Dlaczego Akurat Hip Hop

SpazM

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
No wlasnie... Przeciez Hip-Hop to subkultura....

Ja slucham Rapu bo lubie i tyle...
 

MoniczkaM

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Zaczełam słuchać hip-hopu 3 lata temu kuzyn podrzucał mi płytki na ktorych było pare kawałków jeden który najbardziej mi się kojarzy z tego okresu to Gramatik -Pamiętam....
Słucham tego bo to poprostu życie....opisane genialnie!!!
Czasem wydaje mi się ,że nie pasuje do tej muzyki ale jedno wiem kocham ją :)
 

trootylo

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
335
Punkty reakcji
7
Miasto
Kujawy
Zaczełam słuchać hip-hopu 3 lata temu kuzyn podrzucał mi płytki na ktorych było pare kawałków jeden który najbardziej mi się kojarzy z tego okresu to Gramatik -Pamiętam....
Słucham tego bo to poprostu życie....opisane genialnie!!!
Czasem wydaje mi się ,że nie pasuje do tej muzyki ale jedno wiem kocham ją :)


ludzie... wy słuchacie rapu... hip hop to kultura a rap to muzyka <_<
 

KoRn!k

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Prosto Ze Srodka
Rap to jedyna muzyka z przekazem bo gdzie mozna sie dopatrzec jakiegos sesu w takim gwnie jak feel czy kombi ?
Wlasnie dlatego ta muza kreci ludzi bo nap.erdalaja tam o zyciu ludzie nie ??
 

trootylo

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
335
Punkty reakcji
7
Miasto
Kujawy
Rap to jedyna muzyka z przekazem bo gdzie mozna sie dopatrzec jakiegos sesu w takim gwnie jak feel czy kombi ?
Wlasnie dlatego ta muza kreci ludzi bo nap.erdalaja tam o zyciu ludzie nie ??



oj są jeszcze utwory spoza gatunku :rap, które niosą jakieś przesłanie i mają sens... :) jak chcesz to mogę wrzucić Ci linka :papa:
 

majowa

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Ja słucham i kocham hip-hop bo ma niesamowite przesłanie! Kocham to co hip-hop wyraża i w ogóle to da się poczuć i przeżyć... a opisać się nie da ;D i słucham dla siebie, a nie 'bo koleżanki', bo akurat w moim przypadku to mało takich co za hip-hopem są tak jak ja ;]
 

trootylo

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
335
Punkty reakcji
7
Miasto
Kujawy
Ja słucham i kocham hip-hop bo ma niesamowite przesłanie! Kocham to co hip-hop wyraża i w ogóle to da się poczuć i przeżyć... a opisać się nie da ;D i słucham dla siebie, a nie 'bo koleżanki', bo akurat w moim przypadku to mało takich co za hip-hopem są tak jak ja ;]


no to ładnie... powiedz mi jak brzmi kultura?? nigdy nie słyszałem.... ej ludzie jeszcze raz powtarzam słuchacie rapu a nie hip hopu....
 

majowa

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
no to ładnie... powiedz mi jak brzmi kultura?? nigdy nie słyszałem.... ej ludzie jeszcze raz powtarzam słuchacie rapu a nie hip hopu....

dlaczego tak sądzisz? nie masz pewności czy chodzi mi akurat o rap. hip-hop nie ma przesłania?
 

trootylo

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
335
Punkty reakcji
7
Miasto
Kujawy
poprowadźmy to dalej na PW...

a dla reszty którzy sądzą że słuchają hip hopu....

Hip-hop – ruch kulturowy, rozpoczęty przez Afroamerykanów i Latynosów we wczesnych latach 70. XX wieku w nowojorskim Bronksie. Hip-hop zaczął przenikać do świata kultury masowej na początku lat 80. W następnej dekadzie zaczął zyskiwać popularność w innych rejonach świata. Protoplastą ruchu hip-hopowego był DJ Kool Herc (ok. 1969-1971), a DJ Hollywood jest uznawany za pierwszego, który określił kulturę mianem "hip-hopu".

tekst źródłowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Hip-hop
 

crewbass

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
445
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
GWC
dlaczego??
a no dlatego że wg mnie tylko te teksty mają w sobie drugie dno
teksty typu "widziałam orła cień" lub "niczego się nie boję bo piję coca-cole" rozmieszają mnie do rozpuku
niby przy d-p dobrze się bawić ale w moim przypadku tylko w takim stanie żebym nic nie słyszał
w innych przypadkach mogę być nerwowy kiedy słyszę takie "przeboje"
 

ProDoktor

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2008
Posty
163
Punkty reakcji
0
kocham te kozak bity które rozpierdalają membrany ;D

I kocham ten przekaz i :cenzura:a styl i flow niektórych raperów :)
Jaram się jeszcze strasznie graffiti, dla mnie to są ludzie którzy osiągnęli coś..
 

AdrianKJK

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Polska Zambrów Koszary Dokładna lokalizacja
,,Hip Hop jest kroniką życia. Wydaje mi się, że Hip Hop jest sposobem na to, żeby powiedzieć co tu się po prostu dokoła ku**a dzieje. O tym jest Hip Hop - jeśli chodzi o lirykę. Jeżeli chodzi o muzykę, jest zestawem najciekawszych dla mnie brzmień, dźwięków, rytmicznych podziałów jaki sobie jestem w stanie wyobrazić. Uwielbiam tą muzykę ! Jeżeli chodzi o graffiti czy bregdance - kolejne sytuacje które na mą estetykę i poczucie w ogóle piękna działają w sposób wyjątkowy. Tym jest dla mnie Hip Hop ..

A dlaczego młodzi wybrali Hip Hop ?

Bo on mówi o życiu, jest blisko ich. Bo nie jest z dupy wysrany, nie jest piętnastym tekstem na temat tego, że się zakochałem w Marzence !?"
Dj 600v-Blokersi​

I własnie dla tego wybrałem hip-hop, Bo ci ludzie wiedzą o czym piszą, co widzx na oczy nie owijając w bawełne, kiedy slucham tej muzyki to wiem ze to jest prawda bo sytuacje są z zycia wziete, a nie tak jak w przypadku dico albo pop: Szczesliwy mąz 2 dzieci pare lat o slubie robi kolejny kawalek o tym ze go dziewczyna nie kocha . Takiej sciemy w rapie nie ma bo na nią miejsca nie ma. Dla tego ta muze mam w sercu juz od 7 lat. Pozdro dla fanów prawdziwego rapu.
 

GummiBear

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2009
Posty
318
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Leszno&Poznań
chciałbym zapytać Was dlaczego wybraliście/słuchacie Hip Hop'u...

To nie ja wybrałem hip hop, to on wybrał mnie :lol:

Po prostu wychowałem się w tych klimatach, w głośnikach zawsze leciał rap, znałem wielu "ziomali" itd. Tak było na początku, potem zacząłem odkrywać głębię rapu, jego przekaz, po prostu się nim zajarałem. Zwykła historia.

PS. I tak jak wielu przede mną napiszę, że nie można słuchać hip hopu, jak już to rap :D
 

joteste

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
143
Punkty reakcji
0
Jak miałem ok. 7 lat akurat byłem u kumpla, to jego brat puścił jakiś kawałek Abradaba. Spodobało mi się, pożyczyłem oczywiście płytkę, później jeszcze dostałem od innego znajomego kasetę Wzgórze Ya-Pa 3 (Trzy). Potem jakieś składanki rapowe, pojedyńcze MP3 jakoś szło. Kiedy starzy kupili mi neta to też czegoś tam szukałem, ciekawych tracków. Potem przerzuciłem się na trance na ok 2 lata, jednak wróciłem do rapu dzięki ziomkowi z obozu, i słucham go aż do dziś.
 

agniecha1553

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Hip-hopu slucham od 3 lat. Pierwszy kawalek uslyszlam gdy mialam 13lat od wtedy wszystko sie zaczelo. Uwielbiam ten styl. Uwazam ze ludzie ktorzy tworza rodzaj tej muzyki sa wspaniali. W pewien sposob probuja przekazac odbiorcom swoje odczucia, moze swoja przeszlosc a nawet to co czuli gdy mieli wlasne problemy. Robia to swetnie. Czasem trzeba troche pomyslec co autor tekstu ma nam do przekazania. W wiekszosci utworow mozna uslyszec nawet prawde o zyciu o tym co sie dzieje jaka jest rzeczywistosc. Poza tym za:cenzura:iste maja bityxD
 

martucha1231

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Przedewszystkim nie hh tylko rapu :) HH to kultura a w jej sklad wchodzi muzyka jaka jest rap.
Slucham rapu poniewaz to jedyna muzyka ktora ma w sobie przekaz i w wiekszosci kawalkow opowiada o zyciu. Nie trawie rapu ktory mowi tylko o zielsku i nienawisci do policji.
 

ŚciulanoLuftym

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
"Czemu rap? Mnie odbierał Murzyn z porodu, poza tym jest gdzieś tuzin powodów." :)

Ładnych parę lat temu usłyszałam "Plus i Minus" K44 i tak już mi zostało. Rap wchodzi w krew.
 

nika0608

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Dla mnie HH to poezja, w której każde słowo i bit jest zlepiony do kupy.
Uwielbiam jak jest dużo tekstu i można posłuchać czegoś z sensem :)
Każdy kawałek opowiada o życiu, o tym co ważne a co nie.
W nich ukryty jest cały sens. :)

Dodam tylko że pierwsze kawałki HH to były K44 i Pfk <3 które nadal kocham i słucham
 
Do góry