Dowód na to, że Biblia...

Status
Zamknięty.
H

humbak

Guest
Jaki?
A taki, że...

...no...już ochłonąłem po moim epokowym odkryciu, że Biblia to strzępy tego co tamtejsze ludy widziały i przeżyli...
więc napisali o rzeźach /podrzynanie gardeł najlepiej tamtejszym ludom wychodziło i wychodzi nadal/ o pożarach - bo znali już ogień, o powodziach nazwanych potopem i o chorobach odbytu tudzież innych paskudnych chorobach i zboczeniach /onanizm nim nie był?/ wymyślili też na podstawie tego co widzieli - apokalipsy w postaci ognia, dymu, błyskawic, gromów... ale... w żadnym opisie nie ma sromotnej kary zesłanej przez Boga w posatci ...zlodowacenia
Czemu?
Czyzby Bóg autorom tej księgi tego faktu nie objawił?
To proste - ci co pisali księgi nie mogli wiedziec o takim czyms jak zlodowacenie w dziejach Ziemi

Prawda, że to co proste jest epokowe?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
odkryles ameryke...

to ze szamani i pasterze pisali ksiegi przez pryzmat swojej rzeczywitosci i rozumiania swiata jest bardzo odkrywcze..

no naprawde !

Oskar dla Ciebie
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Skąd ludzie, którzy żyli w epoce kiedy wiedza o historii świata była praktycznie zerowa i opierała się na domysłach mogli mieć pojęcie, że kiedyś miało miejsce takie wydarzenie, jak zlodowacenie Ziemi?

Poza tym patrząc z perspektywy człowieka, który żyje kilka tysięcy lat pózniej zawsze jego przodkowie będą "niedouczeni".

Na biblię nie patrz tak dosłownie.
Nie myśl, że jestem człowiekiem głęboko wierzącym, który stara się bronić swojej wiary, ponieważ jestem ateistą.
Masz oczywiście prawo na swoje własne poglądy, ale w takim razie weź biblię do ręki i zacytuj fragmenty, które będą wskazywały na rzeczy, które opisałeś.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
o proszę "sprawiedliwy z pośród ateistów świata" !!
brawo !!

To sarkazm, czy nie, bo się trochę nie mogę połapać :) ?

Jeżeli mówisz szczerze, to poprostu nie znasz dobrze ateistów.
Nie chcę, żeby wyszło to na przechwalanki i nie przypisuję sobie tej cechy, bo nie mnie to oceniać, ale "mądry ateista wie o religii więcej niż głęboko wierzący".
Prawda jest taka <jeżeli ktoś poczuje się urażony, to niech wie, że nie było to moim zamiarem>, że wiara jednak trochę przysłania oczy na wiele faktów.
Co nie zmienia mojego zdania o autorze tego tematu, który wie o zawartości bibli tyle co pies o fizyce jądrowej.
 

Washi

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Zero solidnych argumentów, zgadzam sie z kimś kto wcześniej napisał żeby nie brac tego co jest napisane w Apokalipsie jak i w innych księgach i Ewangeliach całkowicie dosłownie. Ludzie tatego czasu posługiwali sie językiem, obyczajami i porównaniami znanymi włąśnie z tamtej epoki, tak samo jak jej autorzy, aby ówczesny odbiorca mógł to zrozumiec. A z tym zlodowaceniem to też dobre... chyba pora odstawic te gry co :D .

Pozdr. Washi
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Jaki?
A taki, że...

...no...już ochłonąłem po moim epokowym odkryciu, że Biblia to strzępy tego co tamtejsze ludy widziały i przeżyli...
więc napisali o rzeźach /podrzynanie gardeł najlepiej tamtejszym ludom wychodziło i wychodzi nadal/ o pożarach - bo znali już ogień, o powodziach nazwanych potopem i o chorobach odbytu tudzież innych paskudnych chorobach i zboczeniach /onanizm nim nie był?/ wymyślili też na podstawie tego co widzieli - apokalipsy w postaci ognia, dymu, błyskawic, gromów... ale... w żadnym opisie nie ma sromotnej kary zesłanej przez Boga w posatci ...zlodowacenia
Czemu?
Czyzby Bóg autorom tej księgi tego faktu nie objawił?
To proste - ci co pisali księgi nie mogli wiedziec o takim czyms jak zlodowacenie w dziejach Ziemi

Prawda, że to co proste jest epokowe?
Humbak dajmy spokój żartom albo.....
przestań brać
odkryles ameryke...

to ze szamani i pasterze pisali ksiegi przez pryzmat swojej rzeczywitosci i rozumiania swiata jest bardzo odkrywcze..

no naprawde !

Oskar dla Ciebie
powiedz że żartujesz
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
temat close, humbak ostrzegam przed mnożeniem bzdur, jeszcze niedawno miałem ci obniżyć warn, teraz zasługujesz na podwyżkę, a ona w twoim przypadku to urlop
 
Status
Zamknięty.
Do góry