DWIE TWARZE RZECZYWISTOŚCI

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Nie mieszałabym paszportów z narodowością. W USA obowiązuje prawo ziemi, czyli obywatelstwa nie dostaje z automatu dziecko Amerykanów które urodziło sie na wycieczce po Europie. Chiny i Japonia w ogóle zabraniają podwójnego obywatelstwa. Jakoś dziwnie coś jest też w Holandii ale nie chce mi się szperać. To faktycznie jest problematyczne ale od strony administracyjno-prawnej. Narodowość jest sprawą jasną i ewidentną. Przy przemieszaniu wychodzą takie kwiatki o jakich pisze lolek. Może najmądrzej było by wziąć przykład z Japończyków.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Jak jest - kazdy widzi. Jak Janus - z jednej strony. Dajemy chętnym Polakom zza granic Kartę Polaka. Ona zrównuje w uprawnieniach naszych rodaków, właścicieli karty, z obywatelami państw UE. Cieszymy się, kiedy posiadacz paszportu hiszpańskiego oznajmia, że jest Polakiem, chociaż wypadałoby się upewnić czy nie jest jednocześnie Hiszpanem

Jak będzie - co zobaczy Janus drugą twarzą - niewielu wie i niewielu chce wiedzieć. A ci, co chcą wiedzieć muszą polegać na wieszczbie i prawdopodobieństwie.
Może być tak, że Niemcy dadzą chętnym członkom RAŚ i chętnym Kaszubom, Warmiakom, Mazurom Kartę Niemca z przywilejami prawdziwymi, a nie tylko w czymś zrównującymi. Potem będzie żądanie autonomicznych sejmów, a "nasz" MSZ nie będzie prowadził polityki polonizacyjnej. A potem ... Proszę zajrzeć do historii Polski i ci z Państwa, którzy nie chcą powtórki z historii niech nie wpisują się w teorię utworzenia Polski przez Waregów albo Dunów, bo skoro Rosję utworzyli, to dlaczego by nie mieli utworzyć Polski ... Daję sobie łeb uciąć, że nikt nie wie - jak powstrała Polska.

A jeszcze potem? Czytałem coś o tym na Forumowisku, lecz nie pamiętam w jakim temacie. Dodaję, że do Niemców został zaliczony mój starszy brat, bo urodził się podczas IIWŚ na terenach, które wcielono wtedy do Niemiec. Mógł dostawać marki za przyjazd z Polski do Niemiec (chyba raz w roku), ale nie chciał korzystać. ( był kuszony )
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
lolku drogi, zaczynam mieć podejrzenie, że rząd czytuje moje wątki na forum he..he,..
Jakby w odpowiedzi na dyskusję o obywatelstwie... od dziś do Polski będą mogli wracać ci którzy kiedyś zrzekli się obywatelstwa bądź zostali go pozbawieni.
Jakoś dziwnie ustawa nie objęła np byłych działaczy ruchów niepodległościowych choćby tylko solidarności.
Pytanie za 100 punków brzmi : kto skorzysta z tej możliwości? podpowiadam- obywatelstwo to nie tylko słowo i papierek. Daje również różne prawa które do tej pory były zagwarantowane tylko obywatelom. Jak ktoś nie wie o co chodzi to niech przypomni sobie stare powiedzenie, które mówi, że o pieniądze.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Może ktoś wyczuł, że trzeba o tym zacząć pisać? Wieszczka jesteś. Z potomstwa Druzny.
Rząd miesza jednak obywatelstwo z narodowością, bo on lubi niejednoznaczności. Trzeba wyczuć czy należy utożsamiać jedno obywatelstwo z jedną narodowością ...
Czuj Duch, Maszkowa.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
nie wiem czy na temat w kontekście ale na pewno na temat tematu : "Za publiczne pieniądze, przy wsparciu elit rządzących, powstaje propagandowy film fałszujący nie tylko biografię Wałęsy, ale także dzieje polskiego oporu przeciwko komunizmowi" http://www.rp.pl/artykul/877157.html wprost nie moglem się oprzeć by TO TU udostępnić ... widze że lewactwo kwitnie na forum ... ja przestałem o to dbać by chwasty wypleniać i wyrywać ... jeden drugiego doskonale anihiluje wystarczy znać historie (programowo ograniczaną by świadomość sczezła) hitleryzm stalinizm pol potyzm i reszta bagna ... dedykuje serworowi i serworo-podobnym ...
 
S

serwor

Guest
No Dirk, fajnie ze wpadles, kupe lat...
Myslalem juz ze uciekliscie , ty i inne koliberki.
Juz mialem zatknąc czerwony sztandar na forum :021:

i reszta bagna ... dedykuje serworowi i serworo-podobnym ...

Jak milo,typowe grzecznosci amiszowych liberałów.

Hm ,tylko o co chodzi?
Czy widzisz tutaj oprocz Herba obroncow Walesy?
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
heheheeeeeeeeeee jak widać wciąż wybiórczo ( wyborczo ) serworze ..... dobranocy do kiedyś tam ;)
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
ech... chłopaki... jak byście tak najpierw przeciwko wrogowi wspólnemu a dopiero potem przeciw sobie... Zaczyna mi brakować pomysłów jak ten front zbudować.
Został mi jeszcze seks i branie na litość ;(
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
bo wiadomo jak to z lewakami jest tylko doraźne korzyści ... a nam prawakom idealizm i wierność zasadom ukochanym i ukochanym kobietom ...
taki rodzynek dobrze to ilustrujący :
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
No jakże się cieszę, żeście sami chłopcy się podzielili... bez awantury. Przynajmniej w jednej kwestii umieliście znaleźć kompromis.
Pierwszy krok okazał się niespodziewanym dla mnie sukcesem. :yahoo:
Odsapnijcie ciapkę a potem może drobnym kroczkami... dojdziecie do tego że najpierw trzeba ubić niedźwiedzia żeby na nim skórę dzielić.
Buziaki dla obydwu sprawiedliwie. :*
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
[sup][sub]Co sie dzialo w Gdansku 1970 a przedtem w 1968 to wiem calkiem dobrze bo tam mieszkalem i troche sie idzielalem. W poniedzialek demonstracja robotnicza najpierw udala sie na Politechnike Gdanska na wydzial Budowy Okretow aby przeprosic studentow aby ich przeprosic, ze nie wsparli ich w 1968. Dziekanem byl Stalinski ale go chyba nie bylo bo do robotnikow wyszedl prodziekan Welnicki i zaczal perswadowac aby studentow robtnicy w to nie mieszali. To dostal w dziub i padl. Potem poszli ciut dalej do rozglosni radiowej i tam dzialali. Komitet zdobyto i spalilono we wtorek. Bo najpierw do komitetu poszla delegacja robotnicza i nie wrocila na czas. W wiekszosci zolnierze garnizonu gdanskiego odmowili uzycia broni a demonstrujacy je podpalili. Ja bym zamiast podpalac, skoro zolnierze nie strzelali, bym je przejal ale ja nie dowodzilem i to bylo tak na hura. Przed Dworcem Glownym dwa plonely. Zdobywano/podpalano budynek KW trojkami. Jeden rozijal szybe, drugi wrzucal butelke a trzeci oslanial. Broni trce mieli bo rozbroili stoczniowa straz. Kiedys to kazda minute pamietalem jak film fabularny. Teraz juz wiele zapomnialem ale ogolny zarys mam. Walki toczyly sie o zdobycie komendy milicji i arsenalu. W nocy z wtorku na srode Jaruzel sciagnal do Trojmiasta trzy dywizje. Walki toczyly sie do konca tygosnia. [/sub][/sup]

[sup][sub]pozdrawiam, [/sub][/sup]
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
"W Archiwum Służb Bezpieczeństwa (Archiv bezpečnostních složek) odnaleziono sensacyjne materiały z okresu PRL dotyczące Lecha Wałęsy.
Dokument został przekazany dr. hab. Sławomirowi Cenckiewiczowi przez dr. Petra Blažka, jednego z najbardziej znanych czeskich historyków.

Jest to notatka z rozmów przeprowadzonych przez towarzyszy czechosłowackich z dyrektorem Departamentu III „A” gen. bryg. Władysławem Ciastoniem na początku 1981 r. Dokument zatytułowany „Informacja o niektórych doniesieniach naczelnika Departamentu III »A« Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL” pochodzi z marca 1981 r.

„Co do współpracy Wałęsy z funkcjonariuszami polskiej Służby Bezpieczeństwa, Ciastoń oznajmił, że do pozyskania Wałęsy doszło w roku 1970 w czasie strajków na Wybrzeżu. Informacje podobno pisał własnoręcznie. Podpisywał też potwierdzenia odbioru kwot pieniężnych, które otrzymywał za współpracę. Ciastoń nie wie, kiedy skończyła się współpraca Wałęsy z SB, ale trwała jeszcze w roku 1976” – czytamy w dokumencie.

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz, badacz historii najnowszej, współautor książki „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”, uważa odnaleziony dokument za niezwykle ważne źródło potwierdzające i uzupełniające stan wiedzy na temat przeszłości Wałęsy.

– Uderzająca jest dosadność tych kilku zdań poświęconych Wałęsie. Zawiera się w nich wszystko, co najbardziej istotne w tej sprawie: potwierdzenie faktu współpracy agenturalnej, sporządzanie własnoręcznych doniesień i sygnowanie podpisem pokwitowań na odbiór pieniędzy – mówi Cenckiewicz „Gazecie Polskiej Codziennie”.

– Ponadto gen. Ciastoń jednoznacznie stwierdził, że Wałęsa współpracował do 1976 r. To również wydaje mi się bardzo istotne, gdyż coraz częściej słyszymy o incydentalnej i co najwyżej kilkunastomiesięcznej współpracy Wałęsy z SB. Z książki „SB a Lech Wałęsa” wiemy, że jeszcze w 1992 r. w archiwach MSW znajdowały się doniesienia „Bolka” z 1974 r., a fakt wyrejestrowania Wałęsy z aktywnej sieci agenturalnej nastąpił w czerwcu 1976 r. Z dokumentu przekazanego mi przez Czechów wynika, że realna współpraca Wałęsy z bezpieką mogła trwać także po 1974 r. Jestem wdzięczny dr. Blažkowi za ten dokument. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, by pozyskać więcej takich źródeł. Nie ulega wątpliwości, że przeszłość Wałęsy interesowała służby całego bloku sowieckiego, a i polscy towarzysze specjalnie nie ukrywali w rozmowach faktu współpracy Wałęsy z bezpieką – dodaje Cenckiewicz.

Historyk zapowiada szybką publikację tłumaczenia dokumentu z historycznym komentarzem na łamach najbliższego numeru dwumiesięcznika „Arcana”.

"Gazeta Polska Codziennie" "http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/sensacyjny-dokument-na-temat-walesy
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
W recenzji filmu Wajdy o Wałęsie Wilk exprezydenta jakby bronił, więc poniższa opinia nie będzie się wiązać z Wałęsą

Bycie agentem władzy może być zrozumiałe - forsa czasem zakrywa sumienie mgielnym tumanem pożądań, pozłacanym "zbożem" rozmaitem. Czasem może chodzić o nadzieję na korzyści wcale nie dla mocodawców (szpiedzy).

Jednak po czasie, w innych warunkach agent musi być ujawniony, by z zewnątrz go nie szantażowano i nie wykorzystywano dla celów Polakom niewygodnych.

A zdarza się, że i dawni mocodawcy agenta spytają czy on będzie wzmacniać jakąś wskazaną stronę, czy też woli, aby została ujawniona jego pazerność na judaszowe srebrniki za wydawanie, za donosy na swoich kolegów.

Te są prawdziwe kłopoty z agentami, którzy niby to obalają spróchniałe porządki, ale ze strachu (przepraszam - z rozwagi) służą dawnym panom, działającym pod nowiutkimi nazwami.
Piłsudski był agentem i - być może - dlatego tak łatwo szło rozbrajanie żołnierzy niemieckich w Polsce, kiedy, wypuszczony z twierdzy, przybył do Polski i było prawie pewne, że ster rządów ujmie niemiecki agent. Tamten agent ujął ster i służyć swoim dawnym mocodawcom już nie chciał. A ten ...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie ma wielu dowodów na to, że śwadomie współpracował już pod koniec lat 70tych. Problemem jest właśnie na ile ciągle był kontrolowany i na ile skutecznie stosowano szataż. Wałęsa był megalomanem (potomek cesarza Walensa) i na punkcie swojej legendy był bardzo wrażliwy. Pewnie Wałęsa po pewnym czasie myślał, że prowadził z SBecją grę, bo to był najlepszy sposób na jego sterowanie. Jest arcyciekawe, że w 40 mln kraju europejskim, nie wsród jakiś buszmenów, istnieje oficjalna wersja historii, w któej prosty elektryk, co to nigdy książki nie czytał, a za dowód swojej kondycji intelektualnej podaje (zresztą błędnie) prawo ohma wyklepane w zawodówce, kiwał specjalnie dobieranych agentów jak dzieci. Sam Wałęsa niewiele mnie obchodzi ale właśnie to jak jego prezydentura, a wcześniej funkcja przewodniczącego solidarności ukształtowały, naszą rzeczywistość. Ten film, zaś to kolejne wmawianie ludziom mitycznej rzeczywistości, tak aby czasem się nie zorientowali gdzie żyją.
 
Do góry