Dolina Rospudy-Ratunek!

Status
Zamknięty.

Nanya_dnb

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódz
Cos dla Pana o Szalonego_Odysa


Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Zwiazany z Organizacja Ekologow


Prowadzi działalność od 1993 roku. WFOŚiGW w Katowicach jest elementem zintegrowanego systemu finansowania ochrony środowiska w Polsce, do którego należą m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz wojewódzkie, powiatowe i gminne fundusze ochrony środowiska. Z pomocy funduszu mogą korzystać wszystkie jednostki organizacyjne, podmioty gospodarcze niezależnie od formy własności, a także osoby fizyczne.

Środki funduszu przeznacza się na finansowanie ochrony środowiska i gospodarki wodnej w celu realizacji zasady zrównoważonego rozwoju poprzez wspomaganie działalności w zakresie:

edukacji ekologicznej oraz propagowania działań proekologicznych;
systemów kontrolno-pomiarowych stanu środowiska oraz systemów pomiarowych zużycia wody i ciepła;
realizowania zadań modernizacyjnych i inwestycyjnych służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej;
urządzania i utrzymywania terenów zieleni, zadrzewień, zakrzewień oraz parków ustanowionych przez rady gmin;
realizacji przedsięwzięć związanych z gospodarczym wykorzystaniem oraz składowaniem odpadów;
działań zapobiegających powstawaniu zanieczyszczeń i odpadów, w szczególności zmierzających do wprowadzenia czystszej produkcji;
profilaktyki zdrowotnej dzieci na obszarach szczególnej ochrony środowiska, na których występują przekroczenia norm zanieczyszczeń środowiska;
działań na rzecz ochrony przyrody i lasów oraz zadań związanych ze zwiększeniem lesistości kraju;
działań polegających na zapobieganiu nadzwyczajnym zagrożeniom środowiska i na ich likwidacji;
badań naukowych i upowszechniania ich wyników oraz postępu technicznego w ochronie środowiska i gospodarce wodnej;
opracowywania i wdrażania nowych technik i technologii, w szczególności dotyczących: ścieków, paliw i spalin, utylizacji odpadów, ograniczania hałasu, promieniowania oraz zużycia wody;
dofinansowywania innych zadań związanych ze zrównoważonym rozwojem, ochroną środowiska i gospodarką wodną, ustalonych w planie działalności funduszu.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Popieram mądre głosy myślących ludzi, takie jak Twój Przypadkowa.
Ostatnie zdanie jest dużego kalibru, ale oddaje dobitnie, do czego prowadzi ślepa wiara ekologów w ochronę kilku zwierzątek kosztem ludzi.
Od niewybudowania obwodnicy nagle ludzie nie zaczną umierać jeden po drugim, oczywiście będą wypadki, ale znowóż nie będzie ich jakaś ogromna ilość. Ze zwierzętami będzie gorzej. A szczerze mówiąc to wole zwierzęta od ludzi bo większość z tych ostatnich jest zdradliwa i chamska. A zwierzęta zachowują się naturalnie, nie będziesz im przeszkadzał, nic Ci nie zrobią.
 

Nanya_dnb

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódz
Cytuje slowa Pani o nicku Przypadkowa

Skoro gdzies macie życie ludzkie to wystrzelajcie Augustowian to i nie trzeba będzie obwodnicy budowac...



Ja tego nie napisalam tylko ta Pani ,w somie fajny masz pomysl na rostrzygniecie sporu ,gratuluje!! gdy inne srodki zawodza najlepiej usonac problem :/ a wy piszecie ze to ja niby nie lubie ludzi.........to chyba Pani nie bardzo szanuje zycie ludzkie!

Głosy w obronie Doliny Rospudy:

Gazeta Wyborcza zebrała ponad 150 tys. podpisów polskich obywateli pod listem otwartym do
prezydenta RP o zmianę przebiegu obwodnicy

Pod apelem o uratowanie Doliny Rospudy podpisało się 464 naukowców z uczelni wyższych w
całej Polsce oraz 35 artystów, muzyków i pisarzy.

Rzecznik Praw Obywatelskich – stwierdził, że budowa może naruszać konstytucję (która ochronę
środowiska i zrównoważony rozwój wymienia wśród fundamentalnych podstaw funkcjonowania
państwa) i skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Prezydent Lech Kaczyński w końcu lipca 2006 roku powiedział: 'W przypadku obwodnicy
Augustowa należałoby dokonać małego uskoku, który ominąłby teren Rospudy, bo jest on
wyjątkowy. (...) W tym przypadku ekolodzy działają rozsądnie.'

Komisja Europejska już w grudniu ostrzegła Polskę, że budowa może naruszać unijne prawo. Dała
polskiemu rządowi dwa miesiące (do 15 lutego) na złożenie wyjaśnień i zaapelowała, by do tego
czasu wstrzymać wszelkie procedury zmierzające do rozpoczęcia inwestycji.
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
Cytuje slowa Pani o nicku Przypadkowa

Widzisz, ja w troche zaostrzony sposób pokazałam droge do rozwiązania problemu tym, którym kupa torfu i stado żab jest wazniejsze od życia ludzi. Jesli zlikwiduje sie mieszkanców obwodnica nie bedzie potrzebna w ogóle.

Mieszksz pewnie w miejscu oddalonym od krajowej 8 i nie masz pojęcia co sie tam dzieje. A ja 8 jezdzę czesto i jesli w Augustowie nateżenie ruchu tirów jest takie jak na 8 na odcinku którym jezdze, to tym ludziom nalezy naprawdę współczuć i zrobić wszystko zeby poprawić komfort ich życia. I juz nie chodzi tylko o cisze i spokój ale o zniszczone miasto, rozpadjące sie budynki.

Ponadto, nie znam sie na budowie autostrad, ale z tego co obiło mi się o uszy droga ma iść 'górą', co znaczy, ze w te mega cenne torfowiska zostaną wbite jedynie kolumny których zadaniem bedzie podtrzymywanie drogi...

poza tym zaangazowanie naszych wielkich ekologów jest godne pochwały... siedzą na drzewach jak przyjeżdza tv. Jak nikt nie widzi idą sobie do pobliskich wioseczek pomieszkac w wynajętych kwaterach. Poswiecenie godne pokojowej nagrody Nobla.
 

nestO

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Gazeta Wyborcza zebrała ponad 150 tys. podpisów polskich obywateli pod listem otwartym do
prezydenta RP o zmianę przebiegu obwodnicy

Taa... Polskich obywateli którzy w zyciu tam nie pojada ani tam nie mieszkaja.
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
i jezcze mała informacja:
"Informacja prasowa
W związku z nieprawdziwymi informacjami podawanymi przez niektóre organizacje pozarządowe Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku informuje, że:
1. Nieprawdą jest, że w wyniku budowy estakady nad Doliną Rospudy zagrożony zostanie występujący tam miodokwiat krzyżowy, ponieważ występuje on w odległości ok. 500 metrów powyżej przeprawy.
2. W miejscu, w którym została wytyczona przeprawa, występuje najniższa miąższość torfów na terenie całej doliny. Torf występuje tam do głębokości 4 metrów, a na większości obszaru Doliny Rospudy miąższość torfu sięga 20 metrów. Z tego właśnie powodu jest to najlepsza lokalizacja estakady.
3. Nieprawdą jest, że pale, na których ma opierać się estakada będą wbijane. Będą one wiercone i nie spowodują zmiany stosunków wodnych w dolinie.
4. Nieprawdą jest, że na obszarze Doliny Rospudy będą wycinane drzewa. W związku z planowaną inwestycją niezbędna jest wycinka drzew. Będzie ona jednak prowadzona poza Doliną i będzie w pełni skompensowana poprzez zalesienie innego obszaru.
Wszystkie wyżej wymienione twierdzenia są poparte ekspertyzami i opiniami uznanych autorytetów w dziedzinie ochrony przyrody oraz Wojewódzkiej Rady Ochrony Przyrody.
GDDKiA Oddział w Białymstoku informuje, że w zakresie lokalizacji inwestycji w obszarach chronionych nie zostały naruszone przepisy prawa krajowego jak też unijnego, co zostało potwierdzone wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 19 grudnia 2005 roku (jego treść jest zamieszczona na stronie: http://www.gddkia.gov.pl/
źródło: strona internetowa GDDKiA"
 

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Przypadkowa, przytoczyłaś fakty, poparte ekspertyzami i wyrokiem sądu, jednak są ludzie którym to nie wystarcza. Bronią zaciekle swoich racji a racjonalnych argumentów nie chcą słuchać, a wszystkich, którzy mają oddmienne zdanie sprowadzają do poziomu bezdusznych bestii.
Popieram działania proekologiczne, ale ROZSĄDNE! Ekorozwój i rozwój zrównoważony leży mi na sercu. A ta inwestycja jest właśnie jedną z takich, które spełniają warunki dwóch wynienionych przeze mnie teorii. Rozwój gospodarczy przy minimalnej ingerencji w środowisko naturalne.
Ale niestety EkoMafia tego nie rozumie...
 

adi!@#

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
121
Punkty reakcji
0
dla ekologów są ważniejeisze jakieś robaki i zwierzęta niż życie ludzi.
a UE zrobiła sobie drogi a teraz ustala prawa dla tych państw które nie mają drug niech sobie zaorają drogi i drzewek posadzą a nie chcą z polski zrobić skansen
 

Nanya_dnb

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódz
dla ekologów są ważniejeisze jakieś robaki i zwierzęta niż życie ludzi.
a UE zrobiła sobie drogi a teraz ustala prawa dla tych państw które nie mają drug niech sobie zaorają drogi i drzewek posadzą a nie chcą z polski zrobić skansen


Troche dramatyzujesz. :kwasny:
 
N

Nazer

Guest
dla ekologów są ważniejeisze jakieś robaki i zwierzęta niż życie ludzi.
a UE zrobiła sobie drogi a teraz ustala prawa dla tych państw które nie mają drug niech sobie zaorają drogi i drzewek posadzą a nie chcą z polski zrobić skansen
Nieprawda, dlaczego kłamiesz? albo dlaczego tak uważasz? ekologom zależy i na życiu ludzi jak i na życiu "robaków" i zwierząt, wkońcu ludzie to też zwierzęta. Ale skoro nie są ważne to ok, tylko niech rząd przestanie pierdzielić głupoty o ochronie środowiska i o zachowaniu gatunków, bądz co bądz objętych ochroną ścisłą, skoro nie ma ochoty stosować do własnych rozporządzeń, czy to własnych czy unijnych.
Oni nie bronią nam budować dróg, tylko liczą na to że te drogi nie zniszczą już i tak nadwyrężonej przyrody.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ciekawe ilu z pośród tych wszystkich zagorzałych obrońców przyrody było w tej dolinie rozpudy albo chociarz o niej słyszała powiedzmy rok temu?

Warszawiaci, Poznaniacy, mieszkańcy Śląska zniszczyli już dawno środowisko u siebie i teraz mają czelność rozkazywać mieszkańcom Augustowa którzy potrafili zadbać o otaczającą ich przyrode.

Chcecie chronić przyrode? No to ja informuje was że jest takie miejsce w Polsce gdzie rpcznie ginie ok 30 dużych ssaków, jest to Augustów!
 

adi!@#

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
121
Punkty reakcji
0
ale ekologi to by nigdzie nie pozwoliły budować drug bo zawsze jak maja budować jakąś autostrada albo obwodnice to zaraz protestuja a jak nie ekologi to ktoś inny protestuje a ciekawe czy te ekologi przyjechali samochodami czy rowerami
 
N

Nazer

Guest
Warszawiaci, Poznaniacy, mieszkańcy Śląska zniszczyli już dawno środowisko u siebie i teraz mają czelność rozkazywać mieszkańcom Augustowa którzy potrafili zadbać o otaczającą ich przyrode.
Bo to przecież ci diabelni ekolodzy rozkopali śląsk, to ich wina że tam węgiel był/jest i trzeba było to wdobyć, to wszystko przezemnie, to moja wina że kilka milionów ludzi nie dbało o środowisko.
ale ekologi to by nigdzie nie pozwoliły budować drug bo zawsze jak maja budować jakąś autostrada albo obwodnice to zaraz protestuja a jak nie ekologi to ktoś inny protestuje a ciekawe czy te ekologi przyjechali samochodami czy rowerami
Demokracja jest, mogą sobie protestować. A przyjechali elektryczną kolejką.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Gdyby wybudować obwodnicę w miejscu wskazanym przez Greenpeace należałoby zniszczyć praktycznie 16 wsi warto to robić dla Doliny ROspudy?? Dodajmy do tego, że dla odcinka Doliy, który chyba w najmniejszym stopniu zniszczyłby jej ekosystem?.

Nazer.. to niech ekolodzy zajmą się ochroną miejsc w taki sposób, aby nie pozwalać na zacofanie naszego kraju.
 

Nanya_dnb

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódz
Nazer.. to niech ekolodzy zajmą się ochroną miejsc w taki sposób, aby nie pozwalać na zacofanie naszego kraju.

Dziwnie to napisales ..tak jakby ekolodzy wstrzymywali kazda budowe drogi w Polsce,to jest smieszne ekolodzy nawet nie musza protestowac bo tych drug i tak nie bedzie nie ma na to ........pieniedzy
a To ze nasz kraj jest zacofany to nie jest bezposrednia wina ekologow tylko naszego rzadu:/
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Wiem, że to wina rządu, ale ludzie..... w samym tylko woj. lubelskim (najbjedniejszym, a więc jest najmniej projektów) 5 inwestycji w tym budowa lotniska są blokowane nie dlatego, że niema pieniędzy tylko z powodu protestu ekologów. To chore.

Pozatym. Czy wiesz, że Obecny projekt budowy jest wykonany tak, aby obwodnica przecinała dolinę w najbardziej optymalnym miejscu?. Baa kilka lata temu nawet się na to ekolodzy zgodzili... jak widać zmienili zdanie.
Czy wiesz również, że jeżeli postanowisz wybrać projekt autostrad zaproponowany przez geerpeace zniszczysz kilkanaście wsi??. Niestety, ale wieś podzielona autostradą przestanie istnieć.
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
Prasa donosi że taki ekolog za protest dostaje 200 zł dziennie
wiec ja chyba tez mogę zaczac walczyc o Rospude wbrew przekonaniom własnym

A znajoma Augustowianka powiedziała, że ekolodzu zażądali 2 mln zł za odstapienie od protestu

Jesli to jest prawda, to faktycznie ekolodzy są eko bardzo
 

Naran

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
26
Punkty reakcji
1
Wiek
37
eh... a ja jestem rozdarty...

tylko mam nadzieje że to całe bagno nie zostanie rozkopane i pozostawione
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Prasa donosi że taki ekolog za protest dostaje 200 zł dziennie
:eek: To co ja tu jeszcze robie? Jade do drzewa sie przypinać!!!

W głównym powodem woooolnego budowania dróg w Polsce nie jest wcale brak pieniędzy ale trudności z pozyskiwaniem terenów na tą droge! Większość autostrad jest zaprojektowanych, pieniądze rząd z chęcią by na to przeznaczył (no bo jest to działanie którym szybko można sie pochwalić : "To my dopiero zaczeliśmy jako jedyni drogi budować")

Ja nie wiem w czym problem? Jak by to odemnie zależało to natychmiast wysłał bym sprzęt i rozpoczoł budowe (odpowiednia decyzja ministra środowiska już zapadła a więc zezwolenie na budowe jest w 100% prawomocne)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
jestem przeciw budowaniu drogi
ale uwazam rowniez ze cala sytuacja jest smieszna, przeciez zgodnie z unijnym prawem przez Doilne nie mozna zbudowac drogi, przede wszystkim dlatego, ze jest ona częścią Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, KE wniesie skarge na panstwo i kara bedzie konkretna :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry