dlaczego szukamy milosci?

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
pisałem na ten temat artykuł, ale może skrócę do dwóch zdań...
"Dlaczego szukamy miłości"
1. Człowiek jest istotą społeczną, nie może żyć w samotności...
2. Potrzeba miłości (kochania i bycia kochanym) jest umiejscowiona w piramidzie potrzeb Maslowa, jest bardzo ważna...chociaż nie najważniejsza...
 

xnc

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
443
Punkty reakcji
0
Omg, kolejne pierdu pierdu czym ta miłość jest...


Po co nam miłość? Ano do wychowania potomstwa, czyli dość mocno związana jest z prokreacja - chodzi o to, że nie użyczymy naszego kodu genetycznego komuś, kto potomstwo może olać, etc. Tutaj wielkiej filozofii nie ma i nie będzie, jest ona sztucznie doprawiona przez osoby jakie widać wyżej.

Przejdźmy teraz do kwestii "szczęścia/radości" - ano to jest takie uczucie, do którego dążymy, taki nasz dyktator, który został nam zaimplekowany przez naturę, prowadzi nas on tak, abyśmy spełniali wolę ewolucji, czyli m.in. się rozmnażali i wydawali na świat zdrowe, silne potomstwo.


@Locke - to ja się pozgadzam z Tobą:
Ad. 1. Jesteśmy istotami społecznymi, bez społeczeństwa nie jesteśmy w stanie poprawnie funkcjonować, czyli też prokreować
Ad. 2. Nie jest najważniejsza, bo gdzieś znalazłem informację taką, iż podstawową funkcją życia jest:
  • - pozyskiwanie jak największej ilości energi
    - pozyskiwanie jak największej ilości materii (te dwa są bardzo z sobą powiązane)
    - zapewnienie przetrwania gatunku (nie ważne jak)
    - i ja jeszcze wymyśliłem jedno: pozyskiwanie jak największej ilości informacji - tyczy się na razie tylko ludzi (niektórych)
W takiej oto kolejności. Oczywiście wszystko w takich proporcjach, aby zapewnić optymalne wyniki.
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
pozyskiwanie jak największej ilości energi
- pozyskiwanie jak największej ilości materii (te dwa są bardzo z sobą powiązane)
- zapewnienie przetrwania gatunku (nie ważne jak)
- i ja jeszcze wymyśliłem jedno: pozyskiwanie jak największej ilości informacji - tyczy się na razie tylko ludzi (niektórych)
W takiej oto kolejności. Oczywiście wszystko w takich proporcjach, aby zapewnić optymalne wyniki.
zgadzam się, dlatego najważniejszą potrzebą jest samorealizacja...
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Miłość jako odpowiednik lub odnośnik do prokreacji - bzdura.
Poza miłością prowadzącą do seksu jest wiele innych miłości i takich również szukamy.

A seks - miłość bez dzieci ma być mniej warta? Komu to oceniać?
 
Do góry