-booki czytam rzadko, ktoś wcześniej powiedział, że oczy się męczą i to jest prawda przynajmniej w moim wykonaniu, do tego dodajmy, że przy komputerze nie odczuwam tej sytuacji tak głęboko jak przy papierowej książce. Dlatego wybieram papier kiedy tylko mogę.
Co do audiobooków, to rzadko nie dają takiej przyjemności i słuchając wychwyta się mniej elementów danej książki niż czytając.
 
M

merkaba12

Guest
czytam jak pracowałem to czytałem na komurce n95 ale w formie doc bo pdf zle sie czytało
 
Do góry