Dlaczego Akurat Hip Hop

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
Nie wiem czy temat przypadnie komuś do gustu, ale chciałbym zapytać Was dlaczego wybraliście/słuchacie Hip Hop'u...

Co jest w nim takiego co Wam się podoba. Indywidualne odczucia? Czy tylko słuchanie dla słuchania bo kumple też słuchają?

Reggae - Ragga - Dancehall - Ska
Pop - Jazz - Blues - Swing
Punk - Hardcore - Emo - Alternative
Rock - Metal
Techno - Trance - House - Dance
(...)
- więc dlaczego akurat ten gatunek??

Ja jestem w stanie powiedzieć(choć to trochę żałosne), że Kocham tą muzykę nie tylko ze względu na teksty, ale przede wszystkim Bity ...





___________________________________________
Nie chciałem zakładać dwóch tematów więc przy okazji...
Nie zachęcam ale gdyby się komuś kiedyś nudziło a czuje się na siłach to tutaj w folderze znajdują się kawałki hh - mniej znane(komercyjne) których co prawda nie uwielbiam, ale od nich dla mnie sie wszystko zaczęło... :) Niestety nie znam (bądź się tylko domyślam) wykonawców i tytułów... Ale przynajmniej mam ich kopie... Może ktoś to kojarzy...
Nieznany Wykonawca
 

DRIFT

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja slucham HH ponieważ to muzyka o życiu, o tym co przeżyli (patrz: PEJA) i o tym co ich gnębi w teraźniejszym świecie!!
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
"Poeci upadłego pokolenia", a także za brak upiększanie tekstów, czy podkład 3-przyciskowy robiony na Casio za 99zł+Vat.
 

dexteroo92

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja słucham Hip-hopu, ponieważ HH'powcy w swoich tekstach mówią o rzeczywistości. HIP_HOP- muzyczny zapis rzeczywistości ;)
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Bo to jest prawdziwe po prostu... historie które najczęściej miały naprawdę swoje miejsce, jest to współczesna poezja, upiększona o muzykę.
Jak to powiedział 600v "nie jest to setny tekst o tym że zakochałem się w Marlence" czy "bo jest o życiu, nie jest z :cenzura: wysr*ny" i to jest prawda !
Bo jak można szanować te niby "gwiazdy", który tylko gadają do mikrofonu, dostają gotowy tekst, podkład i gadają o :cenzura:e Marysi... zero własnych spostrzeżeń i chęci czegoś powiedzenia... bo tak naprawdę co oni mogą powiedzieć ?
 

mariuszyo

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
642
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
bo to nie jest z :cenzura: wysrany...dlatego słucham
cytat z blokersów...jak ktoś słuchal wie o co chodzi (nie oglądał bo to było akurat na płycie) :p
 

los16angeles

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
840
Punkty reakcji
2
Miasto
Manhatan
Czasem nawet słucham HH.
Np.Pezet, Hemp gru, Małolat, Wdowa.
Lubię ich za to w jaki sposób bawią się tekstem.
Za to jaki mają przekaz na odbiorców doprawdy respekt xD :sexy:
 

shamrock7

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
177
Punkty reakcji
0
Miasto
?
za to co potrafia przekazac tekstem i w jaki sposob to robia za to lubie HH
 

Emil111

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2008
Posty
78
Punkty reakcji
0
Miasto
Park Demona
Słucham HH ponieważ w tej muzyce nie ma prostych schematów jak np: miłość, zraniona miłość, itp Hip Hop mówi o wszystkim co nas otacza...a i tworzą go zwykli ludzie tacy jak każdy z nas;p
 

Minister

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2007
Posty
183
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Miasto
z przychodni
Tez czesto słucham hh (choc nie tylko), ale najbardziej jaraja mnie kozackie txty przy dobrym bicie:)
dla mnie mistrzowskimi textami włada eldoka, ogolnie jezeli nie sluchalicie nowego grammatika, to posluchajcie bo jest co sluchac:)
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Oooo tak, ELDOKA to wymiatacz, jego liryka jest po prostu genialna! Za:cenzura:... podoba mi się jego kawałek "połamany ludzik". Zresztą niemal wszystkie są boskie =D
 

lexomm

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 109
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wlkp
Ja nie lubie niektórych tekstów bo są za bardzo mulące, jak całą płytę nagrywa koleś i narzeka, że rząd go okrada, dziewczyna go zostawiła, ma depresje i takie tam to mi się rzygać chce . . . za to nie lubie hh
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Nie no, raczej cała płyta nie jest wypchana tym, no ale przyznać trzeba, że HH jest o tym co człowieku wkurza, co mu się nie podoba itp Mówi się co Ci się nie podoba, co byś zmienił... chodź są i optymistyczne i zabawne i na tym etapie polecam Ci Łone =D To jest człowiek niesamowity, wszystko widzi w kolorze, nawet jak jest to film czaro-biały =P
 

pabolo21

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
173
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z krzesła
Przede wszystkim liczy sie przekaz. Jest to muzyka którą można posłuchać w różnych stanach emocjonalnych tzn. jak mam doła/jest mi wesoło, mam ochotę sie wyciszyć/chce poczuć w sobie wybuch energii itp. Poprostu różne kawałki na różne okazje ;)
 

lexomm

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 109
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wlkp
Mi się jakoś nie podoba jak koleś rymuje np. o tym że miał trudne dzieciństwo . . . co mnie to obchodzi?? Jak ma jakieś problemy to chyba od czegoś jest psycholog?
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Podaj jakiś przykład który mówi o dzieciństwie ?
Ja np czasem lubię posłuchać jakie ktoś miał dzieciństwo i nie podchodzić do tego "ale miał ciężkie dzieciństwo" tylko co dla niego było w nim ciężkie. Niestety, ale HH to nie POP, że pani tupie nóżka i jest fajnie, tutaj trzeba myśleć, czasem słuchać dość długo kawałka bo jest skomplikowany, ale też niesamowity (chodź by jak ELDO - połamany ludzik).
 

Minister

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2007
Posty
183
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Miasto
z przychodni
haha trudne dziecinstwo.. typ raczej chce przekazac, ze mimo tego trudnego dziecinstwa wyszel na ludzi robi muzyke , jest kims.. a nie dlatego ze ma kaprys i chce przykozaczyc w stylu "mialem kur.rwa trudno!"
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
O i Minister powiedział już już wszystko =). Posłuchaj wpierw i zastanów się co chciał przekazać, posłuchaj Hip-Hop'u a unikniesz wielu kłopotów.
 
Do góry