Dżem

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nigdy nie udzielał mi się kult Dżemu, moim zdaniem to przereklamowany zespół. Parę tekstów dobrych, jak np. ,,Wehikuł czasu", ale pod względem muzycznym nie widzę żadnej rewelacji. Z resztą najbardziej rozpoznawalne kawałki wirtuozerią nie są, vide ,,Whisky". Już wychodzi mi bokiem wychwalanie Ryśka, co to on nie zrobił i jak nie był ><.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Prawda. Dzem dobry przy ognisku bo latwo zagrac, zaspiewac i kazdy zna. Pare tekstow tez mieli dobrych i to wszystko w zasadzie ;)
 

bear

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
oooj Dżem ;]] bardzo lubie ten zespoł . A Rysiek świetny głos i świetnie śpiewał.. mogę słuchac bardzo długo ich piosenek, a film "Skazany na Bluesa" tez kilka razy ogladalam .

Polecam ;]]
 

Sensibilia

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Dżem? Uwielbiam. Przyszły szwagier zaraził mnie taką muzyką.

Najbardziej do mnie trafia "Autsajder".
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Zaczęłam słuchać stosunkowo niedawno, ale od razu polubiłam. Trafne teksty, spokojna muzyka... Jeśli mowa oczywiście o starym Dżemie, za czasów Ryśka. Tego 'nowego' w ogóle nie słucham... Również podoba mi się zespół Cree, założony przez Sebastiana, syna Riedla. Grają bardzo podobną muzykę... A Bastek ma bardzo podobny głos do ojca...
No tak, jak zwykle rozpisałam się nie na temat. Wybaczcie.
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
dobry zespół, ale jako zespół czyli teksty, muzyka. Nie wnikając w życie członków, a szczególnie Ryśka, nie żyjącego już.
Lubię owszem zespół, ale nie jestem nim tak oczarowana, żeby jej non stop słuchać. Jest dużo piosenek, które mi się nie podobają, ale są też tak które bardzo, np 'wehikuł czasu'.
 

Tajemniczy9191

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
457
Punkty reakcji
3
Wiek
34
dzem, jeszcze za czasów Ryśka był zaje*** przy lekkich dołach w zimie słuchałem cały czas. teraz lato mało czasu na takie zamułki a i tak pare razy w tyg jakąś piosenke przesłucham.
 

preston

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dżem heh naprawdę super zespól posiadajacy wielka klasę i swój honor ;D

W sumie zgadzam się z wami ze za Rysia zespół był naprawdę legeda ;) Ale gdy bywałem na koncertach współczesnego dżemu Gdy lecialy takie utwoey jak Whisky , List do M kiedy zamknąłem oczy widziałem śpiewającego i dziwnie (Pięknie) tańczącego Ryska R,. [*]
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Dżem... To już klasyka. I to piękna. Proste teksty, w których jest więcej prawdy o życiu, niż w wykładach na wydziale filozoficznym. I historia człwowieka, który przeżył osobistą tragedię, ale i wielką miłość. Kolejna opowieść o tym, że piękna twórczość często nie bierze się tylko z picia mleka, ale też z używek i przeżywanych upadków.
Przy okazji polecam letni festwial w Tychach-Paprocanach oraz muzykę Sebastiana Riedla i jego zespołu. No i bluesa, w każdym wydaniu. Nic tak nie koi, jak muzyka :)
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Dżem to jak dla mnie doskonały zespół. Ulubiony utwór ? Zdecydowanie 'Paw' i 'Wokół sami lunatycy'.
Dżem to klasyka, coś pięknego i oryginalnego na swój sposób. Teksty proste, a jednak skrywające mnóstwo prawd życiowych. Do tego niepowtarzalna, ale i momentami tragiczna historia zespołu. Niedawno ktoś mi powiedział, że to przecież 'tylko prosta muzyka i proste teksty'. Tak, ale to składa się na jedną, niepowtarzalną całość.
 

BeriBeri

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Tak jak jest napisane kilka postój wyżej to jest klasyka!
Lubię wsłuchiwać się w ich teksty :)
 

Drozdu

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Wrocław
Znam tylko 1 płytkę, bardzo fajna, a Ballada o dziwnym malarzu <3
 

Halutek

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Łódź
Kocham !!!!!!!! :D Rysiek miał świetny głos. hm... moje ulubione piosenki - wszystkie!:)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Lubie ale nie wszystkie płyty. Podobają mi się głównie ich bardziej rockowe piosenki. Ulubiona płyta: "Detox". Ulubiony kawałek: trudno powiedzieć. Może "Jak malowany ptak"?

Caleb napisał:
Nigdy nie udzielał mi się kult Dżemu, moim zdaniem to przereklamowany zespół. Parę tekstów dobrych, jak np. ,,Wehikuł czasu", ale pod względem muzycznym nie widzę żadnej rewelacji. Z resztą najbardziej rozpoznawalne kawałki wirtuozerią nie są, vide ,,Whisky". Już wychodzi mi bokiem wychwalanie Ryśka, co to on nie zrobił i jak nie był ><.
Z Dżemem jest jak z... Kultem. Nie trzeba posiadać jakiś wielkich muzycznych zdolności aby być absolutnie kultowym zespołem (oczywiście muzycznie Dżem przerasta zdecydowanie Kult, który z kolei ja lubię dużo bardziej). Ot cała tajemnica.


A tutaj ciekawostka:
Niemen w coverze "Cała w Trawie" Dżemu:
http://www.youtube.com/watch?v=EBkML3slgVE&feature=related

Tak to zrobił Ridel:
http://www.youtube.com/watch?v=1-haAk7Rxz4&feature=related
 
Do góry