Dieta cud-stosował ją ktoś? Działa?

D

Dobrawa

Guest
Nie ma czegoś takiego jak dieta cud. Nawet Cambridge, ktore jest nazywane dieta ostatniej szansy wymaga wkladu wysiłku, zainwestowania w siebie. Żadne cuda się same nie zdarzają.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Cud to był, że ja się zmobilizowałam i wytrzymałam tyle :D Cała reszta to chęć pracy nad sobą i bycia osobą zdrowszą i bardziej radosną.
 
D

Dorka123

Guest
ależ oczywiście, że istnieje dieta cud ;)
Jesz ile chcesz i czekasz na cud ;) ale nie oszukujmy się, cudów nie ma, żeby schudnąć potrzeba jednak innej diety, rozsądnej, i pewnych wyrzeczeń.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Dieta...
Nie wiadomo dlaczego sądzi się, że chodzi o schudnięcie, a przecież chudy może pragnąć przybrania na wadze. I to też będzie dieta. Tucząca.

W chudnięciu należy przede wszystkim wykluczyć masowość spożywania tego, co tuczy bardzo łatwo, jeżeli w dodatku nie spalamy pokarmów przez zwiększenie intensywności ruchu. Chodzi o cukry i tłuszcze. Też je należy spożywać, lecz nie cukier z cukrowni i nie słoninę czy smalec. Pieczywo razowe (z RAZ mielonego ziarna) ma sporo cukru, który nasze wnętrze przetwarza na energię, a dopiero potem (jeśli tej energii nie użyjemy i nie zużyjemy) robi z tego zapasy.
Zaś jak chodzi o tłuszcz, to też musi być spożywany, lecz najlepiej drogi (żeby oszczędność, czyli skąpstwo hamowało naszą ochotę na olej z pestek dyni albo ze lnu) i w niewielkich ilościach

Białko zwierzęce nie może być pomijane w ż a d n e j diecie, jeśli nie chcemy zużywać naszych komórek do wytwarzania energii i chcemy, żeby na miejsce starych komórek tworzyły się młode - nowe. Nie powinno to jednak być jakieś tłuste mięso w dużej ilości. Jeśli lubimy właśnie tłuste, to spożywana ilość musi być mniejsza niż przy żywieniu się chudzizną. No, i także twaróg, kefir i gotowane jajka zawierają białka zwierzęce. Przy czym dodatek (najlepiej surowych) jarzyn bardzo dobrze służy zdrowemu pożytkowi z pokarmów.

Bardzo ważne przy trwałym zmniejszaniu ilości tkanki tłuszczowej jest jedzenie często (co najmniej 5 razy dziennie) i regularnie (ta sama godzina codziennie) umiarkowanie dużej porcji pożywienia.

Taka dieta może być nazwana zdroworozsądkową, w której możemy jeść WSZYSTKO, byle nie za wiele
 

anna_lubawska

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie wydaje mi się, żeby istniało coś takiego jak cudowna dieta. Jeśli tak - to i tak chudnięcie w ten sposób nie wydaje mi się zdrowym rozwiązaniem...
Najlepszym rozwiązaniem jest ruch...
---
Kod:
konfekcja
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
A co w podeszłym wieku, kiedy możliwość ruchu bardzo maleje?
 
D

Dobrawa

Guest
Chociażby Cambridge o ktorym pisałyśmy. Tam stawia sie przede wszystkim na odżywianie. Przepisy są przygotowane przez dietetyka i dobrane do poziomu diety. Po prawej stronie widać rozpiski na 7 dni.

10410659_822191987808335_1635387114839000778_n.jpg
 

Quchikim

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2014
Posty
18
Punkty reakcji
0
Mniej jeść , wyrzucić słodycze, napoje gazowane i tłuste rzeczy , więcej ćwiczyć i będzie git.
 

Kolam

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie wierze w dietę cud, nie da się schudnąć w kilka dni jeśli nie zmienimy radykalnie swoich nawyków żywieniowych!
 

Dieta Pod Lupą

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dieta "cud" nie istnieje! Taka dieta nie zmieni nawyków żywieniowych i tak naprawdę nie schudniesz a wydalisz tylko nadmiar zgromadzonej wody. Prawdziwa dieta to sposób na życie! Dzięki zdrowej diecie poczujesz się lepiej a redukcja masy ciała to pozytywny skutek uboczny! Jestem dietetykiem i wiem co mówię. :) Jak ktoś potrzebuje fachowej porady to zapraszam do mnie. :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Ale my tu nie mówimy o dietach cud, tylko o dietach skutecznych, a do takich należy wspomniana cambridge na co jestem żywym dowodem. :)
 

Ramonka

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
30
Punkty reakcji
1
Ninkaa napisał:
Zaczynam niedługo 7-dniową dietę cud:) Tzn. przez 7 dni jem zupkę z kapusty, papryki z curry, owoce i jarzyny. Czy ktoś stosował już tą dietę? Ile schudliście? Czy wgl warto?
nie ma diet cud, są tylko bardziej lub mniej współdziałające z Twoim organizmem sposoby odżywiania wg mnie :)
 
D

Dobrawa

Guest
W sumie wszystko powinno sie opierac na tym odzywianiu dostosowanym do nas. Ale bywa też tak, że nasze nawyki są tak niewłaściwe, że to my musimy się dostosować do odżywiania, a nie ono do nas.

samba_mamba napisał:
Ale my tu nie mówimy o dietach cud, tylko o dietach skutecznych, a do takich należy wspomniana cambridge na co jestem żywym dowodem. :)
Chyba juz o to pytałam gdzieś, ale ile na Cambridge udało Ci się schudnąć ?
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja osobiście żadnej diety nie uważam za jakąś magiczną czy cudowną :) szczerze sama któregoś dnia przysiadłam ułożyłam sobie dietę według mojego zapotrzebowania kalorycznego i aktywności fizycznej. Zaczęłam ćwiczyć w domu i wspomagać się suplementami typu L-karnityna i widzę duże efekty. Oczywiście moja dieta jest ułożona wyłącznie pode mnie jest smaczna , zdrowa :) i nie wyrzekam się jedzenia tego co lubię wręcz przeciwnie.
 
D

Dobrawa

Guest
No i własnie o tym pisałysmy ze tak jak Cambridge opiera sie na zdrowych posiłkach i ruchu, a jako dodatek są suplemenety wspomagajace nasza prace. Wtedy dieta jest skuteczna.
 

Desdemona

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
59
Punkty reakcji
3
Wiek
36
Nie ma diety cud. Jeśli chce się pozbyć nadprogramowych kilogramów trzeba po pierwsze wprowadzić zdrową dietę, po drugie ćwiczyć. Bez tych dwóch podstawowych elementów współgrających razem nie ma co marzyć o długotrwałych efektach.
 

wikii

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2017
Posty
21
Punkty reakcji
1
nie ma takowej, cud to jest wytrzymać i konsekwentnie ćwiczyć , wspomagać suplementami i trzymać zbilansowaną dietę
 

Urszulka K

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
wikii napisał:
nie ma takowej, cud to jest wytrzymać i konsekwentnie ćwiczyć , wspomagać suplementami i trzymać zbilansowaną dietę
suplementami? a to nie jest tak, ze to ściema i po prostu ćwiczeń nic nam nie zastąpi?
 

wikii

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2017
Posty
21
Punkty reakcji
1
u mnie sprawdza się suplementacja, ważne by to były dobre, i dobrane z głową a nie pod wpływem reklamy, trzeba czytać składy i pamiętać ze jakość kosztuje
 
Do góry