Dlaczego samemu należy analizować Biblie ?

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jagiel nie wyrywaj z kontekstu wypowiedzi Oki.Czynisz podobnie z Biblia?Nie ma tam o tym ze falszywie interporetuja ale ze sa rozwiazli i zwodza .wprowadzaja zgubne nauki ale czy Biblijne?nie bo zapieraja sie Pana.Wiec odchodza wogole od Biblii.
Jagiel rozwazanie prowadzi do rozumienia a wiec i interpretacji czlowieku.
Uyurpujesz sobie ze w iII wieku jeuz byl KRK z jego tradycjami?nie Jagiel to poczatkowo tak samo powstal Twoj kosciol jak i inne tylko wczesniej co nie znaczy ze jest najblizej bo mial duzo czasu by malymi lub duzymi krokami odejsc od czystych nauk.
o reszcie potem
Przecajo roywazanie chocbys nie chcial to tez interpretacja
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Jagiel rozwazanie prowadzi do rozumienia a wiec i interpretacji czlowieku.

Zacznijmy od tego, ze Biblia nie jest dokumntem spisanym do sporow doktrynalnych ale zywym Slowem Bozym..
Refleksje nie musza mnie prowadzic do oddalenia sie od Kosciola.

Uyurpujesz sobie ze w iII wieku jeuz byl KRK z jego tradycjami?

Ja sobie nic nie uzurpuje, na historie sie nie ma co obrazac.

nie Jagiel to poczatkowo tak samo powstal Twoj kosciol jak i inne tylko wczesniej co nie znaczy ze jest najblizej bo mial duzo czasu by malymi lub duzymi krokami odejsc od czystych nauk.

Nonono zaraz mi powiesz, ze Luter nauczal w synagogach razem ze Sw. Pawlem.
Ale przywyklem juz do takich pseudohistorycznych bzdurek - czesto dostaje 'swieza prase' od protestantow wszelkiej masci.
Com sie tam naczytal, to powiesci science fiction wymiekaja.

A cos odkrywczego w temacie?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jagiel dazysz do wojny?Naprawde?Ja nie wiec prosze daj se spokoj.i powiedz moze konkretnie jaki powinno miec wplyw na czlowieka slowo i dlaczego.
Mnie rozwazanie Biblii od Kosciola Chrystusowego nie oddalilo a wrecz przyblizylo.Nie potrzebni sa Bogu parafianie.O tym swiadczy to ze dal nam mozliwosc logicznego myslenia.
I moze nie dawaj nic odkrywczego a poprostu Bozego?
Mowisz ze fantastyka wymieka przy pismach protestanckich?przy Biblii tez wiec czego to ma dowiesc?
Glebia spojrzenia i szacunku do Slowa jest do osiagniecia tylko przez wlasnie glebokie analizowanie badanie go.Jak Ono ma poruszyc serca musi byc dobrze wlasnie przeanalizowane.Badane.
Serce czyste stworz we mnie o Boze.Serce miesiste nie z kamienia....A nie jest latwo nim potrzasnac.
Slowa Jezusa stoje u drzwi i kolacze nie zachecaja do analizy Jego slowa bysmy mogli rozpoznac kto kolacze do naszego serca?
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Witaj Agar w KK :eek:k:

A ja Cię zapraszam do ponadwyznaniowego Kościoła Chrystusowego który masz w mojej sygnaturce. :)
Wzbogacone wyznanie cre3atora który je zawęził tylko do siebie. <_< Nic nawet nie wspomniał o moich braciach i siostrach w prawosławiu. Taki egoista. ;(
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Wielu katolików jest w naszym Kościele Chrystusowym choć chodzą na msze do KrK. :) i czynią coraz większe postępy w wierze.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Agar ja caly czas pisze na temat.
Oj dlugo bym mogl... Pismo jest wspanialym darem,
ale nie mozna go odrywac od zrodla z ktorego wyplywa.
Tym zrodlem jest Kosciol.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Kościół do którego należymy ponadwyznaniowy, ponadnarodowy, powszechny i apostolski z siedzibą w Niebie. Jego głową jest Jezus Chrystus. Mój Król. Amen. :)
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Wielu katolików jest w naszym Kościele Chrystusowym choć chodzą na msze do KrK. :) i czynią coraz większe postępy w wierze.
Armi pomyśl przez sekundkę nad tym co napisałeś
choć chodzą ? ... katolik należy do Kościoła Chrystusowego
Św. Piotr który jest skałą ,a kto szuka Boga poza skałą jaką jest Stolica Piotrowa nie znajdzie Chrystusa,gdyż wtedy buduje dom na piasku
 

socjopata

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
110
Punkty reakcji
0
"Kiedy król izraelski przechodził po murze, pewna kobieta zawołała do niego: «Wspomóż mnie, panie mój, królu!» Odpowiedział: «Pan ciebie nie wspomaga, z czego ja mam ciebie wspomóc? Czy z klepiska lub tłoczni?» Następnie król rzekł do niej: «Co tobie jest?» Odpowiedziała: «Ta oto kobieta powiedziała mi: "Daj twojego syna, a zjemy go dzisiaj, mojego zaś syna zjemy jutro". Ugotowałyśmy więc mojego syna i zjadłyśmy go. Dnia następnego powiedziałam do niej: "Daj twego syna, żebyśmy go zjadły", lecz ona ukryła swojego syna»." (2 Krl 6:26-29).

Jak mam to analizować?
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Błędnie myślisz bo my protestanci nie uznajemy Watykanu ale idziemy razem z Piotrem do bram Nieba. My też jesteśmy powoływani do zbawienia. Teraz odmawiasz nam zbawienia i prawosławnym w Rosji ? Do kiedy prawosławni i protestanci mają termin przyjąć wiarę katolicką by być zbawionym ? Wielu już pomarło do 2008 roku i nic o katolicyzmie nie słyszeli i nie usłyszą. A jeśli usłyszą to mogą być to niepochlebne wieści. ;)

Armi pomyśl przez sekundkę nad tym co napisałeś
choć chodzą ? ... katolik należy do Kościoła Chrystusowego

Ja uznaję katolików że ich JHWH też powoła do zbawienia a czy katolicy uznają ze nas protestantów też powołuje Bóg do swojego Kościoła czy raczej do czyśćca ? ;) Cre3ator nam protestantom odmawia zbawienia bo nie przechodzimy na jego wiarę którą ma od 3 miesięcy.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Błędnie myślisz bo my protestanci nie uznajemy Watykanu ale idziemy razem z Piotrem do bram Nieba. My też jesteśmy powoływani do zbawienia. Teraz odmawiasz nam zbawienia i prawosławnym ? Do kiedy prawosławni i protestanci mają termin przyjąć wiarę katolicką by być zbawionym ? Wielu już pomarło do 2008 roku i nic o katolicyzmie nie słyszeli. ;)
nie odmawiam ,i nie mi osądzać o zbawieniu
ale czytając Biblię przypowieść o budowaniu domu i o ustanowieniu Piotra skałą widać że jedno łączy się z drugim ;]
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Armusienka litosci czy naprawde skala tym na czy mamy budowac swoje zbawienie to Piotr czy Chrystus.kto nam daje sily wzmacnia prowadzi,odkupia i wybawia.Co jest sensem kosciola Chrystusowego?jaka nauka Biblijna?pomysl przez chwile zastanow sie nad tym

Socjopato a czemu masz to analizowac?Ale pomysl czy to zapis historyczny,a moze prorocki lub poetycki.Zobacz w kontekst w jakiej sytuacji kto i do kogo mowil.Braly udzial osoby rzeczywiste czy symbole sa uzyte itp dalej analizuj..
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
o ustanowieniu Piotra skałą widać że jedno łączy się z drugim
No i łączy się z tym a nie z miastem Watykanem tylko z Piotrem. Piotr nigdy nie słyszał o Watykanie ani o tytule papieskim. Piotr był wolnym chrześcijaninem jak wszyscy zbawieni.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Jagiel daruj ja myslalm ze Bog
Agar - Bóg jest zawsze zrodlem i chcenia i dzialania to sie samo przez sie rozumie.

Armi - przestan ty tych prawoslawnych molestowac, zadni z nich heretycy. Oni nie glosza zadnej herezji, ale nei sa tez w pelni w jednocie z nami. Cos jak FSSPX. Poczytaj.

To co rozumiem, ze temat sie wyczerpal? Jak to jest z tymi ksiegami?
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
A czy muszą być prawosławni w jedności z wami ? Może to na odwrót powinno być bo to wy od nich odeszliście i dołożyliście nowych dogmatów.
Może warto by było podporządkować się patriarchrze prawosławnemu następcy Piotra ?
Jak już pisałem biskupi żonaci byli następcami Piotra i apostołów. Zadni papieże. Nie ma takiej funkcji w Biblii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Patriarcha
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Dlaczego zmieniasz temat? :)

Dogamtycznie niczym sie nie roznimy, oni natomiast sa niespojni w kilku miejscach ale jak chcesz to zaloz temat prawoslawie-katolicyzm roznice i podobnienstwa moge klepac ile chcesz.
 
Do góry