Dolina Rospudy-Ratunek!

Status
Zamknięty.

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Dobra przeczytałam połowe i na więcej mi oczy nie pozwalają więc wybaczcie jeśli coś nie tak :)

Ktoś na samym początku napisał żę komu tam szkoda 100 przejachany żab 12 myszy i 3 szczurów. czy jakoś tak.
Głupota ludzka nie ma granic (bez obrazy)
Homo Sapiens - Człowiek Rozumny. To chyba powinno o czymś świadczyć, a niektóre wypowiedzi (zwolenników obwodnicy przedewszytskim) wyrażnie pokazują, że człowiek jest dużo głupszy niż ta mała mysz.
Skoro piszecie że w Augustowie giną na tej drodze setki ludzi, a bezmózgich myszy (przepraszam, uwielbiam myszki i inne takie ale taka prawda) tylko 12, no to kto jest mądrzejszy....

O Dolinie Rospudy moge się przyznać nie słyszałam nigdy wcześniej dopóki media nie dagłośniły tej sprawy, ale chyba środki masowego przekazu służą do tego aby, informować, uświadamić i pokazywać to co się dzieje. A teraz kiedy już wiem jak się sprawa ma OBWODNICY PZEZ DOLINĘ MÓWIĘ NIE!

PS jeszce raz bez obrazy :)
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Jako gatunek Homo Sapiens zapewne rozumiesz, że w razie niepowodzenia budowy obwodnicy przez Dolinę (co zresztą zaakceptowały niegdyś środowiska eko) zostanie ona wybudowana w ok 2015r. Zdajesz sobie zapewne sprawę z tego, że cała dolina ma ok. 120km długości, a więc niemożliwe jest jej ominięcie. Jasne jest dla Ciebie również to, że w razie naprawdę dużego łuku w celu ominięcia doliny zostanie zlikwidowanych ok 16 wsi (teoretycznie). Oczywiście każdy wie, że tereny wokół Augustowa słyną z bardzo bogatych terenów i niemożliwe jest aby je ominąć.


Ale skoro grożą nam kary, to coś trzeba wykombinować...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Tak naprawde żadnej myszy nie przejada bo to kaskada będzie :p A nawet jak by 10 mln myszy zdechnąć w cierpieniu miały by no to chyba lepsze to niż śmierć 1 człowieka?
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Zależy jakiego człowieka.
Wolę jednego malutkiego żuczka niż jednego Hitlera.

A w sumie to zresztą nieważne. Jednak wole bez względu na wszytsko te 10 mnl myszy ^^
Śmierć 1 człowieka dużo nie zmieni, ale śmierć 10 mln osobników jakiegoś gatunku mogłoby mieć jakieś niekoniecznie dobre konsekwencje.

szalony_odys
No dobrach choćby i jej nie omineli całkowicie doliny, to jej przesunięcie na obrzeża moim zdaniem też by pomogło, bo jej drugi koniec mógłby pozaostać nienaruszony, a gdy autostrade wybudują w jej centrum no to ucierpi ona znacznie.

No właśnie jakby trochę pomyślał to może by się Polsce udało wykombinować jakieś dotacje na ten cel, a teraz wyjdzie że nie tylko ci bradzo żywo uczestniczący w tym wszytski zapłacą karę, ale my wszyscy.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
No dobrach choćby i jej nie omineli całkowicie doliny, to jej przesunięcie na obrzeża moim zdaniem też by pomogło, bo jej drugi koniec mógłby pozaostać nienaruszony, a gdy autostrade wybudują w jej centrum no to ucierpi ona znacznie.
.
Aaaaaa :przestraszony: taak, lepiej kopać w 20 metrowej warstwie torfu :sciana:

No właśnie jakby trochę pomyślał to może by się Polsce udało wykombinować jakieś dotacje na ten cel, a teraz wyjdzie że nie tylko ci bradzo żywo uczestniczący w tym wszytski zapłacą karę, ale my wszyscy.
Co wy sie ta Wspulnota Europejska tak boicie? Wypomni sie im to że Niemcy francja, wlochy itp olewaja wszystkie nalozone na nich kary, to ze oni sami drogi porobilu u siebie, przekopali wszystko co sie da a nam obwodnicy nie pozwalaja wybudowac. No i nie nalezy zapomniec ze to przejscie graniczne jest istotne z punktu widzenia calej wspolnoty (nie tylko polskie tiry tam jezdza)
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Lepiej w ogóle tam nie kopać, ale jeśli juz trzeba to biorąc pod uwagę przyrodę lepiej kopać w 20 metrach torfu xD

PS Jak Cię rozboli głowa od tego walenia w ściane to ja moge Apap dać, bo ja mam dzisiaj dzień rozdawania Apapu. Ale to tak na marginesie xD Nie zwracać na to uwagi xP
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Lepiej w ogóle tam nie kopać, ale jeśli juz trzeba to biorąc pod uwagę przyrodę lepiej kopać w 20 metrach torfu xD
A co tam na tych 20 metrach nie mażadnych stworków i robaków? Nie ma tam nic do chronienia? A jak okaże sie że siedzi tam borsuk jakiś? NIe ma dobrego- alternatywnego projektu budowy tej obwodnicy!

PS Jak Cię rozboli głowa od tego walenia w ściane to ja moge Apap dać, bo ja mam dzisiaj dzień rozdawania Apapu. Ale to tak na marginesie xD Nie zwracać na to uwagi xP
Nie, dzięki. Może z 3 razy w życiu brałem jakiś lek przeciwbólowy (ostatnio chyba z 7-8 lat temu) to i teraz obejde sie bez.
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
A co tam na tych 20 metrach nie mażadnych stworków i robaków? Nie ma tam nic do chronienia? A jak okaże sie że siedzi tam borsuk jakiś? NIe ma dobrego- alternatywnego projektu budowy tej obwodnicy!


Napewno są jakieś zzwierzątka i inne żywiątka xP
Dlatego napisałam ze najlepiej w ogóle, ale jak już trzeba no to lepiej chyba ograniczyć zniszczenia.
 

Gandzia666

Zbanowany
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
33
wszelkim autostradom w dolinie rospudy mówię zdecydowane nie! :)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Dlatego napisałam ze najlepiej w ogóle, ale jak już trzeba no to lepiej chyba ograniczyć zniszczenia.
Znaczy się ograniczyć zniszczenia do pewnych dużych ssaków w Augustowie?

wszelkim autostradom w dolinie rospudy mówię zdecydowane nie
Wszelkim ekologom za pieniądze palących drzewa w ognisku i trujących dymem wiewiórki mówię wyp...ekhm....znaczy się NIE! :lol2:
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Heh... to forum jest.... może uzasadnisz swoją wypowiedź chodź trochę....Gandzia666;/ Bo narazie wychodzi "nie bo nie"
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Tak się nie da;/. Albo jedno, albo drugie z możliwością zminimalizowania strat po jednej ze stron, ale...
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Wszytsko się da. a można by nawet powiedzieć Polak potrafi xD

No ale mniejsza o to. Napewno można zminimalizować szkody po obydwóch stronach i tak by było gdyby obwodnica powstała gdzie indziej bo tak czy siak przyrodę trzeba będzie naruszyć i uszczerbek na jej świetności pozostanie, ale czy muszą niszczyć coś co tworzyło się przez 10 000 lat i nie ma już na ziemi zbyt wielu podobnych miejsc? Czy warto zabierać Polsce to co najlepsze?
Przecież autostrady są praktycznie wszędzie, a takie torfowiska? Dużo rzadziej sie zdażają...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Pff torfowiska hah A te 20 metrowe to ile czasu sie tworzyły? Krócej może niż te 5 metrowe?
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
No dobra ale jeśli już musimy coś stracić, to lepiej to ograniczyć, czyli dać pozostałym zwierzętom i roślinom żyć.
a torfowiska by się troche 'skróciły'
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Czyli jak sie wybuduje kaskadę przez środek doliny do zwierzęta i rośliny zginą a jak pare kilometrów obok już nie? :p
Zginąć nic nie zginie, jak sie wystraszy robót to pójdzie sobie gdzie indziej, harakiri borsuki przecież nie popełnią :p
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
No cholera! xD
Taki przykład dam.
Wylejesz na jedną kartkę sok na środek, a na drugą sok na bok.
(Taaa wiem że to głupie ale nie wymagajcie odemne za dużo xP)
Łatwiej ci będzie pisać na tej mokrej z boku bo część wyleje się np. na stół i więcej kartki będzie suchej , a na środku rozleje się po całej kartce.

A teraz sobie to trzeba przełożyć na rospudę xD
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
ja jestem w tym wszystkim po srodku...
sama mieszkam przy bardzo ruchliwej trasie (E-7) totez rozumiem ludzi ktorzy nie chca zeby pod ich oknami jezdzily ciezkie tiry, poza tym sa one bardzo niebezpieczne... sama stracilam kilkoro znajomych mi ludzi w wyniku wypadkow...
zeby przejsc przez jezdnie czasem trzeba sobie sporo postac... krzyzykow przy trasie jest multum. a widok takiego wypadku tez nie nalezy do przyjemnych.
za to przyroda tez jest czyms pieknym i ciekawym... i zwierzeta tez maja prawo miec swoje miejsce i troche spokoju.
mam nadzieje ze znajdzie sie jakies rozwiazanie w ktorym "wilk bedzie syty i owca cala"
 
Status
Zamknięty.
Do góry