dziennikarstwo

marcinmistrz18

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
moje wyniki z matury to : polski rozszerzony 63 wos rozszerzony 80 rosyjski podstawowy 98. czy z takimi wynikami mam szanse na dziennikarstwo? a jak tak to gdzie? uw , umcs czy moze kul?
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
A googlować nie potrafisz ? To jaki z Ciebie dziennikarz będzie jak nawet informacji znajdować nie potrafisz, dupa nie dziennikarz za przeproszeniem ;p

Po za tym skąd my mamy wiedzieć jaki progi będą w tym roku i ile będzie chętnych ? Przecież nie zapytamy ileś tam tysięcy ludzi gdzie składają i na co, a następnie zrobimy ranking i opublikujemy go, tak żeby każdy niezdecydowany mógł sobie zobaczyć gdzieś nos wepchać może.
 

marcinmistrz18

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
A googlować nie potrafisz ? To jaki z Ciebie dziennikarz będzie jak nawet informacji znajdować nie potrafisz, dupa nie dziennikarz za przeproszeniem ;p

Po za tym skąd my mamy wiedzieć jaki progi będą w tym roku i ile będzie chętnych ? Przecież nie zapytamy ileś tam tysięcy ludzi gdzie składają i na co, a następnie zrobimy ranking i opublikujemy go, tak żeby każdy niezdecydowany mógł sobie zobaczyć gdzieś nos wepchać może.

stanowczo za dużo gadasz, jak na osobę, która nie ma nic do powiedzenia!
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
stanowczo za dużo gadasz, jak na osobę, która nie ma nic do powiedzenia!
Wręcz przeciwnie, za mało mówię mając coś do powiedzenia :)

Skoro wiesz więcej to podziej się tą wiedzą z nami :)

Czy jak szef karze Ci kiedyś znaleźć informację o najwyższych progach na uczelniach w kraju do rankingu do jutrzejszego wydania dziennika, to też przylecisz na forum ? Odpowiedz racjonalnie : )
 

marcinmistrz18

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Czy jak szef karze Ci kiedyś znaleźć informację o najwyższych progach na uczelniach w kraju do rankingu do jutrzejszego wydania dziennika, to też przylecisz na forum ? Odpowiedz racjonalnie : )
[/quote]

tą wypowiedzią kompletnie się skompromitowałeś!:) napewno jakbym mial tworzyć ranking to informacji nie czerpałbym z neta tylko z kompetentnych źródeł. a wracając do tematu wątku chodziło mi raczej o odczucia innych co do tego gdzie mogłbym sie dostać, wiec jak nie umiesz pomóc to po hooja sie odzywasz? chyba żeby sie dowartościować :D:D hahahahaha
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
tą wypowiedzią kompletnie się skompromitowałeś!:) napewno jakbym mial tworzyć ranking to informacji nie czerpałbym z neta tylko z kompetentnych źródeł. a wracając do tematu wątku chodziło mi raczej o odczucia innych co do tego gdzie mogłbym sie dostać, wiec jak nie umiesz pomóc to po hooja sie odzywasz? chyba żeby sie dowartościować :D:D hahahahaha
Sam się kompromitujesz, bo tak się składa że uczelnie progi zazwyczaj wystawiają w internecie, żeby ewentualni kandydaci mieli do nich wgląd bez względu na miejsce w którym przebywają :) A jak nie wystawiają, to zazwyczaj dzwonisz do działu rekrutacji danej uczelni i zazwyczaj Ci tego progu nie podadzą (bo jakby mieli, by to zrobili w necie).

Nie mi to oceniać, ale moim zdaniem właśnie pokazałeś jak idealnie nie nadajesz się na dziennikarza :) Mówię serio. Pierwsza sprawa nie umiesz szukać, druga sprawa nie jesteś dociekliwy do odpowiedzi, spójrz prawdzie w oczy - skoro nie potrafisz sobie poradzić w dyskusji ze zwykłym userem L:), zadać sensownych pytań i odpowiednio się bronić, to jaki z Ciebie ma być dziennikarz ? Dziennikarz w życiu nie powiedziałby "po hooja się odzywasz?", zupełny brak predyspozycji, w takiej sytuacji się docieka i stara się przekonać swoją rację, także to Ty się kompromitujesz teraz :) Aha, czuję się wystarczająco wartościowy i dowartościowywać się nie muszę, za to Ty widzę pewnie czujesz się zbyt pewnie i myślisz że będzie caaaaaacy, dostaniesz się na uczelnie, wykreują Cię na wielką gwiazdę, Kolęda-Zalewska będzie się bała że ją zaraz wykurzysz i będzie fajnie (swoją drogą Twój nick może dużo zdradzać, mistrz - musisz być pewnie zaj****** we wszystkim, więc i dziennikarz będziesz mistrzowski :D ) . Zejdź na ziemię :) No jeszcze rozumiem jakbyś zapytał o jakąś filologię, no ale dziennikarstwo i bez odpowiednich zdolności, dobry żart :eek:k:

Proszę, zacytuję Ci Twoje odpowiedzi :
stanowczo za dużo gadasz, jak na osobę, która nie ma nic do powiedzenia!
tą wypowiedzią kompletnie się skompromitowałeś!:) napewno jakbym mial tworzyć ranking to informacji nie czerpałbym z neta tylko z kompetentnych źródeł. a wracając do tematu wątku chodziło mi raczej o odczucia innych co do tego gdzie mogłbym sie dostać, wiec jak nie umiesz pomóc to po hooja sie odzywasz? chyba żeby sie dowartościować :D:D hahahahaha
I to ma być przyszły dziennikarz ? Durczok z Rurkiem siedzą teraz i nie mogą wyrobić ze śmiechu :sexy:
 

marcinmistrz18

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Sam się kompromitujesz, bo tak się składa że uczelnie progi zazwyczaj wystawiają w internecie, żeby ewentualni kandydaci mieli do nich wgląd bez względu na miejsce w którym przebywają :) A jak nie wystawiają, to zazwyczaj dzwonisz do działu rekrutacji danej uczelni i zazwyczaj Ci tego progu nie podadzą (bo jakby mieli, by to zrobili w necie).

no nie nie mogę buhahahahah :D teraz to naprawde przyszalałeś! widać ze na studia uczęszczałeś (jeśli wogóle) to chyba dość dawno temu bo nie znasz panujących realiów . na żadnej ze stron tych uczelni nie ma podanych żadnych progów a do działu rekrutacji akurat da sie zadzwonić lub napisać i oni podają jaki on był. tylko, że to zeszłoroczne progi więc nijak się mają do tego roku. zapewne sie zapytasz skoro można zadzwonić to po co założyłem ten wątek? od razu odpowiadam : żeby się dowiedzieć od osób postronnych jak uważają , czy z takimi wynikami w tym roku bym się dostał. a co o moje stwierdzenie, że po hooj się odzywasz wydaje mi się bardzo słuszne, gdyż nie mam pojęcia "po hooj" tyle piszesz na tym forum skoro nikomu jeszcze nie pomogłeś. chyba po to, aby poprzez powyrzywanie się na innych wynagrodzić sobie osobiste niepowodzenia. myślę, że to tyle jeśli chodzi o mnie w tym "sporze" . jeśli ktoś ma coś mądrego do powiedzenia niech się nie krępuje ;)
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
no nie nie mogę buhahahahah :D teraz to naprawde przyszalałeś! widać ze na studia uczęszczałeś (jeśli wogóle) to chyba dość dawno temu bo nie znasz panujących realiów . na żadnej ze stron tych uczelni nie ma podanych żadnych progów a do działu rekrutacji akurat da sie zadzwonić lub napisać i oni podają jaki on był.
Jestem studentem, a Ty kandydatem, co jest faktem :]
Przykładowo krakowskie uczelnie :
http://forum.ms.agh.edu.pl/viewtopic.php?t=7913
http://www.pk.edu.pl/rekrutacja/index.php?option=com_content&task=view&id=178&Itemid=234
http://aeportal.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=186
z UJ też gdzieś mi się jakieś progi rzuciły, ale nie wiem czy oficjalne, niemniej widziałem to co mnie interesuje.
Skoro nie ma podanych progów, to nie ma i nikt Ci ich nie wyczaruje. To jest standard od dawna, jak to mi miła Pani z rekrutacji z PŁ powiedziała "nie podajemy takich danych, ponieważ wtedy pojawia się problem z bardzo zmienną liczbą kandydatów, a tak mamy podobny wskaźnik co roku i wiemy jak oszacować". Dziennikarstwo jest oblegane, wiec najprawdopodobniej chodzi o to samo.
tylko, że to zeszłoroczne progi więc nijak się mają do tego roku. zapewne sie zapytasz skoro można zadzwonić to po co założyłem ten wątek?
czy nijak, niekoniecznie, statystyki niemal wszędzie potwierdzają, że próg jest w podobnych granicach w większości miejsc bez względu na kierunek.
od razu odpowiadam : żeby się dowiedzieć od osób postronnych jak uważają , czy z takimi wynikami w tym roku bym się dostał. a co o moje stwierdzenie, że po hooj się odzywasz wydaje mi się bardzo słuszne, gdyż nie mam pojęcia "po hooj" tyle piszesz na tym forum skoro nikomu jeszcze nie pomogłeś. chyba po to, aby poprzez powyrzywanie się na innych wynagrodzić sobie osobiste niepowodzenia. myślę, że to tyle jeśli chodzi o mnie w tym "sporze" . jeśli ktoś ma coś mądrego do powiedzenia niech się nie krępuje ;)
czy nikomu to akurat nie Tobie oceniać : )
A ja na jakieś niepowodzenia narzekać nie mam po co, zresztą nie tym tonem bym pisał, bo zachęcam każdego do własnej pracy nad sobą, także nieco chybiony argument. NIKT nie wie, czy się dostaniesz, kurde uświadom to sobie.
 
Do góry