Dusza

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Jak powszechnie się utarło, dusza po śmierci jest zbawiona lub potępiona.
Załóżmy że kogoś skazano na śmierć przez obcięcie głowy.
W której części ciała znajduje się dusza?
Czy głowa ma świadomość że jest odcięta?
Czy korpus też ma tą świadomość?
Kto koordynuje funkcje życiowe w ciele bez głowy?
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
dusza jest ciałem mentalnym i jest uwięziona w ciele fizycznym, o ile mi wiadomo, to ciało astralne (dusza) tylko czeka, aż uwolni się z ciała. dusza może przechodzic przez sciany (udowodnione :D) więc nie może jej się nic stać.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ale gdzie po obcięciu głowy znajduje się dusza?
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
pewnie gdzieś w przestworzach... (?) bo kiedy ciało umiera, dusza uwalnia się i gdzieś idzie, ale gdzie, to chyba dowiemy sie dopiero po śmierci
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ale po obcięciu głowy człowiek tak szybko nie umiera. Głowa podobno żyje 15 sekund a reszta ciała może żyć nawet dzień.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ale gdzie jest po obcięciu głowy?
W korpusie czy w głowie?
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
hmm... tu musielibyśmy trochę więcej pogdybać, bo nie wiemy jaki organ bardziej oddziałuje na umysł... serce, czy mózg? bardziej trafne wydaje mi się, że dusza pozostaje w głowie, ale było by to sprzeczne z Twoimi wcześniejszymi słowami, że ciało bez głowy żyje dłużej... Jeśli faktycznie głowa żyje jeszcze 15 sek, to po tym czasie chyba dusza sie ulatnia, ale co z resztą ciała? Jeśli ciało może przeżyć dużo dłużej, to może jest to potwierdzeniem teorii, że dusza siedzi w sercu?
Ale wchodzi jeszcze jedna opcja... że dusza łączy te dwa organy aż do śmierci, dopiero później sie ulatnia...
Nie wiem...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Albo dusza zostaje przedzielona na pół a po śmierci głowy łączy się z tą co jest w ciele.
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
też możliwe,
a żeby miec pewność musielibysmy wejśc głębiej w naukę medyczno-mentalną... (jakoś tak to sie nazywało :p)
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
też dobre :D

a przychodzi mi jeszcze do głowy taka myśl...
jeśli ciało żyje dłużej niż obcięta głowa...
może to są procesy czysto chemiczne, odruchy bezwarunkowe - coś niecoś o tym czytałam.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ciało żyje dłużej dlatego że dostarcza się do niego tlen (ma płuca itp.) a głowa nie tylko nie może oddychać ale też się wykrwawia.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Albo dusza nie istnieje w naszym ciele tylko poza nim i po naszej śmierci może wyjść ze swojego "więzienia" i pójść przed sąd Boży.
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
tu możemy się spierac :D
istnieje cos takiego jak oobe (jest o tym temat) i wynika z tego, że dusza może opuścić ciało w każdym momencie jeśli tylko tego chcemy, oczywiście również wraca :) to jest jak... taka niewidzialna pępowina, która trzyma Cię przy swoim "więzieniu" rozległy temat :)
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Dusza jest świadomością :) i nie chce mi sie rozważać jak długo zostaje w odciętym łbie:p
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Bo nie o to było pytanie ale na to pozniej troche zeszło ;) i chcialam tym powiedziec ze liczy sie czy dusza jest w głowie czy nie bo jest wszędzie a jesli zyje w głowie to znaczy ze tam jeszcze jest, ze ogolnie wszystko zalezy od tego gdzie jest świadomość, ale do tego juz nie dojdziemy, czy ona tam siedzi w tej glowie jeszcze czy juz nie ;) no i ot co :)
 
Do góry