Dusza

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Skąd wiesz że ciało pozbawione głowy nie jest świadome?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Bo tak wynika z nauk medycznych, w głowie jest mózg który koordynuje prace ciała itp... odpowiada on (w/g mnie) również za świadomość i podświadomość. Więc ciało bez głowy, czyli bez dostępu do mózgu, nie jest świadome.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Skąd wiesz że ciało pozbawione głowy nie jest świadome?

Przypuszczam że dlatego że w głowie jest mózg, który jak by to nazwać... pomaga duszy sterować ciałem. A może dusza łączy jakoś głowę z ciałem, może nie tyle sama jaźń (a raczej również) co ciało astralne. Nie wiem, nie znam sie ale tak przypuszczam.
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Póki nie poznamy wszystkich "właściwości" mózgu, nie będziemy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Możemy tylko rozważać te kwestie.
Można się zgodzić ze słowami Berials, bo to jest najbardziej racjonalne. Medycyna rozwija się w bardzo szybkim tempie i być może za kilka, kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat dowiemy się jak jest naprawdę.
Aczkolwiek, potwierdzone są również podróże astralne ciała niefizycznego, czy jak kto woli- duszy, ale ich nie możemy tak dokładnie i racjonalnie wyjaśnić, jak w medycynie.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Sapira, owszem w kawałku rozbitej szklanki (przyjmując iż wcześniej w szklance była woda), mogą pozostać mikroskopijne pozostałości H2O. Z tym że to udowodnimy naukowo i racjonalnie.
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
to nie ma włąsciwie jedno z drugim nic wspólnego dla duszy nie da się odciąć głowy
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
A w reszcie ciała jest rdzeń kręgówy, który czasami spełnia funkcje mózgu.
 
Do góry