Dobre ubezpieczenie mieszkania

lennka

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej wam. Właśnie kupiłam nowe mieszkania i zastanawiam się nad jego ubezpieczeniem. Nie wiem czy wybór ubezpieczyciela ma jakieś znaczenie? polisa jak polisa. Doradźcie coś
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Moja mam na ubezpieczenie domu w HDI, podczas wiosennych deszczy zalało sufit, ubezpieczyciel bez problemów wypłacił odpowiednie odszkodowanie. Z innymi firmami nie mam żadnego doświadczenia. Ale ubezpieczenie polecam.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Przede wszystkim ubezpieczyciel powinien byc solidny, rzetelny, doświadczony z jak najszerszym zakresem ubezpieczenia, wtedy taka polisa ma sens i gwarantuje ewentualną, odpukac, wypłatę należnego odszkodowania.
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
polisa polisie nie równa. Żeby np się nie okazało, że od ognia ubezpieczenie obowiązuje tylko jak ktoś Ci dom spali, albo np że zalanie to obejmuje, że ktoś Cię zaleje z góry ale jak pęknie wał to nici z kasy. Umowę weź do domu, przeczytaj kilka razy, jak czegoś nie rozumiesz to idź pytaj najlepiej u jakiegoś prawnika. W to co mówią w ubezpieczalni do końca nie wierz. To, że Pani za okienkiem powie "na wszystko Pan jest ubezpieczony" nie znaczy, że tak będzie w życiu. Jej zadaniem jest sprzedać tylko polisę.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja w sumie ubezpieczyłam jakieś poł roku temu w PZU.Akurat odpowiadala mi oferta-niskiego ubepzieczenia.No w sumie tez doswiadczenie PZU.To były rzeczy,które zaważyły na tej decyzji.
 

eniek

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja mam ubezpieczenie w mtu ale nie jestem w stanie powiedzieć jak sie sprawuje ubezpieczyciel ,jak zarazie (odpukać w niemalowane)nie wydarzyło sie nic co spowodowało by korzystanie z odszkodowania.Jedyny plus tego to to ze mam zniżkę na oc 15%
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Dobrze że są też takie proste metody jak karta Pomoc, http://www.pzu.pl/grupa-pzu/pzu-pomoc , którą możemy kupić przez internet. Dzięki niej mamy minimalne świadczenia, całkiem fajna sprawa że ja wymyślili.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Szczegónie w opcji na 365 dni ten zakres pomocy jest bardzo szeroki.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ale to o ubezpieczenie mieszkania chodzi, które nota bene też w PZU warto ubezpieczyć, niezłe zniżki maja.
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Znasz jakieś ciekawe oferty dotyczące ubezpieczenia mieszkań ?
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No na przykład PZU Dom jest ciekawą polisą, to pełna ochrona majątku, indywidualnie dopasowana do Twoich potrzeb.
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
PZU Dom mówisz będę musiał coś poszukać na ten temat, tak dla samego siebie żeby wiedzieć, mam nadzieję że kiedyś mi się ta wiedza przyda :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
A może weź sobie poczytaj na stronie jakieubezpieczenie.pl będziesz miał jakiś ogląd na to co sie w ubezpieczeniach mieszkaniowych dzieje.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Jeśli chcesz mieć pewność ,że w przypadku jakiejś szkody dostaniesz należne i pełne odszkodowanie, to tu raczej nie ma co wybierać najtańszych polis.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
To normalne, że nie warto oszczędzać na tego rodzaju ubezpieczeniach, i najlepiej je brać w jednej firmie, tam gdzie ma się inne ubezpieczenia bo na zniżki można liczyć.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Zgadzam sie,zwłaszcza ze w zyciu własnie tak jest ze wszystkim.Najlepiej jest trzymac sie czegos jednego i przez nas dokladnie sprawdzonego.
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Czytałem ostatnio artykuł o tym że warto coś zmieniać ;) bo to pobudza nasz mózg,pójść czasem inną droga do pracy umyć zęby lewą ręką i tego typu sprawy ale jeśli chodzi o pewne przyzwyczajenia to zwykle nie trzeba ich zmieniać.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Czasami się coś zmienia, a potem i tak wraca do starych nawyków, bo sie okazuje, ze zmiana nie spełnia naszych oczekiwań :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Dość szeroką ofertę ubezpieczenia mieszkania czy domu mają w Generali. co myślicie o tej ofercie?
http://www.generali.pl/klienci-indywidualni/dom-i-mieszkanie/domownik

to takie ogólne informacje:
szeroki zakres ubezpieczenia
brak limitów na sprzęt elektroniczny
zniżki do 50% za zabezpieczenie od kradzieży
nowość - usługa informacji prawnej
nowość - rzeczy osobiste poza miejscem ubezpieczenia
 
Do góry