definicja głupoty

Noiret

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2011
Posty
28
Punkty reakcji
3
Wiek
112
Miasto
Watykan
Zastanawiam się, czy to na pewno właściwa kategoria na tego typu wywody. Problem wydaje się raczej umiejscowiony na płaszczyźnie językowej. Szczególną uwagę zwraca się na zwyczajną głupotę intelektualną (ta objawia się nader niskim ilorazem inteligencji bądź potocznie niedoborem wiedzy). Obok tego, czasem wymienia się przykładowo emocjonalną. Oczywiście zgromadzenie dzieciaków wykazuje problemy z odróżnieniem jednej od drugiej, co niewątpliwie wskazuje na to, iż oni sami należą do książkowych niemalże przypadków tej pierwszej.
 

Luc777

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Sprawa wydaje się prosta : o prawidłowym przebiegu ludzkiego rozumowania decyduje trzymanie się w procedowaniu myślowym obiektywnych zasad logiki ( wszystko ma swoje uzasadnienie, przyczynę, zasada niesprzeczeności etc.) a nie emocji (one tylko uzupełniają ocenę danych okoliczności), głupota to po prostu brak logiki, trzymanie się bardziej irracjonalnych emocji, nierównowaga między rozumem a sercem - o to dobre określenie
 
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
37
Punkty reakcji
1
Brak realnego spojrzenia na sprawy i świat, a wynika to być może z tego, że człowiek ma w głowie zbyt wiele teorii. A praktyka jest jedna i fakt jest jeden, życie jest konkretem. Zdrowy umysł patrzy tylko i wyłącznie na zysk, ale nie tylko na swój zysk, ale również na zysk innych ludzi ponieważ jest świadomy, że gdy oni zyskują to i on zyskuje radość. :yinyang: :uklon:
 

Shizu-chan

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Mniej więcej Głogów
Dla mnie największa głupota to ta nieuświadomiona , ja wiem , że nie jestem bardzo inteligentna bo jestem dzieckiem , ale jak na swój wiek jestem dojrzała . Głupota to także brak kultury np. chłopak co drugie słowo gada "kufa" i tym podobne rzeczy , zacofanie to też głupota , nietolerancja np. jak ktoś jest homo to niech sobie będzie i nikogo to nie powinno obchodzić jak ktoś takich ludzi nie lubi to niech się nie odzywa i się z nimi nie zadaję i jeszcze nie patrzy na świat realnie .
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Poszerzę pogląd Luca o skutki - głupiec nie umie korzystać, nie umie ocenić wiedzy, którą w jakiś sposób posiadł.
Nie darmo powiada się, że lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć :lamo:
 

VincentB

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Definicja głupoty, której jako tako i tak nie ma XD
Nieźle rozbawiła mnie wzmianka o kolesiu stawiającym klocka na wystawie sedesów. Szczerze mówiąc, nie słyszałem o tym, ale uwierz, że moja wyobraźnia jest na tyle szybka i sprawna, żeby zaraz mieć takiego downa przed oczyma. XD Umieram...

Dla mnie głupota?
* Nieumiejętność wykorzystania wiedzy,
* radzenie sobie z "problemami" poprzez bycie społecznym błaznem (zwracanie na siebie uwagi przez robienie z siebie większego idioty),
* nieumiejętność wysiedzenia chwilę spokojnie i zastanowienia się nad sytuacją swoją i innych ludzi,
* brak wykazu jakichkolwiek chęci czy starań, by w ogóle zacząć zachowywać się jak człowiek, nie jak (np.) cham.

Może jak wpadnę na coś jeszcze to zedytuję...
 
Do góry