Dżem

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Dla wszystkich osób mieszkających w pobliżu Katowic:
Dzisiaj godz. 19.30 - 21.00
Występ zespołu "Dżem" na dożynkach, które odbędą się w jedenj z dzielnic Katowic - Kostuchnie.
 

bulinek16

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Dżem jest cudowny:] teraz to wiem bo na początku nie nawidziłam go tylko dlatego że kumpel tego słuchał....ale kiedyś namówił mnie żeby posłuchała piosenek które mi nagrał i myślenie mi sie zmieniło :) cudowne teksty-głęboki sens słów,boska sekcja gitarowa i świetny głos Maćka a wcześniej Ryśka :)
film rzeczywiście nie oddaje prawdy o życiu Ryśka...bo to nie tak było....poczytajcie książki o jego biografii...




kocham Dżem :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*


to pisała Libero jak coś ;)
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Skazany na Blusa!!! Hmm... jakie sceny doprowadzily Was do lez? Bo mnie ta w ktorej Rysiek byl zacpany i nie mogl spiewac przed tym lysym gosciem, ktory mial zadecydowac o tym, czy Dzem nagra plyte. Dali go z plejbeku i nagle sie przelamal. ,,Mamo pisze do Ciebie list ..." Hmm... zly same sie do oczu ciskaja.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
tak, dla mnie też ta scena, bez wątpienia byłą najbardziej wzruszająca, na tej scenie nie da się nie płakać . przynajmniej w moim odczuciu :p .
kiedy byłam na koncercie dżemy, w lipcu tego roku zakochałam sie bezgranicznie. :D
'Do kołyski'- podoba mi się najbardziej.
 

gosiaak

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
....
eh.. Dżem.. to najlepszy polski zespół!! :)
uwielbiam po prostu.. za teksty, za muzykę.. za to że można sobie "whisky" pośpiewać przy ognisku;p za wszystko :)
mimo, że "nowy" Dżem różni się od tego "Ryśkowego" to i tak Dżem zawsze będzie Dżemem;p i normalnie eh.. ah..
na śniadanie..!! Dżem!! na obiad..!! Dżem.. !! ..

pozdrawiam wszystkich smakoszy Dżemu :D
 

KaLoLa

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
316
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Skazany na Blusa!!! Hmm... jakie sceny doprowadzily Was do lez?

Było kilka takich scen... między innymi ta kiedy Rysiek siedzi sobie na lawce z przyjacielem:
-Wiesz Indianer, coś jest nie tak.
- Co jest nie tak?
- Przestałem marzyć, jak człowiek nie marzy to umiera.
- Daj spokój! Ty żyjesz. Ludzie Cię kochają.
- Ludzie się zmieniają.
Potem okazuje się, że Indianer już dawno nie żył, a Rysiek miał zwidy...

Rysiek mial zwidy a ja powódź w łóżku:)


Bardzo lubie Dżem..nei tylko truskawkowy:)
Moje top5:
1. Wehikuł czasu
2. List do M
3. Sen o Victorii
4. Dzikość mego serca
5. Wokół sami lunatycy
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Scena ktora opisalas troche mi przypominalo motyw z filmu o J. Morrisonie. Wydaje mi sie ze to dobry zabieg, bo Rysiek byl naszym Polskim Morrisonem. Poza tym wydaje mi sie ze byl lepszym od Morrisona, bo spiewal prostym jezykiem o tym co przezyl, co czuje i... w kilku utworach mozna sie doszukac zalu za to jak postepowal wobec innych.

KaLoLa, dzieki za ten cytat z filmu, jest on faktycznie piekny a dla mnie osobiscie bardzo wazny. ;(
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
"Skazany na bluesa" ... taak. i jeszcze "Sie macie ludzie!" dokumentalny ... kurcze, szkoda że teraz nie możemy go słuchać na żywo ...
 

wercia_55

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja plakalam przez caly film zal mi go tak bardzo .... on byl tak wielkim czlowiekiem a narkotyki tak go zniszczyly ;( szkoda go !!

rysiek byl najwiekszym polskim muzykiem spiewal proste i bardzo madre teksty spiewal cala prawde za to kochaly go tlumy rysiek na zawsze pozostanie w sercach tych ktorzy go kochali a w moim szczegolnie <333 ;(
 

darus84

dariutka
Dołączył
15 Lipiec 2008
Posty
584
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Łódź
ja dopiero nie dawno obejrzalam filmy zwiazane z Ryskiem "Skazany na bluesa" i "Sie macie ludzie!" to normalnie :( :( :( :( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
W Tychach w ten weekend odbyły się Dni Ryśka .... Ludzi było w trzy i troche .... Po przyjeżdżali z całej Polski ... spali i wracali w poniedziałek dopiero...
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Lubie Dżem zawsze wsłuchuję się w słowa ich piosenek które naprawdę mają sens :)
Moje ulubione to 'Whisky moja żono' 'Wehikuł czasu' 'Autsajder' i 'Do kołyski' ;)
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
dzis mija czternasta rocznica smierci ryszarda riedla, drodzy fani. warto o tym pamietac.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
I zapomniałem o najważniejszym.... 'Zapal świeczkę' przy tej piosence się wzruszam ;)
 
Do góry