Dlaczego samemu należy analizować Biblie ?

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
"Kiedy król izraelski przechodził po murze, pewna kobieta zawołała do niego: «Wspomóż mnie, panie mój, królu!» Odpowiedział: «Pan ciebie nie wspomaga, z czego ja mam ciebie wspomóc? Czy z klepiska lub tłoczni?» Następnie król rzekł do niej: «Co tobie jest?» Odpowiedziała: «Ta oto kobieta powiedziała mi: "Daj twojego syna, a zjemy go dzisiaj, mojego zaś syna zjemy jutro". Ugotowałyśmy więc mojego syna i zjadłyśmy go. Dnia następnego powiedziałam do niej: "Daj twego syna, żebyśmy go zjadły", lecz ona ukryła swojego syna»." (2 Krl 6:26-29).

Jak mam to analizować?
Kapłańska 26:27-29
27 „‚Lecz jeśli i wtedy nie będziecie mnie słuchać i będziecie postępować na przekór mnie, 28 to będę z gniewem postępował na przekór wam i ja sam ukarzę was siedmiokrotnie za wasze grzechy. 29 Będziecie więc jedli ciało swych synów i będziecie jedli ciało swych córek.
Izrael mógł korzystać z ochrony Bożej przed obcymi narodami wtedy, gdy trzymał się Jego praw.
Odstąpienie od tych praw pokazało, że nie cenią tej uprzywilejowanej pozycji i mają ją za nic.
Bóg więc cofał raz po raz swoją ochronę.
Powyższy fragment z 2 Królów pokazuje konsekwencje, jakie Bóg zapowiedział.
W wyniku oblegania przez Asyrię, w Samarii nastąpił taki głód, że matki jadły swoje dzieci.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Oj Jagiel odpowiedzialam gdzie indziej na temat ksiag..Ale juz poprawiam blad i wklejam
ja tez uznaje niektorych pierwszych tzw Ojcow kosciola.Ale niesty potem z tego apostolskiego wylonil sie kosciol hmm poganskochrzescijanski.Koscil na ruinach poganskiego Rzymu przyjmujac jego strukture,hierarchie nazewnictwo,obrzedowosc i pyche.
Wiesz dla mnie calkowite natchnienie to byloby gdyby sie zebrali wszyscy jednoczesnie i z zamknietymi oczami powiedzieli te i te pisma tak te i te odrzucic.
To byly natomiast dlugie spory.Owszem dzialal uwazam tam Duch Sw jako inspirator.Listy wlaczone w kanon to listy zazebiajace sie niejako.Mozna odnalezc cytay jednych w drugich.powolywanie sie wzajemne na sienbie i to je uwiarygodnia.Ewangelie w kanonie laczy natomiast to ze one wszystkie opisuja smierc i zmartwychwstanie.Opisuja Jezusa wsrod zywego historycznego spoleczenstwa.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Ok, uznajesz Ojców Kościoła no to miło mi to słyszeć, a których jeżeli mogę widzieć ?
Zaraz możemy sprawdzić jakie księgi uznawali za kanoniczne.
Najstarszy kanon jaki znaleziono - niestety na twoją niekorzyść, uznaje Apokalipsę Piotra i odrzuca połowę listów Apostolskich po za Pawłem.
Agar były spory i oto się rozchodzi, dla mnie dla człowieka który uważa, że Kościołem
od dnia założenia do dziś kieruje Bóg to żaden problem
nawet jak na soborach doszło do rękoczynów
to ja je na nieomylne uważam.

Ale sama widzisz, że odrzucając Kościół nie masz żadnego potwierdzenia kanoniczności tych nie innych ksiąg.
Pasterz Hermesa, Listy Klemensa to wszystko było kanoniczne dla wielu pierwszych chrześcijan...
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jagiel nie odrzucam kosciola hrystusowego_Odrzucam tylko wielka nierzadnice ktora w purpurze rozsiadla sie na siedmiu pagorkach.odrzucam spozcizne poganskiego Rzymu,odrzucam nauki ludzkie wprowadzone do kosciola Chrystusowego.
I jezeli uwazasz ze Bozym koscilem mogli rzadzic np papiezy typu Borgia tgo daruj sobie jezli za pochodzaca od Boga uwazasz inkwizycje i konkwiste darujmy sobie dyskusje.Bo nie uwierze ze ktos taki mogl byc namiestni
kiem Boga.jego jak to papiez sie nzywa?zastepca na Ziemi,tak?To jest ten kosciol Bozy?Wielu pierwszy chrzescijan nie wiedzialo o wielu pismach i tzw Ojcach..I co nie byli koasciolem?nie uznawali zadnego prymaty procz Chrystusowego.Pewno ten postrzymski twor nawet by nie rozpoznalo jako chrzescijanstwo.
Jagiel nie jest miom celem potepiac ,dyskredytowac nikogo i zadnego kosciola .Bo nie one zbawiaja.Ani Twoj ,ani moj.Polecenie bylo gloscic hwale Boga,Dobra Nowine w Chrystusie.Budowanie sie Nadzieja i moca Boza i jego Miloscia.Ja potrzebuje tego bardzo ostatnio Jagiel.Powiedz m i wiec co Ciebie tak naprawde Buduje w Slowie,jakie miewasz odczucia wtedy.Co i dlaczego najbardziej do Ciebie przemawia .I to jest jednosc Jagiel.Nie prymat czlowieka
Ale trwanie w Slowie i budowanie sie nim
Pozdrawiam
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Agar trochę nie rozumiem intencji twojego postu. Rozumiem, że to przemówienie o Borgii, nierządnicy, pagórkach i purpurze to taka zapchajdziura w ramach merytorycznych argumentów. Ok przyjąłem.
Ale zmieniając ton, cieszę się że pojawiło się i coś pozytywnego w twoim poście. Wiesz, dla mnie Boga nie można oderwać od Kościoła i to właśnie do mnie najbardziej przemawia! Że Bóg od początku zawierał z człowiekiem przymierze nawet jak ten człowiek go odrzucał
pięknie to jest ujęte u proroka Ozeasza Ja uczyłem chodzić Efraima, na swe ramiona ich brałem; oni zaś nie rozumieli, że troszczyłem się o nich. ....
W całej historii zbawienia człowiek gryzie rękę Boga, odtrąca a Bóg i tak o nim pamięta :)
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Oczywiscie Jagiel oby i w twoich postach pojawilo sie cos pozytywnego bo jak narazie............
Ja nie oddzielam Boga od kosciola Twoj problem jest taki ze uznajesz instytucje ludzka za kosciol Chrystusowy odmawiajac innym wlasnej drogi.
Mozesz uwazac ze KRK jest tym jedynym ale nie wmawiajj tego innym to raz .dwa nie wpychaj go w kazdy temat.
Probuje wrocic kilkakrotnie do tematu ale dalej sciagasz wszystko wokol KRK.
To co napisalam O Borgiach i purpurze komkwiscie to fakty smutne ktore zrecznie ominoles.
Coz,zbudowac potrafisz kogos swoimi doswiadczeniemi z kontaktu z Bogiem po przez Jego Slowo?Dalej wracam do tematu..
W moim zyciu byl czas ze nie bralam do reki Biblii.Omijalam ja skrzetnie.Kiedy jakis podszept pobudzal potrzebe znajdowalam zaraz cos nie cierpiacego zwloki do zajecia .Wszystko tylko zeby nie wziasc tej ksiegi.Im dluzej taki stan trwa tym trudniej wrocic...Popmoz moze takich wiecej osob.Bo w tym wszystkim najwazniejsze jest wrocic do Boga nie Kosciola(jakiegokolwiek jako instytucji)...stac sie ludem Bozym znowu...


Aha Intencja Postu Jacgiel?
nie krecic sie kolo kosciolow ale wywyzszyc Boga .I budowac innych.Moja intencja jest bysmy nie walczyli ale wlasnie sluzyli sobie nawzajem a jak juz ktos podknie sie to pomoc..#
Zawsze takie mialam choc czasem wplatywalam sie w cos ale to sie zdarza wiec nie prowokujmy sie dalej
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Ja nie oddzielam Boga od kosciola Twoj problem jest taki ze uznajesz instytucje ludzka za kosciol Chrystusowy odmawiajac innym wlasnej drogi.
Mozesz uwazac ze KRK jest tym jedynym ale nie wmawiajj tego innym to raz .dwa nie wpychaj go w kazdy temat.

ale Kościół nie jest jedynie instytucją,Kościół jest wspólnotą ludzi wierzących..
Biblie można zinterpetować tak by by było że KrK jest jedyny,że protestancki Kościół jest jedyny itd.. wiadomo że katolik będzie bronił katolicyzmu .

Aha Intencja Postu Jacgiel?
nie krecic sie kolo kosciolow ale wywyzszyc Boga .I budowac innych.Moja intencja jest bysmy nie walczyli ale wlasnie sluzyli sobie nawzajem a jak juz ktos podknie sie to pomoc..#
Zawsze takie mialam choc czasem wplatywalam sie w cos ale to sie zdarza wiec nie prowokujmy sie dalej
Kościół też ma w tym udział
zauważ,że katolik pomagając innym świadczy o swoim Kościele,tak samo protestant itd..
pięknie powiedziałaś o tym służeniu innym ;)
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Armusienka nie wiele tak robi kosciolow by wykazac swoja jedynozbawczosc.Koscioly prowadzone Duchem twierdza ze zbawienie mozna miec jedynie w Chrystusie.Kosciol sluzy czemu innemu.Ma byc organizacja dajaca przyklad milosci i wzajemnego wsparcia.
Armusienka ja nie dziele na katolik z Watykanu czy katolik z Brooklinu.Nie dziele na wyznania.Nie mam z tym problemu raczej jak rozmawiam to chce przekazac to co wiem o Bozym charakterze ,co uczynil dla mnie osobiscie i dla ludzkosci.Dlaczego tak uwazam i co mi osobiscie to daje i jak odczytuje w Biblii.
Mozemy miec rozne zdania ale sie szanowac....Roznorodnosc inspiruje i rozwija..Ale tylko wtedy kiedy nie ma narzucania jedynie slusznego zdania.
Kazdy ma swoje droge do Boga osobista.droge o poplatanych sciezkach,bezdrozach,bagnach i manowcach.To ksztaltuje nas
 
P

Pawian

Guest
nie krecic sie kolo kosciolow ale wywyzszyc Boga .I budowac innych.
Kościół jako instytucja oparta na hierarchicznej,skostniałej,elitarnej strukturze władzy,jedynozbawczy,zamieszany w polityczne szwindle,gromadzący bogactwa,czy Kościół Jezusa,jako Społeczność braci i sióstr,jednakowo traktujący każdego wyznawcę?O jakim Kościele uczy Biblia?Czy nie dlatego zabroniono jej analizować zwykłym ludziom?
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Kościół jako instytucja oparta na hierarchicznej,skostniałej,elitarnej strukturze władzy,jedynozbawczy,zamieszany w polityczne szwindle,gromadzący bogactwa,czy Kościół Jezusa,jako Społeczność braci i sióstr,jednakowo traktujący każdego wyznawcę?O jakim Kościele uczy Biblia?Czy nie dlatego zabroniono jej analizować zwykłym ludziom?
co sprawiło że masz taki uraz do KrK ? ;o
idz na msze i przekonaj sie czym naprawde jest Kościół Katolicki,bo z mediów to zbyt wiele sie prawdziwego nie dowiesz
 
P

Pawian

Guest
co sprawiło że masz taki uraz do KrK ? ;o
idz na msze i przekonaj sie czym naprawde jest Kościół Katolicki,bo z mediów to zbyt wiele sie prawdziwego nie dowiesz
Armusieńka,mogę odpowiedzieć na PW.Tu jest temat o samodzielnej analizie Biblii. :)
 

dalian

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
224
Punkty reakcji
0
armusienka
W Biblii nie ma śmiesznej mszy, wymyślił ją duchowo i intelektualnie ułomny człowiek. Ksiądz to zawód i niewierzący powołany do wygodnego życia i kontynuacji pogańskich zwyczajów, zmierzających na pewną i okrutną śmierć. Jezus wzorem pozytywnych :myśli,słów i czynów zmierzających do zbawienia
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
W Biblii nie ma śmiesznej mszy
jak msza Cie śmieszy to idz do cyrku ;]
wymyślił ją duchowo i intelektualnie ułomny człowiek.
mający Ducha Świętego,a jak już to nie zapominaj że kiedyś tez było coś w rodzaju Mszy w Wieczerniku,księża to udoskonalili ;]
Ksiądz to zawód i niewierzący powołany do wygodnego życia i kontynuacji pogańskich zwyczajów, zmierzających na pewną i okrutną śmierć.
uwierz że to wierzący człowiek ;]
Jezus wzorem pozytywnych :myśli,słów i czynów zmierzających do zbawienia
Amen
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Masz racje Armusienka to nie smieszne ale przerazajace switokradztwo przeciw temu co uczynil Jezus Chrystus i przeciw niemu.
dlatego trzeba samemu studiowac wgryzac sie w Slwo by nie ulec zwiedzeniu
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Masz racje Armusienka to nie smieszne ale przerazajace switokradztwo przeciw temu co uczynil Jezus Chrystus i przeciw niemu.
dlatego trzeba samemu studiowac wgryzac sie w Slwo by nie ulec zwiedzeniu

nie mniej analizowanie i nauka to jedno a dowolna interpretacja to drugie.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Wiec przeanalizuj co oznacza msza w Twoim Kosciele i czy jest zgodna z pismem.Czy nie jesdt to unizenie ofiary Jezusa>Uznanie jej za niewystarczalna?Trzeba powtarzac ja?
I zobacz jaka potega kaplan sie posluguje?Na jego zawolanie pojawia sie osobowo Bog w oplatku...
czy to bez interpretacji logiczne i zgodne z Biblia?
Tu wystarczy tylko analiza
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Wiec przeanalizuj co oznacza msza w Twoim Kosciele i czy jest zgodna z pismem.Czy nie jesdt to unizenie ofiary Jezusa>Uznanie jej za niewystarczalna?Trzeba powtarzac ja?
I zobacz jaka potega kaplan sie posluguje?Na jego zawolanie pojawia sie osobowo Bog w oplatku...
czy to bez interpretacji logiczne i zgodne z Biblia?
Tu wystarczy tylko analiza

a pokaż mi w czym jest niezgodna ?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Przecajo od poczatku kiedy kosciol zaczal bladzic i wylonila sie odstepcza tendencja zawsze mial Bog wiernych.Podobnie jak za czasow Eliasza.On mysla ze jest jeden a Bog mu powiedzialo ze bylo wiernych siedem tys.
Z czasow blizszych i chyba najblizszych mi kozeniowo to waldensi.Czy wielu innych ktorzy mieli z apodstawe Biblie.Ludzie Ci byli tepieni na przestrzeni wiekow ale byla zawsze grupa ludu Bozego wiernego mu..
Albo oki postaram sie ale troche pozniej.Moze naprzod napisz co i jak Ty rozumiesz i widzisz we mszy.b
 
Do góry