Dopalacze

sonic hedgehog

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
304
Punkty reakcji
9
Wiek
35
Miasto
Poznań
Substancje te teoretycznie nie są przeznaczone do spożycia, więc obowiązku podawania składu nie ma. Podanie składu byłoby dla tych sklepów piłowaniem gałęzi, na której siedzą.
Rozumiem, że taki jest stan prawny. Dziwi mnie natomiast to, że ustawodawca jeszcze nie wymógł na nich tego obowiązku.

Nie zgodzę się również z tym co napisałeś odnośnie wiedzy ludzi nt. składu. Wystarczy chwilę pogrzebać w sieci, by wiedzieć co w czym siedzi.
Więc jeżeli podam Ci nazwę konkretnego produktu, to "pogrzebiesz w sieci" i podasz mi jego skład, tak? Ja nie mówię o ogólnikach, bo te napisałem w swoim poście.

Kupując narkotyki "tradycyjne" nie masz najmniejszej pewności, że to co kupiłeś jest tym co chciałeś kupić, nigdy nie wiesz jaka jest zawartość koksu w koksie, czy fety w fecie.
W Polsce rzeczywiście nie (choć nie dysponuję żadnymi konkretnymi danymi, jeśli Ty tak, to możesz się nimi podzielić), ale w krajach, gdzie tradycyjne narkotyki są legalne, takiej wątpliwości raczej nie ma. A i w takich krajach działają producenci "dopalaczy".
 

jacek869

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
242
Punkty reakcji
7
Wiek
60
Miasto
W-wa WF
Panowie i Panie, nie ma co wałkować tematu, wydaje mi się że sklepy z dopalaczami do juz historia i bardzo dobrze. Myślę że się mylisz Diviner że państwo będzie musiało zapłacić odszkodowania - przecież to były sklepy z narkotykami których sprzedaż jest zabroniona - więc o co chodzi ? niech się cieszą że nie pójdą do pierd.la. Słowo daję, jak nie lubię Tuska to mi tym razem okropnie zaimponował :) . Oby dokończył co zaczął.
 

Fringe

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Ślask
Głośny temat teraz, i powiem wam że po tych zatruciach to ja bym tego nie tknął. Mogę tylko stwierdzić że dobrym rozwiązaniem byłoby zalegalizowanie trawki bo miałby się pewność że jest czysta beż żadnych dodatków. Ja właściwie nie palę bo nie kręci mnie to ale jak ktoś lubi
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Dobrze. Więc napisz po czym wnosisz, że nie miałem z tym czy owym styczności i potwierdź to jakimś cytatem może, jestem ciekaw. Przecież nie będziesz gołosłowny, zgadza się?
Przeczytaj mój post jeszcze raz i dokładnie, tam odniosłem się do konkretnych Twoich słów, chociaż wplotłem je w swoje zdanie, zamiast umieścić w cudzysłowie, albo w tagach, więc mogłeś nie załapać.
Rozumiem, że taki jest stan prawny. Dziwi mnie natomiast to, że ustawodawca jeszcze nie wymógł na nich tego obowiązku.

Więc jeżeli podam Ci nazwę konkretnego produktu, to "pogrzebiesz w sieci" i podasz mi jego skład, tak? Ja nie mówię o ogólnikach, bo te napisałem w swoim poście.

W Polsce rzeczywiście nie (choć nie dysponuję żadnymi konkretnymi danymi, jeśli Ty tak, to możesz się nimi podzielić), ale w krajach, gdzie tradycyjne narkotyki są legalne, takiej wątpliwości raczej nie ma. A i w takich krajach działają producenci "dopalaczy".
Ustawodawca wymaga podawania składów na opakowaniach produktów spożywczych. Dopalacze to produkty teoretycznie kolekcjonerskie, więc postawienie im takiego wymogu jest niemożliwe, bo dlaczego producent przykładowo kolekcjonerskich replik broni nie musi podawać z czego dany przedmiot jest zrobiony? Bo tego się nie je, to się kolekcjonuje, tak samo jest z dopalaczami. Prosty sposób na obejście prawa.

Przy odrobinie dobrej woli można znaleźć składy poszczególnych produktów na zagranicznych forach, na jednym polskim forum również widziałem wyniki z chromatograficznych badań niektórych proszków.

Tutaj masz rację, ale w Polsce naprawdę ciężko o to, by dostać czysty jakikolwiek zakazany narkotyk, no może poza trawą. Dużo zależy też od miejscowości, u mnie na południu bez problemu można dostać wysokojakościową metamfetaminę bez domieszek, natomiast na północy kraju graniczy to z niemożliwością.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Panowie i Panie, nie ma co wałkować tematu, wydaje mi się że sklepy z dopalaczami do juz historia i bardzo dobrze. Myślę że się mylisz Diviner że państwo będzie musiało zapłacić odszkodowania - przecież to były sklepy z narkotykami których sprzedaż jest zabroniona - więc o co chodzi ? niech się cieszą że nie pójdą do pierd.la. Słowo daję, jak nie lubię Tuska to mi tym razem okropnie zaimponował :) . Oby dokończył co zaczął.
Owszem sprzedawały narkotyki. Tylko robiły to w 100% legalnie (myślę, że nie potrzeba większego opisu) i tu się zaczynają schody, bo postępowanie wszczęte przez Tuska było na granicy prawa, niczym w państwie totalitarnym, nie demokratycznym. U nas władza sądownicza jest niezależna, wydaje wyroki według prawa bez względu czy ty sprzedawałeś narkotyki czy młotki. Wielu przeciwników dopalaczy cieszyło się i jeszcze cieszą (aż do momentu, jak państwo zapłaci odszkodowania) jak małe dziecko z cukierka... Dla mnie, osoby której dopalacze były w sumie obojętne (chociaż wolałem, aby były pod większą kontrolą i były sprzedawane jako suplement diety- wtedy pojawiłyby się ulotki ze składem, dawkowaniem itd.), ale to co wydarzyło się w sobotę to dla mnie jedna z największych strategicznych w tej "wojnie" porażek naszego rządu, którą odczujemy my podatnicy. Tuskowi coś się w głowie popierdzieliło, zapomniał chyba, że żyje w kraju gdzie obowiązuje demokracja, a nie monarchia despotyczna.
Także nie ciesz się, póki sprawa nie zostanie ostatecznie zamknięta.

Wiem, że po tej odpowiedzi to co poniżej napiszę będzie dziwnie wyglądać, no ale cóż

Mam ważną prośbę: Proszę raczej stronić w tym temacie od rozmów związanych z polityką, ostatnimi wydarzeniami związanymi ze sklepami tego typu. Proszę pisać tutaj wyłącznie o substancjach z tych sklepów, uzależnieniu od nich, skutkach negatywnych itd. , ale nie o kwestii istnienia tych sklepów. Proszę o przeniesienie dyskusji związanej z polityką (nawet pisać odpowiedzi na posty z tego tematu) w bliźniaczym temacie, który znajduje się w dziale Społeczeństwo i polityka. Link do tego tematu
 

jacek869

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
242
Punkty reakcji
7
Wiek
60
Miasto
W-wa WF
Wloocibor, ja jednak się cieszę, nawet jeśli się okaże że państwo będzie musiało zapłacić handlarzom dopalaczy odszkodowanie (w co wątpię nadal) to co z tego ? W skali pieniędzy trwonionej przez państwo na inne bzdury to i tak będzie małe miki.


Edit by Wloo: Sorry że tutaj odp. ale częściowo chociaż chcę przestrzegać swoją powyższą prośbę :D
Tylko wiesz, gorzej jak państwo będzie musiało zapłacić, a te kioski będą dalej funkcjonować jakby nigdy nic. :)
 

franekkaktus

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Dopalacze to :cenzura: ! wiekszosc roslin pachnie przyprawa do kurczaka :/ i bardziej cie zamula niz rozwesela czy wyluzuja.. Moim skromnym zdaniej lepiej sobie zapodac sztuke kochanej Mery..ona cie zroumie.
Piguly robia robote ale zjazd jest masakryczny a ponadto ludzie od nich umieraja :/ powinni to wycofac.
dopalaczami sie tylko trujecie ! A nasz kochany Rzad powinien pomyslec o legalizaacji trawy ;)
 

kolinka

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ostatnio rozmawiałam ze znajomymi którzy palili dopalacz o nazwie "tajfun". Prócz ubawu po pachy jak oni to nazywają nic im nie było, a teraz po tym tajfunie tylke osób zmarło. Dlaczego tak się dzieje? nieumiejętne palenie czy trefny towar?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ja też paliłem Tajfuna niejednokrotnie, w ilościach sporych i jak widać żyję. Po nowelizacji ustawy zmienił się jego skład chemiczny, bo z obiegu wypadło mnóstwo syntetycznych kanaboidów i myślę, że to niejako mogło wpłynąć na pogorszenie jego jakości.
 
J

JednoscPolakow.pl

Guest
Dopalacze to najgorsze zło jakie istnieje. Rząd jak zwykle, pewnie będąc w zmowie z handlarzami śmiercią problemem tym zajął się dopiero teraz. Jest to dla nas jako prawdziwych Polaków bardzo przykre. W najgorszych snach nie spodziewaliśmy się, że w demokratycznym kraju może dojść do takich rzeczy. My partia Jedność Polaków, uważamy, że sprzedawców tego "towaru" należy zamknąć na resztę życia w więzieniach.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Sądząc po treściach zawartych na Twojej stronie stwierdzam, że jesteś jednym wielkim żartem.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Użytkownik o nicku JednoscPolakow.pl dostał na wstępie bana na zawsze za użycie adresu jako nick. Zresztą jak widać, konto stworzone w celu wyłącznie kryptoreklamy.
 

urtop

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
3
a ja mam pytanie :p

czy po tych dopalaczach sie umiera odrazu czy po jakims czasie :p

bo ja paliłem 2 razy :p

buszka i mr grzmota :p

I niewiem czy mam sie szykowac na smierc :pP


bo np po buszku nie było tak zle :p

a po mR grzmonie rzygac mi sie chciało od smiania sie i miałem bardzo długą zamółke ....
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Nie próbuj tworzyć jakiś marnych prowokacji, bo dostaniesz bana. Jeżeli to nie prowokacja to zignoruj to ostrzeżenie.

Jak nie umarłeś po zażyciu to w przyszłości tym bardziej raczej nie umrzesz. Zresztą o ile psychozy itd. nawet po jednorazowym zażyciu są prawdziwe i jak dla mnie niepodważalne, to śmierć po zażyciu już jest wątpliwa. Chyba media tuszują niektóre szczegóły...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Tuszują, tudzież przeinaczają. Jak człowiek ze słabym sercem umrze, bo się nafaszerował dopalaczami, to winą jest słaba kondycja organizmu, o czym powinien wiedzieć. Dopalacze są wtedy gwoździem do trumny, w dodatku wbitym samodzielnie, ale nie przyczyną jako taką.
 

urtop

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
3
nie wiem oco chodziło z tymi prowokacijami .


a co do tuszowania .



nie mogą wszytkiego na ten temat podac (media) bo pozniej nie będzie newsów ...


a co do tego tematu moj kolega jak zaczoł brac dopalacze przestał miec drgawki ..? to działą troche leczniczo ...

bo kiedys miał drgaki jak sie go pukneło to tak jagby prąd po nim przeszedł i wgl
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Tuszują, tudzież przeinaczają. Jak człowiek ze słabym sercem umrze, bo się nafaszerował dopalaczami, to winą jest słaba kondycja organizmu, o czym powinien wiedzieć. Dopalacze są wtedy gwoździem do trumny, w dodatku wbitym samodzielnie, ale nie przyczyną jako taką.

No o to mi chodzi i jeszcze o przedawkowanie. Nieraz natykałem się w internecie na rozmowy o tym jak ktoś próbował zamiast max. 2 tabsów wziąć 7 czy nawet 10 i kończyło się to pobytem w szpitalu.


nie wiem oco chodziło z tymi prowokacijami .
a co do tuszowania .
nie mogą wszytkiego na ten temat podac (media) bo pozniej nie będzie newsów ...
a co do tego tematu moj kolega jak zaczoł brac dopalacze przestał miec drgawki ..? to działą troche leczniczo ...
bo kiedys miał drgaki jak sie go pukneło to tak jagby prąd po nim przeszedł i wgl

Może nie tyle newsu, co nie będzie skandalu. Zresztą przecież, jak ktoś umrze po zażyciu dopalaczy, to artykuł w ciągu paru godzin od tego momentu powstaje, a sekcja zwłok ma miejsce zazwyczaj na 2-3 dzień.
Dopalacz jako lek? Na pewno jest jakaś zdrowsza alternatywa :] Możliwe, że dana substancja ma właściwości również lecznicze, tylko, że należałoby najpierw ją przebadać i zestawić ze sobą plusy i minusy...
 

urtop

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
3
no tak ...


ale zobacz

jak by przez 2 tyg co dzienie pisali ze umarla 1 osoba na dopalacze to

Po 10 razie to juz by nie było takie "HELO??"


chyba ze to w jego miescie to juz co innego..
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Co do tych drgawek to stawiałbym raczej na wpływ danych substancji na układ nerwowych. Mi na przykład strasznie trzęsą się łapy, ogólnie mam problem z drżeniem mięśni. Nie potrafię wytrzymać długo w jednej pozycji, bo mój organizm sam wykonuje niewielkie mimowolne ruchy, wcześniej tego nie zaobserwowałem. Kolega palił, czy brał też jakieś proszki, albo tabletki?
 

urtop

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
3
"skorpiona" i jakies pigóly szedł ulicą i tańczył :pP

i bał sie ciogl i widział wszędzie policije
 
Do góry