dlaczego szukamy milosci?

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Zastanawialiscie sie kiedys nad tym do czego tak wogole potrzebna jest nam milosc?
nie jednokrotnie nas rni, cierpimy przez nia, komplikuje nam zycie, mimo to ciagle jej szukamy, gdy jets obok nas cuzjemy sie szczesliwi, gdy sie oddala jets nam zle... tesknimy... pragniemy... maryzmy o niej...
dlaczego?
jak wam sie wydaje?
cyz to potrzeba bliskosci drugiego clzowieka? moze uzaleznienie od niego?
a mzoe jeszcze jakis iny powod?
po co wogole nam milosc?
 

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Proste bo jak znajdziemy tą jedyna milość to jesteśmy poprostu szczęsliwi. A w życiu chodzi o to by dążyć do szczęścia. Chyba większość z nas nie chce byś sama,dlatego mimo porażek nadal jej szukamy.
 

Elizabeth

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Człowiek nie jest stworzony do życia w samotności. Potrzebuje kogoś na kim będzie mógł polegać, liczyć na pomoc i wsparcie w trudnych chwilach, przy kim będzie czuł się bezpieczny, kochany i szczęśliwy. Na początku są to nasi rodzice, bądź inni opiekunowie, ale oni nie będą przy nas zawsze, wiec szukamy tej drugiej osoby która zapewni nam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacje.
 

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Eee nie zgadzam się z tym że szukamy miłości po to by być z kimś bo nasi rodzice kiedyś odejdą.Zupełnie inna jest miłość do rodziców a inna do chłopaka czy dziewczyny!A Ci co nie mają rodziców to już nie szukają miłości? Poprostu każdy chcę mieć swoja rodzinę,swojego towarzysza życia ( są wyjątki).
 

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
Gdy jest milosc i ukochana osoba przy boku łatwiej sie zyje ! :) tak mi sie wydaje ...

Jestesmy szczeslliwi gdy mamy swoja milosc :) :heart:
 

ElizQa

exmiziaczkamisia.
Dołączył
4 Lipiec 2006
Posty
2 293
Punkty reakcji
0
Miasto
z krainy bajek :D
Szukam miłości by mieć kogoś kto nas pokocha..
Zaopiekuje się nami..
Pomoże nam gdy będziemy w potrzebie..
Będzie przy nas zawsze..
Da nam ciepło i miłości,
Których nawet nasi najbliżsi nie mogą dać.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
To o wiele prostsze niż mówicie. Biologia tak nas skonstruowała, że dążymy do prokreacji, finito.
 

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
ale teoretycznie nie potrzebujemy miłości do rozmnażania...
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
szukamy milosc, bo czlowiek nie jest zdolny do zycia w samotnosci-chyba ze to jego wybor, gdy idzie do zakonu etc..
ale kazdy z nas potrzebuje odrobiny ciepla, czulosci, kogos kto sie bedzie nami opiekowal (;
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
szukamy milosc, bo czlowiek nie jest zdolny do zycia w samotnosci-chyba ze to jego wybor, gdy idzie do zakonu etc..
ale kazdy z nas potrzebuje odrobiny ciepla, czulosci, kogos kto sie bedzie nami opiekowal (;

Jak to Biblia nazywa "Jednym Ciałem" Stąd tąsknimy do drugiej połowy:)
 

błekit_w_oczach(ona)

Nimfa z piekła rodem ^^
Dołączył
5 Styczeń 2007
Posty
767
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Tam, gdzie wstaje słońce.
Zastanawialiscie sie kiedys nad tym do czego tak wogole potrzebna jest nam milosc?
nie jednokrotnie nas rni, cierpimy przez nia, komplikuje nam zycie, mimo to ciagle jej szukamy, gdy jets obok nas cuzjemy sie szczesliwi, gdy sie oddala jets nam zle... tesknimy... pragniemy... maryzmy o niej...
dlaczego?
jak wam sie wydaje?
cyz to potrzeba bliskosci drugiego clzowieka? moze uzaleznienie od niego?
a mzoe jeszcze jakis iny powod?
po co wogole nam milosc?


Tak naprawde głębiej sie nad tym nie zastanawiałam.
ale faktem jest że nie umiem żyć nie kochając.. i dlatego niekiedy bardzo cierpie..
uzależnienie? to złe słowo. Uzależnić sie mozna od rzeczy, nie od ludzi.
Miłosc potrzebna mi jest do poprawnego funkcjonowania... a to ze momentami nie jest zbyt kolorowo.. trudno, idzie przeżyć...
 

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Qon a co z ludzmi którzy samotnie wychowują dzieci? Do wychowania potomstwa wcale nie jest potrzebna miłość między dwojgiem ludzi.Wytwarza sie miłość dziecko-rodzic a to jest zupełnie co innego.
Miłość daje nam szczęście dlatego mimo prażek nadal jej szukamy.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Qon a co z ludzmi którzy samotnie wychowują dzieci? Do wychowania potomstwa wcale nie jest potrzebna miłość między dwojgiem ludzi.Wytwarza sie miłość dziecko-rodzic a to jest zupełnie co innego.
Miłość daje nam szczęście dlatego mimo prażek nadal jej szukamy.

No dobra, nie chciało mi się, ale zagłębię się w to. Fakt do wychowania potomstwa nie jest potrzebna miłość, wystarczy silne poczucie obowiązku. Natomiast miłość jest bardzo przydatna dla prokreacji, bo człowiek zakochany walczy o obiekt swoich uczuć aż go zdobędzie (nie mówię, że zawsze). Jeśli nie byłoby miłości byłoby dużo mniej seksu = mniej potomstwa. Dlatego nadal twierdzę, że miłość ma głównie funkcje biologicznie adaptacyjne. Natomiast to, że miłość daje szczęście, czy, że nie jest się samym to efekty uboczne. W końcu szczęście może też dać co innego, a i nie trzeba kochać/być kochanym, żeby nie czuć się samotnym.
 

wirusek1378

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Odpowiadam na pytanie zadane w temacie cytatem.
Cyat z encyklopedii:
[Miłość]Zwykle jest okazywana przez czynienie dla kochanej osoby dobra.
Skoro miłość polega na okazywaniu dobra, szukając miłości, szukamy dobra w życiu - ja idę takim torem myślenia. ;)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
do rozmnażania - nie, do wychowania potomstwa - tak

braffffo Quon : masz u mnie drugie piwo :)

Qon a co z ludzmi którzy samotnie wychowują dzieci? Do wychowania potomstwa wcale nie jest potrzebna miłość między dwojgiem ludzi.Wytwarza sie miłość dziecko-rodzic a to jest zupełnie co innego.
Miłość daje nam szczęście dlatego mimo prażek nadal jej szukamy.


Myśle że do prawidłowszego rozwoju potrzebna jest miłość ojca i matki. W niepełnych rodzinach czasem wychodzą różne poźniejsze problemy dzieci.
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Powód może też być taki że dla tego że się nam od małego mówi jaka ta miłość jest ważna i potrzebna...
Nie wiem dla czego ludzie jej szukają. Ja nie szukałem i sama przyszła, bardzo się zmieniając przez czas. Teraz jej nie szukam tylko jej pragnę a to różnica.
 

katanaka

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kOŚCIAN
Szukamy dlatego bo czlowiek potrzebuje drugiej osoby zeby przeżyc... Osoba samotna w końcu oszaleje... A każdy dąży do szczęscia i radosci, tylko niestety czasami milosc zamienia się w cierpienie...
 
Do góry