DREDY

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Dlaczego więc się tak denerwujesz?
Pamiętaj jednak że nie ma sensu robienia trzech czy mniejszej ilości dreadów, cała głowa co cała, chyba że rzeczywiście nie jest ci znana ich symbolika.

Bless!

Ja się nie denerwuję. Po prostu nie lubię ludzi, którzy zbyt pochopnie oceniają innych.
Chcę sobie zrobić 1-3 dready na początek, ponieważ wiem ,że jest trudno o nie dbać dlatego nie zdecydowałam się jeszcze na całą głowę. Chciałam zasięgnąć więcej informacji jak to wygląda, ale widać te forum nie nadaje się do tego, ponieważ wszyscy tutaj wszystkich oceniają. :)
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Ja nie stwierdziłem faktu tylko zadałem pytanie czy wiesz co znaczą. Login świadczy jednak co nieco o osobie. Kolejną rzeczą jest to że nie widziałem nigdy lwa, który miałby grzywe tylko w małej ilości z jednej strony. Po za tym jeśli chcesz miec dready bo wiesz co one symbolizują, to nie powinnaś się przejmować tym co powie mama tylko sobie zrobić bo to wkońcu Twoja głowa.
A co do tego, że inni robią sobie dready od tak to mi się to nie podoba.. bo świadczy to o tym, że reggae robi się coraz bardziej modne. A moda to jest taki twór babilonu, który niszczy to co jest dobre i wysysa doszczętnie. Dopóki nie było mody na hh to kawałki były super, odkąd była moda i zaczęły się sprzedawać to zaczeły być tworzone pod publiczkę. Obawiam się że to samo bablion chce zrobić z reggae. Różnica jest ta, że reaggae ma w sobie większą siłę i nawet jak moda wyśsie z reggae część mocy i ludzie się odniej odwrócą to ona i tak będzie istniec, zmniejszą ale wierniejsza publiką.

A co do dwóch dreadów to jeżeli chodzi o pielęgnację, "wygode" czy zapoznanie się z tym jak to jest z dreadami na głowie to nic to nie da. O dwa dready jest łątwo dbać, naprawiać je, dokręcać, myć itd. Jednak jak masz ich na głowie ponad 50 to juz nie jest tak łatwo. Umyjesz głowę na wieczór to rano jeszcze buzisz się z wilgotnymi włosami. Więć jeśli mają one być fajne, a nie dawać Ci siłe to odradzam bo tylko zniszczysz sobie włosy a długo nie wytrzymasz.
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Skończmy tą konwersację, ponieważ widzę ,że nie jesteś skłonny wyobrazić sobie punkt mojego rozumowania.
A co do ludzi ,którzy robią dready, bo im się podobają. To fakt, jest to głupie ,lecz nic na to nie poradzimy. Osobiście nie mogę zrozumieć takich ludzi, tak samo jak słuchają reggae, a nie wiedzą co to Babilon. Całe szczęście, że jest dość sporo prawdziwych rastamanów, i oby było ich jeszcze więcej.
Tak czy siak, wysyłam Tobie bless gorący jak Afryka. Nie warto się kłócić.
One love.
 

YamatoDamashi

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Smardze City
Ale o co się tu ciskać? Dready to tylko fryzura... Jeśli ktoś je nosi ze względu na symbolikę, to pięknie z jego strony, ale absurdalnym wydaje się być wymaganie od każdego dreadziarza, żeby przejmował się kulturą rasta. Nawet jeśli ktoś ma dready wyłącznie dlatego, że mu się podobają, to nie widzę w tym nic zdrożnego.
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Sheiscool blessy i dla Ciebie. Nie miałem zamiru się kłócić.

Mi się to nie bardzo podoba, bo później utozsamia się takich ludzi z rasta kulturą, a swoim zachowaniem nie zbyt godnie mogą ją reprezentować. Nie lubie wszystkiego co modne. Kiedyś dready były dodatkowo symbolem odwagi, tego się nosiło. A teraz coraz więcej jest dreadów na miescie i przestaje to juzcokolwiek oznaczać i symbolizować. Jestem za zachowaniem "tradycji"

Ale wiadomo, nie ważne czy biały, czy czarny, łysy, czy z dreadami przecież naprawde jesteśmy wszyscy tacy sami.
 

SoulJAH

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Z opieki
"sobiście nie mogę zrozumieć takich ludzi, tak samo jak słuchają reggae, a nie wiedzą co to Babilon. "
Głupie podejście macie, reggae oprócz pięknego przekazu to tylko muzyka, tak jak techno czy metal... I ma człowiek prawo nie wiedzieć co to Babilon, chociaż przykro mi z tego powodu.

Bless!
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Każdy ma swoje podejście. ;)
Chodzi mi o to ,że jak widzę ludzi z rasta branzoletkami, słuchawki w uszach i tam Ras Luta a oni nie wiedzą co do Babilon czy Syjon. To trochę śmieszne, nie sądzisz?
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Ja słucham muzyki reggae nie tylko dla samej muzyki ale i przekazu i dla mnie to jest dziwne. Ale niektórzy (tak jak fani techno itp) chcą tylko wpadającej w ucho muzyczki i nie skupiają się nie niej, dla mnie to głupie ale nie chce oceniać innych.
Zaraz będzie offtop więc jakby co można utworzyc inny temat do ciągnięcia tej konwersacji.
 

YamatoDamashi

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Smardze City
A może po prostu od czegoś trzeba zacząć? Kiedy ja zaczynałem słuchać reggae, wiedziałem tylko że to taka muzyka którą wymyślili murzyni na Jamajce. I nie miałem pojęcia, kim był Bob Marley. [ale szybko nadrabiałem zaległości]
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Nie no wiadomo.. każdy od czegos zaczynał.. ale my mówimy już o osobach które słuchają tego jakiś czas. Po za tym jak już zakłada tą przysłowiową bransoletkę w 3 kolorach to dobrze by było żeby wiedział co one oznaczają.
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Nie no wiadomo.. każdy od czegos zaczynał.. ale my mówimy już o osobach które słuchają tego jakiś czas. Po za tym jak już zakłada tą przysłowiową bransoletkę w 3 kolorach to dobrze by było żeby wiedział co one oznaczają.


dokładnie, o to mi chodzi. Ale niestety dużo ludzi nosi ubrania, dodatki w tych kolorach 'bo oni też to mają!'. Tylko ,że najpierw mogliby trochę poczytać o tym, co to oznacza. Niestety, ludzkie lenistwo nie zna granic.;)
 

SoulJAH

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Z opieki
Przypomniała mi się śmieszna historia, gdy ^$^%#$% znajoma miała tatuaż ale się wstydziła mi powiedzieć co on oznacza jak go zobaczyłem, później się dowiedziałem że miał mieć on znaczenie śmierci, żądzy krwi czy coś tam od wampirów- co okazało się być jakimś gotyckim czy kij go tam wie, znakiem życia i dobrobytu. (Co jej nie pasuje i się wstydzi tego że źle zrozumiała jego znaczenie :D)
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Troche dziwne, że zrobiła sobie tatuaż nie znając jego znaczenia..
a ja mam pytanie, czy w 'świeżych' dreadach można chodzić na basen?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie można, nie wpuszczą Cię...
Przecież nikt Ci nie zabroni, ale nie gwarantuję, że Twoje dready to przeżyją.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Mój kumpel dzień po zrobieniu dreadów pojechał na obóz żeglarski, gdzie kontakt z wodą był dosyć częsty, a okazji na dokręcenie niewiele i jego przeżyły.
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Mam pytanie, czy dready zrobione na włosach pocieniowanych ładnie wyglądają?:) Czy lepiej poczekać aż będą proste?
 

SoulJAH

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Z opieki
Jak będziesz miała dready i jak będą ci się robić odrosty to za bardzo ich nie pomalujesz, kijowo będzie wyglądać. Spróbuj wrócić do naturalnego koloru swoich włosów.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Eee... Tylko, że cieniowanie nie ma nic wspólnego z farbowaniem. To taki "sposób" ścięcia, nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, sprawdź w google. A co do pytania, ja bym poczekał.
 
Do góry