DREDY

AnnKawaii

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Gdzie można zrobić dredy? Pytałam w wielu salonach fryzjerskich i wszędzie patrzyli na mnie jak na ufo. Muszę jechać aż do warszawy, żeby zdobyć swoją 'grzywę lwa'?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie masz nikogo znajomego, kto potrafi dready zrobić? W salonach fryzjerskich raczej nie ma co pytać, bo jeśli już nawet oferują dready, to nie dość, że za kosmiczne pieniądze, to jeszcze śmiało można wątpić w jakość usługi. Polecam Ci zajrzeć na jakieś forum tematyczne (na przykład RRR) i tam umówić się z kimś, kto dready robi dobrze i tanio, to nie powinno być trudne.
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Jaccobs ma rację ... w całości.W salonie fryzjerskim ceny dochodzą do 1000-1500 zł kumpel zrobić ci powinien za darmo czy blanta i na pewno było by lepiej ..fryzjerzy jeśli chodzi o dredy to ofiary losu zazwyczaj robią je poprzez chemiczna niszczenie włosów itd ...okropność ...szybko ci się rozwali coś takiego nie mówiąc już o szkodach takich jak właśnie destrukcja włosów chemią ... grzywa lwa to na pewno nie w salonie ...
 

AnnKawaii

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Dziewczyny na fryzjerstwie się uczą robić dredy, ale na sztucznych włosach to normalne, że wychodzi lepiej. Sama wiem jak to się robi, bo się tym interesowałam, lecz u siebie na głowie tylko warkoczyki umiem zrobić. =='
Koleżanki proszę już od paru miesięcy i raczej w pamięci im to nie zapadło.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Tylko dziewczyny na fryzjerstwie uczą się robić dready z pomocą lakieru do włosów. Mojej koleżanki siostra jest fryzjerką i właśnie taką usługę w swoim salonie oferowała. Generalnie salony fryzjerskie olej, jeśli już to zgłoś się do jakiegoś salonu dedykowanego dla dreadów, ale to w większych miastach, musisz poszukać informacji w sieci. A ze sztucznych włosów trudniej zrobić dready niż z naturalnych, bo są śliskie i nieporęczne.
 

bob993

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Dready super sprawa ;)

Dla niektórych tylko fryzura a dla innych coś więcej.

Sam posiadam od ponad pół roku :) lecz tylko na irokezie i mam ich 22,dość grube,ale teraz zapuszczam włosy z boku,żeby mieć na całej głowie :)

Osobiście jednak wolę naturalne dready :)

Jak ktoś by chciał baty to pisać na priv.Robię w całym woj Świętokrzyskim i nie tylko ;)
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Jaką techniką robisz dredy?Sam zawsze preferowałem szydełko ,ale ostatnio wychodzę z założenia ,że lepiej jest zrobić je w pełni ręcznie.Traci się mniej włosów i fajniej się rootsują.Ponad to są bardziej miękkie ;)
Swoje mam szydełkowane i na tyle dobrze je ogarnąłem ,że w życiu ich nie dokręcałem i bynajmniej nie mam zamiaru.Noo ,a mają już 1,5 roku.
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
No dokładnie.Normalnie zaczynasz jak zawsze - robisz sekwencje lub nie - jak wolisz i następnie tapirujesz grzebieniem ,no a potem to już tylko rękoma standard.tylko bardziej.Pod koniec warto wziąć taki ,,półprodukt" między łapy ustawiając je naprzeciw sobie i wykonując ruchy w dwóch innych kierunkach wokół dreada nawinąć na niego wystające włosy.Tylko z werwą.
 

bob993

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Jaką techniką robisz dredy?Sam zawsze preferowałem szydełko ,ale ostatnio wychodzę z założenia ,że lepiej jest zrobić je w pełni ręcznie.Traci się mniej włosów i fajniej się rootsują.Ponad to są bardziej miękkie ;)
Swoje mam szydełkowane i na tyle dobrze je ogarnąłem ,że w życiu ich nie dokręcałem i bynajmniej nie mam zamiaru.Noo ,a mają już 1,5 roku.

Hmm robię szydełkiem najczęściej ale ostatnio preferuję wełnę :)
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Ano wełna bez przypału.Na gęstych włosach zawsze fajne afro się robi.Szczegół ,że rozrywanie potem boli.
 

xkondzio18x

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jestem tu nowy więc wszystkich serdecznie witam! ;)
Mam do Was kilka pytań, nie wiem czy umieściłem ten temat w dobrym dziale, ale nie wiedzialem w którym. Otóż bardzo mi się podoba fryzura typu cornrows, dokładnie chodzi mi o to:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://menhair.info/wp-content/uploads/2009/11/457b514715rnRows.jpg.jpg&imgrefurl=http://menhair.info/category/cornrow-hairstyles/&usg=__ETahNVRz6gCHtndpACpwYp-luVM=&h=444&w=368&sz=24&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=4BuqLYvb8eMxDM:&tbnh=164&tbnw=125&ei=jhA3Te2mL8-r8QOEg7GNDA&prev=/images%3Fq%3Dcornrows%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1024%26bih%3D579%26tbs%3Disch:10%2C3&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=269&vpy=61&dur=404&hovh=247&hovw=204&tx=93&ty=167&oei=jhA3Te2mL8-r8QOEg7GNDA&esq=1&page=1&ndsp=17&ved=1t:429,r:1,s:0&biw=1024&bih=579

Ostatnio na nią się napaliłem, mogę dodać ze lubię takie klimaty. Moja szefowa ( 45 letnia fryzjerka ) powiedziala żebym podchodował sobie włosy na ok 8 cm i mi takie coś zrobi, lecz nie mam zapału do chodowania. Podała mi inny sposób na mniej wiecej taką fryzurę, ktorą robi sie zapomocą gumek, i wystarczy dlugosc 3-5 cm. Czy ktoś wie jak to wyglada?
A moze ktoś mi doradzi jakaś fajna fryzure, ktora nie wymaga chodowania dluugich włosów?

Pozdrawiam!
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Za odpowiednie pieniądze robię dready we wrocławiu (nie pytać ile, bo to wszystko zależy od gęstości, długości oraz struktury włosów). sam miałem swoje baty 2,5 roku. nie zrobiłem miliarda dreadów, ale moje doświadczenie jest wystarczające, żeby porządnie zreadować komuś głowę (mam na swoim koncie zdreadowane i zadowolone z mojej pracy osoby).
 

lubczasopisma

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
A nie lepiej kupić sobie dredloki? zawsze można je zdjąć i wsadzić do pralki i nie ma obawy, że coś nam się zalegnie na głowie. No i można kombinować z kolorami. ; )
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Doczepiane włókna nigdy nie będą tym samym, co wyhodowane na własnej głowie przez parę dobrych lat dready. Dready? Podobają mi się zdecydowanie, sama mam zamiar coś wykombinować. Czekam aż wystarczając odrosną włosy i mam zamiar zrobić sobie, jakiegoś jednego bata, może dwa.. jeszcze nie wiem. Sądzę, że jeszcze w tym roku uda się zapuścić na tyle włosy, choć nie jestem tego pewna. Cierpliwość nie jest moją domeną, ale poczekam.. warto. :)
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
ja się swojego pozbyłam... strasznie mi przeszkadzał już. Mycie co drugi dzień i wiązanie kitka go strasznie osłabiało a mi szczerze mówiąc nie chciało się go szydełkować :D
 

Drozdu

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Wrocław
Zadbane jak najbardziej fajnie wyglądają, niestety niektórzy nie dbają o nie i beznadziejnie to wygląda.
 
Do góry