Dolina Rospudy-Ratunek!

Status
Zamknięty.

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
1000 mln (1 mld) dziennie czy 1 mln dziennie - dla ekologów to żadna różnica...
Są eskpertyzy, trasa będzie przebiegała górą, nie będzie praktycznie naruszała równowagi biologicznej w tym miejscu - dalej jest źle. Ludzie, czego wy chcecie? Nie wiem, czy informacje o 200 zł za każdy dzień protestu są prawdziwe, ale jeśli tak, to rozumiem wasze zaangażowanie i przedłużanie sprawy...
A wracając do ekspertyz i wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, przytoczonego wcześniej przez Przypadkową - mówi on, że projekt jest zgodny z przepisami zarówno krajowymi, jak i unijnymi. O co więc chodzi? Dlaczego Unia się czepia, skoro wszystko jest ok?

Ekologom NIE, ekologii TAK
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Bo unia jest chora. Banda biurokratów siedzi i zajmuje się głupotami pokroju ujednolicenia wielkości jajek i czepianie się do potrzebnych, zaprojektowanych zgodnych z prawem dróg :p
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
te kraje unii sa madre bo sa juz rozwiniete i maja swoje super drogi itp.
i te wszystkie prawa zakazujace budowy na takich terenach powstaly jak juz wyniszczyli ile sie dalo tymi autostradami nie patrzac na ekologie.
potem wprowadzili nowe prawa i teraz polska juz nie ma takich mozliwosci jakie mialy te panstwa ktore rozwijaly sie bedac w unii chocby przed 2000 rokiem.
jak powstal plan budowy drogi przez rospude to wszystko bylo ok. planowali to juz o ile sie nie myle w 1999 roku, i od tej pory bylo mnostwo procedur zwiazanych z tym i jakos nikt sie nie sprzeciwial...
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
ha i na tym właśnie polega cały problem związany z naszym rozwojem. Do tego jak zawsze swoje 3 grosze dołożą ekolodzy i.... i z planów nici :/
 

adi!@#

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
121
Punkty reakcji
0
polska rocznie nie wykorzystuje jak się niemule coś około 30% pieniędzy na budowę dróg a to miedzy innymi właśnie przez ekologów bo zawsze jak się zacznie budować jakieś drogi czy coś to już zawsze muszą protestować te ekologi albo ktoś inny
ekologom mówię nie jestem za budową autostrady
 

Nanya_dnb

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódz
Tylko sie ciagle kluca ze soba i nerwowa jest ,podieliby w koncu jakas decyzje :zmeczony:
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Bardzo sie cieszę że o Dolinie Rospudy wypowiadają się osoby które pewnie nigdy tam nawet nie były.
Śmieszą mnie argumenty o unikalności tego miejsca. Jest to teren na którym prowadzi się zwykłą gospodarkę leśną. Sama rzeka posiada 3 klasę czystości. Wariant drogi ekologów także przecina dolinę. Przy okazji jest jeszcze gorszy bo oprócz "niszczenia" doliny trzeba parę osób wysiedlić.
No i proszę nie martwić sie o tamtejsze ptaki. Na tych obszarach nie występuje problem ptaków leśnych, a jedynie otwartych terenów. Paradoksalnie wycofywanie sie ludzkiej cywilacji zmniejsza populację niektórych gatunków.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Janusz Korwin-Mikke o dolinie rozpódy:
"Janusz Korwin-Mikke" napisał:
Tyle osób mnie pyta o stanowisko w sprawie awantury z Doliną Rospudy, że uległem – i piszę. Temat jest zresztą dość ciekawy. Jeszcze tydzień temu nie byłem pewien, jak to właściwie jest? Oczywiście, pryncypialnie każdy normalny człowiek wie, że jak coś robią “zieloni”, to znaczy, że jest to kompletne wariactwo. Są to normalne świry, które np. protestują przeciwko budowie mostu Józefów-Konstancin (2 km przez Wisłę) – w wyniku czego jadąc do Konstancina muszę zamiast 4 km pokonać 40 km – tym samym znacznie bardziej niszcząc środowisko (jeśli przejazd samochodu w ogóle je niszczy, oczywiście).

Te świry “walczą” ponadto z globalnym ociepleniem – zamiast się cieszyć, że wreszcie będzie cieplej. Oczywiście za 5oo lat, gdy juz będzie o te 5°C cieplej i zacznie się faza oziębiania,, ówcześni ekolodzy zaczną równie bohaterską walkę z globalnym oziębieniem, strasząc naszych potomków wizją lodowców na Saharze.

Jak mawiał książę Kropotkin: “Cel niczym – ruch wszystkim”. Obecnie więc “zieloni” wzięli się za Rospudę – i ruszają się całkiem żwawo. A ja zainteresowałem się sprawą - bo z faktu, że świry coś popierają, nie wynika, że sprawa jest niesłuszna; raz na jakiś czas świrom też zdarza się mieć rację...

Nie tym razem! Okazało się (jak napisał w ostatniej “ANGORZE” miejscowy przewodnik) ta szosa wcale nie biegnie przez jakiś dziewiczy las, tam są normalne wysypiska śmieci, najbliższe rezerwaty i miejsca lęgowe rzadkich ptaków są o kilka kilometrów od tej szosy, przeprowadzenie drogi przez Raczki jest nie tylko dłuższe (obejrzałem to i na mapie i przez GOOGLE-Earth i w dokładnym atlasie) – i “ekolodzy” łżą w żywe oczy, że to o 3 km krócej) ale ponadto trzeba by powysiedlać sporo ludzi... i też podniszczyć przyrodę.

Co zabawniejsze: plany przepuszczenia szosy tak, jak ma iść, były dawno zatwierdzone i przez “ekologów” i przez ekspertów Komisji Europejskiej (która teraz jest podbechtywana przez “ekologów”, a w Brukseli jest taki bałagan, że polski urzędnik nawet sobie tego wyobrazić nie potrafi – bałagan nie dlatego, że są tam bałaganiarze, przeciwnie, lecz dlatego, że są tam setki tysięcy podobnych spraw; centralizm, centralizm...).

W sumie: “zieloni”, jak zwykle, zrobili sprawę tam, gdzie jej nie ma. Być może ich szefowie liczyli na to, że – jak zwykle – wręczy im się ze 100 (czasem do 500) tysięcy dolarów, by sie odczepili. A być może ich podpuszczono, by odwrócili uwagę ludzi od np. Raportu o WSI albo problemów z gospodarką... Kto wie?

Natomiast referendum w tej sprawie – to kompletny kretynizm. Oczywiście Władzuchna ogłosiła to referendum, by pozbyć sie odpowiedzialności, na zasadzie: “To nie my, to L*d zdecydował!”. Nie za to płacimy pensje p.Premierowi, p,Ministrowi, p.Wojewodzie – i całej czeredzie pomniejszych urzędasów! To oni są od podejmowania decyzyj. (to nie błąd ortograficzny – JA tak piszę!).

Precz ze spychotechniką! Od kiedy o prowadzeniu szosy ma się wypowiadać rolnik spod Białej Podlaskiej (Podlasie – ale 200 km od Rospudy!) czy babcia-emerytka spod Kamiennej Góry! To już sensowniej byłoby, by wypowiadali się jeżdżący tą droga Litwini i Estończycy! Jeśli mają się wypowiadać zainteresowani. A nie powinni... Decyzje powinni więc podejmować urzędnicy. Ci nie zainteresowani.

Pytanie: czy tacy jeszcze są?

Tak czy owak: dość tego kunktatorstwa! Budujcie wreszcie, ludzie, tę szosę! Nie ustępować chamstwu!

Pan Konrad Berkowicz namalował bardzo ładną wstążeczkę w kształcie szosy; “zieloni” mają zieloną – to my będziemy mieli asfaltową! Byuć może uda Mu sią ju umieścić. Jeśli się uda, proszę pobierać ją z tej strony – i umieszczać w miejscach uznanych za właściwe.

I nasze będzie na wierzchu!
wstazka.jpg
 

Nanya_dnb

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódz
Jaaakkkiiii Kretyn!!

I nasze będzie na wierzchu!


Chyba nie o to chodzi kto bedzie gora tylko o to zeby dojsc do jakiegos rozwiazania dobrego dla obydwu stron!

A.D.DA.M.2.3

Moglbys mnie juz bardziej nie denerwowac! :cenzura: :zdegustowany:
 

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Tylko nie Korwin- Mikke :))) ten jak coś powie lub napisze w tym swoim blogu to ręce opadają :)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jaaakkkiiii Kretyn!!
I nasze będzie na wierzchu!
Chyba nie o to chodzi kto bedzie gora tylko o to zeby dojsc do jakiegos rozwiazania dobrego dla obydwu stron!
A.D.DA.M.2.3
Moglbys mnie juz bardziej nie denerwowac!
No ale nie ma żadnej sensownej alternatywy! Budować droge i tyle

Tylko nie Korwin- Mikke smile.gif)) ten jak coś powie lub napisze w tym swoim blogu to ręce opadają smile.gif
Można się z nim zgadzać lub nie ale pisze zawsze ciekawie i orginalnie :p No i sie nie czai! Gada co myśli bez kunktatorstwa żadnego :p Nikt przecież kazia marcinkiewicza czy tuska cytować nie będzie, którzy w życiunic ciekawego nie powiedzieli (nie słyszałem przynajmniej nic takiego)
 

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Tylko nie Korwin- Mikke :))) ten jak coś powie lub napisze w tym swoim blogu to ręce opadają :)
Korwin-Mikke ma specyficzny styl operowania słowem, który nie każdemu musi przypaść do gustu, jednak jeśli chodzi o metoryczną treść jego wypowiedzi, to zgadzam się z nim w całej rozciągłości.
Stop ortodoksyjmym ekologom! Nie może być tak, żeby grupka osób blokowała rozwój infrastruktury, a co za tym idzie rozwój regionu i w końcu całego kraju. Nie może być tak, żeby osoby na co dzień nie związane z danym miejscem decydowały o jego przyszłości. Nie może być tak, żeby przez focha i chore trzymanie się jednej idei cierpiały rzesze obywateli chcących normalnie żyć.

A od władz oczekuję szybkiej jak najszybszej decyzji o rozpoczęciu prac budowlanych.
 

mir123bych

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Lublin
szczerze powiem że żadna wypowiedź polskiego polityka mi się nie podoba, nie ma żadnego oratora, a premier czy prezydent to już naprawdę ploter im tylko zostaje :mruga:

A co do Doliny byłem w niej i wiem ze jest tam cudownie:) ale z drugiej strony obwodnica tam musi być na gwałt! ale inną trasą...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
szczerze powiem że żadna wypowiedź polskiego polityka mi się nie podoba, nie ma żadnego oratora, a premier czy prezydent to już naprawdę ploter im tylko zostaje :mruga:

A co do Doliny byłem w niej i wiem ze jest tam cudownie:) ale z drugiej strony obwodnica tam musi być na gwałt! ale inną trasą...

Z obserwcji swojej i ja się pod tym podpiuje co napisałeś. Powinni znaleźć jakis kompromis.
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
A mnie się podoba wypowiedź P. Korwin-Mikke. Trafił w sedno.
Tylko nie rozumiem uporu ludzi którzy są przeciw. Rcjonalnie pisze się jakie są fakty, że to bedzie NAJkrótsza trasa NAJmniej zniszczy itp, a oni nic, dalej swoje jak nakręceni...
I faktycznie co komu do tego? Połowa z tych antyobwodników w życiu tam nie była i nie pojedzie, a jak sprawa ucichnie (bez względu na rezultaty dyskusji) nie będziecie nawet pamiętali co to ta Rospuda było.

Znane sa prztpadki gdzie ekolodzy strajkowali by strajkować a jak przegrali to poźniej dziękowali ze przegrali bo ingerencj w srodowisko zamiast je zniszczyć pomogła w rozwoju przyrody...

Ale w tym kraju chodzi tylko i wyłącznie o kasę, wiec póki im się nie zapłaci to będą krzyczeć
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
I faktycznie co komu do tego? Połowa z tych antyobwodników w życiu tam nie była i nie pojedzie, a jak sprawa ucichnie (bez względu na rezultaty dyskusji) nie będziecie nawet pamiętali co to ta Rospuda było.

Ale wiesz Polska prawdopodoni wybuli za tu "gest" kare do unijnej kasy :) Z czyich podatków ? Twoich, moich, naszych. Zamiast na pensje nauczycieli czy służbe zdrowia pójdzie w obcy kapitał.
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
I faktycznie co komu do tego? Połowa z tych antyobwodników w życiu tam nie była i nie pojedzie, a jak sprawa ucichnie (bez względu na rezultaty dyskusji) nie będziecie nawet pamiętali co to ta Rospuda było.

Ale w tym kraju chodzi tylko i wyłącznie o kasę, wiec póki im się nie zapłaci to będą krzyczeć
Jak to co komu do tego? Nie chcesz miec wpływu na to gdzie żyjesz? Tak samo jak połowa przeciwników, tak samo i zwolenników nigdy tam nie była, tylko co z tego? CZy trzeba być w jakimś miejscu, aby miec swoiją opinię? Wydaje mi sie, że wystarczy tutaj akutar dokałdnie zapoznać się z tematem. Masz rację chodzi tlko o kasę, a myślisz, ze czem,u tamtejsi mieszkancy tak walczą o obwodnicę?
Nie chodzi tylko o wygode...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Tak samo jak połowa przeciwników, tak samo i zwolenników nigdy tam nie była, tylko co z tego? CZy trzeba być w jakimś miejscu, aby miec swoiją opinię? Wydaje mi sie, że wystarczy tutaj akutar dokałdnie zapoznać się z tematem.

I znowu muszę się zgodzić :) AVA :) podzielam Twoje zdanie w tej materii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry